İçeriğe Yönlendir

Eldeki Egzama İçin Tavsiye

Mustafa Karahan

Recommended Posts

Mustafa Karahan

@Murat Gedik krem kortizonlu olabilir belki o yüzden kullandıkça geçiyor bırakınca tekrar ediyor olabilir. Tavsiye için teşekkür ederim. Kremin prospektüsünü okuyayım bi 😊

@Emin Önal askerlik yaptığınız her deniz kenarı mıydı? Deniz iyi geliyor bu hastalığa, deniz kenarı yerlerin havası da yumuşak oluyor kışın. 

Ankara da askerlik yapsaydınız bir o kadar daha artabilirdi 😊

@Fatih Sarıkaya gittiğim cildiye doktorlarının hiç biri bi karaciğerine bakayım demedi. Forumda konu açtım bir kaç kişiden karaciğer diye duydum 🤔 dahiliye yolu görünüyor bana o halde.

Karaciğer temizliği neden dolayı zor? Sivilce problemi vardı o yüzden bir ya da iki hafta   kırmızı pancar suyu içmiştim temizliyor diye onun derdi sürekli aynı şeyi içince sıkılmak oldu harici bir sorun olmadı.

@Ahmet Türedi öneriniz için teşekkür ederim. Elleri nemli tutmak şart. Yoksa kupkuru ellerle kavanoz kapağı bile açılmıyor 😊

Yorum bağlantısı
Emin Önal
Mustafa Karaca yazdı:

@Emin Önal askerlik yaptığınız her deniz kenarı mıydı? Deniz iyi geliyor bu hastalığa, deniz kenarı yerlerin havası da yumuşak oluyor kışın. 

Ankara da askerlik yapsaydınız bir o kadar daha artabilirdi 😊

Acemi birliği Polatlı/Ankara 😂

Usta birliği Zincidere/Kayseri :D

Yorum bağlantısı
Mustafa Karahan

@Hacı Şenyurt kolsuz agop kim 😊 Ankara daysa eğer gidebilirim. Alerjim var toz güneş vs gibi ama onlar genelde hapşırma yapıyor. 

@Tansu Kalafatoğlu sülük hiç denemedim. İşe yarar mı 😊

@Harun Çalışkan

@Harun Kocaçalışkan burdaki dahiliyeye gittikten sonra sonuç alamazsam size ulaşırım. Teşekkür ediyorum.

Ama ben sıcak ortam daha rahatım. Soğuk hava soğuk su daha rahatsız edici oluyor 

Yorum bağlantısı
Hacı Şenyurt
[mention=57008]Hacı Şenyurt[/mention] kolsuz agop kim [emoji4] Ankara daysa eğer gidebilirim. Alerjim var toz güneş vs gibi ama onlar genelde hapşırma yapıyor. 

[mention=86676]Tansu Kalafatoğlu[/mention] sülük hiç denemedim. İşe yarar mı [emoji4]

[mention=30924]Harun Çalışkan[/mention]
[mention=78909]Harun Kocaçalışkan[/mention] burdaki dahiliyeye gittikten sonra sonuç alamazsam size ulaşırım. Teşekkür ediyorum.
Ama ben sıcak ortam daha rahatım. Soğuk hava soğuk su daha rahatsız edici oluyor 

İstanbul'dalar. Internette biraz araştırırsanız yerini çok kolay öğrenebilirsiniz. Tez zamanda sağlığınıza kavuşmanızı dilerim.
Yorum bağlantısı
Mustafa Karahan
Emin Önal yazdı:

Acemi birliği Polatlı/Ankara 😂

Usta birliği Zincidere/Kayseri :D

Ayazın en fazla olduğu yerlerde iyileşmesi çok ilginç olmuş 😃 

Ankara suyu iyi değildir ama kayseri suyu iyidir. Hava açısından zincidere daha soğuktur 😃

Yorum bağlantısı
Barış Özarslan
Mustafa Karaca yazdı:

Merhabalar, ellerimdeki egzamadan kurtulamıyorum. Doktora gittiğimde krem veriyor sık sık sür nemlendirir vs klasik tavsiyeler ile gönderiyor. Kortizonlu krem olunca kullandığın müddet biraz iyi sonra yine kötü. 

Deniz iyi geliyor ama sonra yine tekrarlıyor. Termal sular da iyi geliyor o da aynı o anlık iyi sonra yine tekrarlıyor. 

Kışın daha da kötü oluyor artık eller çatlamaya ve kanamaya başlıyor. 

Bu illetin tedavisi yok mu? Başına gelen çözüm bulan arkadaşımız var mı? 

BETNOVATE-C merhem önerebilirim 

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Annemde vardı. Sülük uyguladı birkaç sefer ve geçmişti

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çiğdem Bilen
Murat Gedik yazdı:

Dermovate-50-gr-0-05-Merhem-Klobetazol-1

Elinizi yıkadığınız sabun da önemli instada öğretmenler sayfasında doğal olduğunu iddia ettikleri bir bıttım sabununu aldım kullandım saç derisindeki egzamaya da saç dökülmesine de iyi geldi. İsterseniz paylaşırım. Fiyatı ekonomikti kargoyla güvendim aldım sonuç çok memnunum. Arada bir kaşıntı oluyor o zaman da cildiye doktorunun verdiği dermovatenin solusyonundan sıkıyorum.

Denedim Fito krem de iyi geliyor

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tamer Topaç

Geçmiş olsun.

Birçok tahlil yaptırmalı, cinsine göre tedavisi uzun soluklu olabilir. Bazı hastalarda ömür boyu sürebilen bir hastalıktır. Maalesef yaygın ve bilinen bir hastalık gibi görünse de, kişiye özel bir hastalık olduğundan tedavisi süresi artar.Yorulmadan sıkılmadan, nokta atışı yapılana kadar tedaviye/tedavilere devam edeceksiniz. 

Tamamen ortadan kalkması ya da, uzun süreli kontrol altında tutulması için özel olarak tedavi görmelisiniz.

Bazı hastalarda hiç bir zaman geçmediği de olmuştur ve onunla onunla yaşamayı da kabul etmişlerdir.

Yorum bağlantısı
Çiğdem Bilen

Hülya Kayhan adında bir uzman eczacı var aromaterapi probiotiklerle uçucu yağlarla ilgeniyor takip ediyorum. İngilterede yetişmiş ama Türkiye'de çalışıyor üretiyor. Artdehuile diye bir markası var bilimsel eğitimler seminerler düzenliyor. Cilt lekelerinden insülin direncine kilo vermemekten egzemaya üreme sisteminden sindirime kadar birçok sorunun bağırsaklarımızdaki probiyotik eksikliğinden kaynaklandığını söylüyor. Ürünler sadece eczanelerde satılıyor her şehirde bulmak mümkün bir inceleyin isterseniz. 

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Ankara Samanpazarında Derman eczanesi var, bir gidip görünün derim. Yüzyıllık falan bir eczane ve kendi merhemini yapıyor..

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Bir tanıdığımız için Kütahya Tavşanlı 'nın Göbel ilçesinde bulunan kaplıcadan su getirtmiştik 2 tane 25 litrelik bidonda. Ona iyi gelmiş ve şifa bulmuştu ama bu rahatsızlık kişiden kişiye değiştiği için sizin icinde iyi olur mu bilmiyorum. 

Yorum bağlantısı
Hamit inan

Kendi yaptığım ozon yağından ekzamali bir iki arkadaşa vermiştim. Düzenli kullanımda yüzde 70-80 yok ediyordu.

Çiğdem Kaya Bilgiç yazdı:

Hülya Kayhan adında bir uzman eczacı var aromaterapi probiotiklerle uçucu yağlarla ilgeniyor takip ediyorum. İngilterede yetişmiş ama Türkiye'de çalışıyor üretiyor. Artdehuile diye bir markası var bilimsel eğitimler seminerler düzenliyor. Cilt lekelerinden insülin direncine kilo vermemekten egzemaya üreme sisteminden sindirime kadar birçok sorunun bağırsaklarımızdaki probiyotik eksikliğinden kaynaklandığını söylüyor. Ürünler sadece eczanelerde satılıyor her şehirde bulmak mümkün bir inceleyin isterseniz. 

Aynen. Sorun içerden geldiği için dıştan tedavi söz konusu değil. Dıştan yapılan işlem sadece yüzeyin iyileşme hızını arttırıyor. Nem çeken duvarı boyamak gibi.

Mustafa Karaca yazdı:

Merhabalar, ellerimdeki egzamadan kurtulamıyorum. Doktora gittiğimde krem veriyor sık sık sür nemlendirir vs klasik tavsiyeler ile gönderiyor. Kortizonlu krem olunca kullandığın müddet biraz iyi sonra yine kötü. 

Deniz iyi geliyor ama sonra yine tekrarlıyor. Termal sular da iyi geliyor o da aynı o anlık iyi sonra yine tekrarlıyor. 

Arkadaşın cocunda bulamadıkları bir sıkıntı vardı. Deri yanık gibi kabarıp cuzzam olmuş gibi pul pul dökülüyordu. Bakmaya dayanılmaz halde idi. İşlenmemiş kaya tuzunu bebek hazuvunda suyla yoğun karistirdik. Bir hafta her gün yarım saat girdi. Bir haftada yüzde 80-90 cilt düzeldi. Daha sonra neyden olduğunu buldular. 

Yorum bağlantısı
Hamit inan
(düzenlendi)
Servet Aydın yazdı:

Kantoron yağı işe yaramaz mı?

Bir de tetikleyen nedir?

Kantron iyileştirici özelliğe sahip. Ozon dezenfekte edici. Kantronlu yağı ozonlayip kullandık bayağı işe yarıyor :)

Sen düzenli kullandın mi ozonu abi?

ozonlu kantron pekmez kıvamında. Kayınvalide 5 senedir boyundan aşağı felçli. Yara açmasını eşim bu şekilde engelliyor.

tarihinde Hamit inan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mustafa Karahan

@Çiğdem Kaya Bilgiç dediğiniz doğru mesela sıvı sabun hiç iyi gelmiyor. Herhangi bir katı sabun bile daha iyi geliyor. Bıttım sabunu hem el hem saça mı iyi geliyor?

@Tamer Topaç

Bu işin sadece cildiye ile çözülmeyeceği belli oldu. En kısa zamanda bi dahiliye doktoruna gidip görünmek şart. Ama işin ilginç yanı hiçbir cildiyeci git dahiliyeye görün demedi. 

@Hamit inan

Krem vs işe yaramıyor hocam zaten. O yüzden konu açayım varsa doğal tedavi önerileri alayım istedim. Kortizonlu kremler geçiriyor ama bırakınca yine aynı. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Mustafa Karaca yazdı:

cilte problemlerinin bazıları bağırsak geçirgenliği ile ilgili olabilir. bence bu konuda biz uzmana gitmek de lazım. ancak dışarıdan tedavi için en etkili yok defne yapraklı zeytin yağı sabunu oldu bizim çocuklarda.

Yorum bağlantısı
Emre Usta

Bu sekildeyse bendede var.parmak izim yok denenecek kadar silik.tedavi yontemine gelecek olursak.sebep olan sey tamir yaparsam metale elim temas ederse kablo vida anakart temaslarindan sonra eldeki deri sertlesip soyuluyor en son catlak seklinde yariliyor.tedavisi ise elinize aksam yatarken momecan pomat ilac surmek gunicinde e vitaminli kremler surmek son olarakda elinizi alerji yapan seyden uzak tutmaniz gerekiyor. ben eldiven ile calisiyorum. e112ad7fed31e1d70b6da34a4740436e.jpgada7be1fecdca71f895865f2dd186e72.jpg

Yorum bağlantısı
Mustafa Karahan

@Doğan Arşiray sabun deneyebilirim. Çünkü sıvı sabun kullanmamaya çalışıyorum. Bıttım sabunu da öneren oldu sizin önerdiğinizi de deneyeceğim.

@Emre Usta bir kaç sene sizin elleriniz gibiydi. Şimdi kesik kesik oluyor. Bıçakla kesilmiş gibi. En kötüsü de en ufacık bir şeyde kanıyor. Darbeye dayanıksız yani.

Parmak izi olayında haklısınız telefon bile okumuyor çoğu zaman 😃

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Mustafa Karaca yazdı:

@Doğan Arşiray sabun deneyebilirim. Çünkü sıvı sabun kullanmamaya çalışıyorum. Bıttım sabunu da öneren oldu sizin önerdiğinizi de deneyeceğim.

@Emre Usta bir kaç sene sizin elleriniz gibiydi. Şimdi kesik kesik oluyor. Bıçakla kesilmiş gibi. En kötüsü de en ufacık bir şeyde kanıyor. Darbeye dayanıksız yani.

Parmak izi olayında haklısınız telefon bile okumuyor çoğu zaman 😃

ben sabunları tarımkredikooperatifinin dükkanından aldım. bıttımlısı da var defnelisi de. kalıplardan kesip çocukların çantasına koydum küçük küçük. kulanıp attılar. 4 5 günde çok ciddi bir iyileşme oldu. sıvı sabun çok büyük hata bence. eğer altta yatan başka bir sorun yoksa(çünkü deri insanın en büyük organıdır bildiğiniz gibi), deneyip sonuç aldığım bir durum. tavsiye ederim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hamit inan
Mustafa Karaca yazdı:

Kortizonlu kremler geçiriyor ama bırakınca yine aynı. 

İnşallah temeldeki sıkıntı bulunur. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emre Usta
[mention=84284]Doğan Arşiray[/mention] sabun deneyebilirim. Çünkü sıvı sabun kullanmamaya çalışıyorum. Bıttım sabunu da öneren oldu sizin önerdiğinizi de deneyeceğim.

[mention=62302]Emre Usta[/mention] bir kaç sene sizin elleriniz gibiydi. Şimdi kesik kesik oluyor. Bıçakla kesilmiş gibi. En kötüsü de en ufacık bir şeyde kanıyor. Darbeye dayanıksız yani.
Parmak izi olayında haklısınız telefon bile okumuyor çoğu zaman [emoji2]
16 senedir boyle krem surunce momecan kayboluyor.asil onemli olan resimdeki olay araba farini actim tamir yaptim ondan sonra boyle oldu.dikkat etmedikce tekrarliyor.kesik kesik olmasi krem surmeyince oluyor.parmak izi olayi ise malesef par.ak iziyle kapi telefon acamiyorum.telefonda iris tanima kullaniyorum
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Emre Usta yazdı:
Mustafa Karaca yazdı:
[mention=84284]Doğan Arşiray[/mention] sabun deneyebilirim. Çünkü sıvı sabun kullanmamaya çalışıyorum. Bıttım sabunu da öneren oldu sizin önerdiğinizi de deneyeceğim.

[mention=62302]Emre Usta[/mention] bir kaç sene sizin elleriniz gibiydi. Şimdi kesik kesik oluyor. Bıçakla kesilmiş gibi. En kötüsü de en ufacık bir şeyde kanıyor. Darbeye dayanıksız yani.
Parmak izi olayında haklısınız telefon bile okumuyor çoğu zaman emoji2.png

16 senedir boyle krem surunce momecan kayboluyor.asil onemli olan resimdeki olay araba farini actim tamir yaptim ondan sonra boyle oldu.dikkat etmedikce tekrarliyor.kesik kesik olmasi krem surmeyince oluyor.parmak izi olayi ise malesef par.ak iziyle kapi telefon acamiyorum.telefonda iris tanima kullaniyorum

ciltte başka kızarıklıklar filan oluyorsa, domates çilek vs yeyince gibi, bunların bağırsak sağlığı ile ilişkisi olabileceğini düşünüyorlar.

Yorum bağlantısı
Çiğdem Bilen
Mustafa Karaca yazdı:

@Çiğdem Kaya Bilgiç dediğiniz doğru mesela sıvı sabun hiç iyi gelmiyor. Herhangi bir katı sabun bile daha iyi geliyor. Bıttım sabunu hem el hem saça mı iyi geliyor?

Benim elimde egzema yok ama kolonya dezenfaktan kullandıkça sertliyor olur diye korkuyorum o yüzden elde de kullanıyorum. Elinde olanlara iyi geldiğini gördüm paylaşımlarda instagramda "özel bıttım sabunu" diye aratın çıkıyor benim dediğim üretici satıcı o.  Ben saç derisindeki egzema için kullanıyorum iyi geldi saç dökülmesine de iyi geldi şampuan kullanımını kestim doğal sabun kullanıyorum

Yorum bağlantısı
Hamit inan
Fatih Sarıkaya yazdı:

Derideki hastalıkların çoğunun kaynağı karaciğer kaynaklıdır. Bundan kurtulmanın yolu ise karaciğer temizliği yapmaktır. Bu temizlik zor ve meşekatlidir. Herkesin yapabileceği birşey değildir. Yapmak isteyen olursa benimle itribata geçerse bilgi veririm. Bendede sedef var. Totom karaciğer temizliği yapmayı yemiyor. Gerçekten zor.

Deneyecektim fakat sigaradan dolayı gözüm kesmedi. Hücrelere kadar temizliyor sanırım

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...