İçeriğe Yönlendir

FC5 Civic - A3 TFSI Takas Danışma

Hasan Sancak

Recommended Posts

Hasan Sancak
(düzenlendi)

Herkese merhaba, iyi forumlar dilerim. Benim bir sorum olacak sizlere de danışmak istiyorum. 

Benim aracım; 2017 Civic Eco Executive (Fabrikasyon LPG) - Siyah - 1.6 iVTEC motor, 85K km, sol 2 kapı değişen, full yetkili servis bakımlı. 215-55-16 Jant-Lastik

Takas aracı; 2015 Audi A3 Limuzin Ambiante - Beyaz - 1.4 TFSI 150BG, 140k km, hatasız boyasız değişensiz, full yetkili servis bakımlı. (Triger 20k km önce değişmiş) 205-55-16 Jant-Lastik (Araca sıfır alırken led ön far ve led arka stoplar fark ödenerek alınmış.)

Civicten genel olarak memnunum şöyleki yokuşlarda canımı sıkmıyor değil. Ekstra olarak kaportanın biraz kalitesiz olması da keyif kaçırıyor.

Audi hakkında pek bilgim yok kronik arızaları vs var mıdır, nedir bilgi verir misiniz?

Biraz donanım farkı var ama kabul edilebilir mi ? Örn: Anahtarsız giriş çalıştırma, sunroof, koltuk ısıtma, hayalet ekran, matrix far vb.

*Takası kafa kafaya olarak yorumlamanızı rica ederim, aramızda aldı verdi olmayacaktır.

*Konu yanlış yere açtıysam affola.

tarihinde Hasan Sancak tarafından düzenlendi
*Audi donanım ekleme.
Yorum bağlantısı
Ali Gök

merakımdan soruyorum arada para alıp verme yoksa auidisi olan biri neden honda almak istesin

ben istemezdim şahsen 

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Hasan Sancak
Ali Gök yazdı:

merakımdan soruyorum arada para alıp verme yoksa auidisi olan biri neden honda almak istesin

ben istemezdim şahsen 

Bende yapmazdım, ama tanıdık galeri. Onu da satacak bunu da satacak sonuçta.

Yorum bağlantısı
Deniz Kom

Baktığınız zaman Audi'nin pek sorun çıkartmayan ve tutulan modellerinden. Tork olarak da Honda'dan daha güçlü ama sürdürülebilirlik maliyetini bilmiyorum.

Yorum bağlantısı
İsa Acar

Her şey sizin anlattığınız gibiyse, alavere dalavere yoksa, ben kesin alırdım. Audi audidir. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selim Bilgin

Çok güzel motor az yakar, sessiz, atik. Daha da yorum yaparım da Hondacılar linç eder. :) 

• Mutlu 4
Yorum bağlantısı
Hasan Yıldız

Değer kaybı olmayacak gibi. Sırf farklı bir deneyim yaşamak için alır biner,vururum kırbacı.

Yorum bağlantısı
Hasan Sancak
İsa Acar yazdı:

Her şey sizin anlattığınız gibiyse, alavere dalavere yoksa, ben kesin alırdım. Audi audidir. 

Alavare dalavare yok. Araç ilk sahibinden alındı, galeri de yatıyor. Pardon, satışa hazır hale gelmesi için pasta cila incik cincik işleri yapılıyor :D

Selim Bilgin yazdı:

Çok güzel motor az yakar, sessiz, atik. Daha da yorum yaparım da Hondacılar linç eder. :) 

ACT motormuş sanırım, 2 silindir kapatanlardan, 140k km ye gelmiş bu motor bir sıkıntı çıkarır mı orta vade de?

Hasan Yıldız yazdı:

Değer kaybı olmayacak gibi. Sırf farklı bir deneyim yaşamak için alır biner,vururum kırbacı.

Değer kaybı yok hatta küçük bir kâr da yapacağım sanırım, sarı sitede ilanlar yüksek.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Burak Kuşçu

ikinci el olarak iki seçenek karşımda olsa audi ile yola devam ederdim. Sizin durumunuzda ise honda ile yola devam ederdim sonuçta gelecekte çıkartabileceği masrafları uzun dönem kullandığınız için az buçuk tahmin ediyorsunuzdur. Audi yağ eksiltiyor mu, akslarda şanzımanda vuruntu var mı yapılan son bir kaç bakımında neler yapıldığını bilmiyorsunuz. Bu yüzden mevcut araç ile devam etmek daha mantıklı geliyor. 

Yorum bağlantısı
Serkan Maden
Hasan Sancak yazdı:

ACT motormuş sanırım, 2 silindir kapatanlardan, 140k km ye gelmiş bu motor bir sıkıntı çıkarır mı orta vade de?

Aracın bakımları düzenli yapıldıysa motorda sıkıntı olacağını düşünmüyorum . Birde DSG faktörü var. Onuda düsünmek gerek. Bunlarda sıkıntı yoksa civicten sonra keyif verir.

Yorum bağlantısı
Emin Önal
(düzenlendi)
Hasan Sancak yazdı:

Daha yeni yeni açılıyor, ne sıkıntısı.

Ben olsam konu açana kadar noter yolunda olurdum :D

*tek düşünülecek şey, km başına yakıt maliyet farkı, onu da dert etmediğinizi düşünüyorum.

tarihinde Emin Önal tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Hasan Sancak
Serkan Maden yazdı:

Aracın bakımları düzenli yapıldıysa motorda sıkıntı olacağını düşünmüyorum . Birde DSG faktörü var. Onuda düsünmek gerek. Bunlarda sıkıntı yoksa civicten sonra keyif verir.

S-Tronic şanzuman yazıyor.

Emin Önal yazdı:

Daha yeni yeni açılıyor, ne sıkıntısı.

Ben olsam konu açana kadar noter yolunda olurdum :D

*tek düşünülecek şey, km başına yakıt maliyet farkı, onu da dert etmediğinizi düşünüyorum.

Yakıt maliyetini düşünmüyorum aynen. Ben de zaten noter yoluna çok yakınım :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Audi yorgun değilse, temiz kullanılmışsa tercih edilebilir. Fakat yakıt anlamında fark olacak. Hangi şartlarda kullanıyorsunuz aracı?

Yorum bağlantısı
Hasan Sancak
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Audi yorgun değilse, temiz kullanılmışsa tercih edilebilir. Fakat yakıt anlamında fark olacak. Hangi şartlarda kullanıyorsunuz aracı?

%70 uzun yol, %30 şehir içi. Şehir içi agresif kullanırım, uzun yol standart.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Hasan Sancak yazdı:

sol 2 kapı değişen,

bu hasardan ne kadar değer kaybı almıştınız

Yorum bağlantısı
Hasan Sancak
Çağlar Bayur yazdı:

bu hasardan ne kadar değer kaybı almıştınız

10K hocam. Tramer de 13K

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Hasan Sancak yazdı:

%70 uzun yol, %30 şehir içi. Şehir içi agresif kullanırım, uzun yol standart.

%70 uzun yol ise audi yakıt olarak çok üzmez. Ama turboyu hissedince ayağınızı zaptetmeniz lazım :)  Şehir içinde civic’in 2 katına yakın yakarsınız.  

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

%70 uzun yol ise audi yakıt olarak çok üzmez. Ama turboyu hissedince ayağınızı zaptetmeniz lazım :)  Şehir içinde civic’in 2 katına yakın yakarsınız.  

Hiç alakası olmaz. Civic ne yakıyor çok iyi biliyoruz.

Tansu Kalafatoğlu yazdı:

2015 audi bizde var. Tüm gün bağdat caddesi ara yollar dolaşsam 7 yakar. uzun yolda da 5.5 yakar.

yavaş gitmeye başladık (100) artık 5 altını da görüyoruz.

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Mehmet Göktürk yazdı:

2015 audi bizde var. Tüm gün bağdat caddesi ara yollar dolaşsam 7 yakar. uzun yolda da 5.5 yakar.

yavaş gitmeye başladık (100) artık 5 altını da görüyoruz.

dizel golf 8 lt yakıyor. Siz hep rahat yollardasınız hocam. Gelin arkamdan. Sizin aracınız 9 altı yaksın, ben bu işi bırakırım 😁

civic lpg’li bu arada. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

dizel golf 8 lt yakıyor. Siz hep rahat yollardasınız hocam. Gelin arkamdan. Sizin aracınız 9 altı yaksın, ben bu işi bırakırım 😁

civic lpg’li bu arada. 

Civic 10 litre benzin yakan bir araç atmosferik. Bi gün yapalım. Saçma yerlere ben de giriyorum köprüden 2 saatte geçtiğimi bilirim  hiç öyle abarmıyor. İlk 2 km çok yakar. Yolun 2 km ise evet çok yakar. 

Biraz kullanma tarzı ile de alakalı. 

yarın ankaraya gideceğim. Giderken sakin giderim herhalde. Tiguan ile sonucu paylaşırım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Öngür

ben olsam takas yapmazdım , siz ne kadar kaportadan rahatsız olsanız da hondanın mekaniği motoru audi den daha sorunsuz daha az arıza çıkarır , ama performansını bilemem , yokuşlarda canımı sıkıyor diyorsunuz ! o yokuşları lpg de mi çıkarken zorlanıyor ? aynı şekilde benzinde denediniz mi ? Birde ne olacağı belli olmayan dsg soru işareti var 

tabiki aradaki km farkı da bariz belli

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...