İçeriğe Yönlendir

GepGerçek Araba

Mert Yeldan

Recommended Posts

Mustafa Tüfekçi
Selim Bilgin yazdı:

Kombi mi seçiyoruz?

Termal verim hesabını bizim arkadaşlar elektrik santralinde yapıyor.  Pi yi kaç alacaz 😛

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selim Bilgin

Benim arabanın termal verimi bayağı iyi, kışın biniyorum 5 dakikaya ısıtmaya başlıyor içeriyi. Neredeyse webasyo var diyeceğim.

• Beğen 2
  • Mutlu 3
Yorum bağlantısı
Mert Yeldan
1.2 derken? budha mı  1.2

Dizel alacak kadar zengin değilim [emoji23]
Benim arabanın termal verimi bayağı iyi, kışın biniyorum 5 dakikaya ısıtmaya başlıyor içeriyi. Neredeyse webasyo var diyeceğim.

Koltuk ısıtma düğmesine basıyorum 45 ten geriye sayıyorum. Üstüne tanımam [emoji23][emoji23]

Ben bunu 5 yıldır söylüyorum. :yes:

Benim 1.2 Tsi ile ilk tanışmam 2012 yılında Yeti ile olmuştu :) o zamanlar tabi 1.2 motor gider mi yhaaa deniyordu [emoji23][emoji23]
Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
Mert Yeldan yazdı:

Koltuk ısıtma düğmesine basıyorum 45 ten geriye sayıyorum. Üstüne tanımam emoji23.pngemoji23.png

Ondan bizde 4 tane var. Bu bahsi kapatalım istersen. :D 

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

Ondan bizde 4 tane var. Bu bahsi kapatalım istersen. [emoji3] 

Masaj yapıyorsa kapatırım [emoji28]
Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
Mert Yeldan yazdı:

Masaj yapıyorsa kapatırım emoji28.png

Gaza basınca koltuğa çakıyor, sayılır mı?

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Mert Yeldan yazdı:

Hep marka silecek alır takardım ilk defa rbw aldım ucuzundan 50 TL. Bir de plaka lambasının biri ara ara yanmıyordu arıza veriyordu Çin malı mavi camlı halojen aldım 10 Liraya. Led almadım kodlama ile uğraşamam bir de LED’ler çok aydınlatıyor sevmiyorum emoji23.png

Bu arada yakıt verisi paylaşayım. Tamamı şehir işi 100 TL benzin ile tam 202 kilometre yol yaptım. Menzil 0 dediğinde tekrar 100 aldım emoji23.png yuvarlarsak kilometre başına 50 kuruş. 7 litre takribi. Özenmeden sürüş bu. Focus varken de 100 lira ile 240 km yapıyordum.

Valeo SWF vardı ses yapıyor sanıyor muşum. Ucuzundan aldım, ondan sonra geri Valeoları taktım Valeo 1 sene oldu alalı :)

Termal verim önemli de termal vergi termal para (yoksa sıcak para mı demeliyim) da önemli. Varsın kalkışta 400 gram yaksın, sonra 100 e düşmüyor mu zaten :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

Gaza basınca koltuğa çakıyor, sayılır mı?

Sayılmaz [emoji23][emoji23]

Valeo SWF vardı ses yapıyor sanıyor muşum. Ucuzundan aldım, ondan sonra geri Valeoları taktım Valeo 1 sene oldu alalı [emoji4]

Termal verim önemli de termal vergi termal para (yoksa sıcak para mı demeliyim) da önemli. Varsın kalkışta 400 gram yaksın, sonra 100 e düşmüyor mu zaten [emoji4]

Swf alacaktım bende 220 TL [emoji849] dediler vazgeçtim
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Mert Yeldan yazdı:

Koltuk ısıtma düğmesine basıyorum 45 ten geriye sayıyorum. Üstüne tanımam emoji23.pngemoji23.png

Üff okadar çok amper çekiyorki, arabanın stop start iptal oluyordu. Motor amper basmaktan stop edemiyordu. :D 

Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

Üff okadar çok amper çekiyorki, arabanın stop start iptal oluyordu. Motor amper basmaktan stop edemiyordu. [emoji3] 

Yoo stop ettiğinde bile çalışıyor ısıtma.
Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Mert Yeldan yazdı:

Senin arabanın vergi farkı ile zaten 6 aylık yakıt farkı çıkıyordur, onu da koltuk ısıtmayla kapatta rahatlayalım değil mi :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
(düzenlendi)

Sene 2021. Konu koltuk ısıtma. Neyse ben gr/kwh joule iş güç akım amper hesabı yapılan konulara bakayım burası duman kokuyor 😁

tarihinde Tansu Kalafatoğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Mert Yeldan yazdı:

Akü iyi durumdaymış  , Xtrail 1,6 da ön iki koltuk ısıtma açılınca araba stop startı kullanmayı bırakıyor. 

Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Sene 2021. Konu koltuk ısıtma. Neyse ben gr/kwh joule iş güç akım amper hesabı yapılan konulara bakayım burası duman kokuyor 😁

Mg1 18000 devir atıyormuş, oda 67 km hızı geçmiyormuş diye duydum. 

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Sene 2021. Konu koltuk ısıtma. Neyse ben gr/kwh joule iş güç akım amper hesabı yapılan konulara bakayım burası duman kokuyor [emoji16]
Multimetre var vereyim mi?
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Metin Akbal yazdı:
Tansu Kalafatoğlu yazdı:
Sene 2021. Konu koltuk ısıtma. Neyse ben gr/kwh joule iş güç akım amper hesabı yapılan konulara bakayım burası duman kokuyor emoji16.png

Multimetre var vereyim mi?

İlkel şeyler :) 

Ali Darbaz yazdı:

Akü iyi durumdaymış  , Xtrail 1,6 da ön iki koltuk ısıtma açılınca araba stop startı kullanmayı bırakıyor. 

iki elektrik motoru da maks. 19000 devir çevirebiliyor. 

Yorum bağlantısı
Metin Akbal

İlkel şeyler

Vag com op com vaux com elm obd bluetooth android ios htc ipad?
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

İlkel şeyler :) 

Obd 2 varken dimi :D

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Metin Akbal yazdı:

Aşın artık bunları. Millet haram kwh’i kovalıyor artık :) bi garaj açıp pilli arabaların bataryalarını hatta motorlarını modifiye etmek lazım. Çok kazandırır

Yorum bağlantısı
Mert Yeldan
Sene 2021. Konu koltuk ısıtma. Neyse ben gr/kwh joule iş güç akım amper hesabı yapılan konulara bakayım burası duman kokuyor [emoji16]

Canım araba benzinli, duman dizelde olur [emoji23][emoji23]

Az gerilere bak, yeni akü aldım. Efb akıllı akü
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

HTC denmiş bildirim geldi
Aşın artık bunları. Millet haram kwh’i kovalıyor artık [emoji4] bi garaj açıp pilli arabaların bataryalarını hatta motorlarını modifiye etmek lazım. Çok kazandırır
Sdfistf bu günler için var. Sen paradan haber ver cnm

HTC 10 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Mert Yeldan
Sdfistf bu günler için var. Sen paradan haber ver cnm

İbanımı yolluyorum
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Servet Aydın yazdı:

HTC denmiş bildirim geldi Sdfistf bu günler için var. Sen paradan haber ver cnm

Canımı ortaya koydum daha ne vereyim 😁

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...