İçeriğe Yönlendir

Mondeo 2.5 V6 Radyatör Patlaması

Mete Demircan

Recommended Posts

Mete Demircan

öncelikle herkese merhaba.

araç 2000 model 2.5 v6 motor. 

malum kış ayları havalar soğudu. götürüp bakimlari yagini suyunu antifirizi koydurcaktim ki... 

aracı calistirinca v kayışı yaktı.  meyersem donmus bütün suları.  devirdaim pompasi dönmeyince kayışı yaktı malum.

çekici çağırdık. götürdük ustaya. 3 gün dükkanda donmanin gecmesini bekledik. 

araca 3-4 senedir antifiriz konulmamis. arac Antalya bulundugu icin galiba. 

aracin ısınma islemi tamamlandi. v kayışı takıldı.  

usta da antifirizi basip calistirinca radyatör patlıyor. 

simdi pazartesi radyatör degistircez. 

motor blogu falan çatladiysa ne yaparim bilmiyorum.  sizce baska sorun cikar mi? 

motor blogunda sorun varsa Ankara da nereye götürebilirim? 

Yorum bağlantısı
Alpay Köse

Geçmiş olsun. İzmir'de hiç antifiirizsiz araç kullanmadım.sizinki Ankara'da  iyi cesaret.uzaktan bişey söyleyemeyiz.insallah sadece radyatör ile kurtulursunuz.

Yorum bağlantısı
Murat Sahın

Mete bey, haftalardır Ankara'da kara kış hakim. Geceleri -değerleri görüyoruz. Keşke bu kadar beklemeseydiniz. 

Blok çatlasaydı usta fark ederdi diye düşünüyorum. Umarım çatlamamıştır.

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

İlk aracımı Antalya'dan almıştım, hemen antifriz ölçümü yaptırmış ve suyla kullanıldığını anlayıp değiştirmiştim (başka sıkıntılar çıkıyor tabi antifriz yiyince) sizinki iyi cesaretmiş ama sonuç bile bile lades olmuş maalesef, geçmiş olsun. Tdci gibi bir motor olsaydı daha büyük masraflar açardı devirdaim trigere bağlı... Allah muhafaza.

Radyatör nereden patlıyor? Kapak falan mı atıyor tam anlamdım. Benim araç antifriz yiyince radyatörün üstündeki çatlaktan kaçırmaya başlamıştı ısındıkça, kireç tıkamiş antifriz açmıştı.

Yorum bağlantısı
Mehmet Cihat

bloğa zarar gelmemesi için tapalar var gönlünüzü ferah tutun.  inşallah en ufak masrafla atlatırsınız

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Devirdaim V kayışından tahrik almaz ki.. Trigere bağlı olması gerekir. 

Acaba başka bir sorun mu var ?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Muhammed Orak

geçmiş olsun suda yağ yada yağda su var mı? 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...