İçeriğe Yönlendir

Haziran Tatili

Ali Darbaz

Recommended Posts

Ali Darbaz
Koray Demir yazdı:

Laktoz intoleransı olabilir mide süte karşı hassas mı?

Süt içmemde sıkıntı yok, lezzetine doyum olmaz. Ama malesef karnım şişer gaz yapar. 

Yorum bağlantısı
Ali Gök

bir poşete talaş koy mobilyacılarda olur. oraya bağla poşeti

arkasından da bir delik aç rüzgarla birlikte ufak ufak motora versin özellikle hava emiş yerinden ver hava filtresi tam dolup hava ememez hale gelince kalanını antalya sıcağına bırak çok heycanlı olur birazda devirsiz sürüp boğdunmu mis :D 

Çağlar Bayur yazdı:

conta yakanlarda harraet ibresi ortada durur genelde

dur yahu 2.dakka rahat bırak adamı deney yapacak :D 🤣

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Fatih Evcin
Selim Bilgin yazdı:

Yahu millet Antalya’da Mersin’de komple panjuru çıkarıyor rahat hava alsın diye. 

98 otomatik Honda ile Kaş dönüşü Salda'ya gidelim dedik. Aniden hararet bir yükseldi indi bir iki kere yaptı o hareketi,  Salda'dan Bursa'ya kadar gözüm hararet göstergesinde geldim :D İmkan olsa tamponu hatta kaputu bile sökerdim :D 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

torpidoda 3 çeşit redbull olmalı yolda soğuk soğuk içilir

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Mert Gulkokan yazdı:

Ayran nedir aga ya
En güzeli buz gibi soğuk kahve

sarı olacak ama

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Mert Gulkokan yazdı:

pahalı ama 8 tl

ayçiçek yağı almış adamım ben bugün hem de

Yorum bağlantısı
Yurdaer Elay
Çağlar Bayur yazdı:

ayçiçek yağı almış adamım ben bugün hem de

Kriptoya, altına, dövize para bağlamaktansa 5 litrelik tenekeye bağlamak lazım anlaşılan. Grafik hiç düşmüyor :D 

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Konuyu 28 kasım 2020 tarihinde açmışım. yakında finale ulaşıcaz. Tipik bir Darbaz planlaması. 

Yorum bağlantısı
Eyüp Çetin
Ali Darbaz yazdı:

Konuyu 28 kasım 2020 tarihinde açmışım. yakında finale ulaşıcaz. Tipik bir Darbaz planlaması. 

Netflix yaz dizisi olarak takipteyiz konuyu Ali. Hayattan keyif almayı biliyorsun. 😊👍🏻

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ali Darbaz yazdı:

plan mlan yok, cuma çıkışlı tonoz imalatına giriyorum hafta sonu, inşaat demiri de tedarik ettim, yaz başlar...

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Arabayı Antalya yolunda deney yapmak istiyorum. Şu plaka altındaki hava girişini tıkayacağım.

Lakin arabanın amerikan versiyonunda orası otomatik kapatan bir klape var. Çok kararsız kaldım açıkcası [emoji20]  

Canada sınırında kapanması efraldir ama nevada da eller havaya olur kapalı kalırsa
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Kriptoya, altına, dövize para bağlamaktansa 5 litrelik tenekeye bağlamak lazım anlaşılan. Grafik hiç düşmüyor [emoji3] 
4 x5 lt teneke açılmamış var :)
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yurdaer Elay
Köksal Yılmaz yazdı:

4 x5 lt teneke açılmamış var :)

Bereketi bol olsun ;) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş
Ali Darbaz yazdı:

Arabayı Antalya yolunda deney yapmak istiyorum. Şu plaka altındaki hava girişini tıkayacağım.

Fakat girşin hemen arkasında direksiyon pompası hidrolik soğutucusu var :( 

Lakin arabanın amerikan versiyonunda orası otomatik kapatan bir klape var. Çok kararsız kaldım açıkcası :( 

Orayı kapatarak ne gibi bir sonuca varmayı düşünüyorsun ?

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Selçuk Keleş yazdı:

Orayı kapatarak ne gibi bir sonuca varmayı düşünüyorsun ?

yakıt ekonomisi 

Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş
Ali Darbaz yazdı:

yakıt ekonomisi 

Daha az sıcak motorla mı ? Engellenen hava ile mi ? Nasıl ?

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Selçuk Keleş yazdı:

Daha az sıcak motorla mı ? Engellenen hava ile mi ? Nasıl ?

6a00d8341c4fbe53ef0133f354b7db970b-800wi
Exploded view of the air shutter system in the 2011 Chevrolet Cruze which uses sensors to feel and sense wind and temperature conditions. The sensors work with electric motors that open and close shutters automatically, contributing nearly half a mile per gallon in combined city and highway driving. Click to enlarge.

Air Shutter. Another technology applied to extracting fuel efficiency in the Cruze is a front grill where an automatic air shutter system allows the car to change shape and cut through the air more smoothly.

The air shutter system uses sensors to feel and sense wind and temperature conditions. The sensors are married to electric motors that open and close the shutters automatically. With the shutters closed at high speeds, wind drag is reduced. At lower speeds, the shutters open to maximize engine-cooling air flow. The air shutter system contributes nearly half a mile per gallon in combined city and highway driving.

The cooling systems for all GM vehicles are designed for the worst-case scenario, which is pulling a trailer up a grade in Death Valley. The shutter allows them to significantly improve fuel economy, while still providing the cooling needed in that extreme case.

Dostlar, Temmuzda da bir tatil patlatsakmı acep, kısa ama ucuz olanından. Bizim köye gitme işi yattı :D

Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş

İşe yarayabilir. Yalnız küçük bir detay var, onların "low speed" dediği senin için "high speed" :) 
Hesabı ona göre yapınca hep açık kalması bana daha mantıklı geldi.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ali Darbaz yazdı:

yakıt ekonomisi 

140 ile giderken daha az yakar, focus3 lerde var

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Çağlar Bayur yazdı:

140 ile giderken daha az yakar, focus3 lerde var

100 ile gidince, 80 ile gitmekten az yakıyor , ama yol çok eğimli olması lazım.  Mesela Paşa köy yolunca 80 ile gidersem vites düşmek gerekiyor. Tüketim artıyor. 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

artar. hem 140 la gidince %40 daha kısa sürede varıyorsun %40 daha az zaman püskürtüyor enjektörler

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ali Darbaz yazdı:

Bayramda Ayder yaylasına gidilirmi ? 

en güzel zamanı

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...