İçeriğe Yönlendir

Ford Focus MK 2.5 Arıza Hakkında Bilginizi İstiyorum.

Mehmet Eren DUMAN

Recommended Posts

Mehmet Eren DUMAN

Herkese hayırlı günler size danışmak istediğim bi durum var : Daha önce aracım da 140 dan sorna gitmeme arkadan biri çekiyormuş gibi  hissediyordum. Sorunu bi türlü bulamadık.Kızdırma bujisi değiştirdim. Enjektörler temizlendi.Mazot filtresi, tüm yağ bakımı yapıldı. Turbo kontrolü yapıldı .Dün forscan 'dan araç ile bağlantı sağladım, arızalar şu şekildeydi:

P0704 : Debriyaj Müşürü arızası.

P0335:Krank Mili Konum Sensörü "A" Devresi Arızası.

P1622:Map Soğutma Termostatı Kontrol Devresi Elektrik.

P1577:Arızalı Pedal Konum Sensörü ;

Bunlar bana pahalıya patlarmı ve bu arızalar yukarda bahsettiğim durumu etkiler mi ? ve şu sorunu var aracın : Soğuk motorla yerinden çok isteksiz kalkıyor sıcak motora nazaran yani gaz pedalı çok hissiz bi müddet sonra geliyor aracın devri dur kalk lar da istop edecek duruma kadar geliyor yerinden kalkarken.Değerli bilgilerinizi ve tecrübelerinizi bekliyorum.Saygılarımla 

Yorum bağlantısı
Mehmet Eren DUMAN
Serkan Toker yazdı:

Araç hareketsiz dururken rahat devirleniyor mu ?

evet devirinde dalgalanma var. motor sıcakken bile olması gereken den yüksek şekilde bazen düşüyor özellikle boşa sallayıp bi yokuş indiğimde durma derecesine gelince (vites boşta) stop etme derecesine geliyor.hareketsiz duruken de aynı gaz pedalı yok gibi ilk başışta boş geliyor pedal sonradan devirleniyor

Yorum bağlantısı
Serkan Toker
(düzenlendi)
Mehmet Eren DUMAN yazdı:

evet devirinde dalgalanma var. motor sıcakken bile olması gereken den yüksek şekilde bazen düşüyor özellikle boşa sallayıp bi yokuş indiğimde durma derecesine gelince (vites boşta) stop etme derecesine geliyor.hareketsiz duruken de aynı gaz pedalı yok gibi ilk başışta boş geliyor pedal sonradan devirleniyor

Basit obd cihazlarında toogle mı neydi ekranda gaz pedalının konumunu gösteren bilgi var. Elektronik pedal olduğu için arıza yapma ihtimali var, denemek lazım.. Gaz pedalının altında paspas falan yoktur değil mi, ben fiestam varken turbo fiyatları araştırmaya başlamıştım ki paspas sıkışmış.. 

throttle imiş..

tarihinde Serkan Toker tarafından düzenlendi
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Eren DUMAN
Serkan Toker yazdı:

Basit obd cihazlarında toogle mı neydi ekranda gaz pedalının konumunu gösteren bilgi var. Elektronik pedal olduğu için arıza yapma ihtimali var, denemek lazım.. Gaz pedalının altında paspas falan yoktur değil mi, ben fiestam varken turbo fiyatları araştırmaya başlamıştım ki paspas sıkışmış.. 

throttle imiş..

forscandan bağladım saten ben arızayı verdi. bu arızaların sebebi yukarda bahsettiğim 140 150 den sonra gitmeme arkadan çekme gibi olayların yaşanmasına sebep olur mu ?

Yorum bağlantısı
Serkan Toker
Mehmet Eren DUMAN yazdı:

forscandan bağladım saten ben arızayı verdi. bu arızaların sebebi yukarda bahsettiğim 140 150 den sonra gitmeme arkadan çekme gibi olayların yaşanmasına sebep olur mu ?

işte o çekme durumunda gaz pedalı konumu ne görünüyor ona bakmalı. Sıfıra düşüyorsa pedalda arıza vardır. Connect pedalları çok bozuluyor ama focusta görmedim. Birde arka teker bilyaları yapmıştı benim biraderin arabada. 2006 dizel focustu..

Yorum bağlantısı
Mehmet Eren DUMAN
Serkan Toker yazdı:

işte o çekme durumunda gaz pedalı konumu ne görünüyor ona bakmalı. Sıfıra düşüyorsa pedalda arıza vardır. Connect pedalları çok bozuluyor ama focusta görmedim. Birde arka teker bilyaları yapmıştı benim biraderin arabada. 2006 dizel focustu..

anladım.saolun

Yorum bağlantısı
Mehmet Eren DUMAN
Bahadır Taşpolat yazdı:

turbo selenoid valfi en son ne zaman değişti bilginiz var mı? bir de araç kaç kilometrede?

https://www.fordparcacim.com/urun/egr-walfi-3-cikisli-1-6-tdci-orjinal-focus-2006-gt bu parça 

183000 km de hiç bir bilgim yok değişiminde ama sorun da yok kontrol edildi. arıza olsa saten çıkardı diye düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...