İçeriğe Yönlendir

Günlük Kullanım Elektrikli Araba

Ali Darbaz

Recommended Posts

Tansu Kalafatoğlu

Adamımız çilekeş olmuş :) 

Girdiği istasyonlar bozuk. %0’a düştüğü için ilk bulduğu hızlı şarja sokmuş ama şarj etmemiş. %1 olması için ricayla petrolün şehir şebekesi 220v prize sokup 1 saatte %1’lik şarj etmesini beklemiş. 

ardından 100km’de 5lt yakıta denk gelecek kadar şarj parası ödemiş ve %80 şarjla yola devam etmiş. 

tüm bunlar 3 saatine mâl olmuş. İnsanlar bu çileyi kendine neden yapıyor anlamıyorum. Elektrikli arabayı şehir dışına çıkarmamak lazım

IMG-4229.jpg

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Adamımız çilekeş olmuş :) 

Girdiği istasyonlar bozuk. %0’a düştüğü için ilk bulduğu hızlı şarja sokmuş ama şarj etmemiş. %1 olması için ricayla petrolün şehir şebekesi 220v prize sokup 1 saatte %1’lik şarj etmesini beklemiş. 

ardından 100km’de 5lt yakıta denk gelecek kadar şarj parası ödemiş ve %80 şarjla yola devam etmiş. 

tüm bunlar 3 saatine mâl olmuş. İnsanlar bu çileyi kendine neden yapıyor anlamıyorum. Elektrikli arabayı şehir dışına çıkarmamak lazım

IMG-4229.jpg

Şu suratta inanılır bir durum var mı? Çamur at izi kalsın.. Neden so ana kadar beklemiş. Benim de başıma gelmişti otobanda girdim abi benzin bitti dediler. sonraki durağa zor eriştim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selim Bilgin

80 litre depom dolu, Allah’ın izni ve inayetiyle kafam rahat. 
Bayram zamanı ceyranlı ile çıkıp bir de şarjı dibe düşürmek bile bile lades olmuş sanki. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Trugo %50 indirim yapmış. Bu elektrik piyasası regüle edilmeyince "vahşi batı" şu anda.

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Mehmet Göktürk yazdı:

Şu suratta inanılır bir durum var mı? Çamur at izi kalsın.. Neden so ana kadar beklemiş. Benim de başıma gelmişti otobanda girdim abi benzin bitti dediler. sonraki durağa zor eriştim.

geçtiği yerlerde istasyonlar çok doluymuş. Bi sonraki bi sonraki diye diye buraya gelmiş. 

çamur atacak biri değil. Yıllardır elektrikli araba kullanan zengin bi vatandaş bu

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Selim Bilgin yazdı:

80 litre depom dolu, Allah’ın izni ve inayetiyle kafam rahat. 
Bayram zamanı ceyranlı ile çıkıp bir de şarjı dibe düşürmek bile bile lades olmuş sanki. 

en kotu biraz bitkisel yag koyarsin (:

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

:D araba için 10 sene, toplum içinse 50 sene var, tabii ülke kalırsa, haa buda şuanki kullanmıdaki elektrikli araca göre, sayı artarsa süreleri 1.5 la çarpmaya başlayın, dahada artarsa zaten sistem çöker...

tam petrol yakıtlı motor candir, bittiğini bu forumdaki hiçbirimiz göremeyecek, yazın kenara...

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Yeter
Ali Cihangiroğlu yazdı:

:D

tam petrol yakıtlı motor candir, bittiğini bu forumdaki hiçbirimiz göremeyecek, yazın kenara...

O zaman biz de petrol olarak kullanılabiliriz. Beni etanol yapsınlar. 

• Mutlu 3
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ali Cihangiroğlu yazdı:

50 sene var, tabii ülke kalırsa,

en az 5000 yeni bayrak çıkar dünyada, üçgen izci bayrakları gibi de olabilir :rofl: kumaş pahalı

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Erdoğan Temur
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

geçtiği yerlerde istasyonlar çok doluymuş. Bi sonraki bi sonraki diye diye buraya gelmiş. 

çamur atacak biri değil. Yıllardır elektrikli araba kullanan zengin bi vatandaş bu

Allah parayı vermiş ama akıl vermemiş diyelim o zaman :)

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

:D aferin, bak ne güzel alet, mantıkta güzel...

Yorum bağlantısı
Ali Gülmez

Bozuk olan istasyonların vestele ait olması yinen şaşırtmadı

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Bayram trafiğinde herkes çok memnundu elektrikten.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

https://www.adac.de/news/urteil-wallbox/?utm_source=cleverpush&utm_medium=website&utm_campaign=rem_redaktion

kiracıların, ev ile birlikte kiralanmış otoparka şarj cihazı koyma veya koyamama hakları işte tüm mesela bu, ev sahiplerinin de otopark olarak belirlenmeiş bahçe tarafında şarj ünitesi koyup koyamaması ayrı bir tartışa konusu

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Çağlar Bayur yazdı:

https://www.adac.de/news/urteil-wallbox/?utm_source=cleverpush&utm_medium=website&utm_campaign=rem_redaktion

kiracıların, ev ile birlikte kiralanmış otoparka şarj cihazı koyma veya koyamama hakları işte tüm mesela bu, ev sahiplerinin de otopark olarak belirlenmeiş bahçe tarafında şarj ünitesi koyup koyamaması ayrı bir tartışa konusu

Bunlar güzel konular. Yeni yönetmelikte kentsel dönüşüme koydular. Evin kira değerini artırıcı etken. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Birkaç sene içinde ben de şehir içi kullanımı için elektrikli araç düşüneceğim. Kısmet bakalım

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Birkaç sene içinde

prizdeki elektrik kaç tl olur o seneye?

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Çağlar Bayur yazdı:

Lpg kaça olur o önemli🎃

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Mehmet Göktürk yazdı:

Lpg kaça olur o önemli🎃

parası ile her zaman alınabilir olması paha biçilmez, mutfağı mı kitleyeceğiz?

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
Çağlar Bayur yazdı:

Tl bazında 1 lt benzin = 1 kw olunca göreceğim 2 katı yakan pillileri, hele az daha yayılsında :D

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Çağlar Bayur yazdı:

parası ile her zaman alınabilir olması paha biçilmez, mutfağı mı kitleyeceğiz?

Mutfakta lpg kullanmak zengin işi ama

Yorum bağlantısı
Mehmet Yeter

Tabiki Erol Gaz. Yol biter Erol Gaz bitmez. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...