İçeriğe Yönlendir

50 Bine Ford Ka mı? 55 Bine Vw Polo 1.4 mü?

Hasan İkbal

Recommended Posts

Hasan İkbal

Merhaba arkadaşlar. Tavsiye verebilecek var mı? Eşime alacağım bayan arabası olmasj önemli bu nedenle bu iki model arasında kaldım. Alınır mı yoksa metro devam mı :)

Yorum bağlantısı
Murat Sahın

Hangisi daha düzgün denk gelirse o daha iyidir hocam

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erol Güven

50 bin bantı olan araçlarda ne kadar tamirci varsa ortak ve arkadaş olabilirsiniz bunu bence dikkate alın.

Yorum bağlantısı
Deniz Kom
(düzenlendi)

Bomboş ve güçsüz Ka ile aynı fiyata olan Polo muhtemelen sizi sanayidekilerle ortak edecektir. Keza Ka da küçük olması nedeniyle her ne kadar bayan arabası olarak lanse edilse de hafif olması nedeniyle yol tutuşu zayıf. Dolayısıyla tecrübesiz sürücüler sorun yaşayabilir. Tabi bütçe çok önemli ama bakası biraz daha genişleterek yere daha ağır basan, atmosferik motorlu, geçmişi olabildiğince bilinen ve parçası ucuz modelleri aramanızı öneririm. 

Bütçe dahilinde çıkan arabalar göz önünde bulundurulduğunda metro daha sağlıklı bir opsiyon gibi görünüyor. 

tarihinde Deniz Kom tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Musa Değerli
(düzenlendi)

KA nın mekanikten çok estetik kısmı yoracaktır :) İlk aldığımda ya nolacak araba değilmi buluruz parçayı yaparız dediğimiz şeyler fazlaca uzun bir süreç aldı.Eşiniz vidalı kapı döşemeleriyle sallanan pandizotuyla bu arabaya uzun süre binmek istemeyecek ve siz de ilana şöyle yazarak satmaya çalışacaksınız '' İstemeyerek de olsa maviş boncuğumuzu satmak zorundayız çünkü eşim manuel kullanamıyoooo :(''  :) :) 

Ben şanslıydım :) Başınıza gelebilecek muhtemel şeyleri imzamdaki linkten görebilirsiniz :) 

tarihinde Musa Değerli tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

öyle bir polo yoktur lakin öyle bir ka bulunabilir hatta musa daki ka kaçmaz, türünün son örneği, bir daha toplanamaz

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Evcin

Polo üzgün Ka yorgun olacaktır. :) 

Miktarı biraz daha yükseltmekte fayda var.

Yorum bağlantısı
Erdem Dertsiz

Aynı araçlara bakıyordum geçen sene tercihim Ka dan yana olmuştu. 

6 ay sonra satıp yerine tek kapı corsa aldım :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Deniz Kom yazdı:

Bomboş ve güçsüz Ka..

Bunu açar mısınız?

Yorum bağlantısı
Deniz Kom
(düzenlendi)
Mehmet Göktürk yazdı:

Bunu açar mısınız?

Tabi,

Fabrika çıkışı 60 beygir güçte 110 nm tork sahibi bir araç. Biraz doluyken (ağır bagaj) rampada bayılmaya başlıyor. Yılların yorgunluğu vs girince ne kadar beygir gücü kalmıştır, o motordan ne çıkar bilinmez. 

Bomboş olarak belirtmek istediğim ise, güncel teknolojiden (medya, güvenlik vs.) ve hatta bazı modelleri klimadan yoksun. O zamanki teknoloji ile de ucuz bir urban araç olarak tasarlanmıştı.

Bir de ben öğrenciyken bakıyordum bu araçlara. Km sayacı yanlış hatırlamıyorsam 99 binden sonra sıfırlanıyordu. Dolayısıyla piyasadaki hiçbir aracın km değerinin gerçeği yansıtmadığı durumu da var. 

tarihinde Deniz Kom tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Tamer Topaç

Zamanının ve segmentinin en iyi aracıydı bana göre. Hele ki, Street KA :wub: 

Yorum bağlantısı
Musa Değerli
Çağlar Bayur yazdı:

öyle bir polo yoktur lakin öyle bir ka bulunabilir hatta musa daki ka kaçmaz, türünün son örneği, bir daha toplanamaz

Eyvallah abi sağolasın cidden o parçalar bir daha çok çok nadir bulunur.Perşembe için sözleştik gidiyor Feride :)

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Musa Değerli
(düzenlendi)
Deniz Kom yazdı:

Tabi,

Fabrika çıkışı 60 beygir güçte 110 nm tork sahibi bir araç. Biraz doluyken (ağır bagaj) rampada bayılmaya başlıyor. Yılların yorgunluğu vs girince ne kadar beygir gücü kalmıştır, o motordan ne çıkar bilinmez. 

Bomboş olarak belirtmek istediğim ise, güncel teknolojiden (medya, güvenlik vs.) ve hatta bazı modelleri klimadan yoksun. O zamanki teknoloji ile de ucuz bir urban araç olarak tasarlanmıştı.

Bir de ben öğrenciyken bakıyordum bu araçlara. Km sayacı yanlış hatırlamıyorsam 99 binden sonra sıfırlanıyordu. Dolayısıyla piyasadaki hiçbir aracın km değerinin gerçeği yansıtmadığı durumu da var. 

Boş demeyelim de yeterli diyelim.Yokuşta bayılır demeyelim de pinti sahibi 3 kuruş harcamamış diyelim.Güncel teknolojiden yoksun demeyelim de yapınca elktrikli aynadan gecikmeli aydınlatmaya olabiliyor medya bile :)  Bakımsız her araba kötüdür. 

a3a7e7ebc4cf9ea850551a37aebe8f80.jpg

tarihinde Musa Değerli tarafından düzenlendi
  • Beğen 5
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Musa Değerli yazdı:

Eyvallah abi sağolasın cidden o parçalar bir daha çok çok nadir bulunur.Perşembe için sözleştik gidiyor Feride :)

sevindim değer bilen bulundu ise

araba almak var, tarza sahip olmak var

vesile ile pistte S2000 i almıştık virajda... videosu olması lazımdı bir yerlerde, çok zevkli idi , viraj sonrası basttı gitti tabii :)

Yorum bağlantısı
Musa Değerli
Çağlar Bayur yazdı:

sevindim değer bilen bulundu ise

araba almak var, tarza sahip olmak var

vesile ile pistte S2000 i almıştık virajda... videosu olması lazımdı bir yerlerde, çok zevkli idi , viraj sonrası basttı gitti tabii :)

Beni garajımın olmayışı yordu yoksa devam ederdim :) Bende en uzun süre kalan araba rekorunu kırılmamak üzere kırdı :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Deniz Kom yazdı:

Tabi,

100 bin kım kullandık. Öyle bir gider ki yola yapışır benim diyen araç yakalayamaz. Pilotaj kötü ise ben napayım :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
Mehmet Göktürk yazdı:

100 bin kım kullandık. Öyle bir gider ki yola yapışır benim diyen araç yakalayamaz. Pilotaj kötü ise ben napayım :)

Pilotajın, vaktinde vites küçültmenin tartışılmaz hafifliği var. 1,25 fiestadan sonra 1,0 140 hp lik yada 1,6 180+ hp lik Fiestayı kullanmak harika olurdu.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...