İçeriğe Yönlendir

Karadeniz Alev Alev...

Ali Darbaz

Recommended Posts

Serkan Karadağ

Bizde ege adalarını almak için bi hamle yapar mıyız? 

Çağlar Bayur yazdı:

bence suriye civarı  daha başlamadı bile , dumbas örneği o havzada oluşturuluyor

Muhittin Kaplan yazdı:

Eski bir yazımda

"Bir ülke Savunma sanayine neden bu kadar yatırım yapar, altınlarını neden ülkeye getirir, cephelerini neden sınırlarından uzaklastirir" yazmıştım. Onu bulamadım. Bulmama yardım edilirse sevinecegim.

Bu olaylar bugün başlamadı suriye libya ermenistan, şimdi ukrayna.

Buradan ders çıkarmamız lazım. Cunki bunlar başlangıç.

Kimse 1. ve 2. dünya savaşları başlangıçlarında bunlar dünya savaşı olur demiyordu.

Yorum bağlantısı
Erhan Doruk
(düzenlendi)
Serkan Karadağ yazdı:

Bizde ege adalarını almak için bi hamle yapar mıyız? 

Mevcutları koruyalım da. Adaları alsak , adalarda AB pasaportu ile vizesiz heryere giden , Eur ile yaşayan halk TL ile yaşamayı kabul edecek mi? Ne verebiliriz ki onlara. Her hafta Midilliden Ayvalık a gemilerle gelip alışveriş yapıyorlar. Aldıklarını kendi ülkelerinde satıyorlar, baya kazançlı iş onlar için.

tarihinde Erhan Doruk tarafından düzenlendi
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
Erhan Doruk
Hamit inan yazdı:

Üretimi arttırsak ?

Üretim arttığı zaman çiftçi kazanıyor, ithalat arttığı zaman aracılar kazanıyor. çiftçiye verilen "destek" lere bakınca kimin neyi desteklediğini görüyoruz.

ülkenizde, diğer ülkelerde olmayan uygun iklim ve topraklar var. Ama nedense ithalat destekleniyor sürekli. Üretim maliyeti kurtarmayınca çiftçiye destek vermek yerine ithalatta verigiyi sıfıra indiriyorlar. üç beş gemi hububat geliyor, çiftçi eldekini karsız satmak zorunda kalıyor. Bir süre sonra artık ekmemeye üretmemeye başlıyor, parayı faize koyuyor, toprağını satıyor , karnını doyuracak kadar kazanıyor.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Hamit inan
Erhan Doruk yazdı:

Üretim arttığı zaman çiftçi kazanıyor, ithalat arttığı zaman aracılar kazanıyor. çiftçiye verilen "destek" lere bakınca kimin neyi desteklediğini görüyoruz.

ülkenizde, diğer ülkelerde olmayan uygun iklim ve topraklar var. Ama nedense ithalat destekleniyor sürekli. Üretim maliyeti kurtarmayınca çiftçiye destek vermek yerine ithalatta verigiyi sıfıra indiriyorlar. üç beş gemi hububat geliyor, çiftçi eldekini karsız satmak zorunda kalıyor. Bir süre sonra artık ekmemeye üretmemeye başlıyor, parayı faize koyuyor, toprağını satıyor , karnını doyuracak kadar kazanıyor.

İngilizce hazırlık okurken yabanci bir makalade Amerika'nın tarım polikatisinin hedef ülkeyi aynen bu hale getirmesinden  bahsediyordu. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Serkan Karadağ
Erhan Doruk yazdı:

Mevcutları koruyalım da. Adaları alsak , adalarda AB pasaportu ile vizesiz heryere giden , Eur ile yaşayan halk TL ile yaşamayı kabul edecek mi? Ne verebiliriz ki onlara. Her hafta Midilliden Ayvalık a gemilerle gelip alışveriş yapıyorlar. Aldıklarını kendi ülkelerinde satıyorlar, baya kazançlı iş onlar için.

Amerika, Ukrayna için kullanmayacaksa, Dedeağaç'a neden askeri yığınak yaptı?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erhan Doruk
Hamit inan yazdı:

İngilizce hazırlık okurken yabanci bir makalade Amerika'nın tarım polikatisinin hedef ülkeyi aynen bu hale getirmesinden  bahsediyordu. 

Zamanında  uçak yapabiliyorken , yerli üretimi engelleyerek  fabrikayı kapattıranların kulaklarını epey çınlatıyorum.

Büyük adammış Nuri Demirdağ, işin içine siyaset girince maalesef engeller ortaya çıkıyor.

https://tr.wikipedia.org/wiki/Nuri_Demirağ#Uçak_fabrikası_ve_gök_okulu

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

onu anlarım malum savaş yılları , gerçi sene 2022 savaş devamke

vesile ile arabalar bile 2 yılda bir muayeneye giriyor, bir geceki karar ile dünyayı ateşe atabiliyorsa, imza yetkisi olan yöneticiler neden muayeneye girmez?

• Beğen 2
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Nihat Palolu
Muhittin Kaplan yazdı:

Eski bir yazımda

"Bir ülke Savunma sanayine neden bu kadar yatırım yapar, altınlarını neden ülkeye getirir, cephelerini neden sınırlarından uzaklastirir" yazmıştım. Onu bulamadım. Bulmama yardım edilirse sevinecegim.

Bu olaylar bugün başlamadı suriye libya ermenistan, şimdi ukrayna.

Buradan ders çıkarmamız lazım. Cunki bunlar başlangıç.

Kimse 1. ve 2. dünya savaşları başlangıçlarında bunlar dünya savaşı olur demiyordu.

Savunma Sanayisi Haberleri başlıklı konunun içindeymiş, silinmiş.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Serkan Karadağ yazdı:

Neden yurt dışına satış yasağı koyulmuş ki?

Donemin kuvvet komutanlari biz gavura ucak sattirmayiz diyerek ingilterenin ucak alinimi engellemisler.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Karadağ
Muhittin Kaplan yazdı:

Seyir füzelerini durdurmak çok önem arzediyor.

Ne önem arz ediyor Abi? Alıntı yapmadığın için anlamadım. 

Yorum bağlantısı
Muhittin Kaplan

İlk ateşlenen, ilk hedeflere atılmasından dlayı bir önemi var (sensörlere atılır,hss lere atılır kör etmek için, hava sahası kapatılır, düşman görünen artık uçuş yapamaz, yaparsada önleme yapamaz,sonra tank ne iş yapar top ne iş yapar.)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

İngiltere çok sert girdi olaya. Amerika’da aynı girecek sanırım. Bu ikilinin silip geçtiği rusya’yı ya çin besler dünya savaşı çıkar ya da rusya geri adım atar diyorum. 

Yorum bağlantısı
Mert Yeldan
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

İngiltere çok sert girdi olaya. Amerika’da aynı girecek sanırım. Bu ikilinin silip geçtiği rusya’yı ya çin besler dünya savaşı çıkar ya da rusya geri adım atar diyorum. 

1 trilyon doları gitti Rusya’nın. Daha tövbe geri vermezler 

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Serkan Karadağ yazdı:

Yani, Rusya 1 trilyon dolara ABD ve AB den Ukraynayı mı aldı? 

kapıyı 1,5 trilyon dolardan araladılar diyelim. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

İyi para. Ben olsam bende satardım 1 trilyon dolara Ukrayna’yı 😅

Yorum bağlantısı
Haluk Şentürk

fazla bulaşmamak lazım. sonra Kore deki gibi nato ayağına en zorlu-kanlı görevleri  bize kitlerler. savaşa dur diyoruz ama durmuyorsa uzak duruyoruz.bence duruş bu olmalı. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Alptuğ Özcan yazdı:

Kuzey kore lafı dolanıyor ortalarda.

Nedendir bilmiyorum

hazır pasifik okyanusunda ürkek devletler varken fırsat bulmuştur.

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Erkan Işık
Alptuğ Özcan yazdı:

Kuzey kore lafı dolanıyor ortalarda.

Nedendir bilmiyorum

Kuzey kore degil taivan hedef  ama orası küçük amerika bakalım çin liler ne yapacak 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Erkan Işık yazdı:

Kuzey kore degil taivan hedef  ama orası küçük amerika bakalım çin liler ne yapacak 

vesile ile çip krizi mrizi denen şey zaten asyadaki adı konmamış savaş idi, o kağıt üstüne çıkıyor olabilir

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...