İçeriğe Yönlendir

Avukat Arkadaşlardan Yardım.

Arda Bülent Güzel

Recommended Posts

Mehmet Göktürk
Arda Bülent Güzel yazdı:

Tüm arkadaşlara iyi akşamlar. Oturduğum sitede en son katta oturuyorum evimden çok memnunum ancak dairemin üstünde kazan dairesi var. Kış aylarında İnanılmaz derecede ses sorunu var. Kışın yatmak benim için hayal. Bu ses sorununu yönetimle çözemeyeceğim gibi. Kat mülkiyeti kanununa göre bu ses sorunu ile ilgili nasıl bir yol izleyebilirim. Yada dava açmak için hakkım varmı.

ses ne sesi alev mi yoksa motor sesi vibrasyon mu? Önce bu ses ortadan kaldırılabilir mi ona bakmak değerlendirmek lazım. kaldırılabilecek ama kaldırılması apartman tarafından yapılmıyorsa dava açılabilir sanki.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Tiguan takaslı Astra zhdbd. Yazarken bile elim titredi. Sese aşina olanlar için birebir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Çatı için söyleyeyim. En üstte oturan vatandaş önce noterden ihtar çekiyor. Sonra kendi yaptırıp dava açıyor. Yolu nizamı avukat bilir tabi

bu yol uyguna benziyor. 

Kutluay Selçuk yazdı:

en ucuz çözüm pompa değişmeli,sessiz olan bir pompa takılmalı,daha sonrada yalıtım.

nasıl ki girişte oturan daire sahibi asansörün bakımına ortaksa,çatıya ortaksa,kazan dairesinede ortaktır.

Takoz daha ucuz değil mi kriko ile kazanlar pompalar kaldırılır takozlar konur borular demir ise önce gevşetilir kısalması gerekiyorsa diş açılır kesilir ayarlanır.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Arda Bülent Güzel
Bence evi satıp yeni ev alın kesin çözüm . Duygusal bir bağınız yok ise en iyisi bu.
Bu arada çatı katında su deposu duydum ama kazan dairesi bende ilk kez duyuyorum.Sanırım mimari hatadan kaynaklı olsa gerek.İnşaat aşamasında fark edilip bodruma koyamadıkları için çatı proje tadilatı ile halledilmişe benziyor.

Değerli komşularım var. Yeni binaların tüm hepsinde durum böyle artık. Kazan daireleri üste yapılıyor.
Yazın hava atıyordun, üstüme gürültü yapan kimse yok diyordun. 
Eser bura diyordun. nem yapmaz önüm açık diyordun. 
Direk deniz görüp geçen gemileri sayıyordun.. 
Nooldu Arda Bülent [emoji14]

Bir yanlış tüm doğruları götürmez be abi. Sonuçta çözülemeyecek sorun değil. En fazla satarım sitenin bir başka evine geçerim ancak. Çok ama çok memnunum evimden. Dandik bir sorun yüzünden bırakılmaz ki. Sadece en kötü senaryoyu düşünerek buraya konu açtım. Yoksa 5-10 bin harcayıp işi kökünden bitirebilirim. Ancak insanlar nasıl tepki verecekler benle mi olacaklar yoksa boşver mi diyecekler.
ses ne sesi alev mi yoksa motor sesi vibrasyon mu? Önce bu ses ortadan kaldırılabilir mi ona bakmak değerlendirmek lazım. kaldırılabilecek ama kaldırılması apartman tarafından yapılmıyorsa dava açılabilir sanki.

Motor sesinin vibrasyonu. Gece 2-3 gibi iyice belirmeye başlıyor.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Arda Bülent Güzel
Tiguan takaslı Astra zhdbd. Yazarken bile elim titredi. Sese aşina olanlar için birebir.

[emoji23][emoji23]. Kesinlikle benim ses sorunum var. Eşim ve çocuklar dikkat etmedikçe sesi duymuyorlar.
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Arda Bülent Güzel yazdı:

Kullanmadığımı nerden biliyorsun emoji23.png. Almadığım kulak tıkacı kalmadı. Sesi kesiyor ancak uyku tutmuyor bu seferde
Doğan bizim ses vibrasyon ve titreşim sesi. Makinalar konulurken altına takoz filan konmamış. Beton direk sesi alt kata yansıtıyor. Aslında bina yönetimi ile uğraşmakta istemiyorum. Ses sorununu kendim nasıl çözeceğimi bilsem ben masrafını çekip kurtulmak istiyorum. Önereceğin bir ürün filan varmı mesela

ürün ile filan olmaz ki fiziksel müdehale lazım titreşime. üzgünüm ama problem büyük. daha önceden böyle değilmiydi? yani yeni başlayan birşey mi bu?

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Dogan Arsiray yazdı:

ürün ile filan olmaz ki fiziksel müdehale lazım titreşime. üzgünüm ama problem büyük. daha önceden böyle değilmiydi? yani yeni başlayan birşey mi bu?

adam onu soruyor zaten kaldırıp takoz koyacak. takoz ürünü istiyor.

Arda Bülent Güzel yazdı:

emoji23.pngemoji23.png. Kesinlikle benim ses sorunum var. Eşim ve çocuklar dikkat etmedikçe sesi duymuyorlar.

Audi kullanmayacaktın...Al bi land series/defender ses problemin ortadan kalkar.

Yorum bağlantısı
Fazlı Özdemir
(düzenlendi)

Aynı sorunu yaşayan arkadaşım sorunu kademeli olan sirkülasyon pompasını inverterli tipte Grundfos pompayla değiştirerek büyük oranda çözdü. Büyük ses farkı var iki pompa arasında.

tarihinde Fazlı Özdemir tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Arda Bülent Güzel
Aynı sorunu yaşayan arkadaşım sorunu kademeli olan sirkülasyon pompasını inverterli tipte Grundfos pompayla değiştirerek büyük oranda çözdü. Büyük ses farkı var iki pompa arasında.

Üstad o pompa 15.000 civarı. Zor o iş
Yorum bağlantısı
Fatih Keskin

Zor iş kafayı taktınmı ses olmasa bile varmı diye dinliyorsun benim alt katta vardı bi dangalak tv sesini kısar ses mi yapıyor diye dinlerdim taşındı da kurtulduk

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Arda Bülent Güzel
Zor iş kafayı taktınmı ses olmasa bile varmı diye dinliyorsun benim alt katta vardı bi dangalak tv sesini kısar ses mi yapıyor diye dinlerdim taşındı da kurtulduk

Aynı ben sesi dinliyorum. [emoji3]
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Gök
Fatih Keskin yazdı:

bi yerden gitar sesi duyuyorum binada dün akşam 10 kere yinemi çalıyor diye tv yi kısıp ses dinledim. hanım kafayımı yedin sen dedi neyse tek değilmişim :D 

Yorum bağlantısı
Erhan Doruk

Bizim apartmanın yöneticisiyim, giriş kattaki daire kazan dairesi sesinden şikayetçiydi. Baktım sesin kaynağı pompa, içindeki bilyeler mi desem bir arızası var, çalışıyor ama gürültülü ( alarko marka) tesisatı yparken pompayı yedekli koymuşlar. Diğerini çalıştırınca ses kesildi artık diğer pompa ile devam ediyoruz ( wilo) Ses kesildi. 

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
(düzenlendi)

elimde grundfos alarko kombi pompası var iki adet :) lazımsa.  bir tanesi 7 senelik diğeri sadece 4 aylık. konuya ürün yerleştirdim.

Servet Aydın yazdı:

Müstakil ev gibisi yok

beni mi çağırdınız?  evin içine su dolarken görüşelim tekrar.

Servet Aydın yazdı:

kaldırımı en yükseğinden...

tarihinde Dogan Arsiray tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Maçka Abdi İpekçi öğrenci yurdunda kalıyorum, ilk gün sabah bir uyandım, klarnet sesi. Konservatuar öğrencisi, çalmayı da bilmiyor. Ulen dedim, o klarneti öyle bir şey yaparım ki bir daha ağzına alamazsın dedim. Sonra konuştuk, bir daha oda da çalmadı. 

Ben uyurken ritmik seslerden rahatsız olurum, onun dışında çok rahatsız olmam sesten. Uyurken, daha doğrusu uyumaya çalışırken insan bir acayip oluyor. Hiç duymadığı sesleri duyuyor. Bir arkadaşa doğum gününde saat almıştık, normalde saat kullanmaz. Çocuk bir hafta kafayı yiyecekmiş, ne zaman yatsa bir ses geliyor derinden ama kafayı yastıktan kaldırınca ses kesiliyor. Korkmaya başlamış artık, her gün aynı şey olmasından. Dualar ediyormuş, kalkış dakikalarca sesi duymaya çalışıyormuş. Sonra bir gün farketmiş ki elini yastığın altına sokuyor ve kolundaki saatin sesini duyuyor. Kafayı kaldırınca sesin kesilmesi bundanmış. Sesi bulunca o kadar sevindim ki diyordu. 

Yani gece sessiz durumda, en ufak ses büyük sorun. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
elimde grundfos alarko kombi pompası var iki adet [emoji4] lazımsa.  bir tanesi 7 senelik diğeri sadece 4 aylık. konuya ürün yerleştirdim.
kaldırımı en yükseğinden...

1 dönüm bahçe içinde çok yanlız hissediyorum kendimi
  • Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

1 dönüm bahçe içinde çok yanlız hissediyorum kendimi
Ben köpek besliyorum arada oynuyoruz tavsiye ederim.
Not: 1.2 dönüm :D
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...