İçeriğe Yönlendir

Şasi Tespit İşlemleri Şasi No Yazdırma

Çağlar Bayur

Recommended Posts

Sani Gerşon
Mehmet Ozyurek yazdı:

Mercedes beyinli dediysek o kadar da değil.. panelin beyni yok.. 

Bak şimdi, çok şaşırdım ya :crazy:

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Mehmet Ozyurek yazdı:

Evet mercedeste falan panelde.. 

C klasse de sürücü baldırı altında, koltuğun dibinde

Ümit Türk yazdı:

Merhaba

bugün araç muayenesinden kaldım. Sebebi ile resimde gördüğünüz şasi numarası yüzünden. Sonradan yapıldığı için orjinal şasi çakılması lazım dediler. Mmo dan belge alınıp onaylatılması gerekir dediler. Bu tip durumlarda tescil kuruluşundan onay alınması gerekiyormuş. Bu araç benden önceki sahibi tarafından bu şekilde geçmiş. Bana geldi çattı sanırım. Başına gelen varsa nasıl bir yol izlemesi gerektiğini anlatabilir mi ?

IMG_4641.jpeg

bu nun ne si geçmedi biraz daha detay yazarsanız fikir yürütelim, panlede sağsa solda kaynak işi var mı?

sonradan yapılma derken , orijinal yeri neresi? burası değil mi

Yorum bağlantısı
Ümit Türk
Çağlar Bayur yazdı:

C klasse de sürücü baldırı altında, koltuğun dibinde

bu nun ne si geçmedi biraz daha detay yazarsanız fikir yürütelim, panlede sağsa solda kaynak işi var mı?

Abi burası sağ farın bağlandığı üst panel parça. Araçta ön üç parça değişen var. Muhtemelen o parçayı atmışlar yada parçalandı bilemiyorum. Teknisyen burası orjinal kalın yazılar olmalı dedi. Yani sonradan yazılmış olmaz böyle dediler. Mmo ya gidip belge alman lazım dediler. Onunlada tekrar muayeneye gelebilirsin dediler. Benim anlamadığım mmo dan alınan belgeyi notere onaylatcakmıyız ? Eski sahibini aradım aynı parça ile ben muayeneden geçtim dedi. 

Mehmet Göktürk yazdı:

Pazartesi telefon ve mail öğreneyim

Beni de yönlendirebilir misiniz?

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ümit Türk yazdı:

eknisyen burası orjinal kalın yazılar olmalı dedi. Yani sonradan yazılmış olmaz böyle

bu iş biraz değişik ama prosedürü aynı, noter yok prosedürde. istanbul da itü maslak kampüsünde başlayacak servüen, oraaki tetkikte, hatalı bir tamirat mı yoksa sıradışı bir değişim durumu var mı tespit edecekler, sorun yok , hatalı tamirat ise sonraki prosedür ilk iletide yazdığım gibi. geçmiş olsun . MMO merkezlerini bilmem bir defa birisine işim düştü, lpg nerede diyor dedim motorda, biz taktık, ee yok diyor, dedim güzel takmışız işte...

itü den change çıkar da ret yerse, işler çok karışır umarım olmaz. başka yerlerde şase nolar aynı tutuyor mu? etikette vs?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Şasi no değişmeyeceği için noterde işin olmaz muhtemelen .

Ama MMO şasi numarasının doğruluğu nasıl teyit ediyor.. Onu merak ettim.. 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Mehmet Ozyurek yazdı:

işlemi göstermiyorlar lakin üniversitede biraz sohbett ettik,tesadüfen o gün de  60 modelli bir merso da change çıktı, genel kontrol ve tecrübe diyelim. yazılı bir kural listesi yok , eksik paslı silinmiş ler daha kolay, ancak tamiratlı tahrifatlı no olursa o biraz sıkıntı

Yorum bağlantısı
Ümit Türk
Mehmet Göktürk yazdı:

Şu tarz yerlere şase no girince  doğru çıkıyor mu?  https://www.vindecoderz.com/EN/Kia/SORENTO

Evet doğru😳

Mehmet Ozyurek yazdı:

Bu konu benimde kafamı çok kurcaladı.

Çağlar Bayur yazdı:

bu iş biraz değişik ama prosedürü aynı, noter yok prosedürde. istanbul da itü maslak kampüsünde başlayacak servüen, oraaki tetkikte, hatalı bir tamirat mı yoksa sıradışı bir değişim durumu var mı tespit edecekler, sorun yok , hatalı tamirat ise sonraki prosedür ilk iletide yazdığım gibi. geçmiş olsun . MMO merkezlerini bilmem bir defa birisine işim düştü, lpg nerede diyor dedim motorda, biz taktık, ee yok diyor, dedim güzel takmışız işte...

itü den change çıkar da ret yerse, işler çok karışır umarım olmaz. başka yerlerde şase nolar aynı tutuyor mu? etikette vs?

Abi zaten başka yerde olsa bile bu parçadakinin sorun olmaması lazım diye düşünüyorum. Yani başka yerlerde doğru yazınca bu parça sonradan yazılmış diye de kalmaz herhalde değil mi? Tek görünür yeri orası sanırım. Sinirim yatışmayınca arabayı bıraktım eve geldim bakmadım ☺️

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu
Ümit Türk yazdı:

Merhaba

bugün araç muayenesinden kaldım. Sebebi ile resimde gördüğünüz şasi numarası yüzünden. Sonradan yapıldığı için orjinal şasi çakılması lazım dediler. Mmo dan belge alınıp onaylatılması gerekir dediler. Bu tip durumlarda tescil kuruluşundan onay alınması gerekiyormuş. Bu araç benden önceki sahibi tarafından bu şekilde geçmiş. Bana geldi çattı sanırım. Başına gelen varsa nasıl bir yol izlemesi gerektiğini anlatabilir mi ?

IMG_4641.jpeg

Geçmiş olsun Ümit 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ümit Türk yazdı:

Abi zaten başka yerde olsa bile bu parçadakinin sorun olmaması lazım diye düşünüyorum. Yani başka yerlerde doğru yazınca bu parça sonradan yazılmış diye de kalmaz herhalde değil mi? Tek görünür yeri orası sanırım. Sinirim yatışmayınca arabayı bıraktım eve geldim bakmadım

teknik olarak o şasenin bu araca ait olup olmadığı tespit edilecek bunda aracın genel durumu, diğer etiketlerdeki noların da aynı olması en büyük kanıt olacak. başka yerde kesme biçme (altta) yok ise bence sorun çıkmamalı

Yorum bağlantısı
Ümit Türk
Mehmet Göktürk yazdı:

Pazartesi telefon ve mail öğreneyim

Mehmet Hocam bakabildiniz mi? 

Arıyorum ama açan yok. En yakın yer bana orası. Yoksa İTÜ ye gitmek zorunda kalacağım. MMO benim sorun için hizmet vermiyormuş. Daha çok pas korozyon vs gibiler için hizmet veriyorlarmış .

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

itü tavsiye ederim

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ümit Türk

@Mehmet Göktürk Hocam, Recep Hocaya ulaştım. Bugün gidiyorum. 

Çağlar Bayur yazdı:

itü tavsiye ederim

Abi bana orası çok uzak yakınımdaki gebze teknik üniversitesini deneyeceğim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

TÜ olsun da neresi olursa, gebze daha iyi tabii orası da bize uzaktı İ de kaldık :)

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ümit Türk

Şasi çakma yetkili yerlerin olup olmadığını nasıl öğreneceğiz ? 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ümit Türk yazdı:

Şasi çakma yetkili yerlerin olup olmadığını nasıl öğreneceğiz ? 

internetten , en yakındaki seçilebilir. üniversite raporu çıktıktan sonrası kolay

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ümit Türk
Çağlar Bayur yazdı:

internetten , en yakındaki seçilebilir. üniversite raporu çıktıktan sonrası kolay

Almak üzereyimde anadolu yakası batı otomotiv çıkıyor . Çok çıkıyor da güven veremedi bir türlü. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Ümit Türk yazdı:

Almak üzereyimde anadolu yakası batı otomotiv çıkıyor . Çok çıkıyor da güven veremedi bir türlü. 

bizde makine bölümünde recep hoca ilgileniyor. bir konuşalım. siz nerdesiniz. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ümit Türk

Mehmet hocam yazıyı aldım notere onaylattım. Şasi çaktıracağım ama vakit kalmadı. Çarşamba nasipse. İşlemler bitince bende nasıl ilerlediğimi anlatırım. Teyit etmiş oluruz. 

• Beğen 2
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
(düzenlendi)

geçmiş olsun

tarihinde Çağlar Bayur tarafından düzenlendi
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Ümit Türk

@Çağlar Bayur abi belgeler okey ise şasi çaktırmanın süresi var mı ?  Yani belgeler alınınca şu kadar zaman içinde işlem yapılmalıdır diye mesela. 

Dün aldım Cuma günü çaktırsam Cumartesi günü de muayeneye girerim. Olur mu ?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Ümit Türk yazdı:

@Çağlar Bayur abi belgeler okey ise şasi çaktırmanın süresi var mı ?  Yani belgeler alınınca şu kadar zaman içinde işlem yapılmalıdır diye mesela. 

Böyle işlemler için genelde 30 gün süre olur.. Ancak senin işlemin net bir açıklaması olduğunu düşünmüyorum.. 

Tadilatlar değişiklikler için bildirim süresi 30 gündür.. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ümit Türk yazdı:

3-5 gün den birşey olmaz, ben de o civarlarda gidip gelmiştim

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Ümit Türk

Rapor alındı. Notere onaylatıldı. Şasi yazdırıldı. 
Tekrar muayeneye gireceğim. 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

noter neyi onayladı? şase no mu değişti?

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...