İçeriğe Yönlendir

Renault Latitude

Ahmet Ali Salih Kanneci

Recommended Posts

Tulak Akan
Ahmet Ali Salih Kanneci yazdı:
Tulak Akan yazdı:
Abi ben butceye ve istege saygi duyuyorum, fakat bu araci 200 bin tlye aldiginda bir daha 200 bin e satamiycaksin buyuk ihtimal ile, yani ne kadar ihtiyacin var arabaya bilmiyorum aile konularda olabilir o yuzden kesin de konusmak yanlis olur. Cok mu ihtiyaciniz var arabaya suan icin ? yoksa bu para hani bi yerden geldi ve oraya veermek durumunda misiniz sizden ciksinda gibi. Eger sizin insiyatifinizdeyse arsa alin ama bu km deki bi araca vermeyin, dedigim gibi durumlari bilmiyorum beklenebilirse lutfen bekleyin milli sermayedir sonucta daha uzun vadeli bir sey alin ama dedigim gibi durumunuz ozel degilse yazin ona gore soyliyim belki bi sey

Aslında araca çokta ihtiyacımız yok fakat fiyatların gelecekte dahada artmasından korkuyoruz o sebepten biran evvel almak istiyoruz. Fakat dediğiniz durumlarıda düşünmekte fayda var.

Abi fiyat artmaz ben bunu sana soyliyim prticilik vs degil bu , samimiyet ile soyluyorum biraz bekleyip krediye bulasmadan esden dostan ufak bi seyler ile elektrikli alirsiniz , yavas yavas peterol devri bitiyor togg u  teslanin aile icin ucuzunu vs bekleyin, boyle diyince garip oluyo ama dedigim gibi ihtiyacin yoksa coin paralar gibi dusun ilk ciktiginda burda yazsak kimse takmazdi, sen bence bekle , ya arsa al yatirim yap 2 3 yil unut o parayi gayrimenkul vs , yada bu dovizli vadeliye vs yatir , inan bana renoya hele 270 bin kusurdekine 200 verilmez. ee verdin arac oldu 300bin kusur bunu napicaksin abi daha ? hic mantikli degil

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Tulak Akan yazdı:

fiyat artmaz ben bunu sana soyliyim

96 beri profesyonel olarak sektördeyim, düşen yılı ben hatırlamadım.

Tulak Akan yazdı:

ya arsa al yatirim yap 2 3 yil unut o parayi

o ayrı bir ikame yatırım konusu.

her araba her zaman ikameye göre para kaybetiriri lakin araba zaten bir yatırım aracı değildir, vesile ile bi kaç aylık rakam zıplamaları yatırım değildir zaten

Doğan Arşiray yazdı:

bunların bir modelinde bose ses sistemi vardı.

ismi bose idi, sesten birşey anlamadık ama BO frekans testi yapmıştım, piranha teyp gibi bişi

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Murat Sahın

Premium sınıfta renault her zaman hüsrandır. Latitude D segmenti araçtır. Rakibi Passat, mondeo falandır. Fazlaca donanım sunması bunu değiştirmez. LAguna'dan sonra çıkmıştı. Laguna gibi bu da tutulmadı.

Araca gelecek olursak, arkadaşım vaktinde sıfır almıştı. 2 yıl sonra da sattı. Hatırladığım, premium hissettirmediğiydi. Bolca ses alıyordu. Dışında mesela arkada plakalığın üzerinde plaka aydınlatma kısmında kromaj bir parça vardı, orjinaldi. Kısa sürede üzerindeki kaplama dökülmüş ve malzeme küf yapmaya başlamıştı. Şanzuman kısmına hakim değilim, ama 2.0 DCİ bana hiç tercih edilesi gelmiyor. Vergi ve yakıt dezavantajı ile göz korkutuyor. Satılması gerektiğinde dert olabilir. Zaten sınıfının en ucuz ikinci eli olmasının en temel sebebi bu. İlanda yazılan rakamlara aldanmayın, çok daha düşük rakamları kabul edeceklerdir. 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu

Abiler biz bu aracın alınıp alınamayacağı hakkında soru soruyoruz konuyu lütfen başka taraflara çekmezseniz memnun olacağım

Bu sözün üstüne sözde söylenmez, yorumda yapılmaz. Sadece Allah işinizi rast getirsin derim.

• Beğen 11
Yorum bağlantısı
Umut Taşlı
(düzenlendi)
Doğan Arşiray yazdı:

bunların bir modelinde bose ses sistemi vardı.

Çağlar Bayur yazdı:

ismi bose idi, sesten birşey anlamadık ama BO frekans testi yapmıştım, piranha teyp gibi bişi

vesile ile, audi'nin a7'sinde bile, opsiyonel ses sistemlerinde kağıt hoparlör var. atıyorum helix bi dsp amfinin fiyatı belli, adam birkaç yüz dolara sattığı opsiyonda da sadece amfisi bin dolarlık ürünler kullanamıyor. (f segmenti hariç diyelim, s tanrılarıyla arayı bozmayalım) öyle olunca beklentiyi düşük tutmak lazım ne olursa olsun. tabi düz adama yeter, 100 liralık hoparlör de iyi-kötü çalıyor sonuçta kamyona, kepçeye vs taktığım.

ek: araç için sahibinden'den fiyat skalası çıkarmak biraz sakat olur, her zaman köpüğün olduğu yer sonuçta. cardata ile 200 bin km'sinin piyasası net çıkar, ona göre bakılır. 300 bine yaklaşmış dizel-otm araç için de ilan bayağı detaylı olmalı ve son sahiplik süresi de uzun olmalı bence. atmosferik japon'a biner gibi alıp öylece binen, al-s*tçı çakallardan vs alınabilecek araç tipinden çok uzak bir bir araç sonuçta bu.

tarihinde Umut Taşlı tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

2.0 DCI 6 ileri BVA şanzımanlı

EDC olmasın? İlk nesil otomatik renault'larda vardı.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Sahın
Metin Uzunoğlu yazdı:

Bu sözün üstüne sözde söylenmez, yorumda yapılmaz. Sadece Allah işinizi rast getirsin derim.

Gençlik Metin abi, kasıt yoktur. Zamanla taşlar yerine oturur :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erhan Doruk

Bizim bir tanıdık sıfır almıştı, araçtan hiç memnun kalmamıştı, verdiği fiyata göre çok şey bekliyordu araçtan. Sonra satmak için epey uğraşmıştı. Her hafta 3-5 bin düşe düşe en sonunda epey bir zararına vermişti. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ahmet Ali Salih Kanneci
EDC olmasın? İlk nesil otomatik renault'larda vardı.
BVA şanzımanlı olduğu belirtiliyor sahibinden.com'da ama bilemiyorum.
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Erhan Doruk yazdı:

araçtan hiç memnun kalmamıştı, verdiği fiyata göre çok şey bekliyordu araçtan.

bu segmentte, ucuz markalarda sıkça yaşanır. ulttra paket ve 5 mt. olunca herşey oldu sanılıyor.

Yorum bağlantısı
Ahmet Ali Salih Kanneci
Metin bey, söylediğim sözde herhangi bir yanlış görmüyorum. Bence siz yorumları bir kez daha okuyun. Ben araç hakkında bilgi almaya çalışıyorum arkadaşlar benle aracın segmentini tartışıyor. Segmente taktılar gitti. Anlayışınızı bekliyorum!

Herkese yazdıklarından ötürü teşekkür ederim, araç hakkında fikir sahibi oldum. Segment tartışması hariç faydalı bir konu oldu.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Muhip Yılmaz

Yol tutuşu zayıf, esp ile yolda duran bir model... Tavsiye etmem. Fransızların en iyi yaptığı şey Michelin ve Airbus :D Dahası yok :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Umut Taşlı
Mehmet Muhip Yılmaz yazdı:

Yol tutuşu zayıf, esp ile yolda duran bir model... Tavsiye etmem. Fransızların en iyi yaptığı şey Michelin ve Airbus :D Dahası yok :) 

latitude ve fluence fransız değil ki, koreliler. samsung sm 3-5 falan.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Muhip Yılmaz
Umut Taşlı yazdı:

latitude ve fluence fransız değil ki, koreliler. samsung sm 3-5 falan.

Marka fransız :) yapıt melez :D Dizel motorlarının verimli olması dışında pek numaraları yok :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Umut Taşlı
Mehmet Muhip Yılmaz yazdı:

Marka fransız :) yapıt melez :D Dizel motorlarının verimli olması dışında pek numaraları yok :) 

latitude güzel de olacaksa 1.5 dci olacak, zaten marjinal bi model, 2.0 dci ile daha da marjinaline girmeye gerek yok. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Abdullah Aladı

Bir akrabamizda vardı ve hiç memnun kalmadı. Yakıt da baya yüksekti 18 jant takmıştı sanırım şehir içi 10 lt ve üzeri diye kalmış aklımda satamadi aracı ve takasta zor çıkardı elinden.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı

Metin bey, söylediğim sözde herhangi bir yanlış görmüyorum. Bence siz yorumları bir kez daha okuyun. Ben araç hakkında bilgi almaya çalışıyorum arkadaşlar benle aracın segmentini tartışıyor. Segmente taktılar gitti. Anlayışınızı bekliyorum!

Herkese yazdıklarından ötürü teşekkür ederim, araç hakkında fikir sahibi oldum. Segment tartışması hariç faydalı bir konu oldu.

Bence segment tartışması işin tuzu biberi. Forumda doğrudan cevaptan biraz fazlası vardır hep. Keşke fiyatları uygun olsa da Talisman alsanız. Sizin baktığınız Latitude biraz fazla km'li.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ahmet Ali Salih Kanneci
Bence segment tartışması işin tuzu biberi. Forumda doğrudan cevaptan biraz fazlası vardır hep. Keşke fiyatları uygun olsa da Talisman alsanız. Sizin baktığınız Latitude biraz fazla km'li.
Ben şahsen 200,000 KM üzeri ve 10 yaş üzeri araç önermiyorum babama ve çevremdekilere fakat bazen bütçenin kısıtlı olması bizi böyle araçlara sürüklüyor. Neyseki forum sayesinde araçtan vazgeçtik. Latitude alınırırsa bile cam tavan ve full doluluk ve temizlik isteniyorsa en azından bu piyasada maalesef 250,000-270,000 TL gözden çıkarılmalı.
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Meslektaşım uzun zamandır Latitude kullanıyor. Manuel şanzıman. Herhangi bir sıkıntı yaşamadı. Konfor olarak memnun. Önceki aracı oktavia idi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cavit Çırakoğlu

Aynı donanım 1.5 DCI olanını zaman zaman abim de olması dolayısıyla kullanıyorum. Trim sesi fazla fakat alınabilir görüyorum. 
2.0 olanı yanlız motor gücü olarak akrabalarından aşağı değildir. Yanlış hatırlamıyorsam 2013 ve sonrası 1.5 DCI otomatik olanları var onlara da bakılabilir. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ayhan Asil

Etraflıca piyasa araştırması yapılır. (fiyatı, yedek parça fiyatı, ustalık vs.), Dikkatlice ekspertiz yaptırılır. Alınır, binilir. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Kutluay Selçuk

fiyatı uygun,binmeye alınır ama yatırımlık bir araç değil.

şanzıman edc olsa sıkıntı bile çıkarsa 5-10 bin tlye komple şanzıman yenilenir,ama BVA tam otomatik bir şanzıman,revizyona girse ucu açık,fiyat nereye kadar gider eskisi gibide olur mu belli değil.

motor dci olduğu için en kolay tamir edilen,en sağlam motor,2.0 litre dci motoru nissan yıllardır arazi araçlarında kullanıyor,dağa taşa vuruyolar

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ferhat Yavuz

Git baktır hoşuna gittiyse al geç.Adam clio ya 180 istiyor bence bu fiyata çok çok iyi bir seçenek.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...