İçeriğe Yönlendir

Günlük Kullanım Elektrikli Araba

Ali Darbaz

Recommended Posts

Hüseyin Sönmez
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

avrupalılar daha kaliteli soykırım yapıyor sanki. 

Teknikleri iyi ama geliştirmeleri lazım. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

avrupalılar daha kaliteli soykırım yapıyor sanki. 

amerikalıların eline kimse su dökemez, çırakları israilin yaptıkları ortada.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Fatih Keskin
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

nereden nereye :)

allah tan sıfır polo da var canım hangisini isterse artık

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Çiçek
Sani Gerşon yazdı:

Konusunu açsanız da hep beraber tanısak :flowers: 

en yakında zamanda açacağım. ama genel olark şunu söyleyebilirim, jel akü bu araçlar için uygun değil. lifepo4 akü araştırıyorum yaklaşım 3000 döngü ömrü varmıl ki bu da bana yıllarca yeter. Sürekli şehiriçi kullanıyorum kışın soğuktan dolayı 40 km sonrasında bayılmaya başlıyor. Safranboluda çocukları okula kreşe bırakmak için kullanıyorum. Düz bir bölge olsa daha uzun gider muhtemelen ama okulum en tepede her gün tırmanıyorum.

iki modu var D modunda 43km, S modunda 57 km yapıyor. 4 kapılı olması tercih sebebimdi sürekli çocujlar inip biniyor. Şarjı evden dolduruyorum yaklaşık 8KW enerji harsıyor. (merak edip sayaçlı priz aldım) Trafiğin yavaş aktığı yerlerde ideal arasıra safranbolu karabük arasında kullanıyorum sağ şeritten çok da trafiği aksatmıyor.

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Çiçek

Servet abi senin çevren geniştir var mı bunlara batarya yapan tanıdığın bildiğin birileri? @Servet Aydın

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Mustafa Çiçek yazdı:

en yakında zamanda açacağım. ama genel olark şunu söyleyebilirim, jel akü bu araçlar için uygun değil. lifepo4 akü araştırıyorum yaklaşım 3000 döngü ömrü varmıl ki bu da bana yıllarca yeter. Sürekli şehiriçi kullanıyorum kışın soğuktan dolayı 40 km sonrasında bayılmaya başlıyor. Safranboluda çocukları okula kreşe bırakmak için kullanıyorum. Düz bir bölge olsa daha uzun gider muhtemelen ama okulum en tepede her gün tırmanıyorum.

iki modu var D modunda 43km, S modunda 57 km yapıyor. 4 kapılı olması tercih sebebimdi sürekli çocujlar inip biniyor. Şarjı evden dolduruyorum yaklaşık 8KW enerji harsıyor. (merak edip sayaçlı priz aldım) Trafiğin yavaş aktığı yerlerde ideal arasıra safranbolu karabük arasında kullanıyorum sağ şeritten çok da trafiği aksatmıyor.

safranbolu çok yokuşlu. Benzinli hatta dizel iyi yakar orada. Valla çok iyi tercih. Yakıt ücretiniz sıfıra yaklaşmıştır

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Çiçek

Şimdilik şunları ekleyeyim

IMG_20230918_123106.jpg

IMG_20230918_123054.jpg

IMG_20230918_123059.jpg

IMG_20230918_123046.jpg

• Beğen 5
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

:nazar: bunlarda ötv kdv her ise sıfırlansa birçok derte deva olur

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Çiçek
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

safranbolu çok yokuşlu. Benzinli hatta dizel iyi yakar orada. Valla çok iyi tercih. Yakıt ücretiniz sıfıra yaklaşmıştır

Captiva vardı satmak zorunda kaldım malesef. 14 15 litre yakıyordu.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Mustafa Çiçek yazdı:

Servet abi senin çevren geniştir var mı bunlara batarya yapan tanıdığın bildiğin birileri? @Servet Aydın

Ben :)

• Mutlu 3
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Kedi alıp masrafa gireceğime bunu alıp severim. Öyle tatlış bişi  :) 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Çiçek
Servet Aydın yazdı:

Ben :)

Bir Dm kadar yakınım sana 😊

Bu taç L7e sınıfında elektrli 4 tekerlekli motorsiklet olarak geçiyor. Sigorta muayene MTV hepsi zorunlu. Sanırım regal k4 ler L6 geçiyormuş MTV iptal ettirenler var. Sigorta olayı da ayrı bi karışık sistemde bu aracı bulamıyor sigortacı. Kaza anında poliçe nasıl işler, yoksa işler mi bilmiyorum umarım öğrenmek zorunda kalmam.

Kia Bongo arka lastiklerini kış lastiği olarak uydurdum. Ayrıntılı olarak konusunu açınca 5 aylık 3000km kullanım tecrübelerimi yazacağım inşallah 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Voltaj ve akımı yaz. Bir de alan ölçüsü batarya için. Li-on yaparım. 8bin döngüye kadar kullanımı oluyor bütçe ile doğru orantılı

Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Kedi alıp masrafa gireceğime bunu alıp severim. Öyle tatlış bişi  :) 

Valla bravo. Net 500 yiyor ceza gerektiren kelime

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Mustafa Çiçek
Servet Aydın yazdı:

Voltaj ve akımı yaz. Bir de alan ölçüsü batarya için. Li-on yaparım. 8bin döngüye kadar kullanımı oluyor bütçe ile doğru orantılı

Valla bravo. Net 500 yiyor ceza gerektiren kelime

yazdım abi

Yorum bağlantısı
Fatih Keskin

Benim zoe 12 bin km ye geldi elektrik li araçlar şehir içi için ideal ama benim gibi otoban a çıkıp limitlerinde kullanırsanız olmaz yani ekonomi yaparak ev iş okula giderseniz çok güzel

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Fatih Keskin yazdı:

Benim zoe 12 bin km ye geldi elektrik li araçlar şehir içi için ideal ama benim gibi otoban a çıkıp limitlerinde kullanırsanız olmaz yani ekonomi yaparak ev iş okula giderseniz çok güzel

Menzil ne oluyor sende?

Yorum bağlantısı
Mehmet Yeter
Fatih Keskin yazdı:

İstanbul içi veya küçük yerleşim yerlerinde çok ideal elektrikli araçlar. Uzun yol için illaki fosil yakıt olacak.

Yorum bağlantısı
Fatih Keskin
Mehmet Göktürk yazdı:

Menzil ne oluyor sende?

Hocam geçen Çerkezköy e tam şarjla çıktım yola ısıtıcı açık ve hız hep maksimumda 200km yol uaptım döndüğümde %25 şarj vardı

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Fatih Keskin yazdı:

Hocam geçen Çerkezköy e tam şarjla çıktım yola ısıtıcı açık ve hız hep maksimumda 200km yol uaptım döndüğümde %25 şarj vardı

266km yani.. abanınca.. gayet iyi. 

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Mustafa Çiçek yazdı:

Bir Dm kadar yakınım sana 😊

Bu taç L7e sınıfında elektrli 4 tekerlekli motorsiklet olarak geçiyor. Sigorta muayene MTV hepsi zorunlu. Sanırım regal k4 ler L6 geçiyormuş MTV iptal ettirenler var. Sigorta olayı da ayrı bi karışık sistemde bu aracı bulamıyor sigortacı. Kaza anında poliçe nasıl işler, yoksa işler mi bilmiyorum umarım öğrenmek zorunda kalmam.

Kia Bongo arka lastiklerini kış lastiği olarak uydurdum. Ayrıntılı olarak konusunu açınca 5 aylık 3000km kullanım tecrübelerimi yazacağım inşallah 

bunun faturası sizde mi kdv ötv olarak yüzdeler nasıl?

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

mevzuattan ziyade pratikte bir örnek arıyorum da neden bizde bu kadar pahalı diye

Yorum bağlantısı
Mehmet Yeter

Bu arada Tuzla içmelerdeki shellde togg şarj istasyonu gördüm aktif mi bilmiyorum. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...