İçeriğe Yönlendir

Günlük Kullanım Elektrikli Araba

Ali Darbaz

Recommended Posts

Çağlar Bayur
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Mutfakta lpg kullanmak zengin işi ama

nereden hesap yapılldığına bağlı en azından başkası yumurta haşlarken başkası ödemiyor. bir de coğrafya gerçeği var her evin mutfağında doğalgaz yok

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

devrimsel birşeyler gerek derken geliyor sanırım... yanmıyor patlamıyor, ikiye kesiyorsun yine birşey yok falan...

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Ali Cihangiroğlu

aha göbek gitmiş :D  katı hal piller gelsinde bakalım şunlara...

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Servet Aydın yazdı:

🍆

mazda 6’dan iyi miymiş :) 

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

ömer beyin o arabası jeneriklik arabaydı gerçekten

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Çağlar Bayur yazdı:

bunlar kaza yaparsa ilgili şehir yok olmaz değil mi

Sende her şeye bahane buluyon ya

• Mutlu 3
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Servet Aydın yazdı:

Sende her şeye bahane buluyon ya

acentam yüzünden, ya dama uçak düşerse dedi gece uyuyamadım

• Mutlu 4
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Çağlar Bayur yazdı:

Kendi evine direk düşen acenteden uzak dururdum 

• Mutlu 5
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Servet Aydın yazdı:

hakkat yau merhemi yok sürmeye berbere gider bıyık boyatmaya

• Mutlu 3
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Çağlar Bayur yazdı:

:) Ya düşerse.. Daha önce düşmüşlüğü var.. 

Telefonda müşteri ile görüştük. poliçeye karar verdik, ruhsatı gönder de poliçeyi yapatım dedim.. 

Dur ya, geliyorum ben, hem ruhsatı getirir hem poliçeyi alırım dedi. Peki dedim. 

10 dakika sonra aradı. Senin işhanının önündeki kavşakta kaza yaptım diye.. Kaskosu olsa aracı pert olurdu.. 

Kaza: ani ve beklenmedik olaylar demektir. Asla beklendiği zaman gerçekleşmez, ki zaten o zaman adı kaza olmaz. 

Kendi evimin poliçesini yapmayı unuttuğumu evde hatırlayınca, gece ofise gidip poliçeyi yapıp gelmiş biriyim ben :)

Servet Aydın yazdı:

Olsun direk düşme sigortam vardı :)

Olmayan düşünsün.. 

• Mutlu 3
Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Güzel test...

şunuda dikkate alın, her sene önceki seneyi aratacak şekilde artık iklimlerde değişiyor, seneye yazın çok daha sıcak kışın ise tam tersi çok daha soğuk olacak, buda pile etki edecek, yazın şarj ederken şarj kesmeleri artacak uzun yolda sinir olacaksınız, sıcaktan araba batarya ve şarj aletleri pişecek, duracak şarj, şimdiden not alın, kışında soğuktan performans düşecek...

işin sonunuda yazayım, küresel olurmu bilemem ama ilk etapta soğuklar avrupayı zaten duman edecek bizde baya etkileneceğiz, bu dediklerimide bu yaştayken bile görme ihtimalim çok yüksek bunuda belirteyim, araba falan son baktığımız şey olacak gibi... Neyse anı yaşamaya devam, zaten iş işten geçti, geri dönülmez eşiği geçeli seneler oldu...

Yorum bağlantısı
Mertol Kip

Markası Alfa olmasa bi Tonale PHEV alınır aslında.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

sonunda ideal günlük kullanım arabayı yapmışlar, menzili fena değil idare eder :tongue:

Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu

Geçen hafta bmw ix1 elektrikli araç kullanma fırsatım oldu. Şehir içi ve dışı 1000 km kadar kullandım yaklaşık 1,2 tl/km yakıyor. Şehir içi boyutları itibari ile mükemmel ama kırmızı ışıklarda taciz ediliyor. Önümüzdeki günlerde detaylı paylaşım yaparım.

20240808_191037.jpg

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Hocam yakıt neye göre? Evden şarj, işten şarj, istasyon şarjı arasında 4 kata kadar fiyat var. 

bence elektriklilerde tüketimi kwh cinsinden yorumlamak daha doğru. Kim nereden istiyorsa oradan şarj etsin :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
(düzenlendi)
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Hocam yakıt neye göre? Evden şarj, işten şarj, istasyon şarjı arasında 4 kata kadar fiyat var. 

bence elektriklilerde tüketimi kwh cinsinden yorumlamak daha doğru. Kim nereden istiyorsa oradan şarj etsin :) 

Gioev 8,88 tl/kwh, trugo 7,88 tl/kwh hızlı şarj istasyonunda ki fiyatlar, normal şarj 2 tl daha ucuz ama zaman problemi oluyor. Markantalyada iade ve değişim işimiz vardı gitmişken şarja bıraktım avm işi bitinceye kadar %30 dan %65 çıktı. 193 tl KDV li ödedim. 

tarihinde Metin Uzunoğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Tansu Kalafatoğlu

Ford da elektrikli arabaya ayırdığı bütçesini kısmaya karar verdi. Hibrit araçlara yöneleceklermiş

Yorum bağlantısı
Alptuğ Özcan
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Ford da elektrikli arabaya ayırdığı bütçesini kısmaya karar verdi. Hibrit araçlara yöneleceklermiş

Bence şu zamanda en mantıklısı hibrit araç zaten,

Full elektrikli TR için erken

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
(düzenlendi)
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

bizim OSB de yer almislardi, batarya vs ureteceklerdi, iptal ettiler gecen sene. yani EV leriniz, ederinden alinir, naylon leğen, plastik mandal ile takas olur. 

Tansu Kalafatoğlu yazdı:

en ucuz ev mi? 2 gunde doluyor eqc400. uygulanabilir degil. mecburen iki tane alacagiz ucuz olsun diye. 

tarihinde Doğan Arşiray tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
  • Teşekkür 1
  • Mutlu 1
  • Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...