İçeriğe Yönlendir

Beyaz Eşyalara Yaptığınız Bakımlar

Köksal Yılmaz

Recommended Posts

Ömer Sarıgül
Selçuk Bakış yazdı:

Makina 12 yıllık, elektrik hattında problem yok, makinada problem var. sadece çamaşır makinası çalışınca 10 sn sonra sigorta atıyor.

Bende çamaşır makinası yüklük kısmında, banyoda elektrikli hiç bir şey yok.

Sigortayı alın demedim 😂😂😂

Bu sigorta atıyorsa makinada kaçak var anlamına geliyor 😁😁

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Motorun kömürleride bitmiş olabilir. Sökmüşken onuda kontrol edersin.

Bekarken çamaşır makinasının kapı kilidine su gelmiş kısa devre yapıp sigorta attırıyordu. Soketini çıkarıp yıllarca sorunsuz kullanmştık. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış
Ömer Sarıgül yazdı:

Sigortayı alın demedim 😂😂😂

Bu sigorta atıyorsa makinada kaçak var anlamına geliyor 😁😁

Pardon ya, bir yandan iş yapıp bir yandan buraya bakınca karıştı :flowers:

Ersen Tapan yazdı:

Motorun kömürleride bitmiş olabilir. Sökmüşken onuda kontrol edersin.

Bekarken çamaşır makinasının kapı kilidine su gelmiş kısa devre yapıp sigorta attırıyordu. Soketini çıkarıp yıllarca sorunsuz kullanmştık. 

Kömürlere de bakayım, inaşalh duman çıkmaz :crazy:

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan
Selçuk Bakış yazdı:

Pardon ya, bir yandan iş yapıp bir yandan buraya bakınca karıştı :flowers:

Kömürlere de bakayım, inaşalh duman çıkmaz :crazy:

Dumansız tamirat olmaz. :bomb:

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş

Baymak hidrofor yüzünden hidrofor ustası oldum diyebilirim. :) Bir kere pompa değişti, düzenli hava basma, tüp hava kaçırması sorunu, basınç şalteri vs vs her şeyini ben yapıyorum.  

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız
Mahmut Yıldız yazdı:

Arka kapağı aç, gerçi hangi kapak olduğu da fark etmez, araya sıkışan bir şeyler göreceksin. Önce bir elektrikçi baksın, belki de basit bir şeydir. 

Bu arada benim 12 yıllık siemens bulaşık makinesi geçen hafta arıza vermiş, çalışmıyordu. Eşim işten gelince söyledi. E 15 hata kodu vardı, büyük usta youtube'a sordum, sola yatır bekle dedi.

Dışarı çıkacaktık, makineyi sola yatırdım, dışarı çıktık geldik, ayağa kaldırdım, taktık fişi çalıştı. :nazar: 

Herkes bu mesaja gülücük atmış ama gerçekten makineyi sola yatır diye video vardı. Ve beni sorunumu çözdü.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Yeter
Mahmut Yıldız yazdı:

Herkes bu mesaja gülücük atmış ama gerçekten makineyi sola yatır diye video vardı. Ve beni sorunumu çözdü.

Eskileri hatırlatmıştır Mahmut hocam. Televizyona vurarak çekmesini sağlardık. :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Arif Aykın
Mahmut Yıldız yazdı:

Bu olay su kaçağınız varsa tekrarlayacaktır. Orada ki haznenin amacı içerisine su dolduğunda şamandra görevi gören parçanın yukarıya kalkarak switche değmesi. Bu sayede kaçak olduğunu anlayarak pompayı basmaya verip su çekmeyi keser. 

Bence yana yatırmışken makine altında bulunan su hortumları var körüklü gibi onları kontrol edin delik yırtık var mı? 

Bizim eski vestel makine de aynı problem olmuştu bende aynı işlemi yapıp çalıştırmıştım fakat tekrar kaçırdı ve hortum patlak çıktı. Değişimini yaparak normal çalışmasına devam ettirdim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Bizim rezistans gitmiş, fişini çekince makina baya bir çalıştı, yarın yenisini alıp deneyeceğim.

IMG_20240625_213246.jpg.d152da9dae14cedb179059f9d9cfdc3b.jpg

• Beğen 7
  • Şaşkın 1
  • Üzgün 1
Yorum bağlantısı
Ersen Tapan
Selçuk Bakış yazdı:

Bizim rezistans gitmiş, fişini çekince makina baya bir çalıştı, yarın yenisini alıp deneyeceğim.

IMG_20240625_213246.jpg.d152da9dae14cedb179059f9d9cfdc3b.jpg

Bununla geçmişolsun. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış
Ersen Tapan yazdı:

Bununla geçmişolsun. 

Sağol Ersen Abi.

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız
Arif Aykın yazdı:

Bu olay su kaçağınız varsa tekrarlayacaktır. Orada ki haznenin amacı içerisine su dolduğunda şamandra görevi gören parçanın yukarıya kalkarak switche değmesi. Bu sayede kaçak olduğunu anlayarak pompayı basmaya verip su çekmeyi keser. 

Bence yana yatırmışken makine altında bulunan su hortumları var körüklü gibi onları kontrol edin delik yırtık var mı? 

Bizim eski vestel makine de aynı problem olmuştu bende aynı işlemi yapıp çalıştırmıştım fakat tekrar kaçırdı ve hortum patlak çıktı. Değişimini yaparak normal çalışmasına devam ettirdim.

Bu olaydan 1-2 hafta önce makine 2 kez suyu tam boşaltmadı, dibinde su kaldı. Pompanın girişi, hortum falan baktım, tıkayan bir şey yoktu. Orada su biriktiği için alt tarafı ıslatmış diye düşünerek kuruttuktan (yan yatırdıktan) sonra çalışınca ellemedim. Tekrar ederse aynen dediğiniz gibi açıp su kaçağı arayacağım. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Akşam makinayı toplayıp 15 dk kısa programda çalıştırdık, hata vs vermeyince normal yıkama yapıldı, hanım eskisine nazaran daha temiz yıkadığını söyledi, böylelikle ortalama 20binlik olmaktan kurtardık. Bu arada parçayı yetkili servisten temin etmek istedim 1700 TL talep ettiler, takması vs içinde ve siparişle getireceklerdi, dışarıdan 400 tl ye çözdüm.

• Beğen 9
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
Mahmut Yıldız yazdı:

Bu olaydan 1-2 hafta önce makine 2 kez suyu tam boşaltmadı, dibinde su kaldı. Pompanın girişi, hortum falan baktım, tıkayan bir şey yoktu. Orada su biriktiği için alt tarafı ıslatmış diye düşünerek kuruttuktan (yan yatırdıktan) sonra çalışınca ellemedim. Tekrar ederse aynen dediğiniz gibi açıp su kaçağı arayacağım. 

Abi benim Siemens bulaşık makinesinde zaman zaman oluyor bu sorun yatır kaldır kısa süreliğine çözülüyordu. Özetle , ön kapağın contasını temizle katlanma vs var mı bak, oradan su kaçırmış benim makine.

Selçuk Bakış yazdı:

Akşam makinayı toplayıp 15 dk kısa programda çalıştırdık, hata vs vermeyince normal yıkama yapıldı, hanım eskisine nazaran daha temiz yıkadığını söyledi, böylelikle ortalama 20binlik olmaktan kurtardık. Bu arada parçayı yetkili servisten temin etmek istedim 1700 TL talep ettiler, takması vs içinde ve siparişle getireceklerdi, dışarıdan 400 tl ye çözdüm.

Eline sağlık gardaşım

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız
Köksal Yılmaz yazdı:

Abi benim Siemens bulaşık makinesinde zaman zaman oluyor bu sorun yatır kaldır kısa süreliğine çözülüyordu. Özetle , ön kapağın contasını temizle katlanma vs var mı bak, oradan su kaçırmış benim makine.

Anladım, aklımda bulunsun. 

Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış
Köksal Yılmaz yazdı:

Eline sağlık gardaşım

Sağolasın Gardaşım :flowers:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek
Arif Aykın yazdı:

Çok basit bir malzeme ama etkili. Köpükten bir şeydi benimki, söktüğümde suyun onu yukarı kaldırıp hata kodu verdirdiğini gördüm. Takip ettiğimde tahliye pompası kenarından su kaçırmış, kırmızı conta ile kestim. Akabinde 8 sene daha kullandık makineyi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Sürmeli

Buzdolabı kurbandan sonra fazla soğutmaya başladı, bir yeri mi tıkandı, sensörü mü arızalandı bilemedim, siemens buzdolabı 4 derecedeyken suları donduruyordu, 8 dereceye aldım ayardan ama yine 1-4 derece arası geziniyor. Garantisi de bitti. Var mı başına gelen?

photo_5775910296865588203_y.jpg

Yorum bağlantısı
Evren Barış Özbek

Yazlıktaki bulaşık makinesinin sepetleri iyice paslanmış. Servisten alt üst sepet fiyatı aldım.

Alt sepet için 2000TL

Üst sepet için 2550TL fiyat verdiler. 

Giriş seviyesi bulaşık makinelerinin fiyatları 14000TL civarından başlıyor.

• Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Ü.Emre Kartal
Evren Barış Özbek yazdı:

Yazlıktaki bulaşık makinesinin sepetleri iyice paslanmış. Servisten alt üst sepet fiyatı aldım.

Alt sepet için 2000TL

Eğer sepetler sağlamsa boyattırabilirsiniz. 

Boya sökücü ile eski boyayı söküp tekrar boyamak (uygun boya türü öğrenilir bence kolayca) çok daha makul olur sanki. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Evren Barış Özbek yazdı:

Alt sepet için 2000TL

cezası olmayınca suç teşkil etmiyor

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Evren Barış Özbek
Ü.Emre Kartal yazdı:

Eğer sepetler sağlamsa boyattırabilirsiniz. 

Boya sökücü ile eski boyayı söküp tekrar boyamak (uygun boya türü öğrenilir bence kolayca) çok daha makul olur sanki. 

Üstündeki kaplama plastik. Paslanan yerlerin plastikleri atmış, passız olan yerlerin plastikleri sağlam. Komple sepet nasıl plastikten arındırılır bilemiyorum. Plastik ve pas temizlendikten sonra boya işi kolay, bir kat astar, üstüne 2 kat ısıya dayanıklı boya atılınca yeni gibi olur.

Çağlar Bayur yazdı:

cezası olmayınca suç teşkil etmiyor

Maalesef öyle Çağlar Ağbi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ü.Emre Kartal
Evren Barış Özbek yazdı:

Üstündeki kaplama plastik. Paslanan yerlerin plastikleri atmış, passız olan yerlerin plastikleri sağlam. Komple sepet nasıl plastikten arındırılır bilemiyorum. Plastik ve pas temizlendikten sonra boya işi kolay, bir kat astar, üstüne 2 kat ısıya dayanıklı boya atılınca yeni gibi olur.

Kostik soda büyük ihtimalle çıkarır. Bence bu konu araştırılabilir. 

Yine internette birçok marka için sepet oluyor. Oralara da bakın derim

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Yeter

Isı tabancası ile eritilme şansı var m acaba? 

Yorum bağlantısı
Emre Şimşek
Murat Sürmeli yazdı:

Buzdolabı kurbandan sonra fazla soğutmaya başladı, bir yeri mi tıkandı, sensörü mü arızalandı bilemedim, siemens buzdolabı 4 derecedeyken suları donduruyordu, 8 dereceye aldım ayardan ama yine 1-4 derece arası geziniyor. Garantisi de bitti. Var mı başına gelen?

photo_5775910296865588203_y.jpg

İçeride don olmuş olabilir mi? No frost buzdolabının özelliği içerideki nemi arkadaki kanallardan atmasıdır. Dolabın arka kısmını bir kontrol etmekte fayda var. Hazne boş mu yoksa su var mı..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...