İçeriğe Yönlendir

2010 W204 1.6 C180 Kompressor

Doğan Arşiray
Çözüme git Çağlar Bayur tarafından,

Recommended Posts

Çağlar Bayur

nerde eski benz servisleri, bakıma gelen arabada sorun var ise sormadan değişirdi stobu, avro avroğğğ, o zaman 1.5 birim idi tabii

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Doğan Arşiray

şimdi de plaka lambası bozuk diyor ama lamba yanıyor. kesin bu çok kablolu soketin diğer tarafında oksitlenme var. aynısı bmw de olmuştu yazdığım gibi.

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
Doğan Arşiray yazdı:

şimdi de plaka lambası bozuk diyor ama lamba yanıyor. kesin bu çok kablolu soketin diğer tarafında oksitlenme var. aynısı bmw de olmuştu yazdığım gibi.

Arka sam bay bay loves baybay happnes şarkısı söylüyor olabilir

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

sam modülünün soketlerini tek tek söküp anti oksit spreyi ile temizledim. ortam gayet temiz ve ıslanma vs göremedim. içini açmadım birde böyle deneyeceğim. ama nemli ve soğuk havada en çok görülüyor olması bana devre kartında birşeylerin yanlış olabileceğini düşündürüyor.

Yorum bağlantısı
Önder Özcan
Doğan Arşiray yazdı:

sam modülünün soketlerini tek tek söküp anti oksit spreyi ile temizledim. ortam gayet temiz ve ıslanma vs göremedim. içini açmadım birde böyle deneyeceğim. ama nemli ve soğuk havada en çok görülüyor olması bana devre kartında birşeylerin yanlış olabileceğini düşündürüyor.

Sam modülünü kendin sökme. Bizim bi arkaaş sökmüştü sonuç hiç iyi olmamıştı, portifçinin müdahalesi ile anca toparlanmıştı :blush: Sigortacı da şahit yazılmıştı montaj kısmına.

• Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Olay oksit veya şu işi değil her sam ölümü tadacaktır. :P

lehim vs yenileme gerekebilir :P

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Önder Özcan

Aynen, sudan olduğunu düşünmüyorum, bende de fren lambası sorunu ara ara devam ediyor. 15 gün kayboluyor sonra bir hafta aralıksız arıza yapıyor sonra gene kayboluyor. Benim sıkıntı led kısımdan olabilir.

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Mustafa Tüfekçi yazdı:

lehim yapmaya da korkar oldum adam başlık açıyor lehimlere bakıp bakıp...

Mustafa Tüfekçi yazdı:

kodlanamazmı bu lamba denetim işi? gereksiz birşey zaten.

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Önder Özcan yazdı:

Sam modülünü kendin sökme. Bizim bi arkaaş sökmüştü sonuç hiç iyi olmamıştı, portifçinin müdahalesi ile anca toparlanmıştı :blush: Sigortacı da şahit yazılmıştı montaj kısmına.

Bi sussan.. Adamın geçen yaptığı lehimi gördün. Bu işten temiz 10litre zeytinyağı çıkar bana

• Mutlu 3
Yorum bağlantısı
Önder Özcan
Servet Aydın yazdı:

Bi sussan.. Adamın geçen yaptığı lehimi gördün. Bu işten temiz 10litre zeytinyağı çıkar bana

Gerçi Doğanın elinden her iş geliyor, söker yapar bence. Bizim o arkaaşın beceriksizliğini herkese mal etmeyelim.Söksün söksün, yapar.

• Beğen 1
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Önder Özcan yazdı:

Gerçi Doğanın elinden her iş geliyor, söker yapar bence. Bizim o arkaaşın beceriksizliğini herkese mal etmeyelim.Söksün söksün, yapar.

Koca forum çalkalandı bi lehim ile. Sıkıysa söksün yapsın hadi bakalım

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

havya dandikti ne yapayım (:

Önder Özcan yazdı:

kim zeytinyağını indirimle almaya hak kazanıyor işte görün. yıldız kardeşliği... :)

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora
Doğan Arşiray yazdı:

havya dandikti ne yapayım (:

kim zeytinyağını indirimle almaya hak kazanıyor işte görün. yıldız kardeşliği... :)

Altınoluk'ta 400 TL dediler zeytinyağına. :) 

• Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
Evren Erakçora yazdı:

Bunu diyene sen ne dedin abi :crazy:

Yorum bağlantısı
Murat Sürmeli

Mercedes togg dan beter mi ne :tongue:

Sürekli arıza olmaz ki kardeşim sam pam vs

Bizim arızalarımız standart 4-5 tane, alışıyorsun :)

Ha bu arada zeytinyağı karşılığı lehim yapılır yada havya kiralanır :biggrin:

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Evren Erakçora yazdı:

demekki neymiş zamanında alsaymışsınız benden bunları konuşmuyor olacaktık... :P bu yazı 180 tl idi edremitte. toptan fiyat ve yağ kalitesi belli değil tabi. sonra aynı yer 230 oldu. en son 275 oldu. bursa ve gemlikte yağ yok bu sene. oradan fiyat alamadım. toptan alım fiyatını devlet 297 olarak açıkladı. yani tahminler doğru yazın 500 tl olacak üreticide. markette litresi 650 700 tl diyorlar. aldın aldın vaziyeti var. ilgilenen acil mesaj atabilir. ikişer litrelik tenekelerde yağımız mevcuttur. :)

Murat Sürmeli yazdı:

Ha bu arada zeytinyağı karşılığı lehim yapılır yada havya kiralanır :biggrin:

benmi yapıyorum lehimi? :)

Köksal Yılmaz yazdı:

tamam alayım 17 litre demiştir ne diyecek.

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
Doğan Arşiray yazdı:

demekki neymiş zamanında alsaymışsınız benden bunları konuşmuyor olacaktık... :P bu yazı 180 tl idi edremitte. toptan fiyat ve yağ kalitesi belli değil tabi. sonra aynı yer 230 oldu. en son 275 oldu. bursa ve gemlikte yağ yok bu sene. oradan fiyat alamadım. toptan alım fiyatını devlet 297 olarak açıkladı. yani tahminler doğru yazın 500 tl olacak üreticide. markette litresi 650 700 tl diyorlar. aldın aldın vaziyeti var. ilgilenen acil mesaj atabilir. ikişer litrelik tenekelerde yağımız mevcuttur. :)

tamam alayım 17 litre demiştir ne diyecek.

Lale soğanına dönmesin sonra

Yorum bağlantısı
Murat Sürmeli
Doğan Arşiray yazdı:

yağın kalitesine ve miktarına göre hizmetlerimiz mevcut king izin verirse :D 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Evren Erakçora yazdı:

ispanya da daha ucuz

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora
Köksal Yılmaz yazdı:

Kazık mı değil mi düşünürken bilemedim. 

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Murat Sürmeli yazdı:

yağın kalitesine ve miktarına göre hizmetlerimiz mevcut king izin verirse :D 

Şarj aletin patlaya

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...