İçeriğe Yönlendir

Beyaz Navara

Ali Gök

Recommended Posts

Ali Gök

bayramda keyifli bir tarsus yolculuğu ardından izmir yolcuğuluğu yaptık. 8 litre yakıt tükettik ortalama standart sürüş neyse onla mazot hesap etmedik 130 civarında gezdik

bag bahçe işleri vs güzel oldu bir kaç resim bırakayım

su motorunun da resmini koydum hafif gibi görünsede öndeki oku ben zorla kaldırıyorum 1 karış  çok ağır aslında. damlama filtresi bahçede gömülü idi hırsızlar herşeyi çalıp duruyor sulama sistemini tamamen mobilize hale getirdik mecburen.

2ot7yml.jpeg

hcyj1we.jpeg

araba 1 hafta bahçeye git gel toza büründü güzel birde yıkatıp tarihi eski caminin yanında bir resmini çekeyim dedim

c9ngg9p.jpeg14x0n4m.jpeg

• Beğen 9
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Ali Gök

bahçede kullandığımız 6 metrelik plastik boruda çalındı onun yerinede  yangın sistemlerinde kullanılan basınca dayanıklı bez hortum aldım sistem güzel oldu arazide hiç malzeme bırakmıyorum artık tamamen mobilize olduk. kısa bi video çektim sistemle ilgili

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
(düzenlendi)
Ali Gök yazdı:

bayramda keyifli bir tarsus yolculuğu ardından izmir yolcuğuluğu yaptık. 8 litre yakıt tükettik ortalama standart sürüş neyse onla mazot hesap etmedik 130 civarında gezdik

bag bahçe işleri vs güzel oldu bir kaç resim bırakayım

su motorunun da resmini koydum hafif gibi görünsede öndeki oku ben zorla kaldırıyorum 1 karış  çok ağır aslında. damlama filtresi bahçede gömülü idi hırsızlar herşeyi çalıp duruyor sulama sistemini tamamen mobilize hale getirdik mecburen.

2ot7yml.jpeg

hcyj1we.jpeg

araba 1 hafta bahçeye git gel toza büründü güzel birde yıkatıp tarihi eski caminin yanında bir resmini çekeyim dedim

c9ngg9p.jpeg14x0n4m.jpeg

Yakıt tüketimi nasıl ş.içi dışı?(genel bilgi olarak bulunsun)

tarihinde Köksal Yılmaz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Hasan Karabekiroglu
Çağlar Bayur yazdı:

fırsatçı römorkçuuuuuu

Demir fiyatı almış başını gitmiş üstad.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Ali Gök yazdı:

bahçede kullandığımız 6 metrelik plastik boruda çalındı

Almanyada olsa çalınmazdı.

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Mehmet Ozyurek yazdı:

sigortalasak?

Yorum bağlantısı
Ali Gök
Mehmet Ozyurek yazdı:

Yakın bı yerde komşu çit çektirdi kapı yaptırdı 

Sonuç = demir kapıyı çalmışlar 

Köksal Yılmaz yazdı:

Yakıt tüketimi nasıl ş.içi dışı?(genel bilgi olarak bulunsun)

Hep 8 9 litre şehir içinde şehir dışındada ayni

Doğan Arşiray yazdı:

sigortalasak?

Çözüm degilmi bahçeye gidiyoruz iş yapmaya demir veya plastik ne varsa yerinden sökmek için kırılmış koparılmış gerisin geri mazot yakıp dönüyoruz 

İşinizde yapamıyoruz delirecez artık bütün köy isyanda 

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Hasan Karabekiroglu
Ali Gök yazdı:

plastik boruda çalındı

Burada da çiftçilerin tarladaki trafoları, kabloları ve hatta sigorta panosunu bile çalmışlar...

İki personelimizin tarlasındakilerde gitmiş, tahmini zarar 50 bin civarında...

• Üzgün 1
Yorum bağlantısı
Ali Gök
Hasan Karabekiroglu yazdı:

Burada da çiftçilerin tarladaki trafoları, kabloları ve hatta sigorta panosunu bile çalmışlar...

İki personelimizin tarlasındakilerde gitmiş, tahmini zarar 50 bin civarında...

Sadece Nisan ayında  calinanlar 

Boşa gidip gelmeye yakılan mazotlar  si

Damlama için sistemi mobilize etmeye harcadigim para 20 binlira 

Yorum bağlantısı
Ali Gök

sadece şu  benzin hortum ve bağlantı aparatları 1500 liradan fazla tuttu. sorsan sosyal medyada çifçilik hakkında ahkam keser herkes sanarlarki çifçi belini kırdı paranın görünmeyen o kadar ekstra gider varki durum tam sıkıntı

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cem Işık

Amcamın Dikili'de zeytinliği var 2 dönüm kadar. Merkeze 3-5 dk mesafede. Kamera taktırdı, 2 haftada kameralar çalındı gitti. Geçen hafta da hırsızlar kapıları pencereleri sökerken haber uçurmuşlar amcama, Jandarma iş üstünde yakalamış adamları. Kapı pencere sökmek nedir yahu? 

Yorum bağlantısı
Ali Gök
Cem Işık yazdı:

Amcamın Dikili'de zeytinliği var 2 dönüm kadar. Merkeze 3-5 dk mesafede. Kamera taktırdı, 2 haftada kameralar çalındı gitti. Geçen hafta da hırsızlar kapıları pencereleri sökerken haber uçurmuşlar amcama, Jandarma iş üstünde yakalamış adamları. Kapı pencere sökmek nedir yahu? 

demir , plastik, naylon , branda, poşet , çuval  vs herhangi ne görürlerse söküyorlar sökemediklerini komple kırıyorlar malzemenin üzerinden koparabildiklerini koparıp geri dönüşüme satıyorlar

gölgelik  için 4 tane tahta direk çakıp branda gerdim üzerine 3*3 gibi bişe o brandayı çaldılar üzerine hurda bir dolap arkalığı çaktım şimdi onu ellemiyorlar para etmiyor diye

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Doğan Arşiray yazdı:

sigortalasak?

Açıktaki eşyalar zor.. Ev yap :) 

Cem Işık yazdı:

Geçen hafta da hırsızlar kapıları pencereleri sökerken haber uçurmuşlar amcama, Jandarma iş üstünde yakalamış adamları. 

Haftaya yarım bıraktıkları işi tamamlarlar.. 

Yorum bağlantısı
Hasan Karabekiroglu

Nakdi değeri olan herşeyi çalıyorlar.

Kendi bahçemdeki çoğu malzemem çalındı, kürek unutmuşum dışarda misal, 2 gün sonra kayboldu.

Artık bahçeden ayrılırken, şöyle bir dolaşıyorum dışarda bişey unuttum mu diye.

Bahçedeki konteynerin üzerine, kırmızı mavi çakar lamba taktım, bakım nasıl olacak 

Yorum bağlantısı
Ali Gök
Hasan Karabekiroglu yazdı:

Nakdi değeri olan herşeyi çalıyorlar.

Kendi bahçemdeki çoğu malzemem çalındı, kürek unutmuşum dışarda misal, 2 gün sonra kayboldu.

Artık bahçeden ayrılırken, şöyle bir dolaşıyorum dışarda bişey unuttum mu diye.

Bahçedeki konteynerin üzerine, kırmızı mavi çakar lamba taktım, bakım nasıl olacak 

bölgede gezen bir kurtarıcı vinç vs görürse köylüler haber etsinler konteynırıda çalmaya bilenenler olabilir :D 

esas sorun hırsız jandarmadan korkmuyorki umrunda değil adamların çaldığı malzemelerle karakolun önünden geçip gidiyorlar pikapla

Yorum bağlantısı
Hasan Karabekiroglu

Ceza yok, jandarma alsa ne olacak, nezaret, sonra nöbetçi mahkeme en fazla 1 hafta sona geri dışarda.

• Üzgün 1
Yorum bağlantısı
Ali Gök

dereden su almak için 2 tane eski boya kovası vardı lombardinin hortumunu önce su ile doldurmak gerekiyor eski boya kovası ha bakın başka bişe değil onlarda çalındı demeyi unuttum ekleyim dedim :D 

https://www.trendyol.com/murcell-matkap/mazot-yag-sivi-aktarma-pompasi-12v-155w-p-155842897

daha evvel dalgıç tip su pompası aldım derede çalışmadı çamur vs . köylüler baktım buna benzer tiplerden kullanıyor hidrofor tip memnunlar ağzınada filtre takarak sorun yaşamıyorlarmış aldım bende bakalım gelsin nasıl olacak  genel anlamda su çekme ihtiyacı çok oluyor omuz tulumbası doldurma , lombardinin içini doldurma vs iple dereden atıp çekmek belini ağrıtıo insanın , süreklide 60 80 litre su kasaya yükle indir zor iş

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Vay arkadaş, bi gün uyuya kalsak tarlada demek, farklı yerde uyanacağız, bizi de götürecekler...

• Beğen 1
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız
Ali Gök yazdı:

bölgede gezen bir kurtarıcı vinç vs görürse köylüler haber etsinler konteynırıda çalmaya bilenenler olabilir :D 

esas sorun hırsız jandarmadan korkmuyorki umrunda değil adamların çaldığı malzemelerle karakolun önünden geçip gidiyorlar pikapla

Bizim burda adamın bahçe evine kamyonu getirmişler, evdeki her şeyi yüklemişler. Ama kapı, pencere falan da söküp yüklemişler. Adam bi gelmiş, evin içi boşalmış. Komşulara sormuş, siz geldiniz, ev taşıyorsunuz sandık demişler. 

Eve girenler bazen para edecek ne varsa alıyor ama birinde sadece tava, çaydanlık, tepsi falan çalmışlar. Yemek-çay keyfi için ne lazımsa onu almışlar. 

Bir başka ev, adam sabah bahçeye gelmiş, soba yanıyor. Sabaha kadar, yemişler, içmişler, saboyı da yakmışlar ki üşümesinler. Sonra işine yarayacakları alıp gitmişler. 

Bu evlerin hepsi, bahçe evi. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Gök
Sani Gerşon yazdı:

Vay arkadaş, bi gün uyuya kalsak tarlada demek, farklı yerde uyanacağız, bizi de götürecekler...

seni ellemezler ama su içmek için yanında getirdiğin pet şişen, rahat uyumak için çıkardığın ayakkabın ve plastik olması sebebiyle gözlüğünü anında çalarlar :D 

• Mutlu 3
Yorum bağlantısı
Hasan Karabekiroglu

Bundan alacağım bende, dalgıç şeklinde çalışıyor.

Kirli su aktarmak için.

Öbür dediğinden aldım uzun süreli (1saat üstü) çalışmada problem çıkarıyor.

Einhell GC-DP 7835, Dalgıç Pompa - Kirli Su Fiyatı

Yorum bağlantısı
Ali Gök

bizde elektrik yok . 10 15 dk çalışıp lombardini doldurunca işi bitiyor o sebeple kullanırız diye hesap ediyorum

Yorum bağlantısı
Bahadır Taşpolat

tuzaklı düzenek yapacaksın gelenin geldiği yerleri eksilecek, en güzeli mis gibi 

Yorum bağlantısı
Ali Gök
Bahadır Taşpolat yazdı:

tuzaklı düzenek yapacaksın gelenin geldiği yerleri eksilecek, en güzeli mis gibi 

başımız belaya gider. köyde bir komşu nar bahçesinde pikapa yüklerken yakaladı adamları havaya ateş etti diye şikayetçi oldular  bizi öldürecekti korktuk dediler diye 2 senedir sürüyor mahkemesi adam hayatından bezdi 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...