İçeriğe Yönlendir

Formula 1 2021 Sezonu ve Haberler

Sani Gerşon

Recommended Posts

Yurdaer Elay
Fatih Sarıkaya yazdı:

Hamiltondan ufacık hazetmem. Schumacher yol vermediğinde ağladığı hatırımda kalmış. Yiyorsa geç dostum neden şikayet ediyorsun. Ozamanlar arkadaş mclarendeydi. Schumacheri sepetlemişlerdi bu gelecek diye. Ne demişti makinisler. Schumacher mükemmel bir geri bildirimci. Birde lastik testi hırsızlığı var. O örtbas edildi. Lastikleri kemiren araç birden canavara döndü :D 

Hamilton için iyi ya da kötü diyemem ama telsiz konuşmalarında hep bir şikayet var. Mercedes'in sunduğu imkanlar başka bir pilota sunulsa eminim o da başarılı olurdu. Ki Russel bir defa direksiyona geçti çocuk neredeyse podyuma çıkıyordu. Bottas'a yazık oldu. Mercedes sürekli Hamilton üzerine oynamasa Bottas bu takımla şampiyon olabilirdi bence. Umarım gittiği yerde mutlu olur ve umarım sönüp gitmez. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Yurdaer Elay

Aklıma geldi de.. Sizce Bottas sezonun kalanında Hamilton'a destek olmaya devam eder mi, yoksa kendi puanlarımı ne kadar artırırsam iyidir diye yoluna mı bakar? Sonuçta adam yetenekli ve arabası da hızlı. Defalarca pole pozisyon kazandı, en hızlı turu attı, öndeyken Hamilton'a yol verdi..

Yorum bağlantısı
Ahmet Çankaya
Yurdaer Elay yazdı:

Aklıma geldi de.. Sizce Bottas sezonun kalanında Hamilton'a destek olmaya devam eder mi, yoksa kendi puanlarımı ne kadar artırırsam iyidir diye yoluna mı bakar? Sonuçta adam yetenekli ve arabası da hızlı. Defalarca pole pozisyon kazandı, en hızlı turu attı, öndeyken Hamilton'a yol verdi..

mercedes te takım içi emirler diğer takımlara göre çok sıkı değil bence...

bottas a gelince yetenekli olduğu tartışılmaz ama devamlılığı yok bence...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Yurdaer Elay yazdı:

Bence tam aksine, iyice kendini geri plana çekecek. Şu dakikadan sonra yapacağı her şey ona eksi puan olarak yazılır derim ben.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Yurdaer Elay
(düzenlendi)
Ahmet Çankaya yazdı:

mercedes te takım içi emirler diğer takımlara göre çok sıkı değil bence...

bottas a gelince yetenekli olduğu tartışılmaz ama devamlılığı yok bence...

Haklısınız hocam ama yine de adam eline geçen fırsatların bazılarında takım emriyle geri durdu. Gider ayak acaba yine destek mi olur yoksa köstek mi olur sizce? Sonuçta Hamilton da şampiyonluk rekorunu kırmak icin mücadele ediyor. 

Sani Gerşon yazdı:

Bence tam aksine, iyice kendini geri plana çekecek. Şu dakikadan sonra yapacağı her şey ona eksi puan olarak yazılır derim ben.

İşte tam da burada karakter ön plana çıkıyor sanki.. Bana da öyle geliyor. Bir Ayrton Senna, bir Montoya olsa mesela sanırım hiç taviz vermezdi. 

tarihinde Yurdaer Elay tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Aytac Sakal
Yurdaer Elay yazdı:

Bottas son turlarda en hızlı tur puanı için gazladı takımdan yavaşlaması yönünde talimat geldi ama yinede o en hızlı turu yakaladı Hamilton o puana ihtiyacım var deyip pite girdi yumuşak lastik ile en hızlı turu atıp puanı geri aldı.

Sayın Wolf kendisi için önemli olanın o tek puanı herhangi bir Mercedesin alması olduğunu bunun Hamilton yada Bottas olmasının farketmeyeceği yönünde demeç verdi.Puan başkalarına gitseydi o zaman sorun teşkil edermiş bana bu hiç inandırıcı gelmiyor.

Bence Russel Bottas kadar arkada durmaz hem potansiyel yeteneği hemde güçlü mental yapısı var Hamilton için 2022 sonu inceden çanlar çalacaktır.

Emilia Romagnada Bottas ile Russell kazasında aslında birşeyler netleşti.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yurdaer Elay
Aytac Sakal yazdı:

Bottas son turlarda en hızlı tur puanı için gazladı takımdan yavaşlaması yönünde talimat geldi ama yinede o en hızlı turu yakaladı Hamilton o puana ihtiyacım var deyip pite girdi yumuşak lastik ile en hızlı turu atıp puanı geri aldı.

Sayın Wolf kendisi için önemli olanın o tek puanı herhangi bir Mercedesin alması olduğunu bunun Hamilton yada Bottas olmasının farketmeyeceği yönünde demeç verdi.Puan başkalarına gitseydi o zaman sorun teşkil edermiş bana bu hiç inandırıcı gelmiyor.

Bence Russel Bottas kadar arkada durmaz hem potansiyel yeteneği hemde güçlü mental yapısı var Hamilton için 2022 sonu inceden çanlar çalacaktır.

Emilia Romagnada Bottas ile Russell kazasında aslında birşeyler netleşti.

Hamilton daha önce "umarım 40 yaşımda hala yarışıyor olmam" diye demeç vermişti.. Ama emekli olmadan önce de dünya şampiyonluğu rekorunu kırmak isteyecektir. Bu sezon veya gelecek sezon. Bottas'ın yerinde olsam Hamilton'la uğraşırdım.. Amiyane olacak belki ama şeytan azapta gerek :D 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Engin Deniz

Mercedesci olmama rağmen o ağlak yüzünden takımdan soğudum. Gördüğüm kadarıyla genel kanı da bu şekilde. Russel şimdiki gibi yarışmaya devam ederse takım yine sempati kazanabilir. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Yurdaer Elay
Sani Gerşon yazdı:

Alex Albon, Williams ile geri dönüyor.

Yeni F1 aracı ile Williams küllerinden yeniden doğmaz ve Albon silkinip kendine gelmez ise test pilotluğundan hallice olur onun için. Red Bull'da yarışıyorken ilk başlarda epey beğeniyordum ama çok ucuz hatalar yaptığı için pilot koltuğuna tekrar oturtmadılar. Yerine gelen Perez'e de adamım dedik, varlığıyla yokluğu belli değil. Kime sempati duysak su koyuveriyor :D 

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Yeni F1 aracı ile Williams küllerinden yeniden doğmaz ve Albon silkinip kendine gelmez ise test pilotluğundan hallice olur onun için. Red Bull'da yarışıyorken ilk başlarda epey beğeniyordum ama çok ucuz hatalar yaptığı için pilot koltuğuna tekrar oturtmadılar. Yerine gelen Perez'e de adamım dedik, varlığıyla yokluğu belli değil. Kime sempati duysak su koyuveriyor [emoji3] 
Selam verdiğiniz 3 gun yaşamıyor derler :D
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Önder Özcan

Ben de Leclerc'den ve Peers'den çok umutluydum ama ne oluyorsa dediğiniz gibi, maşallah dediğimiz 3 gün yaşamıyor 😒

Yorum bağlantısı
Yurdaer Elay

Norris'in önünde lider giderken "Bu sıralama takım yararına mı?" diye soran Ricciardo'yu ve yarışı ilk iki sırada bitiren McLaren takımını tebrik ediyorum.. Yarışa son sıradan başlayarak ön sıralara tırmanan ve adamım Perez'in 5 sn ceza almasıyla üçüncü olan Bottas'ı da ayrıca tebrik ediyorum. 

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Aytac Sakal

Hamilton ile Verstapenin temas sonrası yarış dışı kalmasının yankıları sürüyor.Hamilton boynundan darbe almış Haloya dua etsin daha kötü olabilirdi.

Kaza sonrası Verstapenin Hamiltona dönüp bakmadan yürüyüp gitmesi doğru bir davranış değil.Ben Max'in davranışlarını soğuk ve itici buluyorum.Genç yıldızımızın Vettel gibi bir şeyleri aşmış gerçek yıldızlardan öğreneceği çok şey var zira direk aklıma Belçikada Norisin kazası sonrası Vettelin yaklaşıp durumuna bakıp iyi olup olmadığını kontrol etmesi geldi.

Adrenalin yada direk rakibi diye düşünenler olabilir ancak hiç bir şey insan hayatından önemli değil gidip baksa hiç bir şey kaybetmezdi.

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Öner Kurukuz

Ben bu olayda verstappene verilen cezayi fazla buluyorum. 

Yine bi hamilton koruma çabaları var.

Verdikleri cezanın açıklamasında şu detay herşeyi özetliyor.

[44 numaralı araç, kazayı önlemek için kerb'den daha uzağa direksiyonunu çevirebilirdi fakat hakemler, 44 numaralı aracın pozisyonunun kabul edilebilir olduğuna karar verdiler.]

Yorum bağlantısı
Ahmet Çankaya
Öner Kurukuz yazdı:

Ben bu olayda verstappene verilen cezayi fazla buluyorum. 

Yine bi hamilton koruma çabaları var.

Verdikleri cezanın açıklamasında şu detay herşeyi özetliyor.

[44 numaralı araç, kazayı önlemek için kerb'den daha uzağa direksiyonunu çevirebilirdi fakat hakemler, 44 numaralı aracın pozisyonunun kabul edilebilir olduğuna karar verdiler.]

malesef size katılmıyorum, sezon başından beri verstappen in özellikle virajlarda ve startta direk rakibinin üzerine kırma anlayışı var. hamilton bir kere yol verdimi sürekli vermesi gerekiyor anlayışında herhalde. dünkü yarışta startta riciardo düz gitti ve öne geçti, aynı pozisyonda verstappen in yanında hamilton olsaydı verstappen in direk hamilton un üzerine kıracağından hiç şüphme yok, çünkü bunu defalarca yaptı. hatta yarışın birinde start pozisyonunda aracı yamuk konumlandırmıştı...

sonuçta ciddi sonuçlar doğurabilecek kaza ucuz atlatıldı güvenlik önlemleri sayesinde... arabadan inip rakibine bakmadan giden verstappen in hareketine diyecek laf az gelir...

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Önder Özcan

Redbull oradan nasıl o kadar zıpladı hala inanamıyorum. Gerçekten ölümcül bir kaza idi eğer halo olmasaydı. Geçen sene de Grosjean bariyerlere saplandığında halo olmasa kafasını bariyerde bırakacaktı.

Ricciardo ve Norris için sevindim, Bottası tebrik ediyorum kendinden beklenmeyen bir dönüş yaptı dün :) Peres de iyiydi, Ferrariler için denecek şey: Aracın gücü bu.

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Aytac Sakal
(düzenlendi)
Ahmet Çankaya yazdı:

hamilton bir kere yol verdimi sürekli vermesi gerekiyor

Öner Kurukuz yazdı:

[44 numaralı araç, kazayı önlemek için kerb'den daha uzağa direksiyonunu çevirebilirdi

Hamiltonun yaptığı geçiş esnasında daha doğrusu yarışırken arkadaki rakibin geçiş alanını kapatmak aracı konumlandırmak  çok yapılan kurallara aykırı olmayan bir yöntem dahası yarış çizgisi dışında olan Kerb üzerinden seken Mercedesin üzerine oturan Max.

tarihinde Aytac Sakal tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Öner Kurukuz
Ahmet Çankaya yazdı:

malesef size katılmıyorum, sezon başından beri verstappen in özellikle virajlarda ve startta direk rakibinin üzerine kırma anlayışı var. hamilton bir kere yol verdimi sürekli vermesi gerekiyor anlayışında herhalde. dünkü yarışta startta riciardo düz gitti ve öne geçti, aynı pozisyonda verstappen in yanında hamilton olsaydı verstappen in direk hamilton un üzerine kıracağından hiç şüphme yok, çünkü bunu defalarca yaptı. hatta yarışın birinde start pozisyonunda aracı yamuk konumlandırmıştı...

sonuçta ciddi sonuçlar doğurabilecek kaza ucuz atlatıldı güvenlik önlemleri sayesinde... arabadan inip rakibine bakmadan giden verstappen in hareketine diyecek laf az gelir...

Bu olay iki farkli sürücü arasında olsa ceza cikmazdi, ya da uste cikan arac mercedes olsa hamiltona bu ceza gelmezdi.

Ben daha onceki cezalara bakarak konusuyorum.

Macaristanda 3 kişiyi biçen bottasa 5 sıra ceza verdiler. Neden son sira veya pitten gecme vermediler?

Orda o kadar hafif ceza verip burda 1 kaza (kendi de zarar gördü) icin 3 sira bence fazla.

Siz farketmeyebilirsiniz ama surekli bi mercedes kollama durumu var.

Ben mercedes aracinda didik didik edilen, her tarafina fia tarafindan sensor konulup takip edilen bir sezon gormedim, ama ne zaman Ferrari denk performans gosterdi, hemen mudahale ettiler.

Daha onceki sezonlarda da defalarca Redbull u yavaslatan fia icin mercedese yaptirim uyguladigini ben gormedim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yurdaer Elay
Önder Özcan yazdı:

Redbull oradan nasıl o kadar zıpladı hala inanamıyorum. Gerçekten ölümcül bir kaza idi eğer halo olmasaydı. Geçen sene de Grosjean bariyerlere saplandığında halo olmasa kafasını bariyerde bırakacaktı.

Ricciardo ve Norris için sevindim, Bottası tebrik ediyorum kendinden beklenmeyen bir dönüş yaptı dün :) Peres de iyiydi, Ferrariler için denecek şey: Aracın gücü bu.

Kerbden geçerken zaten bir miktar yerle temas kesiliyor. İşte tam o sırada da Red Bull'un sağ arka teker Mercedes'in sol arka tekeri öpünce Max'in aracın arkası heyecanla yukarı zıpladı. Defalarca denesen belki olmayacak bir durum ama denk geldimi oluyor işte ☺️

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Aytac Sakal
(düzenlendi)
Önder Özcan yazdı:

Ricciardo ve Norris için sevindim

McLaren adına ben çok mutlu oldum eskilerin efsane takımı , devamlı duyarız Griddeki en iyi şaselerden birini Mc Laren tasarlar derler iyi bir motor kendini tekrar bulan bir pilot ile çok iyi bir sonuç aldılar.

Z. Brown adınada sevindim 

tarihinde Aytac Sakal tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Aytac Sakal yazdı:

Kaza sonrası Verstapenin Hamiltona dönüp bakmadan yürüyüp gitmesi doğru bir davranış değil.

Bunun için Verstappen açıklama yaptı. "İkimizde bu kazadan ötürü sinirliydik. Olayın biraz soğuması için yürüyüp gitmem en iyisiydi. Ama mutlaka bu konuyu konuşacağız onunla" dedi.

Bu arada, bu kaza için Verstappen e 3 pozisyon geriden başlama cezası verdiler ki, hamilton silverston'da verstappen'i yarıştan sildiğinde böyle bir ceza almamıştı. 10saniye ceza almıştı sadece.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Öner Kurukuz
Sani Gerşon yazdı:

Bunun için Verstappen açıklama yaptı. "İkimizde bu kazadan ötürü sinirliydik. Olayın biraz soğuması için yürüyüp gitmem en iyisiydi. Ama mutlaka bu konuyu konuşacağız onunla" dedi.

Bu arada, bu kaza için Verstappen e 3 pozisyon geriden başlama cezası verdiler ki, hamilton silverston'da verstappen'i yarıştan sildiğinde böyle bir ceza almamıştı. 10saniye ceza almıştı sadece.

Ben yine aynı şeyi söylüyorum.

Bu kazada roller ters olsaydi ve Hamilton Verstappenin üstüne çıksaydı klasik yarış kazası olarak gecistireceklerdi.

Daha önce gördük örneklerini.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Öner Kurukuz yazdı:

Ben yine aynı şeyi söylüyorum.

Bu kazada roller ters olsaydi ve Hamilton Verstappenin üstüne çıksaydı klasik yarış kazası olarak gecistireceklerdi.

Daha önce gördük örneklerini.

Kesinlikle katılıyorum.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...