İçeriğe Yönlendir

Motorin ve Benzinde Fiyat Değişimleri

Murat Öngür

Recommended Posts

Mehmet Göktürk

edit: gelmiş:

--

Akaryakıt üzerinden alınan özel tüketim vergisi (ÖTV) tutarlarında artışa gidildi.

Bazı Mallara Uygulanan Özel Tüketim Vergisi Tutarlarının Yeniden Belirlenmesi Hakkında Cumhurbaşkanı Kararı, Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Böylelikle, 95 oktan kurşunsuz benzinin litre fiyatı üzerinden alınan ÖTV tutarı toplamda 7,52 lira, 98 oktan kurşunsuz benzininin özel tüketim vergisi ise litre başına 7,99 lira olacak.

Motorinin litresi üzerinden 7,05 lira, LPG otogazda da 5.77 lira ÖTV alınacak.

Kararla, ÖTV tutarları motorinde ve benzinde litre başına 5 lira yükseltilmiş oldu. Düzenlemeden önce benzinden litrede 2,52 TL, motorinden 2,05 TL ÖTV alınıyordu. Bu artışların pompa satış fiyatına yansımasının KDV'si ile birlikte 6 lira olması bekleniyor.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

ohhh   imf den borçta alınacak acı reçete ödeyeceğiz, ee sonuç ne olacak, bence değişmeyecek....

Yorum bağlantısı
Eren Gökmen
Ali Darbaz yazdı:

Trafik azalır belki

Azalsa simdiye kadar ulkede araba kalmamasi lazimdi.

Belki kisa bir sureligine azalir. Sonra yine tam gaz devam. Anti hiperci bizim millet, kiskaniliyorlar

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Ama ayasofya ibadete açıldı daayı

diyen bir video var. Denk gelip izleyen oldu mu ? 
O videodaki oyuncu ünlü biri mi 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

İğneden ipliğe herşeye pazartesiden itibaren yüzde 20 zam gelir şimdi. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Mehmet Göktürk yazdı:

İğneden ipliğe herşeye pazartesiden itibaren yüzde 20 zam gelir şimdi. 

Kesinlikle. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

İnsanları "gezmek" için otomobil kullanıyor sanan bir kasaba halkı türü var. Onların anlaması uzun sürecektir. Gezmek için zaten arabaya binmiyoruz, hatta gezmiyoruz. 

Onlar hep "yollar araba dolu trafik azalır" diye gerçekten düşünebiliyor. 

Aliye değil lafım o latife yaptı zaten. 

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Gezen tayfa belli. Onların da çoğu lpg ile geziyor. Lpg’nin ötv si artmamış mı 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Eren Gökmen
Mehmet Göktürk yazdı:

İnsanları "gezmek" için otomobil kullanıyor sanan bir kasaba halkı türü var. Onların anlaması uzun sürecektir. Gezmek için zaten arabaya binmiyoruz, hatta gezmiyoruz. 

Tespit dogru hocam. Keske gezilebilse de trafik ondan olsa ama ben akaryakit bu kadar pahaliyken agresif surus tarzini anlayamiyorum acikcasi. Ayrica buyuk sehirlerde toplu tasima (ozellikle rayli sistem) cok iyi ve cok hizli isliyorken mecbur kalmadikca işe gidip gelmeye de araba kullanilmamasi gerektigini dusunuyorum

Yorum bağlantısı
Umut Taşlı
Mehmet Ozyurek yazdı:

Gezen tayfa belli. Onların da çoğu lpg ile geziyor. Lpg’nin ötv si artmamış mı 

o da +5 yazdı. sonuçta doğru adam, doğru zaman, doğru din tüccarlığı, doğru zeka geriliği D:

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Çiğdem Bilen

Bence bu zam yeni bir başlığı halkediyordu yepyeni bir başlık böyle eski başlıktan devam etmek 6 liranın şanına yakışmamış

• Beğen 5
  • Mutlu 3
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Eren Gökmen yazdı:

Tespit dogru hocam. Keske gezilebilse de trafik ondan olsa ama ben akaryakit bu kadar pahaliyken agresif surus tarzini anlayamiyorum acikcasi. Ayrica buyuk sehirlerde toplu tasima (ozellikle rayli sistem) cok iyi ve cok hizli isliyorken mecbur kalmadikca işe gidip gelmeye de araba kullanilmamasi gerektigini dusunuyorum

Gidemiyorsun toplu ile. 

Agresif sürşün sebebi cinsel. 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Mehmet Göktürk yazdı:

Gidemiyorsun toplu ile. 

Agresif sürşün sebebi cinsel. 

Artık tedavi daha ucuza gelir :)

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Klimayı daha az açacak bir iklimde yok. Sahada sürüşü optimize edecez artık. 

Yorum bağlantısı
Murat Sahın
Mehmet Göktürk yazdı:

Hocam anlamazlar. Anlamayacaklar. 

Sabah kalktım, çocuklar kapının önünde ağlıyor dışarı gidelim diye. Etrafında trafik olmayan, yeşil, yürüyüş yolu, güvenliği falan olan bir park var, daha yakında yürünecek yer yok, yani var da sağı solu araç trafiği, her yer egzoz gazı. Bindik arabaya, 5 km yol gidip bahsettiğim park boyu yürüyüş yapıp oynayıp stres atıp eve döndük. Benim evden parka gidebilmek için iki tane 3 yaşına gelmemiş çocukla yol kenarında kaldırıma park etmiş araçların arasında 1 km giderken 1 km dönerken yürümemiz gerek. Bunun adı gezmekse gezmek. İhtiyaç ihtiyaçtır. Binme diyecekler yine. 1 haftaya kalmaz özel toplu tşaımacılar eyleme başlar yine. Market manav kasap fiyatlarını zaten anlatamayız. 

Çabiden ödünç vesile ile, geçen kafamı bozdular, param var biniyom size ne, siz fakirseniz banane? Kendi paramı yiyorum dedim. Artık uğraşmamak gerek...

Mehmet Göktürk yazdı:

Klima ne?

Çok güzel bir icat :D 

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora
İlkay Başaran yazdı:

Ayasofyaya namaza gideyim

Yaya olarak tabi.

Togg la gidersin.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Yetmedi 

IMG_4414.jpeg.475ae3de57c269de474a4c18e8ef6e96.jpeg

Elektriğin ötv si de artırılmazsa kulağımızın arkası boş kalacak.  
Sabırsızlıkla bekliyoruz.  

• Beğen 2
  • Üzgün 2
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

artık sadece gerektikçe biniyorum, hatta lazım olmasa satardım bile...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Aytac Sakal

Az önce Ünyeden İzmire geldim geçen hafta Cumartesi 25 tl den aldığım Mazotu bugün 33 tl den aldım.Haberim olsa arabayı Fuller dim.900 Tl lik yakıt aldım yola çıkarken sabah oaraba yarım deponun çok az üzerindeydi.

Bu arada yollar boş değil mecburen boş değil.

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Mehmet Ozyurek yazdı:

Yetmedi 

IMG_4414.jpeg.475ae3de57c269de474a4c18e8ef6e96.jpeg

Elektriğin ötv si de artırılmazsa kulağımızın arkası boş kalacak.  
Sabırsızlıkla bekliyoruz.  

varya zam değil başka birşey bu... doğal gaz için 2800 tl öderken ocak ayında bu mantıkla 4000 tl öderim ben.

az önce benzin aldım 34.5 tl gibi idi fiyatı. trafik ise gayet dolu ve süratli idi. oysa ki benzin 15 tl olduğunda , 2 sene önce, millet tıntın gidiyordu az yakmak için. bir büyüğümüzün dediği gibi ben de OOOOOH OOOOH diyorum o halde. 50 tl de yer yani, belli. mis. yapıştır.

tatile gitmek zaten zor birşey artık, masraflı birşey diyelim, günübirlik gezmek de güç oldu.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...