İçeriğe Yönlendir

Beyaz Yasuo’m

Tansu Kalafatoğlu

Recommended Posts

Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

bu arada 2 gün önce bir corollaya güzel selam ettim, adam kalabalık yolda orta şeritte kırmızıda bekliyor, ben uzaktan geliyorum, 300-400 mt. kala ışık yeşil yandı bastı millet, bende ortadan geliyorum az gaz kestim, o da ne herkes fırladı sağımdan solumda vız vız geçiyorlar benim önde kibrit corolla 20 ile motor açmadan kalkacam diye tırmalıyor, korna selektör yok aga, bastım frene arkamdan gelende yavaşladı, tabii lank diye basacak duruma düşmeden yavaşlamıştım, solladım adamı bana bakıyor möl möl, zor tuttum şuna yandan bir gömeyim öyle tepem attı, başlarım senin az yakmana, böyle süren canlılarda var, yapacaksan en sağa geç yap, test alanımı burası be, bunlara bir çözüm bulmak lazım, yoksa bunların yüzünden başımız derde girecek arkadaş, birde bu dert çıktı başımıza, sol şerit kapatan mıymıy giden antikalara birde hibritçliler eklendi arkadaş...

Söz meclisten dışarı tabii....

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu yazdı:

ucuzluycak hatta para etmeyecek demiştim evet, ama o kriz tam patladığında olacak çuvalla para ile ekmek almakla uğraşacağızda demiştim o hale gelirsek olacak bu, o hale gelmedik henüz çok şükür,  ama gelmeyeceğiz demiyorum dikkat et, neyse konuya dönersek şuan vursan 2. ele bu paraları vermem sıfır alırım verene hayırlı olsun, uyanıklığın adı bizim memlekette ederi bu olmuş, geçecekler onu...  

arabadan yatırım olmaz hala sözümün ardındayım, ben aldığımdan bu yana neredeyse 40 bin zam yedi araba, şimdi kardamıyım, koca bir Hayır kardeş...

dediğin şey direk iflas senaryosu zaten orda konu araba olmaktan çıkar konu ekmek bulmaya döner o ayrı bişe :D  allah göstermez inşallah

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
(düzenlendi)
Ali Cihangiroğlu yazdı:

bu arada 2 gün önce bir corollaya güzel selam ettim, adam kalabalık yolda orta şeritte kırmızıda bekliyor, ben uzaktan geliyorum, 300-400 mt. kala ışık yeşil yandı bastı millet, bende ortadan geliyorum az gaz kestim, o da ne herkes fırladı sağımdan solumda vız vız geçiyorlar benim önde kibrit corolla 20 ile motor açmadan kalkacam diye tırmalıyor, korna selektör yok aga, bastım frene arkamdan gelende yavaşladı, tabii lank diye basacak duruma düşmeden yavaşlamıştım, solladım adamı bana bakıyor möl möl, zor tuttum şuna yandan bir gömeyim öyle tepem attı, başlarım senin az yakmana, böyle süren canlılarda var, yapacaksan en sağa geç yap, test alanımı burası be, bunlara bir çözüm bulmak lazım, yoksa bunların yüzünden başımız derde girecek arkadaş, birde bu dert çıktı başımıza, sol şerit kapatan mıymıy giden antikalara birde hibritçliler eklendi arkadaş...

Söz meclisten dışarı tabii....

Haha yeni almıştır arabayı :) ben de ilk başta öyle idim. Bir iki korna yiyince bu böyle olmaz deyip toparladım. Şimdi orta-yavaş kalkıyorum. Çünkü istanbul’da hızlı kalkan araba ile az ileride yine yan yana duruyoruz. Anlamı yok yani. 

Bu tarz sürüşlere alışacak herkes. Elektrikli arabaların menzilleri tamamen sürüş odaklı. Ne kadar basarsan o kadar enerji gidiyor. Ama termik motorda yavaş gidersen bu sefer çok yakmaya başlıyor. Yani uzun yolda 40-50 yerine 70-80 gitmek termik motorda daha az yaktırıyor. Elektrikle tam tersi. O yüzden yok öyle seri kalkışlar :) 

Hybrid’de eğer önüm açıksa kalkışta piller ile ilk hareketi verip (20-25km hız) akabinde benzinli motora geçiyorum. Sürekli piller ile kullanmaya çalışmak tasarruf yaptırmıyor. Pilleri kullanmanın yeri zamanı var. Ama bazı yeni kullanıcılar bunu bilmiyor

tarihinde Tansu Kalafatoğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
Ali Gök yazdı:

dediğin şey direk iflas senaryosu zaten orda konu araba olmaktan çıkar konu ekmek bulmaya döner o ayrı bişe :D  allah göstermez inşallah

işte o risk hala yüksek seviyede mevcut, inşallah olmaz tabii, yalnız o zamandan bu zamana düzelen birşeyde yok, sence varmı?

Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Haha yeni almıştır arabayı :) ben de ilk başta öyle idim. Bir iki korna yiyince bu böyle olmaz deyip toparladım. Şimdi orta-yavaş kalkıyorum. Çünkü istanbul’da hızlı kalkan araba ile az ileride yine yan yana duruyoruz. Anlamı yok yani. 

Bu tarz sürüşlere alışacak herkes. Elektrikli arabaların menzilleri tamamen sürüş odaklı. Ne kadar basarsan o kadar enerji gidiyor. Ama termik motorda yavaş gidersen bu sefer çok yakmaya başlıyor. Yani uzun yolda 40-50 yerine 70-80 gitmek termik motorda daha az yaktırıyor. Elektrikle tam tersi. O yüzden yok öyle seri kalkışlar :) 

Hybrid’de eğer önüm açıksa kalkışta piller ile ilk hareketi verip (20-25km hız) akabinde benzinli motora geçiyorum. Sürekli piller ile kullanmaya çalışmak tasarruf yaptırmıyor. Pilleri kullanmanın yeri zamanı var. Ama bazı yeni kullanıcılar bunu bilmiyor

kısaca kalkışta ve sıkışık tarfikte yardımcı olan bir sistem diyebilirmiyiz, hızlanınca zaten anlamı kalmıyor.

millet alışana kadar bizim korna bozulucak arkadaş :)

bu arada duster makyaj yemiş, 1.3 tce 150 hp edc 6 ileri (kuru tip) ile geliiyor, şuan düz vites full olan 4x4 ü listede 224 bindi sanırım, ortama bakarsak normal fiyat gibi geldi, yalnız duster diye reno yapacağını yapmış şanzımanda düzgün olanı değil riskli olan eski nesil kuru tip çift baskılıyı (dsg kurudan gene sağlam) kullanmış, oradan kaybetti beni....

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Ali Cihangiroğlu yazdı:

işte o risk hala yüksek seviyede mevcut, inşallah olmaz tabii, yalnız o zamandan bu zamana düzelen birşeyde yok, sence varmı?

kısaca kalkışta ve sıkışık tarfikte yardımcı olan bir sistem diyebilirmiyiz, hızlanınca zaten anlamı kalmıyor.

millet alışana kadar bizim korna bozulucak arkadaş :)

bu arada duster makyaj yemiş, 1.3 tce 150 hp edc 6 ileri (kuru tip) ile geliiyor, şuan düz vites full olan 4x4 ü listede 224 bindi sanırım, ortama bakarsak normal fiyat gibi geldi, yalnız duster diye reno yapacağını yapmış şanzımanda düzgün olanı değil riskli olan eski nesil kuru tip çift baskılıyı (dsg kurudan gene sağlam) kullanmış, oradan kaybetti beni....

248bin tl. Ama var mı bayide? Kuru muru iyi gider bu fiyata :) kimseden ses çıkmıyor bu araba ile ilgili. 

kalkışta normal bir araç ne yapıyor? Gaz veriyor devir yükseliyor. Kavrama oluyor, hızlandıkça motor devri değişken sayılarda oluyor. Hızlanıyoruz.

Bunların hepsi boşa giden enerji. Üstüne bir de düşük hızlarda benzinli motorun verimsizliği var. Yani motor çalıştı mı en az 10birimlik iş yapacak fakat biz ondan 3 birimlik istiyoruz. 7 birim enerji çöpe gitti. O yüzden elektrikli motor ile kalkışta boşa enerji harcamıyoruz. Tasarruf burada. 

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu yazdı:

düzelen birşeyde yok, sence varmı?

Gün geçtikçe dahada kötüleşiyor  malesef

• Üzgün 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

benzine indirim gelmiş [emoji4] 
Marmara da gaz ne kadar ucuzmus doğalgaza geçmeseydi ilçedeki ev tüpleri de getirirdim [emoji16]
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
(düzenlendi)
Metin Akbal yazdı:

Marmara da gaz ne kadar ucuzmus doğalgaza geçmeseydi ilçedeki ev tüpleri de getirirdim emoji16.png

Şu kaçak olduğunda belli olsun diye içine esans eklenen şeyden mi bahsediyorsun 😁

tarihinde Tansu Kalafatoğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış
Metin Akbal yazdı:

Marmara da gaz ne kadar ucuzmus doğalgaza geçmeseydi ilçedeki ev tüpleri de getirirdim emoji16.png

Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Şu kaçak olduğunda belli olsun diye içine esans eklenen şeyden mi bahsediyorsun 😁

Biz çakmakla kontrol ediyoruz lütfen 😀

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Selçuk Bakış yazdı:

Biz çakmakla kontrol ediyoruz lütfen 😀

Silindirleri eksik olanlar yorum yapmasın lütfen 🙈🙈😁😁

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

3 tanesi 4 gibi çalışıyormuş, uzmanlar öyle deyi 😅

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hacı Şenyurt
Silindirleri eksik olanlar yorum yapmasın lütfen [emoji85][emoji85][emoji16][emoji16]
Onu demeseydin eyiydi. Şimdi 5 6 olanlar gelip ortalık yine fakir kaynıyor diyecekler.[emoji1787][emoji1787][emoji23]
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Hacı Şenyurt yazdı:

Onu demeseydin eyiydi. Şimdi 5 6 olanlar gelip ortalık yine fakir kaynıyor diyecekler.emoji1787.pngemoji1787.pngemoji23.png

Kaçarız diyecem olmayacak 😁 neyse, hanım çağrıyor, grşz bye kıps 😁

Selçuk Bakış yazdı:

3 tanesi 4 gibi çalışıyormuş, uzmanlar öyle deyi 😅

Fransız siyahisi mi bunlar 😁

Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Kaçarız diyecem olmayacak 😁 neyse, hanım çağrıyor, grşz bye kıps 😁

Fransız siyahisi mi bunlar 😁

Çeşitli söylentiler var 😅

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

ooov ağır oldu bu :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Ali Cihangiroğlu yazdı:

ooov ağır oldu bu :D

Devlet bi araba da bana alacaksın deyince hepimiz o ağırlığın altından geçiyoruz zaten. Sonra herkes hafifliyor :) 

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Devlet bi araba da bana alacaksın deyince hepimiz o ağırlığın altından geçiyoruz zaten. Sonra herkes hafifliyor :) 

he valla, ben hafifledim hatta :)

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Yeter
Hacı Şenyurt yazdı:

Onu demeseydin eyiydi. Şimdi 5 6 olanlar gelip ortalık yine fakir kaynıyor diyecekler.emoji1787.pngemoji1787.pngemoji23.png

Onlar şimdi parçaları kaça gelir hesabı yapıyor. 😂😂

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Tansu Kalafatoğlu

Normalde düz yolda 110km hızla giderken motor devri 1400-1600 civarı oluyor. Ankara istikametinde bolu tüneli’ne tırmanırken, tünele girmeden son 3-4km en dik yerleridir. Orada 110km hız sabitledim. Tünel girişi düzlüğüne kadar 110 ile sürdüm. Motor 4000 devir gördü. Daha fazlası yok. klima açık, 3,5 kişi + bagaj. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Eee yani bişey ekisk ama anlamadım. Videoyu koymayımı unuttun. 

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Ali Darbaz yazdı:

Eee yani bişey ekisk ama anlamadım. Videoyu koymayımı unuttun. 

Hazır değil. Büyük 1.sınıfa başladı. Telaş var evde :) 

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Heretical mod diye bir şey varmış. Videoda atatürk havalimanı’ndan ikitelli’ye gidiyordum. Basın ekspres hafif yukarı meyillidir biliyorsunuz. 

benzinli motor öyle bir duruma getiriliyorki, 1000 devirde 60-70km hızla sürerken yakıt inanılmaz düşüyor. 

mg1 devri sıfır oluyor neredeyse. Mg1’in alması gereken bir tork var çünkü arabanın hızını termik motora karşı tork göstererek o belirliyor. İhtiyacı olan enerjiyi bu sefer mg2 sağlıyor. Aralarında paslaşırken termik motor 1000 devre kadar düşüyor. Mg2 ve mg1 tork desteği veriyor. 

Neyse, piller %60 üstünde oldu mu bu moda girebiliyoruz. 

Yorum bağlantısı
Ali Gök

Çok hesap kitap var yav 

garanti süresi kaç yıl bunlarda

Yorum bağlantısı
Koray Demir

Sürekli veri takibi ve analiz sürüş keyfini törpülüyor böyle gaza bas git tarzı bi mod yok mu acaba ☺️

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Ali Gök yazdı:

Çok hesap kitap var yav 

garanti süresi kaç yıl bunlarda

Batarta 5+ 5, makanik 2+3

Koray Demir yazdı:

Sürekli veri takibi ve analiz sürüş keyfini törpülüyor böyle gaza bas git tarzı bi mod yok mu acaba ☺️

Hanım öyle yapıyor :) 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...