İçeriğe Yönlendir

ÖTV Matrahları Degişti

Onur Bulut

Recommended Posts

Ali Darbaz

Ben şöyle bir baktım, çok pahalı arabalar. Halen benim alacağım fiyat skalasında değiller. Gerci olsa ne yazar üçüncü evin kredi dolmasında 8 yıl 10 ay varken , 4 numaralı köy evinin temel atılacak. Böyle giderse anca 2008 doblo 1.9 jtd üstüne çıkamayacaz. Koca ailenin hatta sülaledeki en pahalı araba benim kullandığım Cruze :D. Bizim ailede kimse arabaya o kadar para verecek durumda değil malesef. :(

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
Ali Darbaz yazdı:

Ben şöyle bir baktım, çok pahalı arabalar. Halen benim alacağım fiyat skalasında değiller. Gerci olsa ne yazar üçüncü evin kredi dolmasında 8 yıl 10 ay varken , 4 numaralı köy evinin temel atılacak. Böyle giderse anca 2008 doblo 1.9 jtd üstüne çıkamayacaz. Koca ailenin hatta sülaledeki en pahalı araba benim kullandığım Cruze :D. Bizim ailede kimse arabaya o kadar para verecek durumda değil malesef. :(

takma kafayaaa, bende artık takmıyorum :) sen ev işine ağırlık vermeye devam et, zaten araba falan düşünmeyeceğimiz zamanlara giriyoruz artık...

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
(düzenlendi)

Kona dıştan çok güzel. Turuncu fena. Ama küçük yine. Bagaj 360lt. Arka koltuklar polo-kilyo gibi. Şaft tüneli de var. Bana göre değil. Yeni 2008 arka koltuk diz mesafesi bundan daha ferah sanki. Ya da aynı. Ama bagaj 405lt. 

tarihinde Tansu Kalafatoğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Çağlar Bayur yazdı:

4x4 ayrı dünya tabii.

Sitedeki broşürde 198hp var. Önden çekiş. Bu 170’likler niye yazmıyor? Onlar mı dört çekermiş

Yorum bağlantısı
Erdoğan Temur
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Kona dıştan çok güzel. Turuncu fena. Ama küçük yine. Bagaj 360lt. Arka koltuklar polo-kilyo gibi. Şaft tüneli de var. Bana göre değil. Yeni 2008 arka koltuk diz mesafesi bundan daha ferah sanki. Ya da aynı. Ama bagaj 405lt. 

Bagaj ihtiyacımız artık eskisi kadar çok yok. 2 ortaboy valizi alacak bagaj yeterli ama hanım artık yüksek araç istediği için alıyoruz . artık  işe 4x4 ile gidip gelecek ben aracı sadece uzun yolda kullanıyorum diğer zamanlarda direksiyona oturmuyorum :)

Bugün sizin aracınız corollayıda uzun uzun inceledik. tam bir aile arabası  ama teslimat süreleri ocak gibi olunca sıfır araç almaktan komple vazgeçtik.

Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Sitedeki broşürde 198hp var. Önden çekiş. Bu 170’likler niye yazmıyor? Onlar mı dört çekermiş

sadece 2018 de geldi 4x4 177hp lik modeller.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

4x4 1.6 lar eskiden 177 ps idi, N opsiyonu ile 198ps oldu.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Muharrem Karagülle

İndirimli liste fiyatı 264.700 görünüyor.Hem araç bulup,hemde 250ye almak çok iyi.Kazasız belasız kullanılsın inşallah.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

vesile ile, listelere genelde hiç bakmayın %30-40 lara indirim gördü bu gözler

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Erdoğan Temur yazdı:

Bagaj ihtiyacımız artık eskisi kadar çok yok. 2 ortaboy valizi alacak bagaj yeterli ama hanım artık yüksek araç istediği için alıyoruz . artık  işe 4x4 ile gidip gelecek ben aracı sadece uzun yolda kullanıyorum diğer zamanlarda direksiyona oturmuyorum :)

Bugün sizin aracınız corollayıda uzun uzun inceledik. tam bir aile arabası  ama teslimat süreleri ocak gibi olunca sıfır araç almaktan komple vazgeçtik.

sadece 2018 de geldi 4x4 177hp lik modeller.

Ben de bir sonraki aracımı yüksek alacağım. Dört çeker sistemi bazen maliyetli olabiliyor ama iyidir. Hayırlı olsun

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Selim Bilgin

Dört çeker için yüksek suvumsu almak zorunda değilsiniz. :) 

Uygun fiyata tamamen mekanik sistemli 50-50 dağılımlı torsen quattro sedan temin edlir.

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
Çağlar Bayur yazdı:

4x4 1.6 lar eskiden 177 ps idi, N opsiyonu ile 198ps oldu.

4x4 N versiyon 4x4 yok yada ben bulamadım yalnız...

aynı motor şanzımana sahip sanırım, sportage e ne diyorsun?

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Ali Cihangiroğlu yazdı:

4x4 N versiyon 4x4 yok yada ben bulamadım yalnız...

aynı motor şanzımana sahip sanırım, sportage e ne diyorsun?

Şu an sıfırların hepsi önden çekiş

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Şu an sıfırların hepsi önden çekiş

yani çokta şart değil aslında 4x4 olanı, bizim gireceğimiz arazi yan yollar sadece, düz yolda neyleyim 4x4 ü oda sürekli değil sanırım, normalde kullanmayacak adam için boşa ağırlık, nesye bende senin gibi düşünüyorum, arabayı alırken konayada bakmıştım, elite smarttı, içine bindiğimde hevesim kaçmıştı.... he diyeceğim arabada artık hayal seviyede fiyatlara çıktı, en güzeli eldekini korumak sanırım, al sat zor artık...

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Ali Cihangiroğlu yazdı:

yani çokta şart değil aslında 4x4 olanı, bizim gireceğimiz arazi yan yollar sadece, düz yolda neyleyim 4x4 ü oda sürekli değil sanırım, normalde kullanmayacak adam için boşa ağırlık, nesye bende senin gibi düşünüyorum, arabayı alırken konayada bakmıştım, elite smarttı, içine bindiğimde hevesim kaçmıştı.... he diyeceğim arabada artık hayal seviyede fiyatlara çıktı, en güzeli eldekini korumak sanırım, al sat zor artık...

Bekleyeceğiz. 5-10 sene içinde belki yine bolluk olur

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

@Ali Cihangiroğlu kona 4x4’ arkadaşımın abisinde var. 30km hıza kadar 4 çekermiş. Sonra iki çeker. Diyor

tahmin ettiğim gibi, olacaksa subaru gibi simetrik olacak aga....

Yorum bağlantısı
Erdal Aydın

Fiyatlara bakınca herhangi bir indirim söz konusu değil. Devlet distribütörlere zam alanı açmış, ev kredi faizini düşürüp müteahhitlere nefes olduğu gibi. Vatandaşın hayrına yine birşey yok. Olan sadece 3 5 ay o da belki fiyat artışını engelleyecek. Yoksa 1 yada 2 kur farkı güncellemesinden sonra tekrar en ucuz c segment 290 300 olacak.

Yorum bağlantısı
Yurdaer Elay
Ali Cihangiroğlu yazdı:

Orta halli bir araba her türlü yeter.. Bence sen istediğin motosikleti alırsın artık :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
Yurdaer Elay yazdı:

Orta halli bir araba her türlü yeter.. Bence sen istediğin motosikleti alırsın artık :) 

araba almak zor bundan sonra, motorda lüks benim için, sonraki planda o, artık olanı koruma ve sağ kalma vakti...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Ali Cihangiroğlu yazdı:

Bence böylesi daha mantıklı. Asfaltta dört çekere gerek yok. Az arazi şartında zorlandı mı dört çeker ihtiyacı olur. Ama bunların dört çekeri işe yarar mı onu da bilmiyorum açıkçası. Yine de en iyi iki çekerden iyidir

Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Asfaltta dört çekere gerek yok. Az arazi şartında zorlandı mı dört çeker ihtiyacı olur. Ama bunların dört çekeri işe yarar mı onu da bilmiyorum açıkçası. Yine de en iyi iki çekerden iyidir

Yüksek hızlarda virajlı yollarda dört çeker çok daha fazla lazım bence. Küçük bir test edince anladım.

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Metin Uzunoğlu yazdı:

Yüksek hızlarda virajlı yollarda dört çeker çok daha fazla lazım bence. Küçük bir test edince anladım.

Hocam yüksek hız zaten yasak. Yıllardır sakince  uzun yol gidiyorum. İki çekerden şikayetim olmadı hiç. Elbette dört çeker iyidir ama gerek var mı? Sonuçta yakıt tüketimi var bunun. Ayrıca ilave bir sistem var. Ve sıklıkla arızalarını ve çözümsüzlüklerini duyuyoruz. 

Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Hocam yüksek hız zaten yasak. Yıllardır sakince  uzun yol gidiyorum. İki çekerden şikayetim olmadı hiç. Elbette dört çeker iyidir ama gerek var mı? Sonuçta yakıt tüketimi var bunun. Ayrıca ilave bir sistem var. Ve sıklıkla arızalarını ve çözümsüzlüklerini duyuyoruz. 

Yüksek hız yasak ama kullanınca da quattro farkını anladım. Zamanın birinde audi alırsam kesinlikle quattro olur olmazsa audi binmenin bir anlamı yok yıldız varken.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...