İçeriğe Yönlendir

Covid-19 Aşıları

Yurdaer Elay

Recommended Posts

M. Asım Kahraman
Ersen Tapan yazdı:

Geçmiş olsun. 
Temaslı olduğunuz kişi ile açık alandamıydınız kapalımı ?

Teşekkür ederim. Temas ettiğim kişi yatar vaziyette evde tedavi gören dedemdi. Annem bakıyordu bir süredir, ben de bir hafta kadar anneme destek olmak için yanında kaldım. Yaşı baya falza olduğu için indir kaldır lavaboya götür vs derken baya bir temas ettim haliyle. Ben oradayken ateşi çıktı, hastalığı arttı sandık meğer benden birkaç gün önce gelen torunundan covid kapmış. Her şey anlaşıldığında arkası çorap söküğü gibi geldi, sülalenin bir kısmı şu an pozitif.

• Beğen 1
  • Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Ersen Tapan
M. Asım Kahraman yazdı:

Teşekkür ederim. Temas ettiğim kişi yatar vaziyette evde tedavi gören dedemdi. Annem bakıyordu bir süredir, ben de bir hafta kadar anneme destek olmak için yanında kaldım. Yaşı baya falza olduğu için indir kaldır lavaboya götür vs derken baya bir temas ettim haliyle. Ben oradayken ateşi çıktı, hastalığı arttı sandık meğer benden birkaç gün önce gelen torunundan covid kapmış. Her şey anlaşıldığında arkası çorap söküğü gibi geldi, sülalenin bir kısmı şu an pozitif.

Dedemizede geçmiş olsun. Allah şifa versin.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
M. Asım Kahraman
Ersen Tapan yazdı:

Dedemizede geçmiş olsun. Allah şifa versin.

Amin, teşekkür ederim Ersen Bey.

Yorum bağlantısı
M. Asım Kahraman
Barış AÇIL yazdı:

Mustafa bey, Doğan bey geçmiş olsun

Çok teşekkür ederim Barış Bey.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
M. Asım Kahraman yazdı:

Allah herkese şifalar versin, kendine has gerekçeleri olanlar dışında hala kararsız olan varsa aşı olmasını naçizane tavsiye ediyorum.

geçmiş olsun sizde aşı olmasa şu an durmu daha fena olurdu

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Mankal

Abim ve yeğenim bir gün arayla hastalandılar..Delta varyantıymış..Abim 63 yaşında ve 3 doz sinovac oldu..Yeğenim 21 yaşında 2 doz sinovac oldu..Yeğenim oldukça ağır geçirirken abim nezle gibi atlattı..Sanırım üçüncü dozun faydası çok büyük..

Bu arada öğretmenlere üçüncü doz aşı açılmıyormu acaba ? Ben iki doz sinovac oldum  e nabızda aşı süreciniz tamamlanmıştır yazıyor..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

İki doz biontechliyim.
Boğaz ağrısıyla başladı 2-3 gün boğazım ağrıdı, boğazım geçti devamında burun akıntısı ve hapşırma başladı. Bir hafta da o sürdü.
Evde kimsede bir şey olmadı ancak, Kızımı kursa götüreceğim için ne olur ne olmaz hastaysam kimseye bulaşmasın diye test yaptırdım. Sonucum negatif çıktı.
Ateşim olmadı, baş ağrım olmadı. Bel ağrım olmadı.
Neydim bilmiyorum, 5 gün soğuk algınlığı ilacı aldım.

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Mehmet Ozyurek yazdı:

Neydim bilmiyorum

ancak tedbirini almışsın, geriye kalan 8kusür milyar kişi de aynısını yapsa bu halde olmazdık. virüs bizden daha akıllı ben onu anladım

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
ancak tedbirini almışsın, geriye kalan 8kusür milyar kişi de aynısını yapsa bu halde olmazdık. virüs bizden daha akıllı ben onu anladım

Tabi ki, test sonucu çıkmadan kursa göndermedim. Telafi dersi alır nasıl olsa.
Kursta 20 kişiler, birine hastalık bulaştırsak telafisi olmayabilir.
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ersin Gökdemir
M. Asım Kahraman yazdı:

Geçmiş olsun. Aşı olmanın faydası böyle durumlarda ortaya çıkıyor. Kolay atlatmanıza sevindim.

Ayrıca yaşlı hasta bakımının, hem hasta, hem de bakan kişiler yönünden ne kadar zor olduğunu çok iyi biliyorum.

Allah tüm hasta ve hasta yakınlarının yardımcısı olsun. 

Metin Mankal yazdı:

Abim ve yeğenim bir gün arayla hastalandılar..Delta varyantıymış..Abim 63 yaşında ve 3 doz sinovac oldu..Yeğenim 21 yaşında 2 doz sinovac oldu..Yeğenim oldukça ağır geçirirken abim nezle gibi atlattı..Sanırım üçüncü dozun faydası çok büyük..

Bu arada öğretmenlere üçüncü doz aşı açılmıyormu acaba ? Ben iki doz sinovac oldum  e nabızda aşı süreciniz tamamlanmıştır yazıyor..

Geçmiş olsun

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
M. Asım Kahraman
Ersin Gökdemir yazdı:

Geçmiş olsun. Aşı olmanın faydası böyle durumlarda ortaya çıkıyor. Kolay atlatmanıza sevindim.

Ayrıca yaşlı hasta bakımının, hem hasta, hem de bakan kişiler yönünden ne kadar zor olduğunu çok iyi biliyorum.

Allah tüm hasta ve hasta yakınlarının yardımcısı olsun. 

Geçmiş olsun

Allah razı olsun, teşekkür ederim Ersin Bey.

Yorum bağlantısı
Arif Aykın

Cuma günü trabzondan kayınbirader geldi çocuğu geldiği gün ateşlendi. Özel hastahaneye getirdiler bademcikleri şiş o yüzden denildi. Hanım ve çocuklar gitmişlerdi cuma günü onlar oradayken ateşlendi fakat bebek 15 aylık daha hiç ne benim çocuklara ne hanıma yanaşmamış sevdirmemiş kendisini akşam ben gittim yanağına dokunuyorum ağlıyor hiç kimsenin kucağına gelmedi veya oyun bile oynamadı. 1 gün sonra sabah kalktıklarında çocuğun vücudu komple fosur fosur kabarmış ağzının içi falan hep yara olmuş. Bizim kendi doktorumuza hemen attık EL AYAK Hastalığı diye hastalık bu dedi çocukları birbirine temas ettirmeyin bulaşıcı dedi hemen benim hanım çoluk çocuğu alığ eve geçti. Geldiği gün cumartesi günü büyük çocuğun burnu tıkalıydı hemen bi ilaç verdim burnuna serum fizyolojik damlattım bir gün sonra bir şey yoktu. Pazartesi yani dün ise küçük çocuk ateşlendi sabaha kadar uyutmadı bizleri hanım boğazlarım acıyor diyor hep tereddüt içerisindeyim şimdi covid mi olduk acaba diye :( Bu sabah bende belki psikolojik bilmiyorum ufak öksürük var. Hanımda bende 2 doz sinovac aşı olduk 24.07 tarihinde. Dün covid olduğumda ağrıyan kalça kemiğim ağrıyordu bıçak sokuluyordu resmen eklem yerlerimde ağrılar hissediyordum. Fakat hanımla görüşmemiştik çocuğun durumundan haberim yoktu.  Bir anlam veremedim artık ben bu işe. Sürekli kısır döngü gibi dönecek mi bu olay :( 

• Şaşkın 1
  • Üzgün 1
Yorum bağlantısı
İlkay Başaran

Ateş ve ishal de baya yoğun. Özellikle çocuklarda. Bizim ufaklığı geçen hafta kedi ısırdı bizde kuduz aşısı için hastaneye gidip geliyoruz sürekli (koldan 4 doz yapılıyor) acil servis karın ağrısı ishal ve ateş vakalarıyla dolup taşıyor.

• Beğen 1
  • Üzgün 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Emre Şimşek yazdı:

Covid mi bilmem de şu an grip salgını gibi bir şey var..

grip varsa covidin ortalıkta takla atıyor olması gerekmezmi? çok daha bulaşıcı olduğuna göre.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Arif Aykın yazdı:

Dün covid olduğumda ağrıyan kalça kemiğim ağrıyordu bıçak sokuluyordu resmen eklem yerlerimde ağrılar hissediyordum. Fakat hanımla görüşmemiştik çocuğun durumundan haberim yoktu.  Bir anlam veremedim artık ben bu işe. Sürekli kısır döngü gibi dönecek mi bu olay :( 

Test yaptırsana. 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Doğan Arşiray yazdı:

covidin ortalıkta takla atıyor olması gerekmezmi?

atıyor zaten, vesile ile dünya tıp standartındaki verilerimizi ingiltere ye vermeye başladık, yakında bbc den bizdeki salgının gerçeklerini okuruz.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora
Doğan Arşiray yazdı:

grip varsa covidin ortalıkta takla atıyor olması gerekmezmi? çok daha bulaşıcı olduğuna göre.

Bir çoğu covid olabilir. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Arif Aykın
Mehmet Ozyurek yazdı:

Test yaptırsana. 

Bugün ne bende ne de hanımda sıfır sıkıntı var çocukta ateş var sadece onda da 18 aylık daha salya akıyormuş sürekli büyük ihtimal diş çıkartıyor. Yoksa ki bugünde biraz birşeyler hissetsem hemen giderim hastahaneye çok şükür yok bir de tek başıma çalışıyorum eğer temaslı olacağım birisi olsa hiçriske atmazdım. 

Evren Erakçora yazdı:

Bir çoğu covid olabilir. 

Geçen hafta istanbulda kuzenimle görüşüyorum görüntülü, ses yok öksürük gırla ateş var koku tat yok ayağa kalkacak derman yok hastahaneye gidiyor test yaptırıyor negatif, başka hastahaneye gidiyor 1 gün sonra oda negatif diyorlar ki sen gripsin 15 günde ancak kendine geldi daha da tat koku yok.

Yorum bağlantısı
Ümit Türk
Arif Aykın yazdı:

Geçen hafta istanbulda kuzenimle görüşüyorum görüntülü, ses yok öksürük gırla ateş var koku tat yok ayağa kalkacak derman yok hastahaneye gidiyor test yaptırıyor negatif, başka hastahaneye gidiyor 1 gün sonra oda negatif diyorlar ki sen gripsin 15 günde ancak kendine geldi daha da tat koku yok.

Pozitif çıkana kadar geçirmiş oluyor çoğu bende yaşadım bizzat. iki kere negatif çıktı en sonda pozitif. 

temaslı diye pozitif çıkanda var ama baksan hiçbir belirti yok. şahit olmasam inanmazdım. 

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Evren Erakçora yazdı:

Bir çoğu covid olabilir. 

bunca kez grip olmuşumdur hiçbirinde sırtım böyle tekme yemişim gibi tutuk gibi olmamıştı. kaldı ki zaten geçen sene bunun tamamını görmüştüm ben.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Arif Aykın
Ümit Türk yazdı:

Pozitif çıkana kadar geçirmiş oluyor çoğu bende yaşadım bizzat. iki kere negatif çıktı en sonda pozitif. 

temaslı diye pozitif çıkanda var ama baksan hiçbir belirti yok. şahit olmasam inanmazdım. 

Valla enteresan ya tamam ağır hastalık gripten 10 kat daha ağır gibi ama artık bilmiyorum ben hala tırsıyorum hala apartman kapısını iş yerindeki kapıları tutamıyorum tuttuğumda hemen gidip ellerimi yıkıyorum yıkayamadıysam masama oturmuyorum telefonumu elime almıyorum vs vs. Önceden ben böyle değildim bu haberler durmadan korkutucu kulaktan duyma bilgiler sosyal medyada bir dünya yalan yanlış bilgiler bu duruma getirdi yavaş yavaş eski Halime geçebiliyorum.

Yorum bağlantısı
Muhammet Ali Deli

Konuya orta yerinden dalıyorum sanırım ama anlatayım. 1 ay önce grip atlattım, evet gripti hakiki grip. Burnum aktı boğazım ağrıdı başım arada ağrıdı ufak bir halsizlik filan oldu. Doktora gittim gribim dedim test yapalım dedi. Gribim teste gerek yok dedim biz yapalım dedi yaptık. Negatif. İlaç yazdı filan bir iki gün de c vitamin ağırlıklı beslenince geçti. O coronadaki sırt ağrısı kafa zonklaması filan yok diyorum doktora illa test diyor. Onların da kendilerince haklı yönleri var gribe çok benzer semptomlar ama nezleye de gribe de corona damgası vurmak saçma geliyor bana. İlla test diyorlar. Sümüklü burnuma o meret sokturmak hiç hoş değildi ayrıca.. 

Ben iyileşme aşamasındayken eşme bulaştı doktora bile gitmedik belli nezle grip karışımı bir şeydi soğuk algınlığı ağrı kesici ile 2-3 günde atlattı bir şeyi kalmadı çok şükür. 

Diyeceğim odur ki, başınız ufaktan ağrısa az bi halsizlik olsa hemen coronadan şüphelenmeyin. Ben sırt ağrısı halsizlik baş ağrısını bile önemsememiştim ama tat koku tamamen yok olunca dedim ahanda mortingen şıtrayze. Ne bileyim garip işler işte. Ortalık çok karışık. Hastaneye gitmek istemiyor insan..

Yorum bağlantısı
Ümit Türk

Doktorlarda şaşırdı. Biri diyor ciğerde covid var ötekine gösteriyorsun korkma bronşit olmuşun. La oda hastalık buda hastalık. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...