İçeriğe Yönlendir

ÖTV Matrahları Degişti

Onur Bulut

Recommended Posts

Ayhan Asil
Çağatay Kılınç yazdı:

Civic elegance 260 Eco elegance 265 olarak güncellenmiş

Ford da durum nasıl acaba

Yorum bağlantısı
Serkan Gülderen
(düzenlendi)
Çağatay Kılınç yazdı:

Civic elegance 260 Eco elegance 265 olarak güncellenmiş

312 bandından bu fiyata gerilemesi çok iyi araç bulunabilirse alınır ancak araç temini şu şartlarda cok zor...

tarihinde Serkan Gülderen tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
(düzenlendi)
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Hibrit 350bin tl civarındaydı. Ama engellilere 330’dan veriliyordu. 

Bu matrah güncellemesi 50kw’tan güçlü elektrik motoru bulunanları da ilgilendiriyor. 170bin altına ötv 80’den 50’te indi. 

şimdi bakalım. 170bin ham fiyat için satış fiyatı 300bin tl. 

toyota hybrid için bu kadar indirimi yapar mı? Ya da uzun zamandır olmayan en alt paket hybrid vision tekrar gelir mi? 

Bunu düzeltiyorum. 361bin tl’ye kadar satılan hybrid’lere indirim gelecek. 

ham fiyatı 170bin olan hybrid eskiden 361bine satılıyordu. Şimdi ise 301bine satılacak. Yani sınır rakamlardan bahsediyorum. 

şimdi, Hybrid corolla dream ham fiyatı 163 bin tl idi. Bu indirimle 288’e düşecek fiyat

tarihinde Tansu Kalafatoğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Hybrid corolla dream 288bin tl oldu. 346’dan indi bu fiyata

ne yazmıştım hatırlayalım :) bir dakika yav, ben düzü içinmi yazdıydım onu :)

e hani bakıyorum hala 346 yazıyor, nerede 288, 288 hibrit olmayan, zaten aynı kalmış fiyatı

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

1.5 dream  düz 289 bin, indirim yok güncelleme öncesiyle aynı, hibrit dream 450 bin yine aynı, nerede indirim yahu...

https://turkiye.toyota.com.tr/middle/fiyatl_aksesuar.html?_ga=2.158721215.40426349.1628835712-1409203349.1625647112&_gac=1.95047406.1625647315.CjwKCAjwoZWHBhBgEiwAiMN66Veyd66AQYo1lbUkpJBWEEIUBpj-0cUHc7uSZw1aucKVsezfpADuiRoCE_8QAvD_BwE

teşvikli fiyatlaramı bakacağız anlamadım,  düz dream de zaten yok indirim, teşvikte yok, hibrit dream 346 ama teşvik dediği sanırım özürlü olayı, yani bize uymadı yine, işe bak...

hunday ford hala güncelliyor, yeni kazık fiyatlar yükleniyor :)

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Ali Cihangiroğlu yazdı:

ne yazmıştım hatırlayalım :) bir dakika yav, ben düzü içinmi yazdıydım onu :)

e hani bakıyorum hala 346 yazıyor, nerede 288, 288 hibrit olmayan, zaten aynı kalmış fiyatı

Aynen düzü 288 idi :) 

Otomatik dream paket yani boşun bi dolusu paket, 297 idi. Şimdi 248 olmuş. 

yanlış yerlere bakıyon sen :) 

Corolla   1.5 Dream        288.950 TL                         241.050 TL                    -%17 (-47.900 TL)

Corolla   1.5 Dream MDS   297.400 TL                 248.100 TL                     -%17 (-49.300 TL)

Corolla   1.5 Flame            306.100 TL                      255.350 TL                       -%17 (-50.750 TL)

Corolla   1.5 Flame MDS     317.350 TL                  264.700 TL                       -%17 (-52.650 TL)

Corolla   1.8 Hybrid Dream 345.800 TL                  288.550 TL                         -%17 (-57.250 TL)

Corolla   1.8 Hybrid Flame 356.400 TL                  297.400 TL                         -%17 (-59.000 TL)

Corolla Hatchback1.2 Dream MDS 311.350 TL          259.650 TL                          -%17 (-51.700 TL)

Corolla Hatchback1.8 Hybrid Dream 360.500 TL           300.800 TL                    -%17 (-59.700 TL)

bu arada, %80 ve üstü ötv uygulanan arabalarda bayiler ciddi iskonto yapıyorlardı zaten. Onu da unutmamak lazım

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Aynen düzü 288 idi :) 

doyotanın siteden baktım bende, esas sen nereden bakıyon :)

corolla passion xpack değilse sallarım aga, boşla işim olmaz artık :tongue:

buldum yerini :) bakayım hele...

baktım beni kurtaran edişın 398 tl ile aynı ve liste dışı, 400 e vardımmı markada modelde sınıfta değişir zaten, yerim pilini....

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Ali Cihangiroğlu yazdı:

doyotanın siteden baktım bende, esas sen nereden bakıyon :)

corolla passion xpack değilse sallarım aga, boşla işim olmaz artık :tongue:

buldum yerini :) bakayım hele...

baktım beni kurtaran edişın 398 tl ile aynı ve liste dışı, 400 e vardımmı markada modelde sınıfta değişir zaten, yerim pilini....

Posion. Hem de xpact. Kim kaybetmiş :) ötv teşvikli lafına takılmamak lazım. Kampanyalı teşvikli fiyat o sıra

geçerli olan fiyat. Şov amaçlı yazıyorlar

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Posion. Hem de xpact. Kim kaybetmiş :) ötv teşvikli lafına takılmamak lazım. Kampanyalı teşvikli fiyat o sıra

geçerli olan fiyat. Şov amaçlı yazıyorlar

eee indirim yapacaksan alayına eşit davranacaksın, parası az daha fazla olan ve üst paket isteyen adam almaz alt pakedi, saçma sapan iş, ötv zaten saçmada, yahu yapıyorsan adam gibi yap şu indirimi, ona var buna yok, yok şu fiyatın üstüne yok...

zaten arabayıda gidip sorsan yok diyecekler, zaten çoktan yerine gitmiştir, indirimin daha lafı geçmeden onlar ayarı çekmiştir, yani böyle düzenin ben.... :angry:

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Çağatay Kılınç
(düzenlendi)
Ayhan Asil yazdı:

Ford da durum nasıl acaba

Ford açıklamadı henüz

Hyundai kona 1.0 dct 7 şanzımanlı style paket 250. Eski fiyat neydi bilmiyorum

Yalnız bu fiyatlara vatandaş araba nasıl bulur bilmiyorum. Bayiler zaten 2 3 ay bekletiyor. Olanı da galerici arkadaşlar topluyor galeride sıfır diye fazla fazla gömüyor. Ne anladım ben bu işten.

tarihinde Çağatay Kılınç tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
Çağatay Kılınç yazdı:

Ford açıklamadı henüz

Hyundai kona 1.0 dct 7 şanzımanlı style paket 250. Eski fiyat neydi bilmiyorum

Yalnız bu fiyatlara vatandaş araba nasıl bulur bilmiyorum. Bayiler zaten 2 3 ay bekletiyor. Olanı da galerici arkadaşlar topluyor galeride sıfır diye fazla fazla gömüyor. Ne anladım ben bu işten.

sıfır araçları yakında galerilerde görürüz artık, millette gidip bunlardan alırsa bu devran böyle devam eder... 

Yorum bağlantısı
Muhammet Ali Deli

Devede kulak indirim. Alıcıya kar ettirmekten çok satıcıya para kazandıracaktır. Pek bir işe yaramayacak ihtiyacı olan alıyor zaten. Piyasada ciddi canlanma olması için şak diye yarı yarıya düşürsünler bakalım ötvyi ya da tamamen kaldırsınlar. Yapamazlar. 

Yine de sıfır düşünenler değerlendirsin derim 10 bin 20 bin kar etmiş olursunuz belki 30 bin. Fena paralar değil. Gerçi öbür ay bu indirimin 3 katı zamlanabilir. Bilemiyorum.

Yorum bağlantısı
Çağatay Kılınç
Ali Cihangiroğlu yazdı:

sıfır araçları yakında galerilerde görürüz artık, millette gidip bunlardan alırsa bu devran böyle devam eder... 

Zaten bu düzen kolay kolay düzelmeyecek gibi. Ne zaman ki eskisi gibi stokta araba birikmeye başlar fabrikalar tam kapasite çalışır o zaman. Pandemiden fabrikalar kapandı şimdi de çip krizi...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Onur Bulut

Seat şu şekilde. Bakalım 2015 FR a 280 bin fiyat çekenler arabalarının turşusunu kuracakmı ? Fiyatları karşılaştırabilirsiniz.

2540ck6.jpg

k6fpqcj.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora
Onur Bulut yazdı:

Seat şu şekilde. Bakalım 2015 FR a 280 bin fiyat çekenler arabalarının turşusunu kuracakmı ? Fiyatları karşılaştırabilirsiniz.

Alacak çıkar mutlaka. İkinci el daha ucuzdur diye.

Yorum bağlantısı
Cavit Çırakoğlu
(düzenlendi)
Evren Erakçora yazdı:

Golf 240bine düşmüş.

Varmı ki bir yerde ? Fiyatı düşenlerden araç bulana madalya takmak lazım. Yeni Leon  235 e düşmüş yazıyor . Bayi Ağustos ta hiç gelmedi diyor. 

Olmayan arabanın fiyatını düşük göster  gelsin tüketici mağazaya.Tıpkı alışveriş siteleri taktiği. 

tarihinde Cavit Çırakoğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora
Cavit Çırakoğlu yazdı:

Varmı ki bir yerde ? Fiyatı düşenlerden araç bulana madalya takmak lazım. 

Listetede yazıyor, ama bayide bulmak zordur, hep donanımlı modeller oluyor.

Yorum bağlantısı
Çağatay Kılınç

Bu iş kime yarayacak az çok belli de zaman gösterir bakalım

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
Evren Erakçora yazdı:

Golf 240bine düşmüş.

hakkını vereceksin aldığın araçta, işe yarar modeli 436 bin, kendim için konuşayım en güzeli araç alacaksam dolusunu almaya çalışırım yada optimum ayarda olmalı, ben boşuna razıyım demem şahsen, yapsana indirimini dolusunda vw, haa birde fatura tutarını yazsınlar bakiiim, o ne, bizden aldıkları ne onuda bilelim, 240 binlik golfün fatura tutarını bilen varmı?

Yorum bağlantısı
Serdar Göktaş

Honda bayisine gittim Civic için. Aksesuar kepirtoyorlar hemen. Aksesuar olmadan satış yapmayız dediler. Fiyat olarak da 285 bin lira çekiyor. Dün gelsen elimde araç vardı ama bugün elimde araç yok dedi. Eylül ayında gelir dedi. 

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
Serdar Göktaş yazdı:

Honda bayisine gittim Civic için. Aksesuar kepirtoyorlar hemen. Aksesuar olmadan satış yapmayız dediler. Fiyat olarak da 285 bin lira çekiyor. Dün gelsen elimde araç vardı ama bugün elimde araç yok dedi. Eylül ayında gelir dedi. 

o yüzden honda yı direk elemiştim, reno 3-4 bin kepirttiydi hadi dediydim, daha fazlasına yok arkadaş...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağatay Kılınç

Ben bu hondadaki aksesuar işini anlamıyorum arkadaş kime ne nasıl istersem öyle alırım. Ne var bu aksesuar paketinde? Fatura da edilmiyor sanırım.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...