İçeriğe Yönlendir

MK4 Mondeo Kapı Kilidi

Ali ÖZCAN

Recommended Posts

Ali ÖZCAN

Merhaba arkadaşlar ,2011 MK 4 aracımda geçen gün sürücü kapısı açık uyarısı verdi,kapıyı açtım,hızlı çarptım yine aynı,markete gitmek için durdum,kapılar kumanda ile kilitlenmedi,camı açıyım dedim açılmadı ,baktım cam ayna kumandalarının ışıkları yanmıyor.neyse eve geldim,hiç sorun kalmadı,bugün işe gittim,aynı sorunlar yeniden oluştu ,kapı kilit sensörü,switci vs aradım bulamadım,baktım kibrit kutusunun yarısı kadar ön kapılarda siyah,üstünde 2 tane vida olan plastik parçayı gördüm,içinde sensör vs var zannıyla vidaları çevirdim,2 vida da boş dönüyor,vazgeçtim dökmekten,kumandaya bastım,bu sefer kilit tık sesi bile yok,aklıma akünün kutubunu çıkarırsam beyin resetler diye 2-3 saat bekledim,sonra akünün kutubunu taktım,hiç bir sıkıntı yok,sevindim,bu akşam da kumandayla kapıyı açıp bindim araca,yine kapı açık uyarısı,yine cam kumandaları çalışmıyor,yine aynı sorunlar,3 kapıyı içten elle damaklarına bastım,söfor kapısında anahtarla kilitledim ,fakat bagaj kilitlenmedi,o şekilde aracı aşağıda bırakıp eve çıktım.lafı çok uzattım galiba,acaba bu saydığım sorunların kaynağı nedir,neler yapabilirim,tavsiyelerinize ihtiyacım var,şimdiden teşekkür ederim

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Şasiden kapıya giden kablo demetini kontrol ettirin. Muhtemelen orada bi sıkıntı var.

Yorum bağlantısı
Ali ÖZCAN

Kapı körüğünden bahsediyorsunuz anladım, o  körükleri söküp kapılara neon takmak için kablo geçirdim,ama 1 ay oldu ve sorun yoktu şimdiye kadar,elektrikçi ye bi baktırıyım,teşekkür ederim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Ali ÖZCAN
Sani Gerşon yazdı:

Şasiden kapıya giden kablo demetini kontrol ettirin. Muhtemelen orada bi sıkıntı var.

Çok şükür arıza giderildi,4-5 tane oto elektrikçi yaklaşık 2 hafta uğraştı,soğuktan başlarında beklemekten dondum,iş bilmez amelelerin kaprislerini çektim,eli anahtar tutan kendini usta sandı,kapı tesisatını kilidini söktü dağıttı,yapamadığı gibi birde sağlam kilitleri bozdu ,daha işe başlamadan pişkin pişkin 400 liranı alırım dedi,yap al dedim,yapamadığı gibi diğerlerini de bozdu ve benim soğuktan donduğum yanıma kâr kaldı.Van'ın Mezopotamya Eşeklerinden bahsediyorum.Son çare Ford yetkili servisine gittim,arıza tespiti 413.00 TL artı kullanılan parça,ama aracı bırakacaksın,ince ince bütün tesisatı konrtol edeceğim, belki 1 saat,belki 1 hafta sürer ama kesin arızayı giderim dediler,kapı kilit modülü arızalıysa5.500 TL deyince ödüm koptu,mecburen yapın artık deyip aracı bırakıp gittim,öğlene doğru aradılar,aradılar,aracın hazır alabilirsin.Hemen ücretini sordum, 437 TL deyince ohh,çok şükür deyip servise gittim,meğerse modüle giden kabloda kopuk varmış,şükür sıkıntı bitti.Aracımı iç dış yıkamışlar,dezenfekte etmişler ,içi ilaç koktuğu için yarım saat kadar havalandırıp ayrıldım.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
Ali ÖZCAN yazdı:

Geçmiş olsun, ustayım diyenler bir kablo kopuğunu bile bulamamışlar. bir çok konuda olduğu gibi bu iştede uygunmuş.

Yorum bağlantısı
Ali ÖZCAN
Metin Uzunoğlu yazdı:

Geçmiş olsun, ustayım diyenler bir kablo kopuğunu bile bulamamışlar. bir çok konuda olduğu gibi bu iştede uygunmuş.

Sağolun Metin bey,bunlar usta değil amele bile olamaz malesef 

Sani Gerşon yazdı:

Geçmiş olsun.

Sağolun Sami bey,teşekkür ederim .

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...