İçeriğe Yönlendir

Çakma Yıldız GLB

Cem Işık

Recommended Posts

Cem Işık
Oktay Göktaş yazdı:

Benim karoq da aynı abi. Yalnız sis farı ve far tek parçaymış, bunu biliyor muydun? Sise taş falan gelse Allah korusun, far komple değişiyor. Servis bana tek far 10 bin tl dedi, sordum da.

Bilgim var, öğrendiğimde şaşırmıştım. yekpare malesef. Benimki halojen, otomobilin icadından bu yana kullanılan ilkel teknoloji. 2-3 bin tl dir sanırım benimki serviste 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erdem Doğan

Cem abi hayırlı olsun, güle güle kullanın.. (yenge güle güle kullansın yani :) )

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Zafer Bakar
Cem Işık yazdı:

Daha güzelleri sizlerin olsun inşallah abim

İçi angara pavyonu gibi Zafer, hele bir mod var, renkleri kendisi değişiyor, sürekli mor yeşil kırmızı vs baya pavyon usulü. Ödeme de pavyon hesabı gibiydi zaten🤪

Alevli meyve tabağı ikramsa bende alayım bir tane.😂

Yorum bağlantısı
Cem Işık yazdı:

istersen park edeyim diye

benim arabayıda park edermi acaba cem abi :D 

Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı
Yurdaer Elay yazdı:

Meksika üretimi (Avrupa dışı) olduğu için TOKİ vergisi adı altında ek bir vergi alınıyormuş ithal araçlarda.. Bu sanırım sadece Meksika'ya özgü bir durum değildir. 

Hep Meksika yüzünden. Adamların tokisi yüzünden biz vergi ödüyoruz. Yoksa tako muydu? :bambam3: :selo:  

• Beğen 1
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Önder Özcan

Hayirli olsun Cem, yengem gule gule kullansin. Yalniz yildiza cakma demeni yakistiramadim, yengem gorurse onun da yakistiramayacagina ve bunun bi takim yaptirimlari olacagina eminim, soylemedi deme [emoji2960]

• Mutlu 3
Yorum bağlantısı
Cem Işık

Aracın gelişmiş ekran sistemine güncelleme gelmiş, dün alıp yetkili servise götürdüm araç 139 km de idi servise teslimimde. İşlem 4 -5 saat sürdü. Ev üsküdarda, servis bostancı’da olunca 15-20 km kadar akıcı trafikte deneme imkanım oldu. Kaputta Mercedes logosu olmasa ben mercedes demem buna. Basıyorum gitmiyor,(kodiaq ile kıyaslıyorum) motor sesi var ama görüntü yok. Araç açılmadı belki de henüz bilemem ama sıfır araç alacak olsam , bunun yarı parasına dolu kodiaq alırdım ben yine:) merso 163 hp, kodiaq oem 150 hp( benimki yazılımlı 185 hp). Ataklık ferahlık vs hala Kodiaq birkaç gömlek üstün. Motora birşeyler yapmak elzem bana kalırsa. Belki de skodaya ve tsi /dsg kombinasyonuna çok alıştım bilmiyorum.

Önder Özcan yazdı:

Hayirli olsun Cem, yengem gule gule kullansin. Yalniz yildiza cakma demeni yakistiramadim, yengem gorurse onun da yakistiramayacagina ve bunun bi takim yaptirimlari olacagina eminim, soylemedi deme emoji2960.png

Bir takım yaptırımlarda merdane başı çekiyor abi:) Daha iyileri (gerçek mercedes olarak) senin olsun inşallah:)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Cem Işık yazdı:

Eşim için aldık bu arkadaşı. Nicedir suv da suv diyordu. 
GLB 200 Amg 4 matic,  teknoloji ve teknoloji plus paketli. Chip krizinden ötürü pek renk seçebilme imkanı olmadı, eldeki modellerden birini seçip aldık mecburen. 
1.33 cc hacminde benzinli 163 hp gücünde, 250 NM torka sahip nissan Renault ortak motormuş. 
Aracın dinamiklerini pek bilmiyorum , zira eşim yıkamadan yıkamaya anahtarı verecek gibi duruyor. 
Meksika’da üretilmiş ve bana sorulursa Bildiğimiz mercedes ayarında diyemem. Hanımın gönlü oldu, önemli olan da buydu.:)

1 kez yıkamaya götürdüm, yıkamacı kapanmış mecbur kendim yıkadım. Benim önden çekişli kodiaq daha iyi yol tutuyor diyebilirim yaklaşık 10 km lik mahalle arası sürüşlerde edindiğim tecrübeyle. 8 ileri şanzımanı var mersonun. Şimdilik  söyleyebileceklerim bu kadar . 

5A9F9702-ACAB-4564-B1D9-C4FA3170398B.jpeg

F8B534B8-E52B-45EB-B02B-1ACE53EC92C8.jpeg

mavi ışığın hatasıyız! :D hayırlı olsun.

Cem Işık yazdı:

ekran sistemine güncelleme gelmiş, dün alıp yetkili servise götürdüm araç 139 km de idi servise teslimimde. İşlem 4 -5 saat sürdü

cd den windows kurmuşlardır o ekrana.

Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Cimer’e yazarken verdiğim örnek motorlardan biri. 1.33 165 at gücünde arabanın vergisi neden benim 1.8 98 eşek güçlü motorlu arabanın vergisinden ucuz diyorum hep :) hem de 7 kişilik suv diye ekliyorum 😁

hayırlı olsun. Güle güle kullanın

cevap verdilermi şu ana kadar?

Yorum bağlantısı
Cem Işık

Ne güncellemesi dedim , telefon ekranıyla bağlantıyla ilgili  falan bişiler geveledi danışman. Hiç fark göremedim ben işlem sonrası:)

Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı
Doğan Arşiray yazdı:

Hastası? Hatası? :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Doğan Arşiray yazdı:

cd den windows kurmuşlardır o ekrana.

cevap verdilermi şu ana kadar?

Hep aynı cevap. Kanun böyle. belirttiğiniz durumlar yapılacak çalışmalarda değerlendirilmek üzere kaydedilmiştir. 

1.33 motor ile 180 beygirlik milyonluk merso bmw araba 2197₺ Mtv veriyor. 1.8 ama 98 beygirlik motoru olan hibrit en güncel matrah ile 3881₺ mtv veriyor. Ben 3556 veriyorum tescil tarihinden dolayı düşük matrahda kalıyorum. Adaletsizlik çok. 

ama düzenleme olur bence. Artık düşük hacimden yüksek güç olayı ayyuka çıktı. Devlet bırakmaz peşini. 

hibrit 1.8 motorda sıkıştırma ile egzoz zamanlarında piston farklı noktolarda oluyor. O yüzden 1.8 yapıyor adamlar. Yoksa motorun sıkıştırma başlangıcında piston 1.4 motor hacminde. Egzozda yolu uzatıyor 1.8 hacmi kullanıyor. Patlamadan daha çok verim elde ediliyor

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cem Işık
Mert Gülkokan yazdı:
Cem Işık yazdı:
Aracın gelişmiş ekran sistemine güncelleme gelmiş, dün alıp yetkili servise götürdüm araç 139 km de idi servise teslimimde. İşlem 4 -5 saat sürdü. Ev üsküdarda, servis bostancı’da olunca 15-20 km kadar akıcı trafikte deneme imkanım oldu. Kaputta Mercedes logosu olmasa ben mercedes demem buna. Basıyorum gitmiyor,(kodiaq ile kıyaslıyorum) motor sesi var ama görüntü yok. Araç açılmadı belki de henüz bilemem ama sıfır araç alacak olsam , bunun yarı parasına dolu kodiaq alırdım ben yine:) merso 163 hp, kodiaq oem 150 hp( benimki yazılımlı 185 hp). Ataklık ferahlık vs hala Kodiaq birkaç gömlek üstün. Motora birşeyler yapmak elzem bana kalırsa. Belki de skodaya ve tsi /dsg kombinasyonuna çok alıştım bilmiyorum.
Bir takım yaptırımlarda merdane başı çekiyor abi:) Daha iyileri (gerçek mercedes olarak) senin olsun inşallah:)

Eco modu falan olmasın abi güç kısılı kalmıştır belki

Spor moda alıp denedim yine aynı. 6500 devir çeviriyor, ama hızlanma yok. Alışamadım ya da çok hantal.. Bakalım zamanla belli olur.

Yorum bağlantısı
Cem Işık
Ali Darbaz yazdı:

Bu arabanın ilk bakımı kaç para :D

4700 gibi bir duyum aldım ama emin değilim.. :)

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Cem Işık

Pazar günü araba açılsın diyerek istanbuldan çıkıp sapancaya gittik kahvaltıya. Gidişte Araçla ilgili genel kanım pozitif yönde değişti az da olsa. Yol çok müsait değildi( tem) 150 yapabildim max. Gidişte 314 tl ceza yemişim zaten. Kahvaltıda mail geldi hanıma:)

Dönüşte ücretli yeni yola girdim, yol sakin biraz gazlayayım araç neler yapacak derken 179-180 km ‘ye ulaştığımda sağ ayna tarafından şiddetli bir ıslık sesi peydah oldu.sis düdüğü gibi.
 Bu arada 180 le giderken 3000 devirde bile değildim, 8 vitesin faydaları sanırım. 
sesin videosunu ekleyeceğim bilahare. Yorumları merakla bekliyorum

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ahmet Kiriş
Cem Işık yazdı:

Pazar günü araba açılsın diyerek istanbuldan çıkıp sapancaya gittik kahvaltıya. Gidişte Araçla ilgili genel kanım pozitif yönde değişti az da olsa. Yol çok müsait değildi( tem) 150 yapabildim max. Gidişte 314 tl ceza yemişim zaten. Kahvaltıda mail geldi hanıma:)

Dönüşte ücretli yeni yola girdim, yol sakin biraz gazlayayım araç neler yapacak derken 179-180 km ‘ye ulaştığımda sağ ayna tarafından şiddetli bir ıslık sesi peydah oldu.sis düdüğü gibi.
 Bu arada 180 le giderken 3000 devirde bile değildim, 8 vitesin faydaları sanırım. 
sesin videosunu ekleyeceğim bilahare. Yorumları merakla bekliyorum

Mail üzerine ne olduğunu sormuyorum. 😁Yengemize yeni arabası hayırlı olsun. 🧿Vale hizmetinden memnundur umarım. 😂Bu arada bu kadar iri vale olmaz, deri koltuğun kenarlarını kırıştırırsın. Ben bunu yengeye bir hatırlatayım. Valeyi diyete alsın.😎😎😎

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cem Işık
Ahmet Kiriş yazdı:

Mail üzerine ne olduğunu sormuyorum. 😁Yengemize yeni arabası hayırlı olsun. 🧿Vale hizmetinden memnundur umarım. 😂Bu arada bu kadar iri vale olmaz, deri koltuğun kenarlarını kırıştırırsın. Ben bunu yengeye bir hatırlatayım. Valeyi diyete alsın.😎😎😎

Hem vale hem güvenlik görevlisiyiz abi. İsviçre çakısı gibi adamım.

Mail’e gelirsek, bas biraz araba açılsın dedi, emir kuluyuz🤪

Araca gelirsek, en sevmediğim yanı müzik sistemi ile alakalı, benim arabamda direksiyonda yukarı oka basınca kanal arıyor sıradakine geçiyor, mersoda bu yok (varsa da ben bulamadım) aranmak zorunda bırakıyor insanı. Direksiyonda zibilyon tane düğme var, radyo kanal arama yok. 

Daha işlevsel bir tasarım olabilirdi bana kalırsa. 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Eski 302 ler kompresöre binince böyle ses yapardı :)

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...