İçeriğe Yönlendir

Benzin Elektrik Hattı

İsmail AKTEPE

Recommended Posts

İsmail AKTEPE

Çok acil yardımınıza ihtiyacım var aracım benzinde çalışmıyor orjinal tesisatına olctugumde elektrik gelmiyor benzin pompası çalışmıyor ekstra sigorta kutusundan hat çekince çalışıyor sıkıntı yok fakat benzin pompası sürekli çalışıyor röle devre dışı kalmış oluyor kablo hattını kontrol ettim sigorta tablası ya kadar sağlam soket sağlam sigorta tablası ni yeni revize ettim onda da sıkıntı yok benzin rolesi ile marş rolesinin yerini değiştirdim benzin rolesi çalışıyor ondan da eminim darbe sensörü de basılı konumda sıkıntı nerden olabilir ?

Yorum bağlantısı
İsmail AKTEPE

Sigorta tablasıni yeni tamir ettim komple revize ettim tüm lehimleri çatlakları falan ondan eminim çağlar bey darbe sensöründen yapabilir mi oda basılı konumda arıza yapsa temassizlik yapsa bunu yapar mı acaba

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

yapmasına yapar, ancak bzaen emin olunan yere geri dönünce arıza orada bulunur, o buton yüzünden yolda kalan duyulmadı henüz üstüne bastırın tam yerinde mi diye?

Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Benzin pompasında sonradan pompayı kapatmak için role takılıysa o enerji vermiyor olabilir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Bu sorun nasıl başladı ?

Ne zaman başladı ?

Neden sonra başladı ?

Yorum bağlantısı
Coşku Mert

sigorta kutusundan o kadar emin olmamak lazim. bendeki kutuyu tamam oldu dedikten sonra 3 defa daha elden gecirmisligim var :)

Yorum bağlantısı
İsmail AKTEPE
yapmasına yapar, ancak bzaen emin olunan yere geri dönünce arıza orada bulunur, o buton yüzünden yolda kalan duyulmadı henüz üstüne bastırın tam yerinde mi diye?
Bastırıyorum herhangi bi boşluk yok basılı konumda gibi duruyor sokup bı kontrol edeceğim
Benzin pompasında sonradan pompayı kapatmak için role takılıysa o enerji vermiyor olabilir.
Herhangi bir role yok fakat araçta LPG emülatörü var alakası yok diye biliyorum
Bu sorun nasıl başladı ?
Ne zaman başladı ?
Neden sonra başladı ?

Ben araci aldığımda böyleymis hat çekmişler pompaya
Yorum bağlantısı
İsmail AKTEPE
sigorta kutusundan o kadar emin olmamak lazim. bendeki kutuyu tamam oldu dedikten sonra 3 defa daha elden gecirmisligim var default_smile.png
Doğrudur diğerlerinden emin olursam tekrar sokecegim bakalım
Yorum bağlantısı
Mustafa YILDIRIM
Coşku Mert yazdı:

sigorta kutusundan o kadar emin olmamak lazim. bendeki kutuyu tamam oldu dedikten sonra 3 defa daha elden gecirmisligim var :)

Tecrübe ile sabit. Bende sigorta kutusunu 2-3 kez kendim revize ettikten sonra geçen hafta tekrar söktüm. (Klima çalışmıyordu. Klima tetikleme hattındaki soğuk lehimini yeniledim ve sorun çözüldü.) 

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Alpay Urludağ

Çok çektirdi bana bu sorun. Benzin deposunun üstünde, koltukların altında soket arızası yüzünden, iç kısım tam temas etmediği için, dışta da plastiği hafif kırıldığı için sorun yaşadım. Kaç yıl benzer şekilde kullandıktan sonra, ara sıra oluşuyordu bu sorun, en sonunda kendi kendime buldum. Önce üstten bastırdım, sonra soketi bulup değiştirebildim. Sorun şu anda hiç yok 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...