İçeriğe Yönlendir

Ford Focus 2 - Enjektör Bakır Pullarını Değiştirdim / Sonrası Araç Marş Almadı

Adem Çağlayan

Recommended Posts

Adem Çağlayan

S.a enjektorler dibinden kaçırıyordu. Etraf kurum olmuştu. 3 gün önce en sıkıntılı olanın pul ve oringlerini değiştirdim. Araç sorunsuz çalıştı.

Bugün geriye kalan 3 taneyi de halledeyim dedim. 3 gün önce ne yaptıysam aynını yaptım yuvaları güzelce temizledim. Gelgelelim araç çalışmadı. Hava yapmıştır  diye mazot hortumlarından mazot çektim olmadı. Balata spreyi koklattim çalıştı hemen stop etti. Garip olan bir enjektörün dibine bi yerlerden aşırı mazot geliyor. Mazottan göl olmuştu resmen. Ne oldu neden çalışmıyor. Bu mazot nereden geliyor fikri olan var mı

Saygılar  

Bu arada enjektörleri söktüm hadi söktük pompacı da bi ölçümlerini yapsın diye pompacıya götürdüm 3 enjektörü. 3 ününde değerleri normal çıktı.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Adem Çağlayan yazdı:

Garip olan bir enjektörün dibine bi yerlerden aşırı mazot geliyor.

mzaot hortumu yerine oturmadı? kaçırıyor ? veya geri dönüş te sorun var? sanayi uzakta mı?

Adem Çağlayan yazdı:

Balata spreyi koklattim çalıştı hemen stop etti.

bu şekilde fazlaca tekrarlamayın masraf çok büyür

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

Çağlar abi nin dediği gibi, sök tak yapınca oring yırtılıyor oradan kaçırıyor genelde.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Adem Çağlayan

Mazot hortumlarıni kontrol ettim. Bir sıkıntı yok gibi. Metal hortumlara yakıt gelmiyor . 3 gün önce en sıkıntılı enjektörün pulunu o-ringini değiştim. metal hortumu ucundan yakıt geldiğinde sıkmıştım. Hatta dibindeazot biriken enjektörü söktüm bit daha monte ettim . Tamir kitabı var İngilizce onda enjektör saplamaları 4nm +65 derece diyor. Bende 4nm+65 derece sıktım  ona kadar dikkat ettim yok  

Yorum bağlantısı
Adem Çağlayan
Ahmet İhsan Akşen yazdı:

Çağlar abi nin dediği gibi, sök tak yapınca oring yırtılıyor oradan kaçırıyor genelde.

O-ringlerden değil kayıtlar tarafındaki son enjektörün etrafı göl gibi mazot oluyor ama mazot üstten gelmiyor çünkü enjektorün üstü kuru. Saygılar...

Kayışlar olacak kayıtlar yazılmış  

Çağlar Bayur yazdı:

mzaot hortumu yerine oturmadı? kaçırıyor ? veya geri dönüş te sorun var? sanayi uzakta mı?

bu şekilde fazlaca tekrarlamayın masraf çok büyür

Teşekkür ederim. Sanayi uzak değil:)

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

aman marş ile fazla deneme yapmayın sonra yakıtsız kalmış enjektör varsa yanıyor

Yorum bağlantısı
Adem Çağlayan
Çağlar Bayur yazdı:

Çağlar Bayur yazdı:

aman marş ile fazla deneme yapmayın sonra yakıtsız kalmış enjektör varsa yanıyor

Sagolun. Bir yerden bir patlak verdi biriken yakıtın sebebini o olarak düşünüyorum yada hava yaptırdık. Çünkü enjektorleri söktüm sonra sanayide enjektorcuye götürdüm bayağı açık kaldı sistem 

Yorum bağlantısı
Adem Çağlayan

Şimdi ilk çektiğim resimle topladıkları sonra çektiğim resme baktım 2 enjektörü yanlış yere takmışım yani yerlerini degismisim sokmeden önce isaretlemistim oysa 2 yi 3 e / 3ü 2 ye takmışım. Sorunum bu olabilir mi sadece  

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

yerlerine bakmazlar, bir sırası yok , kodlma yok ama ben olsam yerli yerine takardım, km ler boyunca metal metale alışıyor ne de olsa.

Yorum bağlantısı
Muhammed Orak

Geçmiş olsun, yarim mars yapınca yakit geliyor mu? 

Bu videoda detayli bi şekilde anlatmış 

Yorum bağlantısı
Adem Çağlayan
(düzenlendi)

Kayışlar tarafındaki enjektörü sökerken saplama somununun başı bozuktu allen içinde boş boş dönüyordu bende eğe ile bir çeltik açıp tornavida ve çekiçle o somunu yerinden çıkarmıştım Meğer darbeler saplamayi gevşetmiş , enjektörleri gerekli sıkılıkta yerinde tutamadigindan mazot kompresyonu oluşmuyor hem mazot kaçırıyor hemde marş almıyormuş... Saplamalar sıkıldı sorun giderildi... İlginiz için çok teşekkür ederim... 

tarihinde Adem Çağlayan tarafından düzenlendi
  • Beğen 5
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...