İçeriğe Yönlendir

Aliexpress Kazığı - Bir ilk!

Doğan Arşiray

Recommended Posts

Mehmet Göktürk

Dün gebze müdür aradı. Geri gitme torbasından çıkarıp bulmuşlar adreste yoktunuz triplerine girdi kağıt bırakmış mı ben nerden bileceğim geldiğini dedim ses yok. Bugün yine gidip kargoyu alacağım. Benim şikayet üzerine bizim genel sekreterin okulun bir kargosu varmış tanıyor musunuz haber verir misiniz dediler haber verdim genel sekreter arkadaş 1 aydır kargosunu bulamadığını anlattı. Bugün gidip anlatacağım ne yapmaları gerekiyor. Ptt tarihinden bahsederim. Form çalışıyor doldurun.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Uğur Kamil

Arkadaşın aracına sustalı anahtar kabı almıştım aracı aldığında hediye olarak 4-5 ay sonra geldi(ümidi kesmiştik) süreyi birkaç kez uzatmıştık enson satıcı parayı iade ediyoruz eğer ürün gelirse haber verirsiniz dedi iadeden 2 hafta sonra geldi ürün :) Bu pandemi olaylarından önce en fazla 1 ayda gelirdi ürünlerim.
Ben ürünü 32 tl almıştım ürün bana ulaştığında ürünün fiyatı 40 tl olmuştu. Satıcıya mesaj attım ürün geldi ama şuanda aynı ürüne zam gelmiş fiyat farkı ne olucak diye, tekrar alım yaparsam 8 tl fark ödemem gerekicek dedim. Satıcıda dürüst davrandığınız için teşekkür ederim ürün benim hediyem olsun dedi.

Belki rakam küçük olunca pek önemsemiyorlar ama yüksek sayılacak rakamlar olunca pek ilgili davranmıyorlar.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Dogan Arsiray yazdı:

form arıza veriyor...

cepten mi denediniz acaba? Ben yeniden kontrol ettim sorun yok?

Bugün gittim ptt^ye epeyce görüştüm anlattım meseleyi. Genel merkeze ayrıca yazar mısınız bu gerçekten önemli dediğiniz doğru diye yanıtladılar. Not bırakmaya başladıklarına kapıya yapıştırdıkları etiketler çıkmadığı için diğer görevli arkadaş "hocam ben bi kere dayak yedim o yüzden" dedi. Dedim etiketi de vur deyince öldürdünüz cifle bile çıkmıyordu nerden buldunuz o etiketi dedim. Sarı kağıt bırakmanız şart dedim. Bakalım. 

Bir de izleme ekranında lütfen postaneye geliniz. diye yazması lazım dedim. Ona da merkeze yazmak lazım yardımcı olursanız seviniriz diye tabi topu taça attılar.

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

ptt cevap yazmış öyle bir takip nosu takip edemeyiz biz diye...

neyse aliexpress de geçen ay gönderilip peşinden iptal olan bir oto ampulü vardı. aliexpress onun için de ölü taklidi yapıyor, malı göndereme parayı de geri ödeme. artık öderlerse ne ala. aliexpress yüzde 90 bitmiştir benim için. ancak çok elzem birşey varsa alırım. şerefsizler biraz kuyruğu dikince gerçek yüzlerini ortaya çıakrttılar. zaten anlamsızca artan fiyatlardan ve iletişim problemlerinden belliydi son 1 senede. aliexpress in sahibi olan adamın elon musk ile bir diyaloğuna denk geldim youtube de, gerçek bir moron.  tesadüfen zengin olmuş amca.

Levent Güzelkalp yazdı:

biraz fazla verip n11 den alıyorum kafadan daha rahat

olmayan teknik şeyleri ne yapmalı?

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

takip numarasını yukardaki konuştuğumuz siteden pt ye dönüştürmek gerekiyor. o zaman ptt sisteminde görünüyor. 

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

ampulün parasını eksik olarak geri aldım iyimi... dron bataryası yalan oldu tabi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
İsa Erdoğan yazdı:

Aliexpresten farklı satıcılardan 8 parça ürün sipariş ettim.2si hariç diğerleri geldi.

3ayı geçince para iadesi istedim.para iadesi yaptılar.2gün sonra ürünler geldi.

Para iadesi aldığım için ürünleri almadım.geri yollayacaklar.

yeniden al not yaz, ben öyle yapıyorum geri yollamıyorum.

Yorum bağlantısı
İsa Erdoğan

Ürünlerden umudu kesince buradan iki kat fiyatla aldım.

Yoksa ürünleri alıp, tekrar sipariş verip ürünleri yollamamaları için mesaj yazıcaktım. 

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

ptt nasıl zarar edebilir havadan para toplarken?! gerçi tcdd de zarar ediyor... olur yani.

neyse bizim para yalan oldu bu arada. lazım değilse birşey almayın. lazım değilse de, illa alacaksanız paranın yalan olması olasılığı var dikkat.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Yeter
Dogan Arsiray yazdı:

ptt nasıl zarar edebilir havadan para toplarken?! gerçi tcdd de zarar ediyor... olur yani.

neyse bizim para yalan oldu bu arada. lazım değilse birşey almayın. lazım değilse de, illa alacaksanız paranın yalan olması olasılığı var dikkat.

Türkiye'de en çok tüketilen ürünlerin başında çay gelir onda bile zarar ettirdiler. Sonra yıllar önce sgk zarar etmişti.

Yorum bağlantısı
Mustafa YILDIRIM

En son aldığım şarjlı çift led li kafa lambasının bir tane led çalışmıyordu. Satıcıya durumu bildirdim. Bana ürünle ilgli video çekip göndermemi istedi. Videoyu gönderdim ve bana ürünü bu şekilde kullanabilirsin dedi. Bir daha ki alışverişinde yenisini göndereyim dedi. Bende ısrar ettim sorun sizde, kontrol edip göndermeniz gerekiyor dedim.  Israrım sonuçlandı satıcıya Aliexpress üzerinden 1,5 TL gibi ilave ödeme yaptım. Ürünün yenisini yolladı. Tabi ki 15 TL ilave gümrük+vergi ücreti ödedim. 

Bu gibi durumlarda biraz ısrar etmek lazım. 

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

bu durum o tip bir durum değil. malı başkasına gönderiyor parayı ben ödüyorum, "sen almadığını kanıtla" dediğinde olay aliexpress de bitiyor. aliexpress de sarıbenizliyi tutuyor.

Yorum bağlantısı
Mustafa YILDIRIM
Dogan Arsiray yazdı:

bu durum o tip bir durum değil. malı başkasına gönderiyor parayı ben ödüyorum, "sen almadığını kanıtla" dediğinde olay aliexpress de bitiyor. aliexpress de sarıbenizliyi tutuyor.

Valla gümrük ücretleri çıktığından beri ürün alırken baya düşünür oldum. Alacak olduğum ürün Türkiye de yoksa yada çok pahalıysa yurt dışına yöneliyorum.

PTT nin çalışma sistemide çok sıkıntılı. Satın aldığım ürünün kargo bilgileri sistemde görünmezken ürünü teslim aldım. Yani satıcı ürünü göndermiş ama Ptt kargo sistemine işlememiş yada hatalı işlemiş. 

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

aliexpress de verig saçmalığı da devam ediyor ve sabit değil.

drone için elektirk motoru alacağım mesela.

Eison diyor bir satıcı var, 156 tl motorlar tutuyor 27 tl vergi geçiriyor aliexpress. aliexpress standart shipping den başka seçenek yok.

sonra

Esion diye başka bir satıcı var :D, motorlar filan aynı onda da 157 tl tutuyor ama vergi yok alt toplamda. Nasıl ve neye göre hesaplanmış anlamadım gitti.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...