İçeriğe Yönlendir

Beyaz Yasuo’m

Tansu Kalafatoğlu

Recommended Posts

Ali Gök

noldu şimdi 400 veriyoruz kışın belimize su torbasımı koyuyoruz

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Ali Gök yazdı:

400ü ver bu iş huzur içinde çözülsün 😁

Ali Darbaz yazdı:

Bunla elektrikli su pompası varmıydı. 

Evet

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ali Gök yazdı:

280

Yorum bağlantısı
Ali Gök
Çağlar Bayur yazdı:

280

kaloriferi olmayan arabayı 280 e mi veriyorlar.  satılık navara var 300

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ali Gök yazdı:

kaloriferi olmayan arabayı 280 e mi veriyorlar.  satılık navara var 300

radyosu da var ama yolda açan yok , kalorifer de koysak açmaz diye düşünmüz olabilir kaizen

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ali Gök
Çağlar Bayur yazdı:

radyosu da var ama yolda açan yok , kalorifer de koysak açmaz diye düşünmüz olabilir kaizen

elektrik harcar radyo yahu açılırmı . @Ali Darbaz iki seneyi geçti kapattı heralde radyo vb cihazları :D 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ali Gök yazdı:

elektrik harcar radyo yahu açılırmı . @Ali Darbaz iki seneyi geçti kapattı heralde radyo vb cihazları :D 

onn için anfilerimi hep digital seçerim, az tüküetsin diye ikisi de digital :dance:

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Mert Gülkokan yazdı:

kaloriferi var ancak sıcak hava üflesin diyorsan benzinli motor çalışıyor bu nedenle de pek hibrit özelliği kalmıyor

yazın sorun yok kliması elektrikli hibrit özelliği çalışıyor

Aynen öyle. Kışın mesela güzergah başlangıcı düz veya hafif yukarı eğimli ve açık trafikli olanlara sıkıntı yok. O şekilde motor hemen ısınıyor. Bende tam tersi maalesef. Hem aşağı hem dur kalk trafik. Benzinli motoru sırf ısınmak için çalışmasına gönlüm izin vermiyor :) 

esas sorun tam elektriklide. Onlarda ısıtmada şarj hızlı bitiyor. Soğutma ucuz ama ısıtma pahalı. 

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Rekor geldi haaaanııımm koş :) sabah 10’da gidiş. Akşam 17’de dönüş. Trafik bana göre eh işte yoğun. Çoğuna göre bu ne ya burada yaşanır mı dedirtecek cinsten. bu sefer sesli anltım da yaptım 😁

mahmutbey bayrampaşa 1,71 lt/100km

bayrampaşa mahmutbey 3,71lt/100km

ortalama 2,71 lt/100km

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

8:14 arkandan gelsem ... 8:16 da önden duman ata tat giderdim . teorik olarak tüm trafiktekiler böyle giderse arkaya  sıkışıklık 200 km yi bulur, sonra cruze la işe gidenler sabah 5 te yola çıkmak zorunda kalır?

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Çağlar Bayur yazdı:

8:14 arkandan gelsem ... 8:16 da önden duman ata tat giderdim . teorik olarak tüm trafiktekiler böyle giderse arkaya  sıkışıklık 200 km yi bulur, sonra cruze la işe gidenler sabah 5 te yola çıkmak zorunda kalır?

Trafik neden sıkışıyor? Gereksiz frenlemeden. Yol birleşimlerinden. Yol daralmasından. 

herkes benim gibi gitse şu üstte saydığım sebeplerden hiçbirinden dolayı sıkışma olmaz. Millet gazlıyor. Sonra birden yavaşlıyor. O yavaşlamadan dolayı arkası zincirleme yavaşlıyor ve şerit duruyor. Benim sürüşümle bu engellenir. Herkes takip mesafesini koruyarak gitse yol birleşimlerinde yandan gelen araya hiç durmadan girer. Oradı da tıkanmaz. 

çare dip dibe gitmek değil bence. Hızlan yavaşla dur döngüsünde trafik duruyor.

ayrıca çok bir şey olduğunu sanmıyorum orada. Sürüşün çoğunda standart kullanıcı gibi sürdüm. Bir iki noktada takip mesafesi kadar geride kalmış olabilirim ki bu suç değil yani

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
(düzenlendi)
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

herkes benim gibi gitse şu üstte saydığım sebeplerden hiçbirinden dolayı sıkışma olmaz

10 bin araç arka arkaya 50 mt mesafe bırakırsa?

Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Hızlan yavaşla dur döngüsünde trafik duruyor.

o doğru da, başka konu o, tarifk ışıklaırnın kavşakların liyakatsiz insanların eline bırakılması yüzünden

tarihinde Çağlar Bayur tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Çağlar Bayur yazdı:

10 bin araç arka arkaya 50 mt mesafe bırakırsa?

o doğru da, başka konu o, tarifk ışıklaırnın kavşakların liyakatsiz insanların eline bırakılması yüzünden

Napim. Ülkeyi trafiği ben mi kurtaracağım. Onu da büyüklerimiz düşünsün. Ben evrensel takip kurallarına uyuyorum 😁

zaten ağlamayana meme yok. Trafik silivriye uzansınki acil eylem planı olsun. Yoksa bu yol yetiyor derler 😁

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Trafik silivriye uzansınki acil eylem planı olsun

doğru, iknayım

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Trafik neden sıkışıyor?

Mıymıy gidenlerden :D

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Ali Cihangiroğlu yazdı:

Trafik neden sıkışıyor?

Mıymıy gidenlerden :D

Mıymıy giden durmaz. Kim durur? Gazlayıp çok hızlanınca frene basan durur :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Trafik neden sıkışıyor?
Mıymıy gidenlerden [emoji3]
Ali abi yoksa sende kırmızıyı gördüğü halde sellektörle yol isteyenlerden misin :D
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Çağlar Bayur yazdı:

herkes gazlasa trafik açılacak ama

Evet. Önce açılacak sonra komple tıkanacak 😁 

Bi tespit videosu vardı bununla ilgili. Şeritin durma sebebinin gereksiz frenlemeden kaynaklandığını gösteriyordu. En önde lamba kavşak vs yoksa. Bende hiç fren yok mesela :) 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

bende de yok, komple boyalıyım kavşakta tutmayın beni :f1: acentam bunu düşüne düşüne bıyıkları beyazladı

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
bende de yok, komple boyalıyım kavşakta tutmayın beni :f1: acentam bunu düşüne düşüne bıyıkları beyazladı
5 litre zeytinyağını 1000 tl ye maledince altın vuruş oldu abi.
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Bazen tapagaz gidince sonraki ışığa takılmadan geçebiliyorum, sakın olunca hepsine takılıyorum. Bazen de tam tersi olabiliyor 😊

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
İlkay BAŞARAN yazdı:
Çağlar Bayur yazdı:

5 litre zeytinyağını 1000 tl ye maledince altın vuruş oldu abi.

duydum onu efsane :rofl:

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...