İçeriğe Yönlendir

Bagaj Kapağı Açılmıyor.

Ersev Kaya

Recommended Posts

Ersev Kaya

Herkese merhabalar.

Bir süre önce bagaj açık vaziyette yük taşırken, bagaj lambası uzun süre açık kalmasın diye yerinden çıkardım. Aradan bir kaç gün geçti ve lambayı bulamadım, farklı bir lamba taktım. Bagajı kapattım ve bir daha açamadım.

Mekanik bir arıza mıdır diye tekme tokat giriştim ama olmadı. Sigortaların tamamını kontrol ettim, onlarda da sorun yok.

Sanayiye gitmeden önce nasıl bir yol izlemem gerek, yardımcı olabilir misiniz?

Yorum bağlantısı
Serkan Toker
Ersev Kaya yazdı:

Herkese merhabalar.

Bir süre önce bagaj açık vaziyette yük taşırken, bagaj lambası uzun süre açık kalmasın diye yerinden çıkardım. Aradan bir kaç gün geçti ve lambayı bulamadım, farklı bir lamba taktım. Bagajı kapattım ve bir daha açamadım.

Mekanik bir arıza mıdır diye tekme tokat giriştim ama olmadı. Sigortaların tamamını kontrol ettim, onlarda da sorun yok.

Sanayiye gitmeden önce nasıl bir yol izlemem gerek, yardımcı olabilir misiniz?

Kumandadaki bagaj tuşu da açmıyorsa kablo kopmuştur tesadüfen.. 

• Beğen 1
  • Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Serkan Toker yazdı:

Kumandadaki bagaj tuşu da açmıyorsa kablo kopmuştur tesadüfen.. 

tük taşınmış, o veri de var elimizde

• Mutlu 1
  • Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Deniz Kom

Bagaj açılmaması sorununu biz polis kontrolünde yaşadık :D Polis işkillendiğinde buyrun karakolda parçalayalım bagajı o zaman dedik de bıraktı :D

Anahtarla açmayı deneyin. Eğer açılmıyorsa içeriden acil durum için bir mekanizma oluyor bazı araçlarda. Aracınız için önce o mekanizmayı arayın. Arka koltuğu yatırarak oraya ulaşabilirsiniz. 

Yorum bağlantısı
Murat Sahın

Kronik bir sorun focus 2lerde. Ben 2 kez yaşadım. Kablolar kopuyor. Kilitçi ya da elektrikçiler yapar.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ersev Kaya

Sorunun çözümü bana 90 liraya mâl oldu. Sigorta ile, lamba ile hiç ilgisi yok.

Bagaja giden kablo kopmuş. Sanayideki usta(cık), arka koltuğu yatırıp bagaja girdi. Tornavida ile kapağı içeriden açtı.

Abi nasıl açtın, bir daha olursa aklımda olsun dedim. Onun mekanizması ayrı, yanlış yaparsan bozarsın dedi.

Sadece üç tane teli birbirine bantladı ve benden 100 lira istedi. Neyse ki cebimde sadece 90 lira varmış.

Aldığı paranın helal olduğunu düşünmüyorum ve bisürü de beddua ettim.

Şimdi diyeceksiniz ki işini çözdü mü? Evet çözdü ama helalinden değil (bana göre).

• Beğenme 1
Yorum bağlantısı
Murat Sahın
Ersev Kaya yazdı:

Sorunun çözümü bana 90 liraya mâl oldu. Sigorta ile, lamba ile hiç ilgisi yok.

Bagaja giden kablo kopmuş. Sanayideki usta(cık), arka koltuğu yatırıp bagaja girdi. Tornavida ile kapağı içeriden açtı.

Abi nasıl açtın, bir daha olursa aklımda olsun dedim. Onun mekanizması ayrı, yanlış yaparsan bozarsın dedi.

Sadece üç tane teli birbirine bantladı ve benden 100 lira istedi. Neyse ki cebimde sadece 90 lira varmış.

Aldığı paranın helal olduğunu düşünmüyorum ve bisürü de beddua ettim.

Şimdi diyeceksiniz ki işini çözdü mü? Evet çözdü ama helalinden değil (bana göre).

Abi anlattığın uygulama neticesinde (aynını yaptırdım ve yaşadım) tekrar koptu. Sonra işin ehli bir kilitçi kabloların birer metrelik kısımlarını değiştirdi. Kopmanın yaşandığı noktada ek yeri olmayacak şekilde ayarladı. Bayadır kullanıyoruz, sorun tekrarlanmadı. Muhtemelen sana da tekrar sanayi yolu görünecek maalesef.

Yorum bağlantısı
Mustafa Şahin2

Focus 2lerde bagaj kapağı açık fakat ışığın yanmamasını istiyorsanız bagaj kapağındaki kilitte bulunan dili elinizle iki kere çevirdiğinizde ışık sönüyor. tekrar esk haline getirmek istediğinizde bagaj açma butonuna veya kumandadan bagaj açma butonuna tıklamanız gerekiyor

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ersev Kaya yazdı:

ama helalinden değil (bana göre).

sebep?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Toker
Çağlar Bayur yazdı:

sebep?

Kablolar kopmuş, bagaj ışığı falan sökmeye denk gelmiş.. :) Tesadüfen..

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Serkan Toker yazdı:

Kablolar kopmuş, bagaj ışığı falan sökmeye denk gelmiş.. :) Tesadüfen..

ödeme kısmını şeettik, kaplonun kopuk olduğunu bilioz zaten

eşya konurken vs bagaj açık giderken kaploya bir hallerin olduğu açık zaten

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Ersev Kaya
Çağlar Bayur yazdı:

sebep?

Abi, diyorsun ki seni ipten almış. 

Ama yaptığı işe-işçiliğe bakınca verdiğim para bana çok geldi.

Geçen sene yazlık lastik taktırırken lastikçi saplamanın bir tanesinin ucunu kırmış. 

Bir başka usta o saplamayı değiştirmek için bir saate yakın zamanını harcadı. Ve 20 lira aldı.

Çağlar Bayur yazdı:

eşya konurken vs bagaj açık giderken kaploya bir hallerin olduğu açık zaten

Bagaja konan malzeme sadece ucun bi saksı. Eni 25 santim, boyu da 2 metreye yakın. Koltuğu yatırdım. 30-40 santim de dışarı taştı. Yani o kablolara temas bile etmedi. 

Kablolar da zaten plastik kablo kanalının içinde.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ersev Kaya yazdı:

bir saate yakın zamanını harcadı. Ve 20 lira aldı.

hiç te almayabilir, bizim maslakta tükkan da servisçilik yaparken bayramlarda açardık, acilde tükkan arayanlara ücretsiz yardımcı olurduk, camı kırılan vs bizim iştigal konumuz ile alaksı olmayan vesile olarak

arkadali kaplo tamiri için yapılan işlemde ki isçilik bence normal

vesile ile, kaploya temas etmese de bagaj açık giderken her ne kadar bağlansa da incelen hassas bir yeri varsa hareketten ötürü kopaibliyor, daha erken olmuş olabiliyor en azından

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Sermet Gündoğdu
Ersev Kaya yazdı:

Geçen sene yazlık lastik taktırırken lastikçi saplamanın bir tanesinin ucunu kırmış. 

Bir başka usta o saplamayı değiştirmek için bir saate yakın zamanını harcadı. Ve 20 lira aldı.

Geçen sene bu arıza olsa 30 tl civarı alırdı belki.Kullandığı bantın bile fiyatı 3 kat arttı.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

seneyi görmedim, 5 ay önce 1600 e aldığım lastik 4000 olmuş

Yorum bağlantısı
Ersev Kaya

Haklısınız galiba.

Genel müdür kriz var diye %9 zam yaptı maaşa.

Yapmaya da bilirdi. K(e)riz var çünkü.

Yorum bağlantısı
Talha Burak Ertem
(düzenlendi)

Tekrar geçmiş olsun Ersev bey. Yeri gelmişken -işini iyi yapan diğer ustaları da kırmadan- Ankara'da bakım-tamirat-tadilat-kontrol gibi işlerde bir çoklarının tercih ettiği ve memnun kaldığı gibi benim için de Öner oto (Tuncay usta) bir numaradır. (İnönü Mah., 1746/1. Sok., No:15, Yıldırımlar Sanayi Sitesi Yenimahalle) 

Vesileyle Tuncay usta gibi gerek Ankara'da gerek güzel ülkemin dört bir köşesinde işini dürüst ve hakkıyla yapan ustalara da selam olsun... 

tarihinde Talha Burak Ertem tarafından düzenlendi
kelime düzeltme
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ersev Kaya
Talha Burak Ertem yazdı:

Tekrar geçmiş olsun Ersev bey. Yeri gelmişken -işini iyi yapan diğer ustaları da kırmadan- Ankara'da bakım-tamirat-tadilat-kontrol gibi işlerde bir çoklarının tercih ettiği ve memnun kaldığı gibi benim için de Öner oto (Tuncay usta) bir numaradır. (İnönü Mah., 1746/1. Sok., No:15, Yıldırımlar Sanayi Sitesi Yenimahalle) 

Vesileyle Tuncay usta gibi gerek Ankara'da gerek güzel ülkemin dört bir köşesinde işini dürüst ve hakkıyla yapan ustalara da selam olsun... 

Talha bey teşekkür ediyorum.

Tuncay ustayı tanıyorum ve daha önceden de gittim dükkanına. İvedik osb de de bacanak var oto tamircisi. Ve ben Gölbaşında oturuyorum.

Güya 80 km yol yapmayayım diye buradaki sanayiye gittim. Sağ olsun, ustaya yakmadığım yakıtın parasını bile vermiş oldum. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...