İçeriğe Yönlendir

Karadeniz Alev Alev...

Ali Darbaz

Recommended Posts

Ahmet Hasan Şendağ
Mehmet Göktürk yazdı:

Ne dediği çok doğru ve açık. gizli oy açık sayım demiyecektiniz de (açık oy gizli sayım diyecektiniz, onun hikayesini de bilmeden tüm türkiyeye maledenler utanmalı) onlar işte felaketin seslerini duyanların çırpınışları idi. Doğru yanlış teknik ayrı mesele.  Bugün yaşadığımız sıkıntıları avrupa 250 sene önce yaşadı. Beklersek düzeliriz. 

Hintli bir guru var videoları var. Sadhguru.  Diyor ki? Bir insanı sevmiyor musun? Bekle.....nasıl olsa ölecek...

Bence fokus olmamız gereken şeyler

1- Taküyiddin efendinin rasathanesini kim yıktı

2- Patrona halil ayaklanmasından az evvel yeni açılan okullardaki öğrencileri kim katletti?

Açık oy gizli sayım uygulansaydı halk gidip çarıklıları seçmezdi ülke de ilerlerdi mi diyorsun? Kapalı seçim ülkeyi felakete mi sürükledi? Anlamaya çalışıyorum dediklerini

Mehmet Göktürk yazdı:

Ne dediği çok doğru ve açık. gizli oy açık sayım demiyecektiniz de (açık oy gizli sayım diyecektiniz, onun hikayesini de bilmeden tüm türkiyeye maledenler utanmalı) onlar işte felaketin seslerini duyanların çırpınışları idi. Doğru yanlış teknik ayrı mesele.  Bugün yaşadığımız sıkıntıları avrupa 250 sene önce yaşadı. Beklersek düzeliriz. 

Hintli bir guru var videoları var. Sadhguru.  Diyor ki? Bir insanı sevmiyor musun? Bekle.....nasıl olsa ölecek...

Bence fokus olmamız gereken şeyler

1- Taküyiddin efendinin rasathanesini kim yıktı

2- Patrona halil ayaklanmasından az evvel yeni açılan okullardaki öğrencileri kim katletti?

Açık oy gizli sayım uygulansaydı halk gidip çarıklıları seçmezdi ülke de ilerlerdi mi diyorsun? Kapalı seçim ülkeyi felakete mi sürükledi? Anlamaya çalışıyorum dediklerini kusura bakma 

Yorum bağlantısı
Hasan Karabekiroglu
Mert Gülkokan yazdı:

Hafta sonu Yalovayı gezdim
Dedim ki paşam 1923 ten sonra güzel yaşamış
Yürüyen köşkün alt katı yerden ısıtma banyonun duş bataryasında termometre vardı
Üst katında da duvara gizlenmiş ısıtma sistemi yapılmış
Alt kattaki camla çevreli veranda da rehber dediki ortam çok sessiz fark ettiniz mi camların hepsi kristal ne dışarıda ses içeri ne de içerideki ses dışarı çıkmıyor dedi

Özel kararlar hep burada konuşulup mecliste kanunlaşmış
Ev ufak ama ince detaylar çok hoşuma gitti gerçekten

Adam kişisel bakımına acayip önem veriyordu.

Savaş alanında çadır içinde teneke de su ısıtıp yıkanırdı.

Savaş zamanı, ortalıktan ajan, istihbaratçı fışkırıyor ve bunların hiç birine vesile vermeden karar alıp, alınan kararların hiç birinin sızdırılmamasını sağlıyor.

Samsun'a doğru yola çıktığında İngiliz istihbaratının dikkatini çekiyor, arkasında bir binbaşı ve bir tabur asker gönderiliyor.

Görevi 19 Mayıs da Samsuna çıktığında onu tutuklamak. Atatürk adamı görür görmez saniyesinde olayı anlıyor ve komplesini tutukluyor.

Sonra alın şu uyduruk istihbaratçınızı verin Malta daki Türk esirlerimizi diyip anlaşma imzalıyor.

Adamı paketleyip İngiltereye gönderiyor.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Ahmet Hasan Şendağ yazdı:

Açık oy gizli sayım uygulansaydı halk gidip çarıklıları seçmezdi ülke de ilerlerdi mi diyorsun? Kapalı seçim ülkeyi felakete mi sürükledi? Anlamaya çalışıyorum dediklerini

Açık oy gizli sayım uygulansaydı halk gidip çarıklıları seçmezdi ülke de ilerlerdi mi diyorsun? Kapalı seçim ülkeyi felakete mi sürükledi? Anlamaya çalışıyorum dediklerini kusura bakma 

Sen o olayı öğren kardeşim sonra konuşalım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Hasan Şendağ
Mehmet Göktürk yazdı:

Sen o olayı öğren kardeşim sonra konuşalım.

:)

Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Metin Akbal yazdı:

4 sevap 1 günahı götürüyormuş. Barajı geçmek için 150 net sevap olması lazım 😅

Ben diğer dinlere de bakacağım bi 😕

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Metin Akbal
İlkay Başaran yazdı:

Gel ağam ayağın alışsın birşeyler yaparız :fiuw:

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
İlkay Başaran yazdı:

metaverse gel çok güzel 🌴

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
İlkay Başaran yazdı:

İyi kampanyalar var mı? :crazy:

Sizin farklı şeyler var, yeni geldi onları göstereceğim

Metin Akbal yazdı:

Gel ağam ayağın alışsın birşeyler yaparız :fiuw:

Girişte bir şeyler veriyor musunuz?

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Girişte bir şeyler veriyor musunuz?

Kapasitorlu kamera?  Biraz da MTV indirimi senin işini görür. 3 arkadaşını getir 100 avans sevap 😁

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Metin Akbal yazdı:

Kapasitorlu kamera?   

Üstümü değiştirip geliyorum. Girerken bir şey söylüyor muyuz?

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

güvenli kelime var, meteve

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Selamımı söyle yeterli

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

mor renge filan boyasın. atsın kenara dursun.

Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

Varsa çıkma t90 a yok demem. Garajda dursun. Kümes yapar taze yumurta yerim. 

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Mert Yeldan yazdı:

Varsa çıkma t90 a yok demem. Garajda dursun. Kümes yapar taze yumurta yerim. 

Ukrayna çiftçileri topluyormuş yolda yakıtsız kalanları

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

vesile ile bu rus/ukrayna asker tipleri ne acaipi, tombiş tombişler, yollarda yakıtı biten tank mı olurmuş yahu? garip işler

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Çağlar Bayur yazdı:

vesile ile bu rus/ukrayna asker tipleri ne acaipi, tombiş tombişler, yollarda yakıtı biten tank mı olurmuş yahu? garip işler

Afganistana girip 10 a bölündüler zamanında, şimdi kaç olacaklar bakalım.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

az önce Türk medyasının canlı yayını sırasında arkada bir grup yakalandı, 5 kişi imiş biri koşmuş kaçmış. gps le birşeyler yapan ruslarmış, kolunda sarı bandı olan halk polisi yakaladı, yere yatırdı, kuzu kuzu yattılar, kelepçe falan yok öyle beklediler, üst baş arandı, askerler gelip teslim aldı , reklam filmi tadına izledik, garip bir coğrafya, ebelenme debelenme yoktu.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış
Çağlar Bayur yazdı:

az önce Türk medyasının canlı yayını sırasında arkada bir grup yakalandı, 5 kişi imiş biri koşmuş kaçmış. gps le birşeyler yapan ruslarmış, kolunda sarı bandı olan halk polisi yakaladı, yere yatırdı, kuzu kuzu yattılar, kelepçe falan yok öyle beklediler, üst baş arandı, askerler gelip teslim aldı , reklam filmi tadına izledik, garip bir coğrafya, ebelenme debelenme yoktu.

Hiç bir şey olmasa da bir şeyler oluyor demek ki :) 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

her coğrafya farklı şeylere alışmış, bizde ki apartman altları otopark gibi sığınak var mimaride, şehirlerde siren hoparlörleri falan, siren çalıyor yer altına inip bekliyorlar biki bomba düşüyor sonra yine yukarı eve çıkılıyor, geliyor olanı aylardır sağır sultan duydu , bunlar doğru dürüst un şeker mercimek stoklamamışlar falan....

saldırı öncesi avm ler sakin, ama lokanta pub cafeler dolu idi

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Anlamadığım, onlarca islam ülkesi kırılıp geçildi bu kadar patırtı kopmadı. Hain hepsi

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...