İçeriğe Yönlendir

Ford Focus - Turbo ve Çekiş Düşüklüğü

Mehmet Akan

Recommended Posts

Mehmet Akan

2009 focus aracimin turbosu arızalı revizyon yapılmasımi iyi yoksa yenisinimi alsak iyi bilgi verirseniz sevinirim 

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Revizyon kaç para şuan. 

Motor 90 lik mi 109 Luk mu

Yorum bağlantısı
Mehmet Akan
Mustafa Tüfekçi yazdı:

Revizyon kaç para şuan. 

Motor 90 lik mi 109 Luk mu

90 lik

Mehmet Akan yazdı:

90 lik

2 bin tl diyor revizyona

Yorum bağlantısı
Mehmet Akan

Aracim 2009 model dizel baski balata volant takim olarak değişti ama arac kalkarken biraz hantal kalkıyor bunun sebebi turbonun arızalı olduğundanmidir acaba turbo arizasi gözüküyor cihaza baglandiginda

Yorum bağlantısı
Ü.Emre Kartal

Aynı konuyu farklı şekillerde açmak farklı yanıtlar almanızı sağlamayacaktır. Öncelikle bu durumu devam ettirmemenizi öneririm. Zira "bence" hem itici oluyor hemde kurallara uygun değil. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

90 lik sıfır turbo kaç oldu ki. 2000 de güzel para . Sıfır orijinal 3000 e felan varsa sıfır alırdım. Zamanında sıfır almisligim var 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Mustafa Tüfekçi yazdı:

Zamanında sıfır almisligim var 

o zamanlar zengindin belki?

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Akan
Ü.Emre Kartal yazdı:

Aynı konuyu farklı şekillerde açmak farklı yanıtlar almanızı sağlamayacaktır. Öncelikle bu durumu devam ettirmemenizi öneririm. Zira "bence" hem itici oluyor hemde kurallara uygun değil. 

Doğru söylüyorsunuz kusura bakmayın  

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
Çağlar Bayur yazdı:

o zamanlar zengindin belki?

O yıllar güzel zamanlarmis.

Garrett turbo 6000 olmuş. 900 e almıştım Mitsubishi işte. 90 ilk turbosu

Yorum bağlantısı
Murat Sahın
Mustafa Tüfekçi yazdı:

O yıllar güzel zamanlarmis.

Garrett turbo 6000 olmuş. 900 e almıştım Mitsubishi işte. 90 ilk turbosu

5000 tl dolaylarında bulunabiliyor mitsubishi turbo. 110lukta garret 2 kez revizyon gördü birini turbocu garanti kapsamında yaptı, ikisinde de düzen tutturamadılar. Üstelik bilindik bir turbocuydu. Sorunun turbo kaynaklı olmadığı, başka bir sorun sebebiyle turbonun bozulduğunu söylediler. Sıfır garret alıp taktık, 5 yıl 200 küsür bin km'dir sorunsuz kullanılıyor araç. 

Çözüm; ya turbolu araca binmemek, ya da aradaki farka katlanıp sıfır turbo takmak.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Akan
Murat Sahın yazdı:

5000 tl dolaylarında bulunabiliyor mitsubishi turbo. 110lukta garret 2 kez revizyon gördü birini turbocu garanti kapsamında yaptı, ikisinde de düzen tutturamadılar. Üstelik bilindik bir turbocuydu. Sorunun turbo kaynaklı olmadığı, başka bir sorun sebebiyle turbonun bozulduğunu söylediler. Sıfır garret alıp taktık, 5 yıl 200 küsür bin km'dir sorunsuz kullanılıyor araç. 

Çözüm; ya turbolu araca binmemek, ya da aradaki farka katlanıp sıfır turbo takmak.

Çok teşekkür ederim benimde korkum revizyon yapıldıktan sonra ayar tutmaması o yüzden kararsız kaldım sifir alicam 

Yorum bağlantısı
Murat Sahın
Mehmet Akan yazdı:

Çok teşekkür ederim benimde korkum revizyon yapıldıktan sonra ayar tutmaması o yüzden kararsız kaldım sifir alicam 

Hocam ilk revizyonda araç bildiğimiz düşük performanslı oldu, çok kısa sürede turbo ıslık çalmaya başladı. Garanti kapsamında ikinci kez revizyon gördüğünde de fazla basınç üretmeye başladı, sürekli turbo hortumu patlattı, sıfır aldığımız halinden bile fena gitmeye başladı :) Ama sürekli patlayan intercooler hortumu hiç keyifli olmayınca sıfır turbo alıp taktık. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Akan
Murat Sahın yazdı:

Hocam ilk revizyonda araç bildiğimiz düşük performanslı oldu, çok kısa sürede turbo ıslık çalmaya başladı. Garanti kapsamında ikinci kez revizyon gördüğünde de fazla basınç üretmeye başladı, sürekli turbo hortumu patlattı, sıfır aldığımız halinden bile fena gitmeye başladı :) Ama sürekli patlayan intercooler hortumu hiç keyifli olmayınca sıfır turbo alıp 

Benim düşüncemde sıfır almakti iyi oldu bilgi verdiğiniz yoksa revizyon yapıp ker edeceğimize daha zararlı çıkacaktık sagolun benim aracın 90 lik sanırım mitsubisi turbo markası 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...