İçeriğe Yönlendir

Günlük Kullanım Elektrikli Araba

Ali Darbaz

Recommended Posts

Emin Önal
Selim Bilgin yazdı:

Bugün bir Tesla ile kapıştık, benim tesise girmem gerekiyordu bir noktada çektim ama 200’den sonra kesildi sanki Tesla da. Performans paket değildi muhtemelen. Yine de önden ben uzayınca şok oldu muhtemelen beklemiyordu.

stage 1 in ilk kurbanının bir tesla olması ☺️

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Pedala paspas sıkışmıştır Tesla'nın :biggrin:

• Mutlu 3
Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
Emin Önal yazdı:

Tam tatmin olmadım yolda bir tane daha hızlı giden bulursam salça olurum. :D Yetişemesem de bir yerde pili filan biter zaten, yolda kalmamak için yavaşlar.

• Mutlu 3
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Emin Önal yazdı:

hız limiti var elektrikli araçlarda özellikle o segmette. 180 185 gibi kesiliyor tamamı. eqs 580 bile öyle ki aracın gücü dehşet. ilk kalkışta arkasından bakarsın sonra yüksek hızda geçer gidersin .zaten bataryası biter 2 saat içinde.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Doğan Arşiray yazdı:

hız limiti var elektrikli araçlarda özellikle o segmette. 180 185 gibi kesiliyor tamamı. eqs 580 bile öyle ki aracın gücü dehşet. ilk kalkışta arkasından bakarsın sonra yüksek hızda geçer gidersin .zaten bataryası biter 2 saat içinde.

Tesla'larda bildiğim kadarıyla hız limiti yok. Renault, Merso (yani o da Renault), gibi markalar koyuyor şu an limit.

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

ama o kadar motorla 180 190 da geride kalması mantıklı değil. 

Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
Doğan Arşiray yazdı:

ama o kadar motorla 180 190 da geride kalması mantıklı değil. 

Ben 235'te çektim ayağımı, önüm doluydu, Tesla en sağdan makas atarak öne geçti, sonra ben yine yetiştim ona ama tesise girmek için yavaşladım ben sonra.

Geçtim, geçerim demiyorum, bir çok faktör var, tam basmamış olabilir, viraja güvenmemiş olabilir, korkmuş olabilir vs. vs.

Pazar günü yol hiç müsait değildi zaten, ben de yavaşladım oradan sonra.

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

son süratte geçeceğin net... o kadar tork var beygir var standart halinde bile. jeep ile bile, düz yolda, dolu araba ile gerekirse (neden gerekecekse artık) 200 yapılıyor 210 hp ile.  ama akselerasyonda 6 sn nin altında değilsen 400 hp elektrikliyi geçmen imkansız. ne tork yeter ne beygir. tek umut şarjın bitmesi yada arabanın yanması. umut fakirin ekmeği hehehe :D buyrun benim?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

plli ısınmıştır,

Yorum bağlantısı
Korhan Şenörer

Hesap iyi ama bir de atasözlerimiz var. Evdeki hesap çarşıya uyacak mı? Uzun vade sonunda aracın değeri yada akü vb elektrikli araçlara özel malzemelerinin masrafı ne olacak. Bir 4-5 yıl daha geçmeden bu soruların cevabını öğrenmemiz zor. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Korhan Şenörer yazdı:

Hesap iyi ama bir de atasözlerimiz var. Evdeki hesap çarşıya uyacak mı? Uzun vade sonunda aracın değeri yada akü vb elektrikli araçlara özel malzemelerinin masrafı ne olacak. Bir 4-5 yıl daha geçmeden bu soruların cevabını öğrenmemiz zor. 

Her şeklide elektrikli veya hibrit kazançlı onarım vs durumunda. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Korhan Şenörer yazdı:

amerika piyasası şu an cevapları aldı, tesla fiyat düşürdü, satış grafiği aşağıda 2. elde kayıp çok

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

İkinci el elektrikli araç ithalatı zerbezt bırakılsın

• Beğen 2
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Mehmet Göktürk yazdı:

İkinci el elektrikli araç ithalatı zerbezt bırakılsın

1.elini bile sıkılaştırmaya çalışıyorlar. İkinci el bi beklesin :) 

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Olaya bak, adam evinin önünü sokağı maviye boyamış kendine özel park yeri yapmış, yasadışı tabii, şimdi düşünün elektriklilerin genele yayıldığını, kaos loading,  herşeyi bırakın hasetin biri gelir birini ateşe verir mahalle gitti, söndürülemez, pil kullanan tüm araçlar potansiyel tehlike, pil olayına devrimsel bişeyler şart, helede bizim ülkede....

gr4e1kv.jpg

7jg9ymf.jpg

• Beğen 1
  • Mutlu 3
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
Ali Cihangiroğlu yazdı:

Olaya bak, adam evinin önünü sokağı maviye boyamış kendine özel park yeri yapmış, yasadışı tabii, şimdi düşünün elektriklilerin genele yayıldığını, kaos loading,  herşeyi bırakın hasetin biri gelir birini ateşe verir mahalle gitti, söndürülemez, pil kullanan tüm araçlar potansiyel tehlike, pil olayına devrimsel bişeyler şart, helede bizim ülkede....

gr4e1kv.jpg

7jg9ymf.jpg

Diyenin cebinde, saatinde pil var.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
Metin Uzunoğlu yazdı:

Diyenin cebinde, saatinde pil var.

onlarda risk tabii ama cürümü kadar yer yakar, araba mahalleyi yakar, hemde herkeste olursa sen düşün, o yüzden bu yürüyen kimyasal bombalara çözüm şart....

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

Ali Cihangiroğlu yazdı:

onlarda risk tabii ama cürümü kadar yer yakar, araba mahalleyi yakar, hemde herkeste olursa sen düşün, o yüzden bu yürüyen kimyasal bombalara çözüm şart....

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Bu Fiat topolino satışa cikicakmis. Ami den daha sempatik ve İsmi daha güzel.

Kaç para olur acaba.

Şarjı ev elektigi ile yapılıyor mu yoksa teşkilat lazım mı.

Hız sınırı iptali ile bu ami duz yolda kaç hız yapıyor.

500e almiyom da topolino ev iş arası şöyle hız sınırı 90 felan olsa alınır benim için 

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
Ahmet İhsan Akşen yazdı:

olayı çözdükleri an tam elektrikli kral olacak zaten....

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen
Mustafa Tüfekçi yazdı:

Başka şarj imkanı yok zaten ami de, normal prizden 1,6 kW ile şarj oluyor, bu da aynı olur muhtemelen, alt yapı aynı.

Yazılım ile tek kişi 80, çift kişi 70 km/h hıza çıkıyor diyorlar ami için 

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora
Mustafa Tüfekçi yazdı:

Bu Fiat topolino satışa cikicakmis. Ami den daha sempatik ve İsmi daha güzel.

Kaç para olur acaba.

500e almiyom da topolino ev iş arası şöyle hız sınırı 90 felan olsa alınır benim için 

Fiat pahalı olur. Sosyetik duruyor.

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

İstanbul’da hibrit toyota taksi sayısı artıyor. Facebook grubunda bu sıralar revaçtaki konu bu. Hibrit taksi fotoları geliyor. Çünkü istanbul içinde hem lpg’den ucuz ve bakım masrafı daha az. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Yeter

Dizel araçlarda hibrit sistemi uygulanamaz mı? 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...