İçeriğe Yönlendir

Hem Mini SUV-Crossover Hem de IRON-MAN

Erdoğan Temur

Recommended Posts

Tansu Kalafatoğlu
Ali Cihangiroğlu yazdı:

:D aslında aklım yeni gelecek Sportage de, gelsinde bakayım hele....  kona güzel ama 4x4 alacaksam az araziye girerim ben, o zamadan kona olmaz, asfalt arabası bu 4 çekede olsa olmaz, bu durumda gidecek en ucuz sıfır araba olarak duster kalıyor, 1.3 tce 150 hp prestige donanım 4x4 duster edc, her türlü daha uygun gelir bana (2021 gelecek olan kasa), keza bana bagajda lazım daha yüksek olmasıda lazım, madem arazi mod yapacağım, neyse şu kaşıntıdan kurtulayım hele...

yok aga vazgeçtim ben, esas plana dönüyorum, arabam güzel bana senelerce gider, plana sadık kalıyorum, durumu düzeltince motor alıyorum ve peşi sıra Defender toplarsam bu işe odaklanıyorum, hele bir o zaman gelsinde, kaşıntım geçti birden :D

Şöyle ailece bir yerlere gidip arabada kalacak durum olmalı. Uzun vadeli planım boş ve en uzununda transit alıp içini yapmak. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Şöyle ailece bir yerlere gidip arabada kalacak durum olmalı. Uzun vadeli planım boş ve en uzununda transit alıp içini yapmak. 

plan çokta mesele mangır ve zaman...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Otopark sinan koç araba ile 80-90 sabit gittim. Arada birkaç kere dur kalk yaptım. 7,1 yaktı diyor. Şehir içinde istanbul’da 10lt altı çok zor diyor. Şanzıman kuru kavrama. Düşük hızda araziye girmek sakıncalı. Manuele almak lazım. Ama deneme testinde ısınma olmadı dedi. Dif kitleniyor düğme ile. Altı da yüksek. Konfor iyi. Asfaltta teker sesi çok. 

aracın gidişi çok çok iyi. Zaten gücü belli. Ama bu güç ile giderken virajlarda tedirginlik yaratıyor diyor. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yurdaer Elay
Ali Cihangiroğlu yazdı:

Kona güzel ama 4x4 alacaksam az araziye girerim ben, o zamadan Kona olmaz, asfalt arabası bu 4 çeker de olsa olmaz.

Off-road çamuruna bulanmayacaksan, hafif arazı sürüşü yapacaksan olur. AWD lock var araçta. Belli km'ye kadar aktif, bu da arazi koşullarında işini görür sanırım. Hatta sport modda kullanırken belli miktarda arka tekerlere de çekiş aktarıldığını yazmışlar yabancı Kona forumunda.

Erdoğan bey hayırlı olsun, güle güle kullanın. Renk seçimi harika :nazar: 

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Erdoğan Temur
(düzenlendi)
Ali Cihangiroğlu yazdı:

Cillop gibi alet, tek eksik adaptif cruz, hunday şunu neden koymaz bu donanımda araca .....  neyseki çarpışma önleyici sistem var bu da güzel....

:nazar:

Cruz control var abi. Adaptif  olanı farklı mı?

Bugün uzun yol yaptım. Basınca gitmem demiyor. Eski arabaya göre 120km hıza kadar camlardan  hızlı gittiğimi anlamıyorum. Tek seferlik bütün yolu 130_160km hızla ile sürdüm 7.2lt yaktı comfort modda. 

Hobi bahçesi orman içinde kalıyordu araba ile önüne kadar inemiyorduk. 40m ilerde bırakıp yürüyorduk. Orman içinde %50 60  eğimli yoldan indim ve çok rahat çıktım ama 45 yanak lastiklerden acil kurtulmam lazım. 

5049c0a.jpg

kse7dti.jpg

tarihinde Erdoğan Temur tarafından düzenlendi
  • Beğen 5
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Erdoğan Temur yazdı:

Bugün uzun yol yaptım. Basınca gitmem demiyor. Eski arabaya göre 120km hıza kadar camlardan  hızlı gittiğimi anlamıyorum. Tek seferlik bütün yolu 130_160km hızla ile sürdüm 7.2lt yaktı comfort modda. 

Hobi bahçesi orman içinde kalıyordu araba ile önüne kadar inemiyorduk. 40m ilerde bırakıp yürüyorduk. Orman içinde %50 60  eğimli yoldan indim ve çok rahat çıktım ama 45 yanak lastiklerden acil kurtulmam lazım. 

5049c0a.jpg

kse7dti.jpg

konfor artar ama hizli virajlar kotulesir. bence on plakaliktan kurtulup plakayi daha ice sabitlemek lazim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu

Allah hayırlı etsin kazasız belasız ve cezasız sürüşler dilerim. 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Muhammet Ali Deli

Hayırlı olsun güle güle kullanın. 

Genel olarak iyi bir araç özellikleri güzel, iron man benzetmesi fazla abartı Hyundai için. Dışını beğenmiyorum bunların entegre sistem daha hoş dururdu. İçi güzel görünüyor kırmızı detaylar hoş. Kazasız belasız cezasız kullanmanız dileğiyle. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yurdaer Elay
Erdoğan Temur yazdı:

Cruz control var abi. Adaptif olanı farklı mı?

45 yanak lastiklerden acil kurtulmam lazım. 

Adaptif olan (ACC) öndeki aracın hızına göre kendisi hızlayor-yavaşlıyor, duruyor-kalkıyor.

Daha çok konfor odaklı sürecekseniz olabilir ama bu durumda jantı da değiştirmek gerekebilir.

• Beğen 2
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
Erdoğan Temur yazdı:

adaptifte.... üstte yazmış arkadaş :)

45 yanak banada fazla geldi, asfalt modu araç dememin sebeblerinden biride bu, yanağı uygun ebatta büyütebilirsin, kitabında yazar, yol tutuşta aman aman bir fark olmayacak konforun artacak, virajda falan bir şey olmaz, zaten 200 üstü viraj denemesimi yapacaksın, abartmaya gerek yok birşey olmaaaaz :)

dediğim gibi kitapta yazar, mesela 1.0 tgdi 7 dct modelde 205/60R16 jant lasitk var, sende jant değişmeden çok çıkmaz sanırım ama olabilir, jantı değişirsen o zaman iş biraz daha değişir tabiii...

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Cem Işık

Hayırlı olsun güzel araç. Allah kaza bela göstermesin inşallah

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...