İçeriğe Yönlendir

Bu İkaz Lambasının Anlamı Nedir?

Eren Bozkurt Toklu

Recommended Posts

Eren Bozkurt Toklu

yıllar içinde bir kaç defa mk1 sahibi oldum hepsi otomatik vites 1996 model gia idi tekrarda 1996 model bu sefer manuel bir gia mondeo aldım fakat böyle bir ikaz lambası yanıyor bazen kendiliğinden sönüyor yağ seviyesi normal eksik,fazla yok bilgisi olan var mı ?    

e724sqy.jpg

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
(düzenlendi)

göstergede her şeyin lambası var ayarlı amortisör bile ancak bu donanımda bir mondeo yu otosan ithal etmedii, sizdeki gümrük çıkışlı mı?

tarihinde Çağlar Bayur tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Eren Bozkurt Toklu
Çağlar Bayur yazdı:

göstergede her şeyin lambası var ayarlı amortisör bile ancak bu donanımda bir mondeo yu otosan ithal etmedii, sizdeki gümrük çıkışlı mı?

üstadım gümrük girişli mi otosan harici mi geldi bilmiyorum,arka camında silecek yok defalarca mondeo sahibi oldum fakat dediğim gibi bu ikaz lambasını ilk kez gördüm 1996 model gia manuel 2.0  söndüğü zaman ABS lambasi ile beraber sönüyor yandığında ise ABS ile beraber yanıyor ABS faal olarak çalışıyor.
h10y6mg.jpgs1ny6q4.jpg
a0zgeut.jpg

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Eren Bozkurt Toklu yazdı:

ABS lambasi ile beraber sönüyor yandığında ise ABS ile beraber yanıyor

fren hidrolik seviyesi olabilir mi acaba? bir deneyin?

vesile ile sunrooflu ghia çok şık

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Eren Bozkurt Toklu
Çağlar Bayur yazdı:

fren hidrolik seviyesi olabilir mi acaba? bir deneyin?

vesile ile sunrooflu ghia çok şık

teşekkürler deneyip sonucu aktarıcağım

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Çorbacıya mı çek diyor acaba :) 

ilk defa gördüğüm bir ikaz

• Mutlu 3
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Yakıtta su ibaresi olabilir mi? Nette araç kitapçığı varsa okunabilir, ayrıntılı yazar orada.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Selçuk Bakış yazdı:

Yakıtta su ibaresi olabilir mi

o hiçbir mondeo da olmayan birşey.. emisyonsuz güzel yıllar idi, 3. viteste 80km/de patinaj çekmez ise motor arızalı derdik , pandemi yoktu, futbolcuların saçı boldu

• Beğen 2
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Mehmet Taner Kadak yazdı:

Silecek suyu?

o ikaz fotoda ucunda azcık gözüken direksiyon arkasaında sağda kalmış, yeri orası

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Taner Kadak
Çağlar Bayur yazdı:

o ikaz fotoda ucunda azcık gözüken direksiyon arkasaında sağda kalmış, yeri orası

Motor sogutma sivi seviyesi 😀

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Mehmet Taner Kadak yazdı:

Motor sogutma sivi seviyesi 😀

o da silecek su ikazının yanında, bu da tutmadı

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış
Selçuk Bakış yazdı:

Yakıtta su ibaresi olabilir mi

Abs lambası ile birlikte yandığı için oyumu fren hidroliğinde su olarak değiştiriyorum. Nette biraz bakındım, kitapçığa da baktım yok bulamadım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Eren Bozkurt Toklu
Fatih Mehmet Uslu yazdı:

Lambayı bilmem de araba çok düzgün ip gibi duruyor. Maşallah diyeyim🧿

teşekkürlerimi sunarım sıfır kilometreleri size nasip olur inşallah. 🥰

Selçuk Bakış yazdı:

Abs lambası ile birlikte yandığı için oyumu fren hidroliğinde su olarak değiştiriyorum. Nette biraz bakındım, kitapçığa da baktım yok bulamadım.

bende cok yere bakındım facebook gruplarını talan ettim bulamadım Ankara'da bu gün sel gittiği için otoparka inip bakamadım yarın sabah bakıp durumdan haberdar edeceğim güzel bilgileriniz ve yardımlarınız için çok teşekkür ederim 🙂🥰

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Yeter

bende cok yere bakındım facebook gruplarını talan ettim bulamadım Ankara'da bu gün sel gittiği 🙂🥰

Acaba sel geliyor kayığı küreği hazırla diyor olabilir mi? 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

bende cok yere bakındım facebook gruplarını talan ettim bulamadım Ankara'da bu gün sel gittiği için otoparka inip bakamadım yarın sabah bakıp durumdan haberdar edeceğim güzel bilgileriniz ve yardımlarınız için çok teşekkür ederim 🙂🥰

https://www.facebook.com/download/112356772828307/Ford_Mondeo_El_Kitabi.pdf?av=100004316974655&eav=AfYfTw6-2X7YyLWaAHa0bkB9Ex-5gRrrXTBYYIjMESF8DpM2BaY0Oazh7BQCIZ-ThW4&paipv=0&hash=Acq9PmEXr-uQWrXg1jg&__cft__[0]=AZUEdy0uL246N0oCPT3cLxXA0RNzYbSgxFfoCp55q025rWIUxPA99n_lTohYOA2Wn5J7o6KqMOsqjyUl1C8Ca3W8NbOhs8T9J_aUcRVRnzr9YSXl50PWOOc_B_4TVlYBjrTA_dn4LrDCxf4R-vBpFmJ9&__tn__=H-R

kitapçık veya şema için bu gruba üye olun, dosyalar kısmında her şey var, Muhteşem Mk üyesi sayesinde bilgi boldıur

tr mondeo mk2 tr grubu

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Amerikan (Counter, Mercury Mystique), İngiliz ve Türk Mondeo'larının kullanma kılavuzuna baktım, hiç birinde bu işaret yok.

Yorum bağlantısı
Ali Tuğberk Avar

Araba bu araba, şunun verdiği zevki şimdiki yeni araçlar veremiyor. He ayıp olmasın w116 S abisidir bunların. Çok övdükleri 'voluksvaagen' 130dan sonra rüzgar sesi alıyor ahahahsd :D ya da ben Müslüm baba dinlerken uçtum yarın bidaa deneyeceğim. İşaret için çağlar hocayı takip edin boş bırakmayın o bulur yolunu yöntemini. Sevgiler :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İnan Çınar
Amerikan (Counter, Mercury Mystique), İngiliz ve Türk Mondeo'larının kullanma kılavuzuna baktım, hiç birinde bu işaret yok.
Ford sierrada kullanılmış ama dün akşamdan beri detayını bulamadım.e4c12dd275b102ab85102125fef6cf87.jpg
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Taner Kadak

Oil level lamp. Yag seviyesi dusuk. Isarete bakarsak karter ve icinde yag cubugu gibi duruyor.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...