İçeriğe Yönlendir

Akıllı Saat Önerisi

Öner Kurukuz

Recommended Posts

Eren Gökmen
Arif Aykın yazdı:

Mail problemini çözdüm kilitliyken bildirim alma seçeneği aktif değildi onu açınca mail bildirimi geldi saate. Fakat mesela gece yatarken saat ile yattım. En son gelen bildirim mesela 01:30 da gelmiş fakat telefona baktığımda gece gelen mesajlar var daha ama saatte görülmüyor. Bağlantıyı kontrol ettiğimde sağlık uygulamasını açıp cihazlara girdiğimde bağlanıyor yazısı çıktı ve bağlantı tamamlandı. Her seferinde bu durum mu yaşanacak acaba sizde de var mı böyle bir durum. 

Saglik uygulamasinin pil tasarruf moduna falan gecmesini engellemelisiniz. Ayrica saglik uygulamasi bildirim kisminda hep sabit olmali

Normalde ilk uygulama kurulumunda bu ayarlar yapiliyordu diye hatirliyorum. Izin vermedyseniz telefon uygulamayi kapatir. Izinler sonradan da verilebilir

Eger uyurken de bildirim almak istiyorsaniz onun da uygulama icinde ayari olmasi lazim.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ersen Tapan
Arif Aykın yazdı:

Arka planda sürekli çalış aktif fakat ekranı temizlediğinde uygulama kapanıyor ve bağlantı kesiliyor o durumda

Aynen ekran temizle yapmamak gerekiyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Arif Aykın
Eren Gökmen yazdı:

Saglik uygulamasinin pil tasarruf moduna falan gecmesini engellemelisiniz. Ayrica saglik uygulamasi bildirim kisminda hep sabit olmali

Normalde ilk uygulama kurulumunda bu ayarlar yapiliyordu diye hatirliyorum. Izin vermedyseniz telefon uygulamayi kapatir. Izinler sonradan da verilebilir

Eger uyurken de bildirim almak istiyorsaniz onun da uygulama icinde ayari olmasi lazim.

Bütün herşeye onay vermiştim aslında ama sürekli bağlantı kopuyor her seferinde aç kapa sıktı yemin ediyorum. Yarın huawe ile görüşeceğim 14 günlük iade süreci içerisinde iade hakkımı kullanabiliyor muyum diye soracağım

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Eren Gökmen
Arif Aykın yazdı:

Bütün herşeye onay vermiştim aslında ama sürekli bağlantı kopuyor her seferinde aç kapa sıktı yemin ediyorum. Yarın huawe ile görüşeceğim 14 günlük iade süreci içerisinde iade hakkımı kullanabiliyor muyum diye soracağım

Siz bilirsiniz. Bazen telefon ve saati birbirine tam uydurmak zor olabiliyor. Ben gt2e yi xiaomi mi 9t pro ile kullaniyorum. Arada bende de baglandigini soylese de bugune kadar herhangi bir bildirimde sorun yasamadim. Saat uygulamasi bildirim cubugunda sabit bende. Uygulama son uygulamalar icinde sabit degil (bu nedenle arada tekrar baglanir gibi oluyor muhtemelen)

Ayarlar telefon markasina gore degisiyor. Saglik uygulamasi markaya gore yonlendirme yapiyor. Youtube da videolar falan da var. Bu islerden anlayan tanidik varsa ondan rica edilebilir.

Öte yandan ugrasmak istemezseniz veya içinize sinmediyse geri verin. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Arif Aykın yazdı:

Arif telefonun ne marka? Ben şimdiye kadar kopma vs yaşamadım. İstersen sıfırla tekrar kur.

Yorum bağlantısı
Arif Aykın
Metin Akbal yazdı:

Arif telefonun ne marka? Ben şimdiye kadar kopma vs yaşamadım. İstersen sıfırla tekrar kur.

İphone 12 abi denedim yine aynı devam ediyor. Kopmadan kastım sürekli sağlık uygulaması açık kalmadığı için arka planda sorun yaşıyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Arif Aykın
Eren Gökmen yazdı:

Siz bilirsiniz. Bazen telefon ve saati birbirine tam uydurmak zor olabiliyor. Ben gt2e yi xiaomi mi 9t pro ile kullaniyorum. Arada bende de baglandigini soylese de bugune kadar herhangi bir bildirimde sorun yasamadim. Saat uygulamasi bildirim cubugunda sabit bende. Uygulama son uygulamalar icinde sabit degil (bu nedenle arada tekrar baglanir gibi oluyor muhtemelen)

Ayarlar telefon markasina gore degisiyor. Saglik uygulamasi markaya gore yonlendirme yapiyor. Youtube da videolar falan da var. Bu islerden anlayan tanidik varsa ondan rica edilebilir.

Öte yandan ugrasmak istemezseniz veya içinize sinmediyse geri verin. 

İçime sindi o konuda sorun yok. Arka planda sürekli açık bırakamıyorum bu saatten kaynaklı değil iphone dan kaynaklı bu sebepten sorun yaşıyorum. Yürüyüş yapıyorum sağlık uygulaması açık olmadığı için yürüyüş bilgilerini göremiyorum. Sağlık uygulaması açılınca görüyorum. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Cihat Küçükay
Arif Aykın yazdı:

Denedim ama başaramadım neyse zamanla hallederim herhalde :) 

Abi oradan açık ama normal bildirimlerde mail kapalıymış. @Çağrı AlafBelki o yüzden gelmiyordur deneyeceğim.

Telefonun izinler kısmında saatin bildirimleri algılamasına izin vermeniz lazım.

Yorum bağlantısı
Arif Aykın
Cihat Küçükay yazdı:

Telefonun izinler kısmında saatin bildirimleri algılamasına izin vermeniz lazım.

Cihat abi mail olayını çözdüm fakat diğer sağlık uygulamasını sürekli arka planda çalışma işlemi sıkıntılı benim açımdan. Huawei'ye iade talebi açtım kendileri döndüler. Durumu izah etmeden önce 14 gün yasal süreniz kulaklık kullanıma hiç alınmadıysa iade kabul olur açıldıysa kulaklık ücreti kesilerek saat iade olur dediler. Açılmadığını belirttim tamam o zaman isterseniz 800 TL hediye kupon yükleyelim önümüzdeki günlerde zam gelme ihtimali yüksek saatlere bilginiz olsun dedi. Kabul etmedim ve durumu izah edince kabul ettiler bu sorun iphone tarafında yaşanıyor mutlaka sağlık uygulaması çalışması gerekiyor dedi. %100 senkron şekilde çalışamıyor ve ara ara bu tarz problemler yaşıyoruz dedi. Bugün iade edeceğim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cihat Küçükay
Arif Aykın yazdı:

Cihat abi mail olayını çözdüm fakat diğer sağlık uygulamasını sürekli arka planda çalışma işlemi sıkıntılı benim açımdan. Huawei'ye iade talebi açtım kendileri döndüler. Durumu izah etmeden önce 14 gün yasal süreniz kulaklık kullanıma hiç alınmadıysa iade kabul olur açıldıysa kulaklık ücreti kesilerek saat iade olur dediler. Açılmadığını belirttim tamam o zaman isterseniz 800 TL hediye kupon yükleyelim önümüzdeki günlerde zam gelme ihtimali yüksek saatlere bilginiz olsun dedi. Kabul etmedim ve durumu izah edince kabul ettiler bu sorun iphone tarafında yaşanıyor mutlaka sağlık uygulaması çalışması gerekiyor dedi. %100 senkron şekilde çalışamıyor ve ara ara bu tarz problemler yaşıyoruz dedi. Bugün iade edeceğim.

Evet Huawei Sağlık uygulaması arka planda sürekli çalışıyor olmalı ve bütün izinleri (pil tasarrufu olmayacak, bildirim gönderme ve alma izni, telefon açma-kapatma izni vb) vermelisiniz. Yoksa sorun yaşanması doğaldır. Bende bütün izinler açık ve herşey düzgün çalışıyor. Çok memnunum o yüzden.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Arif Aykın
Cihat Küçükay yazdı:

Evet Huawei Sağlık uygulaması arka planda sürekli çalışıyor olmalı ve bütün izinleri (pil tasarrufu olmayacak, bildirim gönderme ve alma izni, telefon açma-kapatma izni vb) vermelisiniz. Yoksa sorun yaşanması doğaldır. Bende bütün izinler açık ve herşey düzgün çalışıyor. Çok memnunum o yüzden.

Sizin telefon iPhone mu acaba. Ben saa sıfırladım telefondan uygulamayı kaldırdım tekrar yükledim bütün izinleri verdim fakat sağlık uygulamasını ekranı yukarı tutarak ittiğimde çıkan uygulamadan sildiğim anda gidiyor bağlantı. Burayı çözemedim gönderdim saati ama hala iade iptal edip geri gönderin deme ihtimalim varmış müşteri hizmetleri öyle söyledi. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağrı Alaf

Güç tasarruf modunda falan olmaması lazım. iPhone 15 Pro ile bende sıfır sıkıntı çalışıyor aygıt. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cihat Küçükay
Arif Aykın yazdı:

Sizin telefon iPhone mu acaba. Ben saa sıfırladım telefondan uygulamayı kaldırdım tekrar yükledim bütün izinleri verdim fakat sağlık uygulamasını ekranı yukarı tutarak ittiğimde çıkan uygulamadan sildiğim anda gidiyor bağlantı. Burayı çözemedim gönderdim saati ama hala iade iptal edip geri gönderin deme ihtimalim varmış müşteri hizmetleri öyle söyledi. 

Yok hocam, çok şükür Iphone değil telefonum :exc1:. Ben Android kullanıcısıyım başından beri. Xiaomi Mi 9t kullanıyorum 5 yıldır. 

Çözemediğiniz kısım ise şu, Huawei Sağlık programına arka planda, şarj kısıtlaması olmadan, bildirimlere, mesajlara, kişilerinize erişim izni vererek çalışmasını sağlamak. Bunların izinlerini verdirebilirseniz program çalışır, hem de bayağı iyi çalışır. Iphone, kullanıcı bilgisi dahilinde bile olsa bu kadar izni ancak kendi cihazlarına veriyor. Bunu çözemeyeceğinizi düşünüyorum. Umarım yanlış düşünüyorumdur.

Çağrı Alaf yazdı:

Güç tasarruf modunda falan olmaması lazım. iPhone 15 Pro ile bende sıfır sıkıntı çalışıyor aygıt. 

Ki buradaki ifade çözülebildiğini gösteriyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağrı Alaf
Cihat Küçükay yazdı:

Android kullanıcısıyım başından beri. Xiaomi Mi 9t kullanıyorum 5 yıldır. 

Harika modeldi. Beni Xiaomi’ye aşık etmişti. O zaman yeni girmişti pazara. Pazara girmeden önce de dışarıdan arkadaşlar aracılığı ile getirip kullanıyorduk.  Artık böyle güzel modeller çıkmıyor. Öyle ki fan kulüplerinde kendimize özel Custom Rom geliştirir orijinal sürümlerde olmayan fonksiyonlar ekler, paylaşırdık. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Arif Aykın
Çağrı Alaf yazdı:

Ben çalıştıramadım bilmiyorum. Güç tasarruf moduna hiç almıyorum cihazı ben normalde. Bir yerlerde bir tuhaflık var ya benim isteğim çok fazla yada telefon veya saatin vermediği fazla 😂 müşteri hizmetlerine durumu anlatmıştım iPhone da bu problemi yaşıyoruz çözüm yok dedi sizler sıkıntısız çalışıyor diyorsunuz ☺️

Yorum bağlantısı
Çağrı Alaf
Arif Aykın yazdı:

Ben çalıştıramadım bilmiyorum. Güç tasarruf moduna hiç almıyorum cihazı ben normalde. Bir yerlerde bir tuhaflık var ya benim isteğim çok fazla yada telefon veya saatin vermediği fazla 😂 müşteri hizmetlerine durumu anlatmıştım iPhone da bu problemi yaşıyoruz çözüm yok dedi sizler sıkıntısız çalışıyor diyorsunuz ☺️

Valla ben ekranı temizle yapıyorum arkaplanda hiçbir şey bırakmıyorum öyle bir takıntım var ama yine de saat sürekli bağlı kalıyor ve dediğim gibi Clash of Clans köyümde altın madenleri toplanacak olduğu zaman bile bildirim alıyorum. İade edebilirsiniz ancak başka saatlerde de bu kadar özellik bulamayacaksınız. Belki Samsung'da bulursunuz birileri ona da güzel demişti konuda. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cihat Küçükay
Çağrı Alaf yazdı:

Valla ben ekranı temizle yapıyorum arkaplanda hiçbir şey bırakmıyorum öyle bir takıntım var ama yine de saat sürekli bağlı kalıyor ve dediğim gibi Clash of Clans köyümde altın madenleri toplanacak olduğu zaman bile bildirim alıyorum. İade edebilirsiniz ancak başka saatlerde de bu kadar özellik bulamayacaksınız. Belki Samsung'da bulursunuz birileri ona da güzel demişti konuda. 

Samsung şarjını en fazla 1,5 gün tutuyor. Diğer kısıtlamaları da göz önüne alırsanız (telefonunuz Samsung değilse tansiyon ölçümü, ekg ölçümü çalışmıyor) Apple saatini kullanmak daha mantıklı olur. Eğer IPhone değiştirilmeyecekse.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Çağrı Alaf
Cihat Küçükay yazdı:

(telefonunuz Samsung değilse tansiyon ölçümü, ekg ölçümü çalışmıyor)

Samsung almamak için geçerli nedenler teşekkürler bilgilendirme için. Bu Huawei'nin becerip Samsung ile Apple'ın beceremediği ne ki arada 10 kat fark var acaba oraya takıldım ben. Her halükarda Huawei iyidir ancak içe sinme durumu olmadıysa ben de olsam mecbur Apple Watch alırdım. Onda bildirim sıkıntısı olmaz en azından kendi ekosistemi. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Cihat Küçükay
Çağrı Alaf yazdı:

Samsung almamak için geçerli nedenler teşekkürler bilgilendirme için. Bu Huawei'nin becerip Samsung ile Apple'ın beceremediği ne ki arada 10 kat fark var acaba oraya takıldım ben. Her halükarda Huawei iyidir ancak içe sinme durumu olmadıysa ben de olsam mecbur Apple Watch alırdım. Onda bildirim sıkıntısı olmaz en azından kendi ekosistemi. 

Samsung konusundaki tecrübelerimi kısaca aktarayım. Ben yaklaşık 2 sene Samsung Galaxy Watch4 kullandım. Bütün herşeyi açık (ekran sürekli açık değildi sadece) şarjı 1,5 gün gidiyordu. Wear Os yazılımı ve diğer yazılımların uyumu üst düzeydi. Whatsupp mesajlarını görmek ne demek, klavye veya asistanla cevaplayabilirdim. Maillerimi görebilirdim. Cep telefonu kamerasını kumanda edebilirdim. Saatin içine yüklediğim müzikleri, yine Galaxy Buds ile telefonsuz dinleyebilirdim. Spor algılama Huawei'den daha hassastı. Adım ölçümlerini kendi adımlarınıza göre girebilirdiniz. Sadece tansiyon ölçümü, ekg ölçümü yapmıyor diye bıraktım. Şimdi kullandığım Huawei GT4 saatimde de bunlar yok ama yakın hassasiyette satürasyon ve nabız ölçümü var. Ek olarak şarjı en az 1 hafta gidiyor. Dediğim gibi, diğer yazılım kısımları geliştirmeye açık, Samsunga göre biraz daha geride, ama bu kabul edilebilir bir seviyede. Saat kullandıkça sizi öğreniyor ve daha doğru sonuçlar alıyorsunuz. Keşke imkanım olsa da pro modelini alsam ama maalesef. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Mehmet Kazancıoğlu

bu konuda ve başka konularda yazmış olduğum HUAWEI akıllı saatler ile ilgili tüm yorumlarımı geri çekmek hatta mümkünse silmek, sildirmek istiyorum.

yönetici arkadaşlar mümkünse bütün yazılarımı silermisiniz yerine "SAKIN HUAWEI'NİN HİÇ BİR ÜRÜNÜNÜ ALMAYIN" yazarmısınız. 

• Beğen 2
  • Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Emin Önal
Mehmet Kazancıoğlu yazdı:

bu konuda ve başka konularda yazmış olduğum HUAWEI akıllı saatler ile ilgili tüm yorumlarımı geri çekmek hatta mümkünse silmek, sildirmek istiyorum.

yönetici arkadaşlar mümkünse bütün yazılarımı silermisiniz yerine "SAKIN HUAWEI'NİN HİÇ BİR ÜRÜNÜNÜ ALMAYIN" yazarmısınız. 

:)

Kim, ney kızdırdı seni bu kadar ?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
Cihat Küçükay yazdı:

Samsung konusundaki tecrübelerimi kısaca aktarayım. Ben yaklaşık 2 sene Samsung Galaxy Watch4 kullandım. Bütün herşeyi açık (ekran sürekli açık değildi sadece) şarjı 1,5 gün gidiyordu. Wear Os yazılımı ve diğer yazılımların uyumu üst düzeydi. Whatsupp mesajlarını görmek ne demek, klavye veya asistanla cevaplayabilirdim. Maillerimi görebilirdim. Cep telefonu kamerasını kumanda edebilirdim. Saatin içine yüklediğim müzikleri, yine Galaxy Buds ile telefonsuz dinleyebilirdim. Spor algılama Huawei'den daha hassastı. Adım ölçümlerini kendi adımlarınıza göre girebilirdiniz. Sadece tansiyon ölçümü, ekg ölçümü yapmıyor diye bıraktım. Şimdi kullandığım Huawei GT4 saatimde de bunlar yok ama yakın hassasiyette satürasyon ve nabız ölçümü var. Ek olarak şarjı en az 1 hafta gidiyor. Dediğim gibi, diğer yazılım kısımları geliştirmeye açık, Samsunga göre biraz daha geride, ama bu kabul edilebilir bir seviyede. Saat kullandıkça sizi öğreniyor ve daha doğru sonuçlar alıyorsunuz. Keşke imkanım olsa da pro modelini alsam ama maalesef. 

bende gt3 pro var, telefon kamerası kumanda etme, saatteki müzikleri kulaklıkla dinleme, telefonla konuşma, telefon çalınca saat üzerinden konuşma vs. nabız  EKG ve Damar sertliği ölçme, diğerlerini yazmama gerek yok, stres oksijen nefes ölçümü vs. alayı var zaten ve çok düzgünler, adım sayma vs baya iyi ve hassas, uyku takibi uyku apnesi tespiti fala çok iyi, her tür sporu destekleme, anında otomatik algılama, bisiklete çok binerim mesela durduğum an saat durdun diye söyler, detay verir şu kalori gitti falan diye, binice vay bisikletlee gidersin haa der, tüm fonksiyonlar açık bir hafta, az kısarsam 15 gün pil ömrü, tansiyonda ölçze tam olacak, klavye şimilik yok zatenj saatten mesaj yazmakla uğraşamazdım, GT4 de bunlar yokmu harbiden, demek Pro dışında almamak lazım, samsunga gelince, buzdolabı işine dönsün :tongue:

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağrı Alaf
Ali Cihangiroğlu yazdı:

Damar sertliği ölçme

Bunu ilk defa görüyorum. İlk başta şaka sandım.

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Çağrı Alaf yazdı:

Bunu ilk defa görüyorum. İlk başta şaka sandım.

Var var. Çok gerginsin diyor saat 😊

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...