İçeriğe Yönlendir

Maaşınıza Ne Kadar Oranda Zam Bekliyorsunuz?

Sani Gerşon

Yüzde Kaç Zam Bekliyorsunuz?  

131 oy

Bu ankete oy verme veya sonucunu görme izniniz yok Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Köksal Yılmaz

Bende yazam mı
Tele bazlı bordrolardan bahsediyorduk abi, ölçüsüz oldu bu
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Mehmet Ozyurek yazdı:

Emekli maaşları belli oldu mu ?

Asgari ücretten az olmayacak dedi kendileri...

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Nihat Palolu
Ümit Türk yazdı:

Hayır abicim tamamı hesaba yatıyor. 

Tahminim olabilecek kesintileri şirketim karşılıyor. 

e-devletten sgk primlerinize bakın hep aynı mı son aylara doğru düşmüş mü.

Yorum bağlantısı
Ümit Türk
Nihat Palolu yazdı:

e-devletten sgk primlerinize bakın hep aynı mı son aylara doğru düşmüş mü.

Yok abi yükselmiş aksine ara ara zamlarımız oldu bu sene.  Geçen seneye de baktım düşme yok aksine yükselme var.  Prim falan da yattığı için. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erdem Doğan
Sani Gerşon yazdı:

Cisco avrupa satış direktörü iş ilanı gördüm, bi an gözlerimde bi ışıltı oldu, ne dersin? 

Patron burayı okuyabiliyor mu :crazy:

Yorum bağlantısı
İbrahim Arslan
Sani Gerşon yazdı:

Benim için emekli maaş zammı seçim indikatörüdür.

Seçim varsa emekli ekstra zam alır yoksa TÜİK ne derse o olur.

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız
İbrahim Arslan yazdı:

Benim için emekli maaş zammı seçim indikatörüdür.

Seçim varsa emekli ekstra zam alır yoksa TÜİK ne derse o olur.

Normalde evet ama 2023'teki seçim için 2 kere zam vermek daha iyi olur. 

Yorum bağlantısı
Ümit Türk

Emekliler yılda 2 kere verilen ikramiyeyide beğenmiyorlardı. Şu zamana kadar mevcut hükümet dışında hiçbir hükümet bu uygulamayı yapmamıştı diye biliyorum. Emekliye daha fazla verseler yine beğenmeyenler var.. Tabi kıymet bilenleri hariç tutuyorum. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Ümit Türk yazdı:

Emekliler yılda 2 kere verilen ikramiyeyide beğenmiyorlardı. Şu zamana kadar mevcut hükümet dışında hiçbir hükümet bu uygulamayı yapmamıştı diye biliyorum. Emekliye daha fazla verseler yine beğenmeyenler var.. Tabi kıymet bilenleri hariç tutuyorum. 

Türkiye Emekliler Derneği (TÜED) Genel Başkanı Kazım Ergün, en düşük emekli aylığının asgari ücret seviyesine yükseltilmesi çağrısında bulundu. Ergün yaptığı yazılı açıklamada, Aralık 2002'de en düşük işçi emeklisi aylığı 257 lirayken, aynı dönemde asgari ücretin 184 lira seviyesinde olduğunu hatırlattı. Günümüzde ise en düşük emekli aylığının devlet katkısıyla 1500 lira, asgari ücretin ise 2 bin 825 lira düzeyinde olduğunu vurgulayan Ergün, şu değerlendirmede bulundu:

"2002'nin aralık ayında 184 lira olan asgari ücret aradan geçen sürede yüzde 1433 artarken, 257 lira olan en düşük işçi emeklisi aylığı yüzde 483 artış gösterdi. 2002 yılında asgari ücret en düşük işçi emeklisi aylığının yüzde 72'sine denk gelirken, bugün emekli aylığı asgari ücretin yüzde 53'üne denk geliyor. Yaklaşık 20 yılda taban emekli aylığı ile asgari ücret arasındaki makas emeklinin lehineyken, tersine döndü."

2 saniyelik arama ile buna ulaştım. Harbiden kıymet bilmiyor bu insanlar. 

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Ümit Türk
İlkay Başaran yazdı:

Türkiye Emekliler Derneği (TÜED) Genel Başkanı Kazım Ergün, en düşük emekli aylığının asgari ücret seviyesine yükseltilmesi çağrısında bulundu. Ergün yaptığı yazılı açıklamada, Aralık 2002'de en düşük işçi emeklisi aylığı 257 lirayken, aynı dönemde asgari ücretin 184 lira seviyesinde olduğunu hatırlattı. Günümüzde ise en düşük emekli aylığının devlet katkısıyla 1500 lira, asgari ücretin ise 2 bin 825 lira düzeyinde olduğunu vurgulayan Ergün, şu değerlendirmede bulundu:

"2002'nin aralık ayında 184 lira olan asgari ücret aradan geçen sürede yüzde 1433 artarken, 257 lira olan en düşük işçi emeklisi aylığı yüzde 483 artış gösterdi. 2002 yılında asgari ücret en düşük işçi emeklisi aylığının yüzde 72'sine denk gelirken, bugün emekli aylığı asgari ücretin yüzde 53'üne denk geliyor. Yaklaşık 20 yılda taban emekli aylığı ile asgari ücret arasındaki makas emeklinin lehineyken, tersine döndü."

2 saniyelik arama ile buna ulaştım. Harbiden kıymet bilmiyor bu insanlar. 

Siz emekli ile asgari ücretliyi aynı kefeye mi koyuyorsunuz ? 

Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Ümit Türk yazdı:

Siz emekli ile asgari ücretliyi aynı kefeye mi koyuyorsunuz ? 

Alım gücünü kefeye koyuyorum ben. Alım gücü düşmüş mü düşmemiş mi siz onu yazın?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Ohh ne rahatım, işe gitme derdi yok, maaş derdi yok, zam var yok derdi yok, ohhh, dur bir çay koyiiim hele :D

seneye ise Allah kerim, kışın tatil hadi bakalım....

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ümit Türk
(düzenlendi)
İlkay Başaran yazdı:

Alım gücünü kefeye koyuyorum ben. Alım gücü düşmüş mü düşmemiş mi siz onu yazın?

Alım gücü zaten yok.  Bunu inkar etmiyoruz. 

Babamın maaşı ile asgari ücretli arasında  200 TL fark var.  Elbet en düşük alanlarda vardır. Yükseltilmelidir de. 

Ama sabahın 5inde 6sında kalıp akşamın bilmem kaçında gelen asgari ücretli ile gününü 5 vakit namazla bitiren birini bir tutmamak lazım. Daha farklı şeylerde var. Bırakın da fazla olsun. 

Gönül isterki herşey eşit olsun ama olmuyor.  Ülkenin kaderi bu. Madem öyle 2002 yılında emekli neden asgari ücretliden fazla alıyordu. Alım gücü mü vardı bence yoktu ülke yine fakirdi. Hatta belki emekli parasını tıkır tıkır alabiliyorken asgari ücretli parasınıda alamıyordu yada gecikmeli alıyordu. Emekli öylemi trink hesapta gitsin çeksin. 

tarihinde Ümit Türk tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Dün İsviçrede yaşayan ve İtalyan eşi olan arkadaşla baya muhabbet ettik, kısaca yazık bu Vatana sözümün çok çok az bile kaldığını bir kez daha farkettim.......

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Ümit Türk yazdı:

Alım gücü zaten yok.  Bunu inkar etmiyoruz. 

Babamın maaşı ile asgari ücretli arasında  200 TL fark var.  Elbet en düşük alanlarda vardır. Yükseltilmelidir de. 

Ama sabahın 5inde 6sında kalıp akşamın bilmem kaçında gelen asgari ücretli ile gününü 5 vakit namazla bitiren birini bir tutmamak lazım. Daha farklı şeylerde var. Bırakın da fazla olsun. 

Gönül isterki herşey eşit olsun ama olmuyor.  Ülkenin kaderi bu. Madem öyle 2002 yılında emekli neden asgari ücretliden fazla alıyordu. Alım gücü mü vardı bence yoktu ülke yine fakirdi. 

Fazla alıp almaması değil benim demek istediğim şey. Aynı şeyleri yazmayalım işte hep. 2000 de en düşük emekli maaşı 150 litre süt alıyorken şuanki 100 de kalıyorsa orada problem vardır. Ne yapacak bu adam çalışacak. Daha düşük ücrete çalışacak genç birinin kadrosunu tutacak. 25 sene çalışıp 40 sene maaş çekmek zaten yanlış onu savunmuyorum. Yok öyle bir ekonomi. Neresinden tutsan elinde kalıyor işte.

Yorum bağlantısı
Ümit Türk
İlkay Başaran yazdı:

Fazla alıp almaması değil benim demek istediğim şey. Aynı şeyleri yazmayalım işte hep. 2000 de en düşük emekli maaşı 150 litre süt alıyorken şuanki 100 de kalıyorsa orada problem vardır. Ne yapacak bu adam çalışacak. Daha düşük ücrete çalışacak genç birinin kadrosunu tutacak. 25 sene çalışıp 40 sene maaş çekmek zaten yanlış onu savunmuyorum. Yok öyle bir ekonomi. Neresinden tutsan elinde kalıyor işte.

Bu konuda katılıyorum maalesef gerçek bu. Zaten biz millet olarak birbirimize zarar verdiğimiz sürece bir yere varamayacağız.  Ya olduğumuz yerdeyiz yada gerideyiz.  İlerisi yok .

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Ali Cihangiroğlu yazdı:

Dün İsviçrede yaşayan ve İtalyan eşi olan arkadaşla baya muhabbet ettik, kısaca yazık bu Vatana sözümün çok çok az bile kaldığını bir kez daha farkettim.......

Nasıldı bizim eski şirket? Huzurevi. Yönetim kadrosu ful emekli hadi onu geçtim şoförler vb de emekli yüzde 90 ı. 40 yaşında adamı emekli etmek yanlış. En azından bunlar düzgün para almış olsa o 20 emekli yerine genç adam çalışırdı. Adam 1700 tl emekli maaşı alıyor nasıl çalışmasın? Çalacak mı?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Sarıkaya

ALLAH emekli maaşına muhtaç etmesin. Ssk emeklisi memur ve devlet işçisi emeklisinden çok maaş almalı. Buradaki adaletsizlik nolcek ağalar. Bir zamanlar hökümet bırakın emekli maaşını, memura ödeyecek parayı bulamıyordu. O günlere pek birşey kalmadı. Nolcek, olecee bişe yok. Dönecez dönecez aynı yere gelecez. Bu dönküdeki tek fark yeni oyuncular. Bunlar kim? sen ben o biz bunlar işte. Bizim işimiz bitince yenileri gelecek. Sonra döngü aynı şekilde devam edecek. Taki kurtuluş savaşını kazananakadar. Buda ancak kapitalizmin çöküşü ile olur. Şu sıralar bugünlerde ve gelecekte bu mümkün görünmüyor. 

Memlekette sıcak para varsa herşey günlük gülüstanlıktır. Taki nereyekadar. Para bitenekadar.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
İlkay Başaran yazdı:

Nasıldı bizim eski şirket? Huzurevi. Yönetim kadrosu ful emekli hadi onu geçtim şoförler vb de emekli yüzde 90 ı. 40 yaşında adamı emekli etmek yanlış. En azından bunlar düzgün para almış olsa o 20 emekli yerine genç adam çalışırdı. Adam 1700 tl emekli maaşı alıyor nasıl çalışmasın? Çalacak mı?

emekli emekliliğini çalışan hayatını yaşayamadıktan sonra ....

Yorum bağlantısı
Fatih Sarıkaya
Ali Cihangiroğlu yazdı:

emekli emekliliğini çalışan hayatını yaşayamadıktan sonra ....

Abi bu memlekette, devlette genel müdür olacaksın yahut müdür :) 

Bir arkadaşım var. Orman işletmede , bir milli parkda şefdi. Memurlukdan istifa etti. Devam etseydi biryerlerde müdür yada genel müdürdü. Hala onun kafayı anlamaya çalışıyorum. Kulakları çınlasın. Şimdi ticaaretle uğraşıyor. Bağzan insan rahat yaşam istemiyor. Fantazilerimiz bizi hayata tutuyor gibi birşeymi bu acep? Fantazisizde yaşanmazki :) Orda rızkı kesilmiş diyelim. Başka türlü açıklamak zor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Fatih Sarıkaya yazdı:

Abi bu memlekette, devlette genel müdür olacaksın yahut müdür :) 

Bir arkadaşım var. Orman işletmede , bir milli parkda şefdi. Memurlukdan istifa etti. Devam etseydi biryerlerde müdür yada genel müdürdü. Hala onun kafayı anlamaya çalışıyorum. Kulakları çınlasın. Şimdi ticaaretle uğraşıyor. Bağzan insan rahat yaşam istemiyor. Fantazilerimiz bizi hayata tutuyor gibi birşeymi bu acep? Fantazisizde yaşanmazki :) Orda rızkı kesilmiş diyelim. Başka türlü açıklamak zor.

Peygamberimize adamın biri sormuş masadaki ekmek için. Bu senin rızkın mı değil mi diye? 
Yersem rızkım demiş o da.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Çiğdem Bilen

Memura gerekli iyileştirmeyi yaptık sıra emeklilerde diyor ben mi kaçırdım nasıl bir iyileştirme yapılmış bize

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...