İçeriğe Yönlendir

97 Mondeo 2.0 ov Tamir sonrası İki arıza

Yücel Yücel

Recommended Posts

Yücel Yücel

Merhaba,

Araba, hararet tamirinden çıktıktan sonra, klima çalışmıyor. Suyun tam olmasına ve resetlememe rağmen, arıza göstergesinde, soğutma suyu ışığı yanıyor. 

Arabayı tanıma aşamasında olduğumdan, sigortalar dışında bir şeye bakmadım. Usta, soket vs. takmayı unuttu ise, kesin ustayı değiştiririm. Çözüm belki de basittir ama ben bulamadım. Tavsiye verecek forum üyelerine, şimdiden teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

bu model yıllarındaki arabada, motor kaputu açılıp el değdi mi, daha sonra böyle şeyler olabilir, zira tesisatlar artık zayıflıyor, el değince kopma/kısa devre olaibliyor. soğutma su seviye sensörü kabın altında, soketi takılmamış olabilir, tesisatta içten kırık olabilir. her türlü tamirat öncesi ustalar bu konuda uyarmalı. vesile restleme diye birşey yok mondeo da.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Yücel Yücel

Çağlar Bey, ben arıza gösterge ışıklarını resetlemiştim. Alt soldan ikincide ki deliğe, iğne ile 3-5 saniye basılı tutunca yani.

Teşekkür ederim, Ankara'ya yolum düşünce baktırırım artık.

Konu kapanabilir.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Yücel Yücel yazdı:

Çağlar Bey, ben arıza gösterge ışıklarını resetlemiştim. Alt soldan ikincide ki deliğe, iğne ile 3-5 saniye basılı tutunca yani.

Teşekkür ederim, Ankara'ya yolum düşünce baktırırım artık.

Konu kapanabilir.

orası servis hatırlatma lambası söndürme yeri, servis lambası da 17500 km veya 18 ay sayar, herhangi bir yerden bilgi almaz, eski düzen. arıza lambası değildir orada yanan.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...