İçeriğe Yönlendir

Beyaz Navara

Ali Gök

Recommended Posts

Önder Özcan

Ve sonra biz onları ne yapacağımızı şaşırıyoruz :)

Nice 15 binlere Ali.

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
(düzenlendi)

1996 lardan kalan bir adet, ilk poşetta sağ ön paspasa konması fikri de şöyle oldu: bagaja konunca müşteri unutuyor ve bagaj leş gibi oluyor, yağ ve benzin filtresi konmaz ama diğerleri yeterince tozludur.

lakin artık geri dönüşüm genelgesi var, bu parçaların  bertaraf edilmesi için çöpe atılması yasak, geri dönüşüm merkezine teslim edilmesi gerekiyor.

tarihinde Çağlar Bayur tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Gök
Çağlar Bayur yazdı:

yağ ve benzin filtres

yangın tehlikesimi ?

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ali Gök yazdı:

yangın tehlikesimi ?

kirletme ve koku, torbadan sızacak olan yağın halıya, koltuğa bulaşması.  filtredeki benzin zaten çoktan uçmuş oluyor. bakımdan bakıma, eski poşetteki ürünle gelen olurdu :)

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ali Gök
Çağlar Bayur yazdı:

kirletme ve koku, torbadan sızacak olan yağın halıya, koltuğa bulaşması.  filtredeki benzin zaten çoktan uçmuş oluyor. bakımdan bakıma, eski poşetteki ürünle gelen olurdu :)

sebep ne ki ben direk serviste çöpe attım poşetin içine bakıp üstten . kim napıo eski filtreyi yazık bide uğraşıp ambalaj naylonuyla sarmış etmişler vakit harcamışlar

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Değiştik bunları diyor. Bence güzel bişi. Değiştim diyip değişmeyen çok olunca.

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Çağlar Bayur yazdı:

1996 lardan kalan bir adet, ilk poşetta sağ ön paspasa konması fikri de şöyle oldu: bagaja konunca müşteri unutuyor ve bagaj leş gibi oluyor, yağ ve benzin filtresi konmaz ama diğerleri yeterince tozludur.

lakin artık geri dönüşüm genelgesi var, bu parçaların  bertaraf edilmesi için çöpe atılması yasak, geri dönüşüm merkezine teslim edilmesi gerekiyor.

Atık bertaraf ücreti alıyorlar. Sonra torbayı elimize tutuşturuyorlar. Ben bodrumda saklıyorum hepsini 😁

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

oldukça başarılı, hem geri dönşüm parası alıp hem de ürünleri araç içime koyarak mutlu etmeleri, servis danışmanı başarısıdır

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ali Gök
Çağlar Bayur yazdı:

oldukça başarılı, hem geri dönşüm parası alıp hem de ürünleri araç içime koyarak mutlu etmeleri, servis danışmanı başarısıdır

servislerin en büyük başarısı o 1 litre cam suyunu 15-20 liraya çakıp arabaya da hiç dökmemek bence 

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız
Çağlar Bayur yazdı:

Ben de Yaşar Usta'nın oraya gitmeye başlayınca çıkanları istemiştim, tanıdıkça takılmaya başladılar, "abi çıkan yağı da alacak mısın, paketleyelim mi" diyorlardı. Ben de "siz yakmayın diye alırım" demiştim. Çıkan parçaların verilmesi güzel uygulama. 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Ben bodrumda saklıyorum hepsini

artık çıkma lastik dahil saklayamassın aslen yasak

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Erkan Işık

Nasıl bir yakıt filtresi imiş  bu altınmı süzüyor :)) valla ali benden passata 1900 tl istediler evde kendim degişdim tam takım bosch filtreler falan 700 tutdu nissan yine güzel insaflı davranmıs filtre dısı 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Gök
Çağlar Bayur yazdı:

lombardin motora dikkat çekmesin diye çıkma lastik alayım dedim üzerinde telleri çıkmış olana 80 lira dedi benim kötü diye çıkaracağım onun yanında bayaı bi lastik 

bıraktım öyle devam ediyor . 

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Çağlar Bayur yazdı:

Ömrünü tamamlamış lastik (ÖTL): Faydalı ömrünü tamamladığı belirlenerek araçtan sökülen orijinal veya kaplanmış, bir daha araç üzerinde lastik olarak kullanılamayacak durumda olan ve üretim esnasında ortaya çıkan ıskarta lastikleri,

Yasalarda hep açık vardır :) 

Yorum bağlantısı
Ali Gök
Erkan Işık yazdı:

Nasıl bir yakıt filtresi imiş  bu altınmı süzüyor :)) valla ali benden passata 1900 tl istediler evde kendim degişdim tam takım bosch filtreler falan 700 tutdu nissan yine güzel insaflı davranmıs filtre dısı 

piyasadada 250 civarı dediler yakıt filtresine  navaranın heralde altın süzüo :D 

yağıda 7 litre alıyor genel olarka bakımı ucuza gelmez navaranın. Çağlar abi daha evvel yazmıştı parça olayına japonların dediği de doğru çok fazla üretici yok internetten filtre almak isteyince bile çok az yer çıkıyor

lakin yetkili serviste mazot filtresi dahil 1690 lira yinede iyi fiyat 7 litre yağ ile yapılan bir bakıma 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

işte artık o lastikler geri dönüşüm kapsamına girdi

Ali Gök yazdı:

çok fazla üretici yok

ithal edebilen yok, malın olduğu parseli konteynerden çıkartıp limanda kenara alıyorlar, bekle dur ondan sonra :mamba:

Yorum bağlantısı
Erkan Işık
Ali Gök yazdı:

piyasadada 250 civarı dediler yakıt filtresine  navaranın heralde altın süzüo :D 

yağıda 7 litre alıyor genel olarka bakımı ucuza gelmez navaranın. Çağlar abi daha evvel yazmıştı parça olayına japonların dediği de doğru çok fazla üretici yok internetten filtre almak isteyince bile çok az yer çıkıyor

lakin yetkili serviste mazot filtresi dahil 1690 lira yinede iyi fiyat 7 litre yağ ile yapılan bir bakıma 

Mazot filtresinin altında tahliyesi var arada uzanması kolaysa 7500 kmde falan içindeki mazotu biraz sal su vs olusursa su gider 

Yorum bağlantısı
Ali Gök
Çağlar Bayur yazdı:

işte artık o lastikler geri dönüşüm kapsamına girdi

ithal edebilen yok, malın olduğu parseli konteynerden çıkartıp limanda kenara alıyorlar, bekle dur ondan sonra :mamba:

kore japon grubunda piyasada az olan modeli alana allah sabır versin. navara hilux vs sorun değilde atıyorum hyundai santa f vs uğraşılmaz

Erkan Işık yazdı:

Mazot filtresinin altında tahliyesi var arada uzanması kolaysa 7500 kmde falan içindeki mazotu biraz sal su vs olusursa su gider 

yeri en tepee ortada etrafıda boş tek başına duruyor  ama ben kesin bozarım o yüzden sorun yoksa devam et modu bana daha iyi :D 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Erkan Işık
Ali Gök yazdı:

kore japon grubunda piyasada az olan modeli alana allah sabır versin. navara hilux vs sorun değilde atıyorum hyundai santa f vs uğraşılmaz

yeri en tepee ortada etrafıda boş tek başına duruyor  ama ben kesin bozarım o yüzden sorun yoksa devam et modu bana daha iyi :D 

Ali nasıl lastik arıyorsun sorayım istersen arkadasa  lastikçidir çıkmada bulunur sıfırda , hatta kendi amarok satarken özel jantlı lastıkler dururyordu takım olarak :))

Yorum bağlantısı
Ali Gök
(düzenlendi)
Erkan Işık yazdı:

Ali nasıl lastik arıyorsun sorayım istersen arkadasa  lastikçidir çıkmada bulunur sıfırda , hatta kendi amarok satarken özel jantlı lastıkler dururyordu takım olarak :))

abi lombardin  su motoruna bakıyordum 13 jant  tarsusta  amarok flan başımıza iş açma :D  içi iç lastikli dışı kabak die bakim dedim de çok mühim değil sağolasın yinede düşünmen yeter sağolasın

tarihinde Ali Gök tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Erkan Işık
Ali Gök yazdı:

abi lombardin  su motoruna bakıyordum 13 jant  tarsusta  amarok flan başımıza iş açma :D  içi iç lastikli dışı kabak die bakim dedim de çok mühim değil sağolasın yinede düşünmen yeter sağolasın

Hurdacılara bak lastige jantla beraber alırsın 13 jant arıyorsan 

Yorum bağlantısı
Ali Gök
Erkan Işık yazdı:

Hurdacılara bak lastige jantla beraber alırsın 13 jant arıyorsan 

jant var sorun yok üzerinde lastik eski az yeni olsun dedim. sıfır lastik alınca su motoruna köy yerinde laf olur hemen ülkem çok değişik :D  sezonu kapattık martta bakacaz artık olmadı alacam yeni lastik 🤣

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ali Gök

autoking bakım işine girmiş çok uygun fiyat diye reklam yapıodu instagramda

yazmıştım bakım fiyatı nedir diye aradılar az evvel 1750 TL rakam verdi. sağol dedim haberiniz olsun ucuz değiller 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Gök
Mert Gülkokan yazdı:

Büyük motor ciddi sorun
Arkadaşın kia sorento 2.5 dizelin trigeri değişecek

Triger 3 ayrı zincirden oluşuyor
Triger ve bakım işçiliğine 1900 tl verecek arkadaş
Sanayide sağlam bir usta bulduk o ilgilenecek
Triger sistemide 2400 tl orjinal inna markayı bulduk piyasada sahtesi de varmış
Araba 2005 model 225 binde triger ilk kez değişecek

1900 e değişiyorsa nesi sorun anlamadım. 225 bine kadar vw grubu 3 kere değişyor zaten  herbirindede 2 küsür lü rakamlara çıkar 5 6 binlira harcar vw olsaydı misal . 

Yorum bağlantısı
Ali Gök
Mert Gülkokan yazdı:

Aga işçilik sadece 1900
Parçalar hep bize ait

tamam oda normal 225 bin km de 1 defa veriyorsun. 3 kere kayış değişiminee 500 600 versen zaten o parayı bulurdu 

Mert Gülkokan yazdı:

Aga işçilik sadece 1900
Parçalar hep bize ait

bide şu neden olmuş 225 bin erken km zincir için. 300 bindeki jeepte trigerde ses yoktu , astra sattım 230 da hiç sorun yoktu, navara 190 küsür binde bi sorun yok genel kanı trger için 200 bin km erken 400 500 gidiyor derler genelde 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...