İçeriğe Yönlendir

İlandaki 4x4 2.0 DCI X-Trail Alınır mı?

Aydın Sert

Recommended Posts

Aydın Sert

Kardeşim ilandaki aracı beğenmiş, almak istiyor.

Bu araçlar hakkında benim pek bilgim yok.

Ben 1.6 dci ile ilgilenmiştim bir ara.

Sanırım 2.0 motor olan ile arasında çok fark var.

Bu sebeple sizlere danışmak istedim.

Kronik sorunları var mıdır? Alınır mı? Üzer mi? Parçası bulunur mu?

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pickup-nissan-cok-temiz-aile-arabasi-1047660222/detay

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Benim Qashqainin aynısı bu.  
Motor şanzıman sorunsuz.  Arazide yan sanayi olursa taşıyıcı parçaları çabuk bozar.  
Her 2011 araba kadar sorunları olur. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Aydın Sert
Mehmet Ozyurek yazdı:

Benim Qashqainin aynısı bu.  
Motor şanzıman sorunsuz.  Arazide yan sanayi olursa taşıyıcı parçaları çabuk bozar.  
Her 2011 araba kadar sorunları olur. 

Kasko durumu nedir abi?

Tek firmaya bağlı kalınır mı, birkaç firmadan teklif alınabilir mi?

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

bizim komşuda var. ben aldırtmıştım. gidip honda crv alacaktı. her gördüğünde dua ediyroum sana diyor. neden dedim 10 numara yağ filan bile yakıyor bu dedi :) :D ucuz mazot ile kullanıyormuş araba 400 bin km filan oldu ciddi bir sorun yaşamamış. adam kışın odun çekiyor bununla ankaradan mersine... 1980 lerin eski kadıköy dolmuşları gibi gidip geliyor.

• Beğen 2
  • Mutlu 5
Yorum bağlantısı
Tamer Topaç

Sonraki çıkan seriye göre, motor, şanzıman ve alt yapı sorunsuz olarak biliyorum. Bana göre gerçek X-Trail bu. Karakterli bir yapısı var. Başka alternatifleri de değerlendirmelisiniz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Güzel araçtır ama çok yakar. Şehir içi 10 litreyi bile bulur İstanbul'da. Kronik sorun duymadım hiç. Bir tanıdıkta var, dağ tepe her yere gidiyor. Dikkatli de kullanmaz. Uzun yolda da basıyorum, 8 litre yakıyor demişti. Dikkatli olsa 6 litrelere inebilir.

Yakıtı dert edilmezse başka pek bir derdi olmaz, sadece her eski capon gibi belki parça hemen bulunamayabilir, fiyatı yüksek olabilir gibi şeyler olur. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Kutluay Selçuk

arazide çok kullandım bu aracı,arazi performansı fena değil,ağır bir araç,motor yeterli kasaya ama çok yakıyor ve rolantide iken çok titreşimli,cam tavanı geniş,kliması çok güzel soğutur(tipik japon) otomatik şanzıman 110 km den  sonra 6. vitese geçiyor diye hatırlıyorum,motor rektefiyesi kolay(renault dci) 

ama bir aynası kırılsa bulamazsın,servise sipariş geçsen 3 aydan önce gelmez

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Aydın Sert yazdı:

Kasko durumu nedir abi?

Tek firmaya bağlı kalınır mı, birkaç firmadan teklif alınabilir mi?

15 yaşını geçmediği sürece çözüm bulunur.. 15 yaşından büyüklerde seçenek 2-3 e düşer. 

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız
Mehmet Ozyurek yazdı:

15 yaşını geçmediği sürece çözüm bulunur.. 15 yaşından büyüklerde seçenek 2-3 e düşer. 

Bu gibi araçlarda kasko ne kadar oluyor Emmi. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Mahmut Yıldız yazdı:

Yakıtı dert edilmezse başka pek bir derdi olmaz, sadece her eski capon gibi belki parça hemen bulunamayabilir, fiyatı yüksek olabilir gibi şeyler olur. 

Motor şanzıman alt takım sorun olmaz. Çünkü bir çok araçla ortak. 

Sadece kaporta parçası sorun olur belki. 

Mahmut Yıldız yazdı:

Bu gibi araçlarda kasko ne kadar oluyor Emmi. 

Ucuz kasko yok.. 

Daha doğrusu kaskosu ucuz araba yok. Arabası olan, araba alacak olan, Ciddi bir bütçe ayrılmalı. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Kasko naapsın abi. 

11. ayda 153 bin lira bedelle kasko yaptığımız araç pert oldu bu ay. Ödenecek kesinleşmiş rakam 455 bin lira. 

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız
Mehmet Ozyurek yazdı:

Kasko naapsın abi. 

11. ayda 153 bin lira bedelle kasko yaptığımız araç pert oldu bu ay. Ödenecek kesinleşmiş rakam 455 bin lira. 

Aradaki farkı bize geçirmesin yeter. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Mahmut Yıldız yazdı:

Aradaki farkı bize geçirmesin yeter. 

Bir şekilde geçiriyorlar işte :) 

• Mutlu 3
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Mehmet Ozyurek yazdı:

Kasko naapsın abi. 

11. ayda verilen primleri kasko firması hazine dolar eurobond  bonosuna yatırmadı mı ki?

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Kutluay Selçuk yazdı:

arazide çok kullandım bu aracı,arazi performansı fena değil,ağır bir araç,motor yeterli kasaya ama çok yakıyor ve rolantide iken çok titreşimli,cam tavanı geniş,kliması çok güzel soğutur(tipik japon) otomatik şanzıman 110 km den  sonra 6. vitese geçiyor diye hatırlıyorum,motor rektefiyesi kolay(renault dci) 

ama bir aynası kırılsa bulamazsın,servise sipariş geçsen 3 aydan önce gelmez

Japon araçların parçaları bulunmaz deniyor ama çok eski japonların bile parçaları her yerde var. 

2018’de 2010 model mazda 3’ün göğsü 1 haftada gelmişti servise. Ki nissan daha yaygın bir marka. Avrupa operasyon bölgesinden çok hızlı bir şekilde gelir parçalar. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Mehmet Göktürk yazdı:

11. ayda verilen primleri kasko firması hazine dolar eurobond  bonosuna yatırmadı mı ki?

Yatırmıştır ama, ne kadarını, sürekli dönen ve dönmesi beklenen bir çark var. 

Yani bu araç için alınan paranın bu poliçe bitene kadar tutulduğunu sanmıyorum. 

Yorum bağlantısı
Ali Gök

bu kasa xtrailler pek tutulmazdı öyle denirdi ben olsam tercih etmezdim 550 li rakamlara göre eski bir araç günümüz şartlarına uymadı gözümde

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

2018’de 2010 model mazda 3’ün göğsü 1 haftada gelmişti servise.

zira değiştirme kampanyası vardı

Mehmet Göktürk yazdı:

sigorta bilançosunda kaskodan ödenenleri gider kaleminde büyük  yazarlar da, sonra rücu eden meblağ arka sayfada ufak punto ile yazılır.

• Teşekkür 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Ali Gök yazdı:

bu kasa xtrailler pek tutulmazdı öyle denirdi ben olsam tercih etmezdim 550 li rakamlara göre eski bir araç günümüz şartlarına uymadı gözümde

Bu en tutulanı diye biliyorum. Benzinlisi lpg ye uyumsuz. Arkadaşım aldı iki sene önce oldukça memnun eşi kullanıyordu at lastik de takmıştı. Çok klasik karizma bir araç. Fiyatı bilemem.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Çağlar Bayur yazdı:

zira değiştirme kampanyası vardı

sigorta bilançosunda kaskodan ödenenleri gider kaleminde büyük  yazarlar da, sonra rücu eden meblağ arka sayfada ufak punto ile yazılır.

Ben çok uğraşmıştım ücretsiz değişim için. En son %70 indirim koparıp değişime tamam demiştim. Ama yine de 8 senelik arabanın göğsü 1 haftada belçika’dan gelebilmişti. 

şimdi corolla’da göğüs çok yumuşak. Bezle sert silince çiziliyor. Benimki çizik mesela. Toyota hiç oralı bile değil. Mazda %70 indirimle değişmişti hakkını yememek lazım

Yorum bağlantısı
Ali Gök
Mehmet Göktürk yazdı:

Bu en tutulanı diye biliyorum. Benzinlisi lpg ye uyumsuz. Arkadaşım aldı iki sene önce oldukça memnun eşi kullanıyordu at lastik de takmıştı. Çok klasik karizma bir araç. Fiyatı bilemem.

bu kasa xtrail tutulmaz genel olarak bir dönem bakmıştım epey nissanı bilen kime sorsam ona girme demişlerdi. motor tipinden bağımsızdı yorumum yani 

bu saatten sonra 500 binlira bu arabaya doğru rakam değil bence alınmamalı ama yine kendisi bilir zevklerle renkler tartışılmazmış

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Ali Gök yazdı:

nissanı bilen kime sorsam ona girme demişlerdi.

kilit cümle. direkt alınır o halde :) 

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

nissan son derece sağlam ve kaliteli arabalar yapıyor 2000 lerden bu yana. ama ortak mekanik parçalara birşey diyemeyeceğim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...