İçeriğe Yönlendir

LPG Fiyatına 71 Krş Zam

Murat Azalma

Recommended Posts

Celal Aydın

7,4 lt benzin 112,5₺ 100 km’de
9 lt Lpg 83₺ 100 km’de

(Fiesta 1.4 2008)

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Lpg 9 lira

benzin 15,2

9 litre benzin yakan için 4-5bin lira bırakıyor 15.000km’de. 

bedavaya yazın otelde tatil yani. iyiyimiş

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

LPG ile benzin arasındaki makas yine açıldığı yahu. hiç takip etmemişim. Son hesapladığımda fark 0 gibim bişeydi.

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Halen lpg düğmesi açık gezen varmı. 
Buyur? Depodaki benzin daha değerli şu an. 10 liradan almaya başlamıştım hala çeyrek çeyrek aliyorum. 1000 km de 400 lira hala LPG avantajlı.
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Celal Aydın yazdı:

7,4 lt benzin 112,5₺ 100 km’de
9 lt Lpg 83₺ 100 km’de

(Fiesta 1.4 2008)

o arabada sorun var. Benim limuzin İstanbul trafiğinde 100 TL yakıyor. Güçüçük fiesta nasıl 112 TL yakar. Yeniden bir gözden geçirmek lazım.

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ali Darbaz yazdı:

İstanbul trafiğinde

doğuşta kave teklifim geçerli gel İStanbul u gezdireyim

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Çağlar Bayur yazdı:

Otel ucuz da gitmek pahalı :) 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ali Darbaz yazdı:

Yeniden bir gözden geçirmek lazım.

eve dönerken gözden de geçirmiş olrusun

Yorum bağlantısı
Görkem Karakaş
Halen lpg düğmesi açık gezen varmı. 
Geçenlerde 175 km yol yaptım. Yol bilgisayarında (yanlış olduğunu biliyorum fikir vermesi açısından sıfırladım) 4.9 ortalama ile gittim. Gidiş rampa aşağı sayılır dönüşte doğal olarak yukarı 6.3 ile geri döndüm. 15 litre lpg aldı. 8 litreye yakın yakmış. Km de 84kr. Benzinde 1 lirayı geçer.
Şuanda sıfırdan takılmaz ama olana binmek mantıklı. Önümüzdeki sene tank değişimi var. Onunla birlikte tüp beyni ve kablolar falan da değişir o zamanki fiyatlarla konuşmak daha doğru ama şimdiden düşündürüyor iptal mi etmeli para mı harcamalı diye. Gerçe iptal ettirmekte ayrı para.
Yorum bağlantısı
Fatih Evcin

LPG 9 lira
Benzin 15 lira
Araba 12 litre LPG tüketiyor
10-11 benzin tüketir LPG şu anda hala avantajlı.
LPG 13 olur benzin 15 de kalır o zaman benzin avantajlı olabilir (kışın)

Yorum bağlantısı
Murat Gedik
Ali Darbaz yazdı:

Halen lpg düğmesi açık gezen var mı? 

Ben makas kapandığı dönemde sadece iki depo benzin yakabildim. Ortalama 9 Lt/100 Km yaktı benzin. Lpg'de ise 10 Lt lpg 1 Lt benzin yakıyor 100 km'ye. Şimdi eğer benzin alsam 9*15 = 135 TL yapacak. Lpg ise 10 x 9 = 90 TL + 1 lt benzin 15 TL = 105 TL 

100 Km'de benzin dahil 30 TL fark yapıyor. %28 daha tasarruflu. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Arif Aykın
Ali Darbaz yazdı:

LPG ile benzin arasındaki makas yine açıldığı yahu. hiç takip etmemişim. Son hesapladığımda fark 0 gibim bişeydi.

O zamanlar yani yaklaşık 2 ay civarı full benzinde kullandım baktım 5 tl fark oluştu hemen geçtim lpg ye :) 

Yorum bağlantısı
Erhan Doruk
Çağlar Bayur yazdı:

Geçen baktım da 4-5 civarına düzgün otel kalmamış. Geçen yıl 4200 e gittiğim 5 günlük konaklama, şimdi 12300 tl fiyat biçmiş. 

Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Ali Darbaz yazdı:

Yedek parçada pahalandı ama. 

Doğru. Her pazartesi sübap, her ayın ilk haftası üst kapak değiştiriyoruz lpgden dolayı. 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
İlkay Başaran yazdı:

Doğru. Her pazartesi sübap, her ayın ilk haftası üst kapak değiştiriyoruz lpgden dolayı. 

Kaç para şun an supap-kapak işlemi

Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Haberim yok hiç yaptırmadım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Gedik
Ali Darbaz yazdı:

Yedek parçada pahalandı ama. 

5 yıl 3 ay yaklaşık 80 bin km LPG kullandım. Tank tarihi 2015 olduğu için benden önce de en az 1 yıl bu şekilde kullanıldığını tahmin ediyorum. Motorla ilgili en ufak sıkıntı yaşamadım. 

Tabi ki bakımlarımı düzgün ve zamanında yaptırdım. Aracımı uzun yolda bile sıkıştırmadan kullandım. Araç tam ısınmadan yüksek devirlere çıkmadım. 

Tek sıkıntı iki ay önce benzin pompası bozuldu. Onunda ömrünün dolduğunu söylediler. Çünkü çeyrek depo benzinin altına hiç düşmemiştim. 135 bin km olan bir aracın bence benzin pompası LPG olmadan da bozulabilirdi. 

Benzin pompasını da işçilik dahil 1150 TL'ye değiştirdim. 

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan
Ali Darbaz yazdı:

İstanbul trafiğinde 100 TL yakıyor.

:sandalye:
Ortalama hızı da yazalım.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Murat Gedik yazdı:

5 yıl 3 ay yaklaşık 80 bin km LPG kullandım. Tank tarihi 2015 olduğu için benden önce de en az 1 yıl bu şekilde kullanıldığını tahmin ediyorum. Motorla ilgili en ufak sıkıntı yaşamadım. 

Tabi ki bakımlarımı düzgün ve zamanında yaptırdım. Aracımı uzun yolda bile sıkıştırmadan kullandım. Araç tam ısınmadan yüksek devirlere çıkmadım. 

Tek sıkıntı iki ay önce benzin pompası bozuldu. Onunda ömrünün dolduğunu söylediler. Çünkü çeyrek depo benzinin altına hiç düşmemiştim. 135 bin km olan bir aracın bence benzin pompası LPG olmadan da bozulabilirdi. 

Benzin pompasını da işçilik dahil 1150 TL'ye değiştirdim. 

Aslında o da bozulmaz kolay kolay. Şanssızlık veya pompayı uyutan röle sisteminin bir hatası sonucu bozulmuştur

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Ersen Tapan yazdı:

:sandalye:
Ortalama hızı da yazalım.

70 ? :D

Ben ayvalıkta 90 tl yakıyorum 100 km de 1 tane ışık var o da yüzde 92 ihtimalle yeşil denk geliyor. Lpg ile 90 tl yanlış anlaşılmasın. (9 litre gibi yakıyor)

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Murat Gedik
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Aslında o da bozulmaz kolay kolay.

Doğrudur. Ama ben 6 yıl LPG ve 135 bin km olduğu için normal kabul ediyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Evcin
Murat Gedik yazdı:

Doğrudur. Ama ben 6 yıl LPG ve 135 bin km olduğu için normal kabul ediyorum.

Benzin pompasını devreden çıkaran role var mı?

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Sen arastirsana bi alacaktın ya fazla zam gelmeden hallediversen iyi olacak [emoji3]
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Metin Akbal yazdı:

Sen arastirsana bi alacaktın ya fazla zam gelmeden hallediversen iyi olacak emoji3.png

Bozulmuyormuş zaten :vroom:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...