İçeriğe Yönlendir

Çamaşırı Delen Çamaşır Makinesi - Olmaz Olsun. Ne Yapmalı?

Doğan Arşiray

Recommended Posts

• 2 hafta sonra...
Doğan Arşiray
(düzenlendi)

foto paylaşacağım.

https://www.uygunparca.com/camasir-makinesi-koruk-mds63916501/lg?model_id=382100

bu yan sanayi lastik. dün medimarkt a gittim benzer LG makinelere baktım, bizimkinin tamburunun rasındaki boşluk çok fazla. tambur eğimli duruyor. tamburun yük altında çalıştıkça geriye kayması mı olası lastiğin enine küçülmesi mi? geriye kayıyorsa ayak ayarı bozulmuş olabilirmi?

tarihinde Doğan Arşiray tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Ersen Tapan yazdı:

5 senelik makina eski model oluyorsa yanmışız.

Apple 5 yaşındaki cihazları servise bile kabul etmiyor.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Bence.. görünürde kusur yok.. 

Yüksek devirde sıkarken ince kumaşlar tambuz gözeneklerinden dışa sarkıyor ve tamburun dışında bir sorun var.. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

tambur ve lastik değişimi için 3200 tl fiyat çıkarttılar az önce. 1 hafta sürermiş.

Mehmet Ozyurek yazdı:

Bence.. görünürde kusur yok.. 

Yüksek devirde sıkarken ince kumaşlar tambuz gözeneklerinden dışa sarkıyor ve tamburun dışında bir sorun var.. 

hanım, "yavaş devirde sıkmaya ayarladım başında bekledim acaip bir metal sesi duyuyordum" dedi. bence tamburun içinde birşey var. tipik yetkili servis mantığı ile tamir değil, at yenisini tak muhabbeti var.

servis kitapçığında belli yere kadar söküp, rezistans deliğinden yabancı cisim kontrolü yapın diyor tabi yetkili servis öyle birşey yapmadı ve 200 tl TEŞHİS parası aldı.

şeytan diyor al bir endoskop kamera birde büyük sekman pensesi...

Sani Gerşon yazdı:

Apple 5 yaşındaki cihazları servise bile kabul etmiyor.

tamam da beyaz eşya dayanıklı tüketim ürünüdür. telefonun ömrü zaten 3 sene.  beyaz eşyanın 5 senede bir bozulması pek görülen birşey değil. öyle olsa 10 senem motor garantisi vermez üretici.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Doğan Arşiray yazdı:

tamam da beyaz eşya dayanıklı tüketim ürünüdür.

İşte en dayanıklısı 5 yıl :) 

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Sani Gerşon yazdı:

İşte en dayanıklısı 5 yıl :) 

dün LG dükkanına gitim bu boyutta olanı gelimyormuş maksimum 12 kg. o 18 bin tl idi.

benim isyanım şu. standart bir makinadan 3 kat para verip en iyisini alınca bir problemle karşılaşmak. haliyle dah uzun bir süre sorunsuzluk bekliyorsun. yetkili servisin artistliği ise daha abuk. bana fiyat veremediler stok sayımı var diye, 6 gün geçmiş üzerinden telefondaki kadın üzerinden çok geçmiş diyor. dedim neyin üzerinden geçmiş, sen fiyatı verdinde ben mi almadım. aa evet sayım vardı dedi telefonda.  fiyatı veremeyen sensin. embesil ya.

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Ersen Tapan
Doğan Arşiray yazdı:

rezistans deliğinden yabancı cisim kontrolü

Benim tambur dönerken çatır çutur ses yapıyordu. Rezistansı söktüm içinden biraz yabancı cisim çıktı. Elimden geldiğince temizledim topladım sorun çözüldü. Aynısını yapmanı öneririm . 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Doğan Arşiray yazdı:

benim isyanım şu. standart bir makinadan 3 kat para verip en iyisini alınca bir problemle karşılaşmak. haliyle dah uzun bir süre sorunsuzluk bekliyorsun. yetkili servisin artistliği ise daha abuk. 

Apple'cılar ağlıyordu. Yapmayın diyordu, biz daha randevu bile alamıyorduk diyordu. Dışarıda ekran değişse parmak izi çalışmıyor, ekranın true tone özelliği gidiyordu. Hepsi çaresizdi...

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Ersen Tapan yazdı:

Benim tambur dönerken çatır çutur ses yapıyordu. Rezistansı söktüm içinden biraz yabancı cisim çıktı. Elimden geldiğince temizledim topladım sorun çözüldü. Aynısını yapmanı öneririm . 

özellikle ingiliz kanalları var youtube de. tamir ile ilgili bir kça video izledim. ısıtıcıyı söküp içinden yabancı cisimleri çıkartıyorlar. benimde epey çok vidam vs kaybolduğuna göre belki onları orada bulabilirim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Servet Aydın yazdı:

Kazanın içine yassı büyük neomidyum mıknatıs koy bir kaç tane

aynısını düşündüm bugün. kocaman bir mıknatısım var. naylona sarıp yapıştırayım.

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Bir avuç pamuk geziriyordu tamircinin biri youtube videosunda görmüştüm. Sıkıntılı yere tiftik tiftik takılıyor 

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

Ama tamburun kabugunun dibinde olan birsey varsa pamuk takilmaz. Hizla donerken ince thsirtler belki disari sarkip takiliyordur.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Ya nasıl verdin sen o 200 ü.  
Ne söyleyeceklerini de biliyordun.  

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Doğan Arşiray yazdı:

benim isyanım şu. standart bir makinadan 3 kat para verip en iyisini alınca bir problemle karşılaşmak.

reklamla tişört yıkanmaz der tibetli

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Mehmet Ozyurek yazdı:

Ya nasıl verdin sen o 200 ü.  
Ne söyleyeceklerini de biliyordun.  

Kim ikna etmis olabilir...

• Mutlu 4
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Doğan Arşiray

Makineye hicbirsey yapmadim, yeni delik yok. Ama bugunlerde altina su akitiyor... Biryerlerini sokup altina bakmam lazim nereden geliyor diye. 

Demekki LG filan alinmaz. Buradan uyardim. 

Yorum bağlantısı
Mustafa YILDIRIM

Çamaşırlarınıza delik açan şey (cisim) şimdi de hortumu delerek su kaçağına neden olmuş olabilir mi?

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız
Doğan Arşiray yazdı:

Makineye hicbirsey yapmadim, yeni delik yok. Ama bugunlerde altina su akitiyor... Biryerlerini sokup altina bakmam lazim nereden geliyor diye. 

Demekki LG filan alinmaz. Buradan uyardim. 

Kendi kendine düzelen şey, tekrar bozulur. Ya da başka yeri bozar. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Mustafa YILDIRIM yazdı:

Çamaşırlarınıza delik açan şey (cisim) şimdi de hortumu delerek su kaçağına neden olmuş olabilir mi?

iş bende bu nedenle arkasını söküp, su dolumu yaparken mi, yoksa tahliye ederkenmi kaçak yapıyor gözlemlemem lazım diye düşünüyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez
Mert Gülkokan yazdı:

beko arçelik gibi markalarımız varken lg den gidip çamaşır makinesi almak bana garip geliyor

cari açığı düşürmemiz lazım :)

Tamir veya yedek parça konusunda da sıkıntılı ithal beyaz eşya.

Zaten orjinal servisleri de yok. Servisler fason olarak hizmet veriyor.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Mert Gülkokan yazdı:

beko arçelik gibi markalarımız varken lg den gidip çamaşır makinesi almak bana garip geliyor

cari açığı düşürmemiz lazım :)

ihtiyaç dahilinde büyük kapasiteli yerli ürün yoktu o tarihte. şimde de yok gerçi. yine de daha büyük kapasiteli yapmaya başladılar.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Önder Özcan
Doğan Arşiray yazdı:

iş bende bu nedenle arkasını söküp, su dolumu yaparken mi, yoksa tahliye ederkenmi kaçak yapıyor gözlemlemem lazım diye düşünüyorum.

Alttaki filtreyi kontrol ettin mi (etmişsindir) Tıkanırsa suyu boşaltamıyor (biraz tıkanırsa biraz boşaltamıyor) oluşan basınç başka yerlerden dışarı vurabilir (mi?)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...