İçeriğe Yönlendir

Hobi Edindim :)

Murat Sahın

Recommended Posts

Doğan Arşiray
Mehmet Yeter yazdı:

Mehmet abi Şahin değil miydi😁

Murat abi o.

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek
Zafer Bakar yazdı:

Abi hayırlı olsun bana yanlamayi öğretir misin ? 

O günler eskide kaldı Zaferim şimdi ihalarla bile ceza kesiyorlar haberin olsun.

• Üzgün 1
Yorum bağlantısı
Oğuzkan Erışık
Zafer Bakar yazdı:

Abi hayırlı olsun bana yanlamayi öğretir misin ? 

Kavşakta arkası atan arabada korkmamayı öğren önce :D 

• Mutlu 2
  • Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Murat Sahın

Merkezi kilit motorunun kablosu çıkmış, taktık, zayıf çalışıyordu, değiştirdik. 

Bagaj su alıyor, içeri suyun girdiği noktayı tespit ettim, ilk müsait zamanda kaportacıya gidip hallettireceğim. 

Ya frenlerden ya şafttan, değişik bir ses geliyor. Onu da yine ilk fırsatta göstereceğim. Aklıma frenler geliyor, frene bastığımda sanki disklerde yamukluk varmış gibi bir hissiyat ediniyorum, hareket halindeyken anlık bir ses gelip gelip kesiliyor. Motor devrine göre ritim değişmiyor. Hıza göre çok belirgin olmayan bir artış oluyor. Bakalım şafttan mı frenlerden mi :) 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
(düzenlendi)
Murat Sahın yazdı:

ya şafttan, değişik bir ses geliyor

ötme derler diferansiyeldir, atma yapıyor ise şaft, alver yapıyorsa buji, freni bilemedim

tarihinde Çağlar Bayur tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Murat Sahın
Çağlar Bayur yazdı:

ötme derler diferansiyeldir, atma yapıyor ise şaft, alver yapıyorsa buji, freni bilemedim

Abi baktırayım, ancak öyle bir dişli sesi değil, uğultu hiç değil. Böyle dairesel bir elemanda balans bozukmuşta giderken bir yere anlık olarak her devirde bir kez sürtüyormuş gibi bir ses. 

Çağlar Bayur yazdı:

Sürtme sesi bu diferansiyelin bilyelerinden kaynaklanır mı?

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

sanmam sürtme değil de inleme gibi yapar ama belli de olmaz , şahan bu, diferansiylein içinden nasıl bir yağ var katkılı olabilri mi

Yorum bağlantısı
Murat Sahın
Çağlar Bayur yazdı:

sanmam sürtme değil de inleme gibi yapar ama belli de olmaz , şahan bu, diferansiylein içinden nasıl bir yağ var katkılı olabilri mi

Pek sanmıyorum katkı olacağını, samimi arkadaştan altım, ne söylediyse araç hakkında ustam teyit etti, ama sese baktırayım diferansiyel riskli. Böyle sanki disk eğilmişte her turun belirli bir kısmında balataya sürtüyor gibi bir ses. Araç vitesteyken de geliyor boşa atınca da hareket halinde hep geliyor. 

Yorum bağlantısı
Murat Sahın
(düzenlendi)
Çağlar Bayur yazdı:

katkı normal bakımda da konur yahu :) olacak o kadar

Frenden şüphelenme sebebim, uzun fren yaptığımda, söz gelimi 100 km/h ile giderken ilerde trafik durdu, yumuşak frenleme ile durmak isteyip frene az bastığımda böyle sanki diskin bir kısmını az diğer kısmını çok ısırıyormuş gibi bir his oluşuyor, ayağın fren pedalındaki pozisyonu sabitken anlık olarak fren kuvvetinde artma azalma oluyor. Fren yaparken araçta sapma, direksiyonda çekme yok, sadece garip bir şekilde fren kuvveti artıp azalıyor. Pedala daha çok bastığımda ise normal şekilde duruyor ancak hafiflese de o fren kuvveti değişimi yine hissediliyor.

Frendeki bu hissiyat ile gelen sesin gelme frekansı çok yakın.

tarihinde Murat Sahın tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

westinghouse olabilir, basit bir emme hortumu kıvrılması da

Yorum bağlantısı
İlkay Başaran

İstavroz bilyası gibi bişey geldi aklıma ses kaynağı olarak. Vites kolu alt taraflarından mı geliyor

Bilyası var mı bilmiyorım da ıstavrozun arkadaşın arabada uğultu vardı ıstavrozdanmış demişti. Sonra arabayı sattı. Himalayalara yerleşti

Istavrozunu satan bilge

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Oğuzkan Erışık
Murat Sahın yazdı:

fren kuvvetinde artma azalma

Tam durmak üzereyken daha çok hissettiriyor mu bunu? Bu tabirden bence de diskler eğri. Frene basmadığın halde geliyorsa disk incelmiş ve en dış kısımdaki yer balataya değiyor olabilir. 

Yorum bağlantısı
Murat Sahın
Mustafa Tüfekçi yazdı:

Tekerde boşluk var mi. Ön akslar cift bilya. Biri dagilip diğerine yük bindiriyor, porya yalpa yapıyor gibin 

https://www.otoclubturkiye.com/forum/topic/307644-kod-adı-angrybird/?do=findComment&comment=3692107

Baktırmak lazım. Hissettiğim bir boşluk yok ama yinede liftte kontrol ettireyim.

Oğuzkan Erışık yazdı:

Tam durmak üzereyken daha çok hissettiriyor mu bunu? Bu tabirden bence de diskler eğri. Frene basmadığın halde geliyorsa disk incelmiş ve en dış kısımdaki yer balataya değiyor olabilir. 

Artıyor gibi durmak üzereyken.

Yorum bağlantısı
Oğuzkan Erışık
Murat Sahın yazdı:

Baktırmak lazım. Hissettiğim bir boşluk yok ama yinede liftte kontrol ettireyim.

Artıyor gibi durmak üzereyken.

Senin diskler el sallıyor abi. Başka bişey çıkmaz. Kalınlık kurtarıyorsa torna ettir balatalarıda yenile misss. 

Yorum bağlantısı
Murat Sahın
Oğuzkan Erışık yazdı:

Senin diskler el sallıyor abi. Başka bişey çıkmaz. Kalınlık kurtarıyorsa torna ettir balatalarıda yenile misss. 

Şahan alırken aklımda buda vardı, kaçı kaç para olabilir uleyn bir diskin deyip yenisini taktırmak :D 

Acayip rahatım, olabilecek en kötü şey defransiyel değişimi, onu da 2500 liraya çözüyorlar :D 

Çağlar Bayur yazdı:

adı üstünde hobi... şahandır atma ötme yapar, tamiri bulunur

Yok zaten beklemediğim bir şey değil. Sadece yanlış şeyler değiştirmek istemiyorum. Yoksa diferansiyelse diferansiyel :) Şahan bu, kaç para olabilir ki :D 

Yorum bağlantısı
Ümit Türk
Murat Sahın yazdı:

Şahan alırken aklımda buda vardı, kaçı kaç para olabilir uleyn bir diskin deyip yenisini taktırmak :D 

Acayip rahatım, olabilecek en kötü şey defransiyel değişimi, onu da 2500 liraya çözüyorlar :D 

Yok zaten beklemediğim bir şey değil. Sadece yanlış şeyler değiştirmek istemiyorum. Yoksa diferansiyelse diferansiyel :) Şahan bu, kaç para olabilir ki :D 

tampon 10 lira istediğin kadar vur :D

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...