İçeriğe Yönlendir

Akıllı Saat Önerisi

Öner Kurukuz

Recommended Posts

Ertan Çabuk
Çağlar Bayur yazdı:

lem dünya 20 km 2 değil artık açıklama zamanı geldi yaza doğru

Ne yazı ne kışı, yaz da kalmadı kış ta...

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
Ertan Çabuk yazdı:

Maalesef...

Kendi sitesinden baktım da orada 20 cm üzerinde kalp atış ritminizi doğru göstermeyebilir gibi bir şeyler yazıyordu. O nedenle tereddütle kaldım.

Xiaomi ile uyumlu mu acaba?

Bu gt3 pro mu?

uyumlu evet, tüm uyarılar aktif güzel çalışıyor, tek eksiği tansiyon, onuda şişen kayışlı modeli gibi yapsalar tam acil servis gibi olacak saat :D google desteğini kesmeselerde şuan tek tercihim bu marka olurdu, pinpon falandan kurtarmazdı...

800_800_3C70754FA2FE1A3FCFBDD0BCDCC02A8F

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Muhittin Kaplan

Amazfit Trex 2 

Gps olması en büyük farkı, yol kayıt özelliği var. Back to Start, Goto Point gibi özellikleri telefondan bağımsız kullanabiliyorsunuz. Harita yok. Yani bir navigasyon olarak kullanamazsınız ama daha önceden kayıtlı bir noktaya gidebilir yada daha önceden yüklenmiş bir rorayı takipte edebilirsiniz.

ZeppOS kullanıyor. Konum bilgilerini,rotaları zepp adındaki bir uygulama ile strava,relive gibi uygulamalara gönderebiliyorsunuz.

Konuşma özelliği yok. Military grade bir saatmiş. Barometre de var. -30°C derecede dahi çalıştığını yazıyor. Olurda ISS gidecek olursam orada da çalışacak bir saat. Yani sanırım.

Şarjı 24 gün diyor kitabında. Kadran oldukça bol ve https://watchface.zepp.com/ den kendinizde tasarlayabiliyorsunuz. Diğer özellikleri (nabız, o2 vb) yazmaya gerek duymadım.

71CvQVR+BAL._AC_SL1500_.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Muhittin Kaplan yazdı:

Amazfit Trex 2 

Gps olması en büyük farkı, yol kayıt özelliği var. Back to Start, Goto Point gibi özellikleri telefondan bağımsız kullanabiliyorsunuz. Harita yok. Yani bir navigasyon olarak kullanamazsınız ama daha önceden kayıtlı bir noktaya gidebilir yada daha önceden yüklenmiş bir rorayı takipte edebilirsiniz.

ZeppOS kullanıyor. Konum bilgilerini,rotaları zepp adındaki bir uygulama ile strava,relive gibi uygulamalara gönderebiliyorsunuz.

Konuşma özelliği yok. Military grade bir saatmiş. Barometre de var. -30°C derecede dahi çalıştığını yazıyor. Olurda ISS gidecek olursam orada da çalışacak bir saat. Yani sanırım.

Şarjı 24 gün diyor kitabında. Kadran oldukça bol ve https://watchface.zepp.com/ den kendinizde tasarlayabiliyorsunuz. Diğer özellikleri (nabız, o2 vb) yazmaya gerek duymadım.

71CvQVR+BAL._AC_SL1500_.jpg

Tam motorsiklet tutkunları düşünülerek yapılmış.. :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Muhittin Kaplan yazdı:

-30°C derecede dahi çalıştığını yazıyor. Olurda ISS gidecek olursam

Abi ISS'e kapsul dışından götürmezler ya. Oradaki ortam da 20 derecelerde falandır :) 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
  • 6 ay sonra...
Arif Aykın

GT3 pro titanyum saat aldım. Hangi ayarların açık olması gerekiyor iphone ile uyumlu olan kullanan varsa bilgi verirse sevinirim. Bazı ayarları açtım fakat ekstra bilmemiz gerek durum varsa bilgi verebilirseniz sevinirim.

Yorum bağlantısı
Çağrı Alaf
Arif Aykın yazdı:

GT3 pro titanyum saat aldım. Hangi ayarların açık olması gerekiyor iphone ile uyumlu olan kullanan varsa bilgi verirse sevinirim. Bazı ayarları açtım fakat ekstra bilmemiz gerek durum varsa bilgi verebilirseniz sevinirim.

Hayırlı olsun, App Store’dan Huawei Health uygulamasını indirin ve saatinizi eşleyin. Özellikle açmanız gereken bir ayar bence yok ancak yine de uygulama içinde şöyle bir gezmek isteyebilirsiniz. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Arif Aykın
Çağrı Alaf yazdı:

Hayırlı olsun, App Store’dan Huawei Health uygulamasını indirin ve saatinizi eşleyin. Özellikle açmanız gereken bir ayar bence yok ancak yine de uygulama içinde şöyle bir gezmek isteyebilirsiniz. 

Teşekkürler. Onu yaptım da videolara bakayım dedim çok kafa karıştıran var veya hep Apple Watch ile karşılaştırıyorlar. O yüzden sormak istedim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağrı Alaf
Arif Aykın yazdı:

Teşekkürler. Onu yaptım da videolara bakayım dedim çok kafa karıştıran var veya hep Apple Watch ile karşılaştırıyorlar. O yüzden sormak istedim.

Abi benim Apple olmayan tek teknolojik aletim saatim, o da Huawei. Hiç karşılaştırmalara bakma Apple Watch, Huawei'nin eline su dökemez. Bunu AirPods Pro, iPad Pro, MacBook Pro, iPhone 15 Pro kullanan birisi olarak söylüyorum. Apple Watch saatim de vardı kardeşime verdim sevinsin kız diye. Huawei her alanda daha yetenekli. Apple'ınki kadar da çıkarmak için çıkarılan bir saat görmedim. Huawei saatim kaybolmuştu 2 senedir geçen gün buldum, bulmadan önce de sırf Apple Watch kullanmamak için CasiOAK 2100 kullandım, akıllı saat yerine eski usül kullandım o derece gıcık aldım ben o alete. 

Her gün işsiz gibi şarja takacaksın, Huawei 10 gün gider rahat. 

Apple'da otomatik uyku takibi yok. Huawei 10 dakka kestirsen yakalıyor.

Huawei'nin adım sayarı daha doğru ölçüm yapıyor. 

Huawei uyku apnesi yakalayabiliyor, gece uyurken çıkardığın sesleri dinleyip onları kanındaki anlık oksijen seviyesi ve kalp atış hızı ile karşılaştırıyor.

Reddit'te bazıları Huawei'nin uykunun evrelerini ölçme özelliği ile gerçek bir uyku makinası sonuçlarının tamamen aynı olduğunu yazmıştı. Yani Derin - REM ve Hafif uyku seviyeleriniz tam doğru ölçülecek, Apple ne zaman uyuduğumu bile anlayamıyor. 

Daha saymama gerek yok sanırım. Hayatımda harcadığım en boş para Apple'ın saatineydi, keşke o paraya sadaka verseydim. Diğer Apple ürünlerini severim. 

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Çağrı Alaf

Bu arada şu aşağıdaki arkadaşı çok beğendim, birkaç arkadaşım da geldi sordu merak ettiler. Albenili olduğu kadar dayanıklı da. 200 metre kadar dayanıklı ve kolayca modlanabiliyor. 20'den fazla dünya saatini gösteriyor alarmı da var 3 tane. Ekranını sivri bir demire çok sert vurdum balyoz indirirken, kırıldı diye hiç bakmadım bile ancak çizik bile yoktu. Bileğimi kurtarması yetmedi kendisini de kurtardı. Caponlar adamdır. 

ntty34x.jpg

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Gülmez
Çağrı Alaf yazdı:

Abi benim Apple olmayan tek teknolojik aletim saatim, o da Huawei. Hiç karşılaştırmalara bakma Apple Watch, Huawei'nin eline su dökemez. Bunu AirPods Pro, iPad Pro, MacBook Pro, iPhone 15 Pro kullanan birisi olarak söylüyorum. Apple Watch saatim de vardı kardeşime verdim sevinsin kız diye. Huawei her alanda daha yetenekli. Apple'ınki kadar da çıkarmak için çıkarılan bir saat görmedim. Huawei saatim kaybolmuştu 2 senedir geçen gün buldum, bulmadan önce de sırf Apple Watch kullanmamak için CasiOAK 2100 kullandım, akıllı saat yerine eski usül kullandım o derece gıcık aldım ben o alete. 

Huawei uyku apnesi yakalayabiliyor, gece uyurken çıkardığın sesleri dinleyip onları kanındaki anlık oksijen seviyesi ve kalp atış hızı ile karşılaştırıyor.

Reddit'te bazıları Huawei'nin uykunun evrelerini ölçme özelliği ile gerçek bir uyku makinası sonuçlarının tamamen aynı olduğunu yazmıştı. Yani Derin - REM ve Hafif uyku seviyeleriniz tam doğru ölçülecek, Apple ne zaman uyuduğumu bile anlayamıyor. 

Daha saymama gerek yok sanırım. Hayatımda harcadığım en boş para Apple'ın saatineydi, keşke o paraya sadaka verseydim. Diğer Apple ürünlerini severim. 

sizdeki huawei hangisi ?

Yorum bağlantısı
Çağrı Alaf
Ali Gülmez yazdı:

sizdeki huawei hangisi ?

GT 2, 23. yaş doğum günü hediyemdi. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Arif Aykın
Çağrı Alaf yazdı:

Valla çok sağolasın gayet açıklayıcı olmuş. Mesela mail geldiğinde telefonda göremiyorum sürekli mail geldiğinden dolayı bu benim için ihtiyaç bi ayar vs var mı?

Müzik spotify gibi programda dinlemek için kontrol sağlamaya izin veriyor mu?

Fotoğraf çekmeye izin vermiyor diyordu videonun bir tanesinde fakat ufaktan gezinirken gördüm ve fotoğraf çekiyor. 

Bunlar gibi bilgi vereceğin şeyler varsa söylersen sevinirim. 

Yorum bağlantısı
Çağrı Alaf
Arif Aykın yazdı:

Valla çok sağolasın gayet açıklayıcı olmuş. Mesela mail geldiğinde telefonda göremiyorum sürekli mail geldiğinden dolayı bu benim için ihtiyaç bi ayar vs var mı?

Müzik spotify gibi programda dinlemek için kontrol sağlamaya izin veriyor mu?

Fotoğraf çekmeye izin vermiyor diyordu videonun bir tanesinde fakat ufaktan gezinirken gördüm ve fotoğraf çekiyor. 

Bunlar gibi bilgi vereceğin şeyler varsa söylersen sevinirim. 

Mail gösterir ama yanıtlayamazsın. En azından benimki bir önceki neslin düzü ve yapamıyor, sizinki bir sonraki neslin Pro'su belki vardır ama sanmıyorum yine. Huawei Clash of Clans'tan bile bildirim getiriyor. Telefona gelen her şeyi çektiği için bildirim konusunda sıkıntı olmaz bence. Apple Watch Youtube Music'i destekliyordu ama bunda denemedim ben. Zaten listem o kadar kalabalık ki saatin ufacık ekranıyla şarkı seçemiyorum. Spotify kullanmadım hayatımda hiç o yüzden onu da bilmiyorum. Dinlediğim hiçbir şarkı o platformda yok. Fotoğrafı da yine bilmiyorum ne yazık ki ama Apple onu da yapardı. 

aylycx6.JPG

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Bildirimleri Huawei sağlıktan acıyorduk galiba. Bende mesaj whatsap bildirimleri vs kapalı ha bire telefona bakmak istemiyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cihat Küçükay

Huawei sağlıktan bildirimleri açın, hepsi gelir. Telefonda çalan müzikleri saatten sadece ileri-geri gibi basit işlemleri yapabilirsiniz. Bu konularda Samsung Galaxy Watch çok iyidir. Ama onunda şarjı çok az, en fazla 1,5 gün gidiyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Arif Aykın
Cihat Küçükay yazdı:

Huawei sağlıktan bildirimleri açın, hepsi gelir. Telefonda çalan müzikleri saatten sadece ileri-geri gibi basit işlemleri yapabilirsiniz. Bu konularda Samsung Galaxy Watch çok iyidir. Ama onunda şarjı çok az, en fazla 1,5 gün gidiyor.

Denedim ama başaramadım neyse zamanla hallederim herhalde :) 

Metin Akbal yazdı:

Bildirimleri Huawei sağlıktan acıyorduk galiba. Bende mesaj whatsap bildirimleri vs kapalı ha bire telefona bakmak istemiyorum.

Abi oradan açık ama normal bildirimlerde mail kapalıymış. @Çağrı AlafBelki o yüzden gelmiyordur deneyeceğim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağrı Alaf
(düzenlendi)
Arif Aykın yazdı:

Denedim ama başaramadım neyse zamanla hallederim herhalde :) 

Abi oradan açık ama normal bildirimlerde mail kapalıymış. @Çağrı AlafBelki o yüzden gelmiyordur deneyeceğim.

Telefona geliyorsa saate de gelir. Gelmiyorsa problem saatte değil telefondadır. Saat çekeceği şeyi seçmiyor direkt her şeyi çekiyor. Ben az önce sahibinden.com'dan bildirim aldım mesela.

tarihinde Çağrı Alaf tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Arif Aykın

Bende çoğu bildirim kapalı belki o yüzdendir. Mail bildirimleri açıktı fakat kilit ekranında kapalıydı sadece o yüzden onu aktifledim mail geldiğinde kontrol edeceğim.

Yorum bağlantısı
Eren Gökmen
Çağrı Alaf yazdı:

Telefona geliyorsa saate de gelir. Gelmiyorsa problem saatte değil telefondadır. Saat çekeceği şeyi seçmiyor direkt her şeyi çekiyor. Ben az önce sahibinden.com'dan bildirim aldım mesela.

Saglik uygulamasindan hangi uygulamalarin bildirimlerinin cekilecegi secilebiliyor. Misal saglik uygulamasi icinden  sahibindeni kapatirsaniz bildirim telefona gelir ama saate gelmez

Yorum bağlantısı
Çağrı Alaf
Eren Gökmen yazdı:

Saglik uygulamasindan hangi uygulamalarin bildirimlerinin cekilecegi secilebiliyor. Misal saglik uygulamasi icinden  sahibindeni kapatirsaniz bildirim telefona gelir ama saate gelmez

Aa cidden öyle, teşekkürler yanlış bilgi vermişiz. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Arif Aykın
Çağrı Alaf yazdı:

Aa cidden öyle, teşekkürler yanlış bilgi vermişiz. 

Mail problemini çözdüm kilitliyken bildirim alma seçeneği aktif değildi onu açınca mail bildirimi geldi saate. Fakat mesela gece yatarken saat ile yattım. En son gelen bildirim mesela 01:30 da gelmiş fakat telefona baktığımda gece gelen mesajlar var daha ama saatte görülmüyor. Bağlantıyı kontrol ettiğimde sağlık uygulamasını açıp cihazlara girdiğimde bağlanıyor yazısı çıktı ve bağlantı tamamlandı. Her seferinde bu durum mu yaşanacak acaba sizde de var mı böyle bir durum. 

Yorum bağlantısı
Çağrı Alaf
Arif Aykın yazdı:

Mail problemini çözdüm kilitliyken bildirim alma seçeneği aktif değildi onu açınca mail bildirimi geldi saate. Fakat mesela gece yatarken saat ile yattım. En son gelen bildirim mesela 01:30 da gelmiş fakat telefona baktığımda gece gelen mesajlar var daha ama saatte görülmüyor. Bağlantıyı kontrol ettiğimde sağlık uygulamasını açıp cihazlara girdiğimde bağlanıyor yazısı çıktı ve bağlantı tamamlandı. Her seferinde bu durum mu yaşanacak acaba sizde de var mı böyle bir durum. 

Uyuduğunu anlarsa bildirim göndermez diye biliyorum.

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan
Arif Aykın yazdı:

Bağlantıyı kontrol ettiğimde sağlık uygulamasını açıp cihazlara girdiğimde bağlanıyor yazısı çıktı ve bağlantı tamamlandı.

Uygulamayı sürekli aktif olacak hale getirmek için izin vermelisiniz. Arka planda hep açık olması gerekiyor. Nasıl yapılacağını bilmiyorum ama. 

Yorum bağlantısı
Arif Aykın
Çağrı Alaf yazdı:

Uyuduğunu anlarsa bildirim göndermez diye biliyorum.

Anladım sessizde olup sadece bildirim sayfasında gösterir diye düşünüyordum neyse artık sağlık olsun 😊

Ersen Tapan yazdı:

Uygulamayı sürekli aktif olacak hale getirmek için izin vermelisiniz. Arka planda hep açık olması gerekiyor. Nasıl yapılacağını bilmiyorum ama. 

Arka planda sürekli çalış aktif fakat ekranı temizlediğinde uygulama kapanıyor ve bağlantı kesiliyor o durumda

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...