İçeriğe Yönlendir

ÖTV Matrahları Degişti

Onur Bulut

Recommended Posts

Selim Bilgin

Gerek var mı ayrı konu ama kesinlikle farklı. Ben arabayı aldıktan sonra bir süre alışamamıştım o hisse, garip geliyordu. Sonra normalleşti, başka arabalar garip geliyor. Alışmasam daha iyiydi diye düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

quattroda süreklimi, değişkenmi yani normalde tamamen bir tarafamı veriyor yoksa atıyorum, %70 öne %30 arka sürekli bu şekildemi çalışıyor? auidi rayda gider gibi gidiyor çünki.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Bence böylesi daha mantıklı. Asfaltta dört çekere gerek yok. Az arazi şartında zorlandı mı dört çeker ihtiyacı olur. Ama bunların dört çekeri işe yarar mı onu da bilmiyorum açıkçası. Yine de en iyi iki çekerden iyidir

orası öyle, bendeki duster 4x2 bununla az karda, çamurda zorladım, çamuru zaten sık zorluyorum, dediğin gibi, zemin kötü kolla 4 çekeri durumu kesinlikle var, tabii bunun asfaltta otomatik durumda bile kullanamıyoruz bozuluyor çünki, arazi yoksa 4x4 sistem hep kapalı olacak dusterda, konada böyleyse iyi değil bana göre, yalnız istediğim an tamamen önden çekişde kullanabilmeliyim bu tip bir aracı, tek çekerde sorun yokta sürekli değişken kullanımda bozulmamalı, duster işte bu noktada tırt.

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Yurdaer Elay yazdı:

Burada kilit dediği ne? Dif kilidi değildir sanırım

Yorum bağlantısı
Yurdaer Elay
(düzenlendi)
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Burada kilit dediği ne? Dif kilidi değildir sanırım

Elektronik diferansiyel kilidi. AWD Lock yapınca belli bir hıza kadar gücü %50-%50 dağıtıyormuş. Yine spor modda kullanıp AWD Lock yapınca arkaya cüzzi miktarda çekiş kontrolü yapıyormuş ama bu off the record bilgiymiş (Hyundai Kona forumunda öyle yazmış birileri) :) 

Bu arada aşağıdaki arabanın rengi, tipi falan çok hoşuma gitti. Makyajlı modelden daha güzel :)

tarihinde Yurdaer Elay tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

herhalde makyaj yapacağız diye daha sıradan bir görünüme kavuşan ilk modeldir

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Serdar Göktaş
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Honda civic’e 40 bin koymuş yine 

Antalya bayisi yine insaflı imiş. 20 bin lira ekledi aksesuar olarak. Denizli bayisi aralarında en insaflisi. Honda Civic Eco aracı 275 e bırakıyor. Ama Ekim teslimat diyor. İlk gün Denizli'den alanlar şanslı. Videoda almayın diyor da millet kapış kapış alıyor. Bayi ana baba günü idi. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Honda civic’e 40 bin koymuş yine 

44 bin avro listede,  bmw x1 için showrooma gitmiştim, 61 bin avro dedi.. paspas falan konmuş TR paket dedi. latte içtik ve ayrıldık

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Yurdaer Elay
Çağlar Bayur yazdı:

44 bin avro listede,  bmw x1 için showrooma gitmiştim, 61 bin avro dedi.. paspas falan konmuş TR paket dedi. latte içtik ve ayrıldık

Ellerinde 44 binlik kel-line X1 yok demek :fiuw:

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

İnternette gördüm. Arabayı iki hafta önce 320’ye alıp kaza yapan adam pert değeri olarak ne alacak? Arabanın sıfırı oldu 250

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
(düzenlendi)
Mert Gulkokan yazdı:

kaza yaptığı döneme bakılır her zaman için

O dönemdeki piyasa rayiç bedeli ne ise o ödenir kısacası geçmiş olsun

Ama araba olmayışından dolayı piyasada ikinci elleri bile 300’e gidiyor. Hatta daha fazla. Şimdi ne olacak?

tarihinde Tansu Kalafatoğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Ama araba olmayışından dolayı piyasada ikinci elleri bile 300’e gidiyor. Hatta daha fazla. Şimdi ne olacak?

1 yaşından küçükse anahtar teslim fiyatı ödenir.

Bayiden fiyatı öğrenilir, proforma fatura alınır.
Fatura bedeli ödenir.
300 den 600 e çıksa da böyle olur.
Bir yaşın içindeyse sıfır bedeli ödenir. Kaça aldığının önemi yok.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Mehmet Ozyurek yazdı:

1 yaşından küçükse anahtar teslim fiyatı ödenir.

Bayiden fiyatı öğrenilir, proforma fatura alınır.
Fatura bedeli ödenir.
300 den 600 e çıksa da böyle olur.
Bir yaşın içindeyse sıfır bedeli ödenir. Kaça aldığının önemi yok.

Yani 320’ye aldık. Araba bir hafta sonra 260’a indi. Aynı hafta kaza yaptık. Kasko 260 ödeyecek. Ben o paraya gidip aynısını alamayacağım. Üstünde kasko puanım düşecek. 

aynı şekilde araba 260’dan 320’ye çıksa ve kaza yapsak kasko 320 ödeyecek. 

burada eşitlik varmış gibi duruyor ama kanunun bi yerinde zarar yönünde hak geriye döndürülemiyordu. Davalık işler tabi. İnş kimse aracını perte çıkarmamıştır da mağdur olmamıştır

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Yani 320’ye aldık. Araba bir hafta sonra 260’a indi. Aynı hafta kaza yaptık. Kasko 260 ödeyecek. Ben o paraya gidip aynısını alamayacağım. Üstünde kasko puanım düşecek. 

burada eşitlik varmış gibi duruyor ama kanunun bi yerinde zarar yönünde hak geriye döndürülemiyordu. Davalık işler tabi. İnş kimse aracını perte çıkarmamıştır da mağdur olmamıştır

Proforma fatura demek. Ben sana bu arabayı bu paraya vereceğim demektir.
Neden alamıyorsun ?
Yorum bağlantısı
Erdem Doğan
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

320 ye aldıysan o faturayı ibraz edip kaskodan 320 bin ödeme alırsın demek istiyor sanırım Emmi.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

320 ye aldıysan o faturayı ibraz edip kaskodan 320 bin ödeme alırsın demek istiyor sanırım Emmi.

Yok, güncel fiyat neyse o
Bayiden proforma alınır.
Dün almış olsa bile bugünkü fiyat geçerlidir.
200 ise 200
500 ise 500

Zarar yokki ya
Zarar nerde. Arabanı sıfırlıyorsun. Kar var ?
Yorum bağlantısı
Erdem Doğan
Mehmet Ozyurek yazdı:

Yok, güncel fiyat neyse o
Bayiden proforma alınır.
Dün almış olsa bile bugünkü fiyat geçerlidir.
200 ise 200
500 ise 500

Bayi indirimli fiyattan proforma verecek ama, bir kaç ay önce normal fiyattan almıştık aracı?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Bayi indirimli fiyattan proforma verecek ama, bir kaç ay önce normal fiyattan almıştık aracı?

E şimdi satsa aldığı fiyattan mı satacak ?

Sıfırı 300 den 250 ye düşmüşse elindeki 2. El 6 aylık araba da 280 den 220 ye düşmüştür.

Yorum bağlantısı
Erdem Doğan
Mehmet Ozyurek yazdı:

E şimdi satsa aldığı fiyattan mı satacak ?

Sıfırı 300 den 250 ye düşmüşse elindeki 2. El 6 aylık araba da 280 den 220 ye düşmüştür.

Sıfır fiyatı ödenir deyince aldığımız rakamı diyorsun sandım. O zaman indirim gelirse kasko indirimli fiyatı öder. Bu durumda kaskodan alacağın para indirime yetişmezse ne olacak?

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Mehmet Ozyurek yazdı:

Proforma fatura demek. Ben sana bu arabayı bu paraya vereceğim demektir.
Neden alamıyorsun ?

O fatura kesilince arabayı almış oluyoruz zaten. Anladım. Müşteri gibi bayide sıraya girmiyoruz

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Sıfır fiyatı ödenir deyince aldığımız rakamı diyorsun sandım. O zaman indirim gelirse kasko indirimli fiyatı öder. Bu durumda kaskodan alacağın para indirime yetişmezse ne olacak?

Proforma taahhüttür.
Arabayı o paraya vermeyecek olan proforma vermez zaten.
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...