İçeriğe Yönlendir

Mondeo Mk2 Motor Bölümüne Su Girmesi

Mücahit Erdem

Recommended Posts

Mücahit Erdem

Herkese iyi günler.son bir aydır 99 model Mondeoda yağmurlu havalarda kendi kendine gaz verme ve olur olmaz fan açma sorunu vardı. Enjektör tesisatının yalıtımı gayet güzel, sorun olabilecek yerleri tekrar elden geçirip bantladim.ulasabildigim tüm soketleri temizledim. Su, resimde belirttiğim ön camın önünde bulunan ızgaranın birleşim noktasından sızıp tps soketini ve aşağıda bulunan üç dört farkli soketi ıslatıyor. Izgarayı söküp çamurluktaki giderlere baktım tıkalı değil. Birleşim noktasına çift taraflı bant çektim fitil görevi görsün diye yine fayda etmedi. Su ordan niye gelir çözümü nedir başına gelen yardımcı olabilecek birileri var mıab2c33e4fcc917b03db5b0954edceb47.jpg

Yorum bağlantısı
Oğuzkan Erışık

Sizin araçta var mı bilmiyorum ama benim aracımda göğüs keçesi var. O ızgaranın önünde. Daha önce gider tıkandıysa, su keçeyi bozmuştur ve oradan su sızıyor olabilir. 

Daha yakından bir fotoğraf ekleyebilirseniz daha fazla yardımcı olabiliriz belki.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

ön cam ızgarasında fitil eksik, fotoğraftaki araçta. fitil olmaz ise içeriye su damlar

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mücahit Erdem
(düzenlendi)
Oğuzkan Erışık yazdı:
Sizin araçta var mı bilmiyorum ama benim aracımda göğüs keçesi var. O ızgaranın önünde. Daha önce gider tıkandıysa, su keçeyi bozmuştur ve oradan su sızıyor olabilir. 
Daha yakından bir fotoğraf ekleyebilirseniz daha fazla yardımcı olabiliriz belki.

Keçe var.şuan araç yanımda değil.yarın tekrar sökecem, detaylı fotoğraflarını eklerim

Çağlar Bayur yazdı:
ön cam ızgarasında fitil eksik, fotoğraftaki araçta. fitil olmaz ise içeriye su damlar

abi nasıl bi fitil uydurulabilir oraya

tarihinde Mücahit Erdem tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Mücahit Erdem yazdı:

nasıl bi fitil uydurulabilir oraya

kendi fitili, plastiğe geçmeli olan, veya fitilciye gidip uygun ebadda bir şey bulunup takılacaki, basit bir parça

Yorum bağlantısı
Mücahit Erdem
kendi fitili, plastiğe geçmeli olan, veya fitilciye gidip uygun ebadda bir şey bulunup takılacaki, basit bir parça
Tamamdır abi eyvallah sağolasın
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...