İçeriğe Yönlendir

Almanya'da Yaşam

Mustafa Yenigün

Recommended Posts

Erdem Doğan

Sacmalamis. Butun istasyonlarda öyle degil. Havalimani yani gibi merkezi yerlerde oluyor. Almanya da sadece Frankfurt havalimani yanindaki shell de gördüm parali hava. Diger tüm istasyonlarda otobanlar dahil ücretsizdi. Bu tipler avrupayi kötü ve zor gösterip baskalarinin gelmesini engellemek istiyor sadece 😂

Hava 1 euro olunca gelmekten vazgecen olur mu bilemedim 😂 5 euro ya elektrikli pompa alirsiniz olur biter. Bu arada dogalgaz yok ama simdiden söylemis olayim sonra üsümeyin :)

• Beğen 2
  • Mutlu 3
Yorum bağlantısı
Erhan Doruk
Mehmet Ozyurek yazdı:

Evet :)

Elektrikle ev mi ısınır ya.. 

Soba kursun. 

İthal Kömürün torbası 160 tl olmuş. Bu kış zor geçecek. 

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Erdem Doğan yazdı:

Sacmalamis. Butun istasyonlarda öyle degil. Havalimani yani gibi merkezi yerlerde oluyor. Almanya da sadece Frankfurt havalimani yanindaki shell de gördüm parali hava. Diger tüm istasyonlarda otobanlar dahil ücretsizdi. Bu tipler avrupayi kötü ve zor gösterip baskalarinin gelmesini engellemek istiyor sadece 😂

Hava 1 euro olunca gelmekten vazgecen olur mu bilemedim 😂 5 euro ya elektrikli pompa alirsiniz olur biter. Bu arada dogalgaz yok ama simdiden söylemis olayim sonra üsümeyin :)

Trollemiş zaten :) bu kanalı seviyorum. İki genç yetenekli mühendis. Almanyaya yerleştiler. Kanalda teknik analizler yapıyorlar hep

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Trollemiş zaten :) bu kanalı seviyorum. İki genç yetenekli mühendis. Almanyaya yerleştiler. Kanalda teknik analizler yapıyorlar hep

528000 abone :rofl: süper analistler

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Çağlar Bayur yazdı:

528000 abone :rofl: süper analistler

Buradan şunu mu çıkarıyoruz? teknik videolar fazla izlenmez?

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Buradan şunu mu çıkarıyoruz? teknik videolar fazla izlenmez?

sıkıcıdır, geçen gün balsa tahtasına çift taraflı bantı doğru şekilde  yapıştırmanın teknik anlatımı vardı mesela 1h23 dak. adam teknik dehası amerikada, lakin beğenisi bile yok

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Çağlar Bayur yazdı:

sıkıcıdır, geçen gün balsa tahtasına çift taraflı bantı doğru şekilde  yapıştırmanın teknik anlatımı vardı mesela 1h23 dak. adam teknik dehası amerikada, lakin beğenisi bile yok

bizim sekizsilindir videosu yayına girdi 1 gün oldu 20 bin kişi izledi. ondan bir gün sonra setra otobüs videosunu koydu, şu an setra videosu iki kat daha fazla izlendi.

bizim video gündemde olan bir konuyu içeriyordu. acaba ekonomik mi, artısı eksisi nedir gibi şeyleri konuşacağımız bir içerik olduğu belli. belki daha tasarruflu olabilir bir bakayım deneceği yerde insanlar hiç izleme gereği duymuyor. hatta alttaki yorumlarda bırakın bu boş işleri diye yorumlar var :) 

kanaldaki elemanlar tusaş'tan çıkma asml'de çalışıyor. içerik hafif teknik-magazin tarzında olunca izleniyor 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

bizim video gündemde olan bir konuyu içeriyordu.

lakin yapucu olsun: bu tip vidoları izlerken tüketim vb. bazlı ise ben ekranda açık büyük yazılar ile desteklenmesini isterdim, izlerken bilgi de geçzin alttan üstten, mesela tüketim karşılaştımrasını videoyu çekmeyen gözle izleyip 1 defada söyleeyebilrimisn? ikiniz de farklı formatta ve kısacık süreli görsel ile anlatmışınız, akabinde öncesinde tablo da yok. açıklama birimleriniz de farklı ,

tse giriş1. ilk defa işi yapacak olana anlatır gibi açıklayıcı tablo yazılır

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Çağlar Bayur yazdı:

lakin yapucu olsun: bu tip vidoları izlerken tüketim vb. bazlı ise ben ekranda açık büyük yazılar ile desteklenmesini isterdim, izlerken bilgi de geçzin alttan üstten, mesela tüketim karşılaştımrasını videoyu çekmeyen gözle izleyip 1 defada söyleeyebilrimisn? ikiniz de farklı formatta ve kısacık süreli görsel ile anlatmışınız, akabinde öncesinde tablo da yok. açıklama birimleriniz de farklı ,

tse giriş1. ilk defa işi yapacak olana anlatır gibi açıklayıcı tablo yazılır

konuşmalarda bilgi var zaten ama video sonunda şu tabloyu koymuş tl cinsinden.  

Çok fazla detay olsa hiç izlenmez :) ekranda hem bilgi hem görüntü hem konuşma ile kafa karışabilir. zaten böyle bile izlenmiyor. İnsanlar sevmiyor abi tekniği. Doğan kabak gibi yapmak lazım. 1 lirayı dik koyacaksın motora, bak nasıl düşmedi diyeceksin milyonlar izleyecek

2240FD27-F029-4A98-83A3-861A0C33442D.png

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

konuşmalarda bilgi var zaten

istattistikte video izlenme ortalama sürelerine bakmalı, kimse 20 dak otorup soluksuz dinlemiyor ,konuşmalar içindeki bilgiyi cımbızlamak için

tablo en sonda kısa süreli var,

kona 9,7kWh tüketmiş corolla 3,4lt, birimler aynı değil tablo görselinde 88 tane rakam olmaz.

Tansu Kalafatoğlu yazdı:

İnsanlar sevmiyor abi tekniği.

yakinen şahidim o hususta :rofl: 

sierra yakıt deposuna cola / su döküp gazlanan videoyu bilirsin? eski mazdacı tafyadan?

Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Doğan kabak gibi yapmak lazım. 1 lirayı dik koyacaksın motora, bak nasıl düşmedi diyeceksin milyonlar izleyecek

yutup yokken bizim gösterimimiz idi o, yanan cigara... dumanı bile düz çıkacak aga

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Çağlar Bayur yazdı:

istattistikte video izlenme ortalama sürelerine bakmalı, kimse 20 dak otorup soluksuz dinlemiyor ,konuşmalar içindeki bilgiyi cımbızlamak için

tablo en sonda kısa süreli var,

kona 9,7kWh tüketmiş corolla 3,4lt, birimler aynı değil tablo görselinde 88 tane rakam olmaz.

yakinen şahidim o hususta :rofl: 

sierra yakıt deposuna cola / su döküp gazlanan videoyu bilirsin? eski mazdacı tafyadan?

yutup yokken bizim gösterimimiz idi o, yanan cigara... dumanı bile düz çıkacak aga

Eski mazdacı tayfayı merak ediyorum gerçekten :) 

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Çağlar Bayur

65 milyar euroluk halka destek paketi veya aralıkta doğalgaz faturlarının devlet tarafından karşılanacağı gibi haberleri takip etmek için alman medya linki alabilir miyim? deutsche welle harici, o siteye erşimi buradan yasak

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Çağlar Bayur yazdı:

65 milyar euroluk halka destek paketi veya aralıkta doğalgaz faturlarının devlet tarafından karşılanacağı gibi haberleri takip etmek için alman medya linki alabilir miyim? deutsche welle harici, o siteye erşimi buradan yasak

Altın mı satıyor bunlar? Altın yükselmiyor da

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

bizim sekizsilindir videosu yayına girdi 1 gün oldu 20 bin kişi izledi. ondan bir gün sonra setra otobüs videosunu koydu, şu an setra videosu iki kat daha fazla izlendi.

bizim video gündemde olan bir konuyu içeriyordu. acaba ekonomik mi, artısı eksisi nedir gibi şeyleri konuşacağımız bir içerik olduğu belli. belki daha tasarruflu olabilir bir bakayım deneceği yerde insanlar hiç izleme gereği duymuyor. hatta alttaki yorumlarda bırakın bu boş işleri diye yorumlar var :) 

kanaldaki elemanlar tusaş'tan çıkma asml'de çalışıyor. içerik hafif teknik-magazin tarzında olunca izleniyor 

Sen bir tane hidrolik pres al, abidik gubidik şeyleri ez bak kaç kişi izleyecek.

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
İlkay Başaran yazdı:

Sen bir tane hidrolik pres al, abidik gubidik şeyleri ez bak kaç kişi izleyecek.

Aramızda sohbet edip yayınlasak daha çok izlenirdi valla

Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Aramızda sohbet edip yayınlasak daha çok izlenirdi valla

Bu tip kaç kere izlenmiş?

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Altın mı satıyor bunlar? Altın yükselmiyor da

yok, utanmadan bişiler satmışlar, kasaya da koymuşlar, kefen parası derler,

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Çağlar Bayur yazdı:

yok, utanmadan bişiler satmışlar, kasaya da koymuşlar, kefen parası derler,

Kasaya altın koymuşlardır işte. Onu satıyorlardır kesin. Rusya sat sat bitiremedi

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Kasaya altın koymuşlardır işte. Onu satıyorlardır kesin. Rusya sat sat bitiremedi

altın ölü yatırımdır, fabrikası olanlar almaz, rusya güzel örnek mesela. havadan gelen para varsa iyidir alınır

Yorum bağlantısı
Alptuğ Özcan
Çağlar Bayur yazdı:

altın ölü yatırımdır, fabrikası olanlar almaz, rusya güzel örnek mesela. havadan gelen para varsa iyidir alınır

Altın hakikaten öldü bugün

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Çağlar Bayur yazdı:

Neee fabrikaları mı satıyorlar? Ne satıyor şimdi alman hükümeti anlamadım ben

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Neee fabrikaları mı satıyorlar? Ne satıyor şimdi alman hükümeti anlamadım ben

raflarrr boşşşş fabrikaları tek tek satıyorlar :rofl:

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Yurdaer Elay
Çağlar Bayur yazdı:

raflarrr boşşşş fabrikaları tek tek satıyorlar :rofl:

Cermen atalarının kemikleri sızladı..

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...