İçeriğe Yönlendir

Kral Araba

Azad Mirzade

Recommended Posts

Hacı Şenyurt
4 kez klimacıya gittim eve dönüş yolunda klima yine mortingen.
3. dün fsm yolundayken arabada dan dun bir şeyler koptu, kompresörün müşürü fırlamış basınca dayanamayıp.
Bu sefer farklı bir klimacı deneyeceğim, kompresörde sorun var sanırım. Adamın yanında buz gibi, elin donar, yola çıkıyorum hop sıcak hava üflemeye başlıyor.

resmi olarak yine klimalı bir arabam olamadı [emoji20] 
Geçmiş olsun. İstanbul'da klimasız zor tabi.
Yorum bağlantısı
Azad Mirzade
Hacı Şenyurt yazdı:
Azad Mirzade yazdı:
4 kez klimacıya gittim eve dönüş yolunda klima yine mortingen.
3. dün fsm yolundayken arabada dan dun bir şeyler koptu, kompresörün müşürü fırlamış basınca dayanamayıp.
Bu sefer farklı bir klimacı deneyeceğim, kompresörde sorun var sanırım. Adamın yanında buz gibi, elin donar, yola çıkıyorum hop sıcak hava üflemeye başlıyor.

resmi olarak yine klimalı bir arabam olamadı emoji20.png 

Geçmiş olsun. İstanbul'da klimasız zor tabi.

İstanbul'da idare edilir aslında maks 1 ay bunaltıcı oluyor ama ben Antalya'ya da gidip geliyorum yazın, orda klimasız neredeyse imkansız :) 

Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Geçmiş olsun, fazla sürmez bende bu klima tamir kervanına katılırım 😅

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Azad Mirzade

Klima konusunu altın yumrukla çözdüm :) yani çokça parayla :D 

Kompresör ve radyatör sıfırlandı şu an arabanın için kuzey kutbu 🙂 

Ayın kalanında ekmek yiyeceğiz sadece

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Azad Mirzade yazdı:

Geçmiş olsun.

10 yaşındaki bir arabanın niye kompresörü bozulur ki...

Bu arada, Amerika'da dahi kompresör revize ediliyor, bizde niye olmaz ki...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Sani Gerşon yazdı:

Amerika'da dahi kompresör revize ediliyor,

kıraysler mopar filandır,? hunday yedek parçası var mıdır?amerikanın  1950 modelin civatasına kadar yedek parçası rafta hazır

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Çağlar Bayur yazdı:

kıraysler mopar filandır,? hunday yedek parçası var mıdır?amerikanın  1950 modelin civatasına kadar yedek parçası rafta hazır

Farketmez ki ne marka olduğu. Amerika gibi bi yerde bile revize edilebiliyorsa (bilmiyor mu adamlar sıfır takmayı) bizde niye yok...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Rifat Berber
(düzenlendi)

Benim eski focusun klima kompresörü revize edildi. Bursa küçük sanayide bir usta yapıyor. Hem de 6 ay garanti vermişti o dönem. Çıkma klima kompresörü 1100 TL idi o dönem, 400 TL ye revize etmişti. Ve satana kadarda sorun çıkarmadı.

tarihinde Rifat Berber tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış
Azad Mirzade yazdı:

Gözün aydın günahı ne kadar oldu, kendimi hazırlayayım 😅

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Sani Gerşon yazdı:

Farketmez ki ne marka olduğu.

megane kompresörü var mıdır?

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Çağlar Bayur yazdı:

megane kompresörü var mıdır?

Japon var, Alman var. Fransız satılsa Amerika'da, onu da revize ederler.

Wheelers Dealers izle biraz :D 

Yorum bağlantısı
Azad Mirzade
Çağlar Bayur yazdı:

geçmiş olsun kaç tl gitti

her şey dahil 6300 tl, hesabımdaki son para :D 

Sani Gerşon yazdı:

Geçmiş olsun.

10 yaşındaki bir arabanın niye kompresörü bozulur ki...

Bu arada, Amerika'da dahi kompresör revize ediliyor, bizde niye olmaz ki...

revize için 2bin istediler, iç takım sıfır dış kapaklar eski kompresörün 3500 dediler, tamamen sıfır 4500 dediler. Revize de aynı performansı almazsın dedi bir kaç kişi, ben de olmuşken tam olsun dedim, KA'dan dolayı klima hassas noktam malum, bir daha olmadı abi demelerine katlanamazdım :D 

Selçuk Bakış yazdı:

Gözün aydın günahı ne kadar oldu, kendimi hazırlayayım 😅

6300 cük tl. :D  Evlat acısı gibi, ay ortasındayız, köyden gelen kesme makarnaları yiyeceğiz aysonuna kadar.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Yeni normal artık bu rakamlar maalesef, alışacağız demek ki 😅

• Üzgün 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Sani Gerşon yazdı:

Wheelers Dealers izle biraz

edd maslak sanayiye gelse nasıl dayak yer bilionmu

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Çağlar Bayur yazdı:

edd maslak sanayiye gelse nasıl dayak yer bilionmu

Maslak kurban olsun Edd reyize

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Sani Gerşon yazdı:

Maslak kurban olsun Edd reyize

rot ayarına 1720 tl verecek olan müşteriyi bul gerisi kolay, balans hariç.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Çağlar Bayur yazdı:

rot ayarına 1720 tl verecek olan müşteriyi bul gerisi kolay, balans hariç.

Asgari ücretin %5'ini talep ediyor senden. Öyle düşün. Burada da o rakamları veriyorsun.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Sani Gerşon yazdı:

Asgari ücretin %5'ini talep ediyor senden. Öyle düşün. Burada da o rakamları veriyorsun.

% yi bilmem rakama bakarım, veletlere süt almam lazım

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Azad Mirzade

Yaklaşık 5 ay olmuş, 5 ayda 10bin km yol aldım, 3 kere Antalya'ya gittim geldim yarısı ordan :D 

Yol gitmek daha keyifli oluyormuş, "Ka yetiyor ya!" diyordum ama daha konforlu bir seyahatin çok daha tercih edilebilir olduğunu hissettim :D 

Şimdi yanımdan vın diye geçen mercedeslerdeki insanların konforunu merak etmeye başladım :crazy:

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış
Azad Mirzade yazdı:

Yaklaşık 5 ay olmuş, 5 ayda 10bin km yol aldım, 3 kere Antalya'ya gittim geldim yarısı ordan :D 

Yol gitmek daha keyifli oluyormuş, "Ka yetiyor ya!" diyordum ama daha konforlu bir seyahatin çok daha tercih edilebilir olduğunu hissettim :D 

Şimdi yanımdan vın diye geçen mercedeslerdeki insanların konforunu merak etmeye başladım :crazy:

S classeye kadar yolu var :crazy:

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora
Selçuk Bakış yazdı:

S classeye kadar yolu var :crazy:

bentley varken yüzüne bakmam :crazy:

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Azad Mirzade

10 bin bakımına gittim bu arada yoğunluktan 500km de geciktirdim, ben değil adamlar yoğundu.

İşlemler başladığında baktım napıyorlar diye, 5 30 yağ koyuyor araca!

Dedim, "güzel ustam bunun bir önceki bakımını sen yaptın, bakım kağıdında 10-40 yazıyordu, neden 5-30 koyuyorsun?"  

"Çocuklar yanlış yazmıştır bu araca 5 30 konur" dedi, eyvallah bir sessizlik. Sonra baktım 10-40 yağ bidonundan 5-30 yağ bidonuna yağ aktarıyor, araca o yağı da koydu.

Dedim "yahu sen şimdi de 10 40ı 5 30 a koyup karman çorman ettin?!!" Suratım düştü tabi, aslında benim gittiğim usta kendisi değil, o doluydu diğer ortağına yaptırdı işleri ki en sevmediğim şeylerden birisi, rutin bakım sonuçta.

Diğer ustaya gittim anlattım karıştırdı böyle yaptı vs. diye, yağlar birbirine yakın viziko değeri onlar sıcaklık vs bir şeyler söyledi. Hasılı usta sevdiğim bir usta ama böyle Ali cengizliklerden tiksinirim. Sana pahalıya gelmesin diye yaptım diyor bir de işlemi ilk yapan usta, yahu sen benim kesemi düşünüyorsan araca düzgün bakım yap önce.

Hasılı yine birilerinin üstünü çizdik :) Bana, kafasına göre iş yapmayan eli yüzü düzgün bir usta lazım.

Arabadan da şıngır şıngır bir ses geliyordu, yağ değişiminden sonra o ses kesildi gibi. Adamla bindik sürdük ama bir şey çıkmadı ortaya.

• Şaşkın 4
Yorum bağlantısı
Alptuğ Özcan
Azad Mirzade yazdı:

Dedim, "güzel ustam bunun bir önceki bakımını sen yaptın, bakım kağıdında 10-40 yazıyordu, neden 5-30 koyuyorsun?"  

"Çocuklar yanlış yazmıştır bu araca 5 30 konur" dedi, eyvallah bir sessizlik. Sonra baktım 10-40 yağ bidonundan 5-30 yağ bidonuna yağ aktarıyor, araca o yağı da koydu.

Dedim "yahu sen şimdi de 10 40ı 5 30 a koyup karman çorman ettin?!!" 

Adam ortaya karışık yapmış resmen.

Böyle adamlardan ben de nefret ederim. Yapacağı alt tarafı rutin bakım

Yorum bağlantısı
Tevfik Işık
Azad Mirzade yazdı:

10 bin bakımına gittim bu arada yoğunluktan 500km de geciktirdim, ben değil adamlar yoğundu.

İşlemler başladığında baktım napıyorlar diye, 5 30 yağ koyuyor araca!

Dedim "yahu sen şimdi de 10 40ı 5 30 a koyup karman çorman ettin?!!" Suratım düştü tabi, aslında benim gittiğim usta kendisi değil, o doluydu diğer ortağına yaptırdı işleri ki en sevmediğim şeylerden birisi, rutin bakım sonuçta.

Diğer ustaya gittim anlattım karıştırdı böyle yaptı vs. diye, yağlar birbirine yakın viziko değeri onlar sıcaklık vs bir şeyler söyledi. Hasılı usta sevdiğim bir usta ama böyle Ali cengizliklerden tiksinirim. Sana pahalıya gelmesin diye yaptım diyor bir de işlemi ilk yapan usta, yahu sen benim kesemi düşünüyorsan araca düzgün bakım yap önce.

Hasılı yine birilerinin üstünü çizdik :) Bana, kafasına göre iş yapmayan eli yüzü düzgün bir usta lazım.

Arabadan da şıngır şıngır bir ses geliyordu, yağ değişiminden sonra o ses kesildi gibi. Adamla bindik sürdük ama bir şey çıkmadı ortaya.

İşte sirf bu yüzden 4 yildir arabamin tüm bakimlarini kendim yapiyorum.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...