İçeriğe Yönlendir

Aliexpress Kazığı - Bir ilk!

Doğan Arşiray

Recommended Posts

Doğan Arşiray

Dronum için taaaa ekim ayında bir batarya sipariş ettim, 220 tl değerinde. 

22 gün sonra "delivered" diye not düşülmüş takip bölümünde. aylardır uğraşıyordum sonuçta haksız çıktım iyimi.

Gelen yok giden yok. Teslim bilgisi zaten yok.

SUNYOU denen iğrenç firmanın takip bilgisinde gümrük gelişi var sonra 1 gün sonra delivered oluyor. PTT takip te birşey yok zaten. 

Dispute açtım yazışmalarım delillerim kabul görmedi, ptt den gelen yanıtı kabul etmiyorlar. Yanıt, takip nosunun standart olmamasından mütevellit ptt sisteminde görülememesi. Ver düzgün noyu takip edeyim kim aldıysa çökeyim diyorum cevap yok. Ama hatalı benmişim gibi dispute ekibi paramın üzerine yattı iyimi. 10 senedir alış veriş yapıyorum böyle hırsızlık görmedim. Platin üyeyim o derece.

Son bir senede çok bozulmuştu da bu kadar düştüklerini fark etmemişim. İlla gerekmiyorsa ALMAYIN ALDIRMAYIN.

Bizi ebayden kopartanlara ne kadar sövdüğümü asla bilemezsiniz.

• Beğen 8
Yorum bağlantısı
Cem Işık

Benim de 3-5 usd lik 2 siparişim belki 7-8 ay geçmesine rağmen hala yok ortada. Dispute açtım ama fayda etmedi. Covidden dolayı gecikme olabilir vs diyorlar açıklama olarak.

Artık Türkiye'den almak daha uyguna geliyor bazı ürünleri.  

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
(düzenlendi)

Bazı mallar gönderiliyor, sebepsiz yere satıcıya geri geliyor, adamlarda ses yok. Soruyorsun aa bize geri geldi o diyor. Çakal dolmuş içi. Eskiden böyle değildi.

tarihinde Dogan Arsiray tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ü.Emre Kartal

Öyle bir duruma geldikki ürün kırık çıktı de malum hastalıktandır, müşteri hizmetlerine bağlanmaya çalış malum hastalıktan bağlanamazsın. Herkese güzel bir bahane oldu. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Haluk Şentürk

geçmiş olsun. yorumlara yardır o zaman.ondan çok tırsıyorlar. uygulamayı  sileli çok oldu. 20 liralık termometreye  14 lira hoş geldin ödeyince çan çin çon bitti benim için.aslında ne güzel zaman geçiriyorduk. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hamit inan

Hocam tamamen ptt nin halt etmesi olduğuna inanıyorum. Aynı şekilde bir ürün sipariş ettim. 100 gün sonra elime ulaştı. Türkiye ye gelmiş ptt den geri dönmüş tekrar çine gidip bir daha gelmiş. Firma kabul etmiyor. PTT den bi nane çıkmıyor. Rezillik. 
Samsundan istanbula gönderdim geçende ptt kargo ile ortada kargo yok. Delirdim resmen. 2 hafta arazi oldu kargom istanbulda. Zor bir hal çözdüm

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Mehmet Yıldız 1 yazdı:

Hocam tamamen ptt nin halt etmesi olduğuna inanıyorum. Aynı şekilde bir ürün sipariş ettim. 100 gün sonra elime ulaştı. Türkiye ye gelmiş ptt den geri dönmüş tekrar çine gidip bir daha gelmiş. Firma kabul etmiyor. PTT den bi nane çıkmıyor. Rezillik. 
Samsundan istanbula gönderdim geçende ptt kargo ile ortada kargo yok. Delirdim resmen. 2 hafta arazi oldu kargom istanbulda. Zor bir hal çözdüm

ben diğer üreticilerden ingilitereden online alışveriş yapıyorum yedek parça land rover için bir haftada geliyor parça kapıma kadar. ama DHL tabi ücreti de ona göre.

Ona rağmen buradaki çıkmacıların istediği fiyatın altında olabiliyor. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Mehmet Yıldız 1 yazdı:

zaten telefonu açan yok ptt de. postacı evden çalışıyor demekki.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

PTT yi bu hale getiren yöneticilere beddua ediyorum. Hele ki mektup ve dergi vs broşür fatura vb işlerini tamamen yok ettiler.

posta kodunu bile kullanmaz olduk zaten hiç kullanamadık. 

kapısına PTTBANK yazılırsa olacağı bu.

Ordan çıktı o müdür TRT ye geçti orayı da batırdı. 

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Aydın Sert

PTT kadar iğrenç bir kargo daha görmedim.

3 günde Çin' den gelen ürün 2 haftada Arnavutköy' den Esenyurt' a gelemiyor. Gelse de 3-5 gün dağıtıma çıkarmıyorlar.

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Furkan Sumer

En erken 5 gun, en gec 5 ay gelen urunum oldu. elbet gelecektir..

siteyi tercih etmemizin sebebi zaten hesapli olmasi. saticinin olumsuzlugunu siteye mâl etmenin gereginin olmadigini dusunuyorum. tabi karar sizin..

Yorum bağlantısı
Ercüment Yıldırım

Çok can sıkıcı. o kadar alış veriş yaptım hiç sorun yaşamadım dispute larda ama son 2 yılda aldığım malzeme sayısı bir elin parmaklarını geçmez.

Türkiye de bulamayınca mecburen almak zorunda kalıyor insan. ama alırkende kesinlikle takipli almakta fayda var. bi ara trpost gibi birşey çıkarmışlardı o yoksa firmada almayın diyorlardı. ne oldu bilmiyorum.

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

İki ay önce termos aldım, iki haftada Türkiye'ye geldi, bir hafta dağıtıma çıkmasını bekledim. Bir sabah baktım, dağıtıma çıkarıldı dedikten 2 dakika sonra teslim edilemedi yazıyor. Aha dedim benim kargo geri gidecek. Koştum şubeye yarım saatte buldular da teslim aldım. 

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Ercüment Yıldırım yazdı:

Çok can sıkıcı. o kadar alış veriş yaptım hiç sorun yaşamadım dispute larda ama son 2 yılda aldığım malzeme sayısı bir elin parmaklarını geçmez.

Türkiye de bulamayınca mecburen almak zorunda kalıyor insan. ama alırkende kesinlikle takipli almakta fayda var. bi ara trpost gibi birşey çıkarmışlardı o yoksa firmada almayın diyorlardı. ne oldu bilmiyorum.

artık kargo seçilemiyor. bizim ülkeye özgü mü emin değilim.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Furkan Sumer yazdı:

siteyi tercih etmemizin sebebi zaten hesapli olmasi. saticinin olumsuzlugunu siteye mâl etmenin gereginin olmadigini dusunuyorum. tabi karar sizin..

Satıcının olumsuzluğu siteye gayette güzel mal edilir ve edilmelidir. Bu tür "marketplace" işletenler dolandırıcıları barındırmamayı becerebilirse güvenlir.

Bi pasaj düşün dükkanların üçte biri dolandırıcı. Gider misin oraya? Pasaj yönetiminin bu tür esnafı kooperatif yönetimi olarak göndermesi çıkarması lazım. Yoksa pasajın adı çıkar fena olur.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Furkan Sumer yazdı:

yerine ulaşmamış şeye delivered diyorsa, site de arkasında durup "takibi nerede bunun" diye sormuyorsa pek tabi mal ederim ben. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

ne önerirsiniz?

--

2020-12-04 17:08

Being held by post office

2020-12-04 17:08

KOCAEL?, Waiting in the Post Office

2020-12-04 10:46

KOCAEL?, Given to the Postman-Cihet No:414014002

2020-12-04 10:46

Item out for physical delivery-Cihet No:40124530

2020-12-02 16:38

Dispatch to the other Address within the town

2020-12-02 16:38

Redirected to alternate address

2020-12-02 11:50

Arrived in PTT Work Place

2020-12-02 11:50

KOCAEL?, Arrived in PTT Work Place

2020-12-01 09:15

KOCAEL?, Posta Teslim Bordrosu Mübadele Servisine Geldi

2020-11-30 15:03

Added to Receptacle

2020-11-29 02:02

KOCAEL?, Posta Teslim Bordrosu Mübadele Servisine Geldi

2020-11-28 22:29

?STANBUL(AVR), Dispatched to Post Office

2020-11-28 22:17

?STANBUL(AVR), Posta Teslim Bordrosu Mübadele Servisine Geldi

2020-11-28 21:40

?STANBUL(AVR), Dispatched to Post Office

2020-11-28 16:21

Returned from Customs

International Arrival Registry was performed

Cleared through the Customs

Added to Receptacle

Arrival to Office of Exchange

2020-11-22 04:49

Item arrived to Istanbul

2020-11-20 18:50

Item is at agent warehouse

2020-11-20 10:39

Item Is Ready for Ship

2020-11-20 02:13

Last mile=> Destination country post, number RH151398346TR

2020-11-20 00:13

Yanwen facility - Outbound

2020-11-18 22:10

Processing information input

2020-11-18 21:09

Yanwen Pickup scan

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

bazen oluyor. bir kaç gün bekleyin derim. dağıtıcı covid filan olmuştur. oldu yani burada oradan biliyorum.

Yorum bağlantısı
Muhittin Kaplan
(düzenlendi)

Birkac kez çinden çıkan takip numarasının, ptt teslim aldığında değiştiğini  gördüm.

17track.net den sorgulayıp adımlara bakin. Arada takip numarası değişmiş olabilir.

tarihinde Muhittin Kaplan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

yazın bana da oldu, çat diye sonuçlandı ben paketi bekliyordum hala, para gitti ürün de yok. Bİzden birşeyler öğrendiler artık belli :)

• Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...