İçeriğe Yönlendir

0.9 Symbol hakkında görüşleriniz.

Abdullah Aladı

Recommended Posts

Abdullah Aladı

Yaklaşık 2 yıl önce 1.4 8v symbol almıştım. Ona ilan açtım forumda da paylaşacağım. İhtiyacı olan bakabilir.

Bu aracın yerine 2019-2020 0.9 tce symbol almayı düşünüyorum. Bütçe 140 civarı. Yakıt durumu nasıldir (günlük 95-100 km yol yapıyorum). Motor ömrü ve dayanımı nasıldır.

Örnek ilan https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-renault-symbol-16.000-km-kazasiz-boyasiz-celik-jant-sis-far-929236391/detay

Bu da benim aracımın ilanı:

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-renault-boyasiz-degisensiz-orijinal-958284215/detay

Yorum bağlantısı
Yakup Kocaağa

Bende bakmıştım bir ara 1.6 atmosferik kadar gittiğini söyledi herkes ama bence 1.0 tce lpg liye bak

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Türedi

0.9 motor clio hb kullandık.motor gayet tatminkar.1.6 atmosferiklerden iyi gider 1.6 dizellere benzer yokuş tırmanır.Yakıtı 1.6 dizel Mondeo aracım vardı onunla eş değer tüketirdi.

6.6 ortalaması vardı eşim kullanıyordu daha çok.Motor ile ilgili en ufak sorun yaşamadık.Tabi biz en fazla 25000 km falan yaptık sonra satıldı.Tüketimlerinde sembole göre bir miktar fark olabilir kasa farkından dolayı.

Biz memnunduk, sembol nasıldır bilmem ama motor konusunda sorun yaratmaz. 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Murat Azalma
Ahmet Türedi yazdı:

motor gayet tatminkar.1.6 atmosferiklerden iyi gider

0.9 hacim için tatminkar olabilir ama 1.6 atmosferikten atak yada hızlı değil. 

Yorum bağlantısı
Ahmet Türedi
Murat Azalma yazdı:

Öncelikle şunu belirteyim araç gayet atak. Hiç kullandınız mı bilmiyorum ama çoğu 1.6 atmosferik ile kalkışta yarışır,yokuşta büyük çoğunluğunu yer. Son hızı okadar iyi değil. ara hızlanmaları turbo kaynaklı güzel.

Şuan bende 1.5 dizel clio var 1.6 dizel 2020 passatı geçiyorum.3 kez denedik :)  fabrika verilerine bakarsanız passat daha iyi görünüyor ama gerçekte işler hiçte öyle değil.

Turbolu motorlar hafife alınmayacak kadar iyi işler çıkartıyor.

Yorum bağlantısı
Ahmet Çankaya
Murat Azalma yazdı:

deneyin bence...

Yorum bağlantısı
Murat Azalma
(düzenlendi)
Ahmet Türedi yazdı:

Öncelikle şunu belirteyim araç gayet atak. Hiç kullandınız mı bilmiyorum ama çoğu 1.6 atmosferik ile kalkışta yarışır,yokuşta büyük çoğunluğunu yer. Son hızı okadar iyi değil. ara hızlanmaları turbo kaynaklı güzel.

Şuan bende 1.5 dizel clio var 1.6 dizel 2020 passatı geçiyorum.3 kez denedik :)  fabrika verilerine bakarsanız passat daha iyi görünüyor ama gerçekte işler hiçte öyle değil.

Turbolu motorlar hafife alınmayacak kadar iyi işler çıkartıyor.

Ahmet Çankaya yazdı:

deneyin bence...

hocam ben toyota çalışanıyım, kardeşim renault çalışanı. muhtemelen 1.6 corolla ile onlarca kez denedik reno modellerini :) 1.33 tce clioya karşı rampa performansı zayıf kalıyor. düz yolda da bir boy fark yiyor. zaten amacım iddialaşmak değil. lakin tecrübe ettiğim kadar yorum yazdım.  ama bence sizler 1.6 atmo corolla denemediğiniz için size atak geliyor olabilir 0.9 motor. :) 1.33 tce derseniz eğer sonuna kadar haklısınız.

tarihinde Murat Azalma tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Fatih Evcin
Abdullah Aladı yazdı:

Yaklaşık 2 yıl önce 1.4 8v symbol almıştım. Ona ilan açtım forumda da paylaşacağım. İhtiyacı olan bakabilir.

Bu aracın yerine 2019-2020 0.9 tce symbol almayı düşünüyorum. Bütçe 140 civarı. Yakıt durumu nasıldir (günlük 95-100 km yol yapıyorum). Motor ömrü ve dayanımı nasıldır.

Örnek ilan https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-renault-symbol-16.000-km-kazasiz-boyasiz-celik-jant-sis-far-929236391/detay

Bu da benim aracımın ilanı:

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-renault-boyasiz-degisensiz-orijinal-958284215/detay

2019 yılında arkadaşıma sıfır clio aldık 0.9 30.000 km falan oldu yağ bakımı hariç hiç masraf yapılmadı. Karadeniz tarafında görev yapan bir memur kendisi Bursa'ya gelip gidiyor sürekli, hiç arıza yada şikayetini duymadım. Yakıt uzun yolda bi hayli düştüğünü söylüyordu. Tek marş ile Bartın'dan Bursa'ya çok sefer geldiği vardır.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Abdullah Aladı
2019 yılında arkadaşıma sıfır clio aldık 0.9 30.000 km falan oldu yağ bakımı hariç hiç masraf yapılmadı. Karadeniz tarafında görev yapan bir memur kendisi Bursa'ya gelip gidiyor sürekli, hiç arıza yada şikayetini duymadım. Yakıt uzun yolda bi hayli düştüğünü söylüyordu. Tek marş ile Bartın'dan Bursa'ya çok sefer geldiği vardır.
Bende günlük olarak Balıkesir - Susurluk arası git gel olarak kullanacağım. Şehiriçi çok km yapmam. Sorunsuz olması yeterli benim için 2-3 yıl kullanıp yenilerim.
Yorum bağlantısı
Fatih Evcin
Abdullah Aladı yazdı:
Fatih Evcin yazdı:

Bende günlük olarak Balıkesir - Susurluk arası git gel olarak kullanacağım. Şehiriçi çok km yapmam. Sorunsuz olması yeterli benim için 2-3 yıl kullanıp yenilerim.

En iyisi sizin bir aracı test etmenizi tavsiye ederim. Herkesin beklentisi farklı oluyor çünkü.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İlkay Başaran

Ben birgün kadar kullanmıştım 0.9 tce clio. Bende 1.6 megane var. Clionun alt devirleri daha iyi fakat 4000 4500 sonrası cansız. Megane da 4500 sonrası açılıyor. Clio daha hafif olmasına rağmen benim araç ondan daha atak geldi bana gerçi arada 20 beygir fark var. 2000 - 3500 devir aralığında kullanılırsa hem beklenti karşılar hemde az yakar. Zaten tasarımı da bu devirler gibi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Türedi
Murat Azalma yazdı:

hocam ben toyota çalışanıyım, kardeşim renault çalışanı. muhtemelen 1.6 corolla ile onlarca kez denedik reno modellerini :) 1.33 tce clioya karşı rampa performansı zayıf kalıyor. düz yolda da bir boy fark yiyor. zaten amacım iddialaşmak değil. lakin tecrübe ettiğim kadar yorum yazdım.  ama bence sizler 1.6 atmo corolla denemediğiniz için size atak geliyor olabilir 0.9 motor. :) 1.33 tce derseniz eğer sonuna kadar haklısınız.

1.6 atosferik toyota ile denemedim yalan konuşmayalım siz denemiş ve geçmiş olabilirsiniz ama büyük bir fark olduğunu sanmıyorum.Ama yürüyüş hissiyatı gayet iyi yani hacmine göre bence gayet iyi.Yakıt olarakta 1.6 atmosferiklere göre çok ekonomik. Ben alacak olsam 1.6 atmosferik yerine yine turbolu herhangi bir motoru tercih ederim.Çünkü atmosferik motorda araç yürümesi için 4000 devir üstü sürüş yapmak lazım buda sürekli bağıran bir motor demek oluyor bana hiç cazip gelmiyor artık.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Azalma
Ahmet Türedi yazdı:

büyük bir fark olduğunu sanmıyorum.Ama yürüyüş hissiyatı gayet iyi yani hacmine göre bence gayet iyi

bu konuda aynı fikirdeyiz hocam. yukarıda da yazdığınızı destekledim. gayet tatminkar ve kullanışlı. tecrübem sadece 1.6 atmodan daha atak olmadığı yönde. ama bunun dışında bu rakamlara göre en ideal motor seçeneği. yakıtı ekonomik ve kullanışlı bu konuda sizinle hemfikirim.

Ahmet Türedi yazdı:

4000 devir üstü sürüş yapmak lazım

severiz biraz devir çevirmeyi :) malumunuz Cvt .

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Erkam Elma
Abdullah Aladı yazdı:
Fatih Evcin yazdı:

Abdullah bey ben de 1 yıldır kullanıyorum clio 0,9 motor sizinle aynı güzergah balıkesir susurluk 15,000 km oldu çok şükür bi problem yaşatmadı bize şu an ortalama tüketim 6,1 gösteriyor 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Abdullah Aladı
Erkam Elma yazdı:

Abdullah bey ben de 1 yıldır kullanıyorum clio 0,9 motor sizinle aynı güzergah balıkesir susurluk 15,000 km oldu çok şükür bi problem yaşatmadı bize şu an ortalama tüketim 6,1 gösteriyor 

Sadece bu güzergah mı hocam yoksa şehiriçi de varmı.

Yorum bağlantısı
Erkam Elma

Şehiriçi dışı karışık 10 gün önce doldurdum depoyu km yi sıfırladım 250 km şehiriçi yaptım şehirdışı olarak devam ediyorum benzin bitince yol bilgisayarı ile aynı değer çıkacak mı merak ediyorum

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Abdullah Aladı

Araç arama sürecimi hiç aklımda olmayan ama aldığım da çok memnun olduğum egea 1.4 easy style paket ile tamamlamış oldum. 708a32aa97bbec1ebbad870d6105c162.jpg

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
M. Asım Kahraman

Abdullah Hocam hayırlı olsun, clioya göre daha konforlu olduğu kesin. Allah kaza bela vermesin, güle güle kullan.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Abdullah Aladı
Abdullah Hocam hayırlı olsun, clioya göre daha konforlu olduğu kesin. Allah kaza bela vermesin, güle güle kullan.
Amin hocam Allah razı olsun. 2015 symbol de kullandım ona göre de daha konforlu.
Hayırlı olsun hocam ilk izleniminiz nasıl 
Teşekkür ederim hocam.
Daha önce hiç egeanin içine binmemistim. düşündüğümden daha iyi buldum açıkçası memnun kaldım.
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...